Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Gesellschaft & Soziales

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 11.03.2007, 19:31
Benutzerbild von aysenisahoca
aysenisahoca aysenisahoca ist offline
Neuer Benutzer

Standard PEYGAMBERE COK AZ TAPIYORMUSSUN

seni günde 62 tane salaak 32 tanede domates getirmen lazim. yoksa maazallah sefaatten mahrum kalacaksin.
ben sadece bir uyariciyim, nefsinden sen sorumlusun.

fii emanillah
Alt 11.03.2007, 19:31
Neuer Benutzer

seni günde 62 tane salaak 32 tanede domates getirmen lazim. yoksa maazallah sefaatten mahrum kalacaksin.

fii emanillah
Alt 11.03.2007, 19:32
Neuer Benutzer

fii emanillah
Alt 11.03.2007, 19:33
Benutzerbild von idealkizz26
idealkizz26 idealkizz26 ist offline
Neuer Benutzer

Standard soganda getireyimmi salata yaparsin:)

ohne Text
Alt 11.03.2007, 19:35
Neuer Benutzer

Standard hemen tevbe et

hz. Muhammed`e (S.A.V) getirilen salaatla nasil dalga gecersin, maazallah sefaatten mahrum kalirsan, cennete giremessin, cehennemde dsl de yok.

fii emanillah
Alt 11.03.2007, 19:38
Neuer Benutzer

Standard coban salatasimi olsun yoksa ?:)) o.T.

ohne Text
Alt 11.03.2007, 19:41
Neuer Benutzer

Standard gücün neye yeterse

hz. ümmü gülsüm, nisa hanim bira hadis-i seriflerinde Hz. Peygamberin söyle buyurdugunu rivayet etmistir.
" resulullah buyurmustur ki: bir kimsenin kabak salaktina gücü yetmiyorsa, mutlaka ama mutlaka salatalik yetistirsin, kiyamet gününde, benim icin gönderilen salatalik salatlari kisiyle cehennem arasinda duvar olacktir."

fii emanillah
Alt 11.03.2007, 20:09
Neuer Benutzer

Standard tamam hazirladim salatayi zeytin yagli

yaptim, UPS ilemi yolliyayim
Alt 11.03.2007, 20:12
Neuer Benutzer

Standard BİR MÜSLÜMAN Kİ...

" ... Bir şahsiyet düşlerim: Sorunun bir parçası değil, çözümün bir parçası olan. Yük olmayıp yük alan. Kendini yad ve yabancı ellerde aramayıp kendini kendinde arayan ve kendini kendinde bulan. Hamken yanan, pişen ve olan. Olmanın sırrına erdiği için hamların elinden tutup, onların da olması için onların yerine yanmaktan çekinmeyen. Düşünce, duygu ve aksiyon dengesini varlığında gerçekleştirerek, "muvahhid şahsiyet" olma kıvamına eren. Yalnızca kafa gözüyle değil, yürek gözüyle de bakıp, onunla gören. Kendini yalnız sözle değil yüzle, gözle, özle ifade edebilecek liyakate eren, vuracağı ve duracağı yeri iyi bilen, Allah"a karşı esas duruşunu ayağının altındaki topraklar kayarken dahi bozmayan bir şahsiyet.
Bir şahsiyet düşlerim: Kendi kafasıyla düşünüp, kendi yüreğiyle duyan. Kesrette vahdet bulan. Ne dostları karşısında kapris yapan, ne düşmanları karşısında aşağılık kompleksine kapılan. Ayaklarının birini hakikatin merkezinde sabit tutarak, diğer ayağıyla tüm dünyayı, hatta tüm evreni dolaşan ve yitik hikmetleri, hakikatleri, cevheri arayıp kendine çeken bir mıknatıs gibi arayıp kendine çeken, "bizden adam olmaz" bedbinliğini alıp "çıkarsa bizden adam çıkar" bencilliğine vuran, bu iki sakat ucu da bir fiskeyle atık düşünceler çukuruna yuvarlayıp, adil ve mutedil olmayı bir hayat düsturu bilen bir şahsiyet.

Ve bir bayram düşlerim; hesap gününün sonunda "Ey (sadece Allah ve cennetle) tatmine ulaşan insan; gir kullarımın arasına (çünkü cennetin yolu kulların arasından geçiyor) ve gir cennetime!" muştusunun verildiği bir bayram.
İşte o bayramın provasıdır bu bayramlar. O mutlak bayramlardan bir efilti taşıdığı oranda anlamlıdır bu bayramlar. Onun içindir ki, "bayram" anlamına gelen "ıyd" sözcüğüyle "ahiret" anlamına gelen "me"ad" sözcüğü aynı köke aittir... "
Alt 11.03.2007, 20:23
Neuer Benutzer

Standard İNSAN TABİATINA EN UYGUN DİN VE SİSTEM

ISLAMDIR:

Bitki hücreleri tek merkezli kromozomlara sahiptir, bu tek merkezde bitkilerin yaşama,çoğalma fonksiyonlarını kontrol eder.

Hayvan hücreleri ise iki merkezli kromozomlara sahiptir ve bu ikinci merkezde yaşama ve çoğalma dışında hayvanların hareket etmesini kontrol eder.

İnsan hücreleri ise üç merkezli kromozomlara sahiptir ve yaşama,çoğalma,hareket dışında üçüncü merkez insanlara "his-irade-ünsiyet ve düşünce " melekelerini kazandırır.

HİS : İyi ve kötü"yü ayırt etmemize yarayan melekemizdir.

DÜŞÜNCE oğru ve yanlış"ı ayırmamıza yardımcı olan melekemizdir.

İRADE :Faydalı ve zararlı olanları ayırmamıza neden olur.

ÜNSİYET :Adalet ve zulüm"ü ayırt etmemize yarayan melekemizdir.

His kollektif olunca , kurumlaşınca,toplum bazına yayılınca Ahlak adını alır,

Düşünce kurumlaşınca İlim adını alır,

İrade kurumlaşınca İktisat adını alır,

Ünsiyet kurumlaşınca Yönetim adını alır.

İslam"a göre his devlet- sistem- yönetim boyutunda; denetleme , düşünce devlet- sistem- yönetim boyutunda ; Yasama , irade devlet- sistem- yönetim boyutunda ;Yürütme, Ünsiyet ise devlet- sistem - yönetim boyutunda ;Yargı görevi yapar.Yani İslam"da kuvvetler ayrılığı değil , " kuvvetler paralelliği " prensibi vardır!

İNSAN HİS DÜŞÜNCE ÜNSİYET İRADE
KRİTER -ÖLÇÜ İYİ-KÖTÜ DOĞRU-YANLIŞ ADALET-ZULÜM FAYDA-ZARAR
DEVLET AHLAK
Denetler:yolsuzluk...
İLİM
Problemi çözer
YÖNETİM
Çözüleni uygular
İKTİSAT
Yürürlüğe sokar

İSLAM DENETLEME YASAMA YARGI YÜRÜTME

Kapitalist sistem sadece iktisat boyutunu ön plana çıkarıp diğer alanları devre dışı bırakır ! Komünist sistem ise yönetimi hakim kılıp diğerlerini baskı altına alır, Teokraside ( Hıristiyanlıkta) Ahlak diğer kurumlara hakimdir! İslam ise her dört alanında birbiri ile uyum içinde görev yaptığı bir sistemi ileri sürer.YANİ İNSAN FITRAT-TABİATINDAN BAŞLAYAN DÖRT ÖZELLİĞİDE SİSTEM-DEVLET BOYUTUNA ADİL BİR ŞEKİLDE TAŞIYAN TEK SİSTEM İSLAM"DIR.Çünkü O yüce dini gönderen de insanı yaratanda Allah"tır. Yarattığı kuluna en uygun sistemi de O , bilir! Unutmayalım ki şeytan da Allah"a inanıyordu ama bir emrini inkar etti ve kâfir oldu...
Antwort