Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Aktuelles

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 03.10.2014, 23:19
___EZEL___

Standard Kurban Bayramınız Kutlu Olsun!

Cocuklugumda güzeldi bayramlar.Sabahin erken saatinde kalkar,yatmadan önce özenle,sabah olsun ki giyelim diye hazirladigimiz,bayramliklari giyer,saclarimizi tarar ve evdeki büyüklerin kolanya kokulu ellerini öper,hayir dualari alirdik.Kahvalti bitince,komsularimizin zillerini calar, ellerini öpüp basimiza koyar,dualardan sonra bayram harcliklarini cebe indirir,bir cete gibi durmadan cogalarak,bütün büyüklerimizle bayramlasirdik...Sonra birbirlerimize bayramliklarimizi gösterir,aldigimiz cikolatalari ve sekerlemeleri önce toplar,sonra esit bir sekilde paylasirdikHarcliklarimizi sayar,sinema parasi cikmissa sinemaya,cikmamissa bakkala gidip,camlica gazozu alirdik...Simdi yerini hüzne biraksada,cocuklugumda güzeldi bayramlar...Bayramlar benim cocuklugumdur,cocuklugum ise vatanim...Herkese,sevdikleriyle nice bayramlar gecirmesi dilegiyle!KURBAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN! Cenk
Alt 03.10.2014, 23:24
Benutzerbild von SevtapTuran
SevtapTuran SevtapTuran ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Bir kurban bayrami daha müslümanlarin müslümanlari katlettigi. Düsmana hic gerek yok böyle aptal dinkardesleri olunca, baskalarinin gazina gelerek kendi dinkardeslerini öldürecek
Alt 03.10.2014, 23:34
___EZEL___

Standard Bayram!

Zitat:
Zitat von SevtapTuran Beitrag anzeigen
Bir kurban bayrami daha müslümanlarin müslümanlari katlettigi. Düsmana hic gerek yok böyle aptal dinkardesleri olunca, baskalarinin gazina gelerek kendi dinkardeslerini öldürecek
Insanlarin yaptiklari yanlislar,bizim dogrulari yapmamiza engel degil!Birgün herkes dogruyu görüp,yaptiklarindan utanc duyacaklar!Biz bayramlarimiza sahip cikalim yeter!Gerisi kendiliginden gelir...Saygilar Cenk
Alt 03.10.2014, 23:40
___EZEL___

Standard Bayram!

Arkadaslar!Lütfen bu bayram,kavga olmasin!Sevmesenizde bizi,birsey yazmak zorunda degilsiniz?Lütfen bayramlasma hakkimiza,saldiri düzenlemeyin...Saygilar,Cenk
Alt 04.10.2014, 01:39
___EZEL___

Standard Bayram!

Sizler, densizlerin beni proveke etme girisimini burda görüyorsunuz!Baska birsey söylemek istemiyorum.....
Alt 04.10.2014, 09:16
___EZEL___

Standard Parazitler!

Bazi parazitler var,illa beni proveke edip,kötü göstermeye calisan ve her defasinda hevesleri kursaginda kalan!Herhalde anlamamislar?ben kendimde yeniyi baslattim,bu saatten sonra kimse beni kendi düsük seviyesine cekemez!Bu bayram,benim bayramim
Alt 04.10.2014, 11:46
ask_sehidi

Standard

Islam ve insanlik aleminin kurban bayramini en icten dileklerimle kutluyorum. Yüce Allah'tan artik bayramlarin masum insanlarin kanlarinin ve göz yaslarinin sel olup aktigi matem olmaktan cikmasini diliyorum.

@Ezel, Haci Bektasi Veli'nin bir sözü var. Ta$ atana a$ atacaksin. Haci Bektasi Veli Osmanli'nin Yeniceri ocaginin piri idi. O savasmasini bilmiyor mu? Ama baris elini uzatan yumrugunu uzatandan daha güclüdür.
Herkes dogasina, fitratina ve kültürene göre hakaret eder.
Insanin fikri neyse zikri de odur.
Sen kültür seviyeni düsürmez isen, polemige, büyük sehirlerin kenar mahallelerinin kültür seviyesi düsüpte o bunu su onu dedi kanalina giripte zaman kaybetmezsen, kazanan sen olursun.

Bir de Ezel, buraya da fazla deger vermeyeceksin. Eglence olarak göreceksin, isine gelmedigi an uzak duracaksin ve gerekirse de üyeligini bitireceksin.

Bak ne güzel bir bayram günü, ben uzaklardan malesef sevdiklerimin insanlarin bayramini bu bayram sahsen kutluyamiyorum ama yazdigim mesajlar nerdeyse 200 oldu.

So wie man in den Wald schreit, so schallt es auch heraus. Ve kem (kötü) söz sahibinindir unutma!

Einsicht ist der erste Weg zur Besserung! Sen o kültür seviyesi düsük insanlardan ve polemikten uzak durursan senin degerin artar.

Seviyeni bozma, feyzade diye bir eski üye vardi, bana dedi ki burda insanlar eglenmek istiyorlar, onlarin gercek hayatta zaten sorunlari basindan askin. Kimsenin burda insanlari bunaltmaya hakki yok demisti.. Hakli!
Bak gül kurusu'na da burda ki cocuksu, seviyesiz, basit ve ilkel gece kondu seviyesinden yakinmisti ve gina getiriyor gibi hal oldugunu dile getirmisti hakli.

Bir de benim sana tavsiyem, burayi hep tadinda birakacaksin. Git disariya spor yap, kiz arkadasinla bir yerde yemek ye, arkadaslarinla bir yerlerde takil, kitap oku vesaire..

Burda bir cok degerli ve kültür seviyesi yüksek insanlar oldugu kadar, gercek hayatta bir baltaya sap olamamis, kendini oldugundan fazla göstermek isteyen takintili insanlar da var.

Onlar da polemikle, küfürlesmeyle vs. ilgi toplayama calisirlar. Onlara böyle sinir olacagina onlara aciman gerekir ve uzak durman gerekir! Yoksa onlar bu yolda ilgi topladigini düsünürler ve daha da ileriye gitmek isterler. Ama sen onlara ilgi göstermezsen onlar da senden ilgi alamazlar. Eger devam ederlerse burda ki insanlar onlarin gercek amacini, yani herseye ragmen ne olursa olsun, gercek hayatta göremedigi ilgiyi burda görmek istediklerinin farkina varirlar.

Ve öylelikle onlar seni gözden düsürecegine kendileri burda kültür seviyesi yüksek olan kisilerin gözünden düserler.

Diger seviyesiz kirolarin ya da kıroliçelerin düsünceleri senin gibi kültür seviyesi yüksek olan birine viz gelip tiriz gitmesi lazim.
Neyse bayramlik yazimi yazdim simdi. Bayramlar darginlarin ve küskünlerin de barismasi icin bir vesiledir.
Kalbini kirdigim ve üzdügüm bütün insanlardan beni af etmelerini ve haklarini helal etmelerini diliyorum.
Ben deniz herkesi af ediyorum ve eger varsa, hakkimi da helal ediyorum.

Tekrardan herkesin bu güzel mübarek kurban bayraminin kutlu olmasini ve hayirlara da vesile olmasini diliyorum.

Nokta.

Zitat:
Zitat von ___EZEL___ Beitrag anzeigen
Bazi parazitler var,illa beni proveke edip,kötü göstermeye calisan ve her defasinda hevesleri kursaginda kalan!Herhalde anlamamislar?ben kendimde yeniyi baslattim,bu saatten sonra kimse beni kendi düsük seviyesine cekemez!Bu bayram,benim bayramim

Geändert von ask_sehidi (04.10.2014 um 12:56 Uhr).
Alt 04.10.2014, 12:27
___EZEL___

Standard

Zitat:
Zitat von ask_sehidi Beitrag anzeigen
Islam ve insanlik aleminin kurban bayramini en icten dileklerimle kutluyorum. Yüce Allah'tan artik bayramlarin masum insanlarin kanlarinin ve göz yaslarinin sel olup aktigi matem olmaktan cikmasini diliyorum.

@Ezel, Haci Bektasi Veli'nin bir sözü var. Ta$ atana a$ atacaksin. Haci Bektasi Veli Osmanli'nin Yeniceri ocaginin piri idi. O savasmasini bilmiyor mu? Ama baris elini uzatan yumrugunu uzatandan daha güclüdür.
Herkes dogasina, fitratina ve kültürene göre hakaret eder.
Insanin fikri neyse zikri de odur.
Sen kültür seviyeni düsürmez isen, polemige, büyük sehirlerin kenar mahallelerinin kültür seviyesi düsüpte o bunu su onu dedi kanalina giripte zaman kaybetmezsen, kazanan sen olursun.

Bir de Ezel, buraya da fazla deger vermeyeceksin. Eglence olarak göreceksin, isine gelmedigi an uzak duracaksin ve gerekirse de üyeligini bitireceksin.

Bak ne güzel bir bayram günü, ben uzaklardan malesef sevdiklerimin insanlarin bayramini bu bayram sahsen kutluyamiyorum ama yazdigim mesajlar nerdeyse 200 oldu.

So wie man in den Wald schreit, so schallt es auch heraus. Ve kem (kötü) söz sahibinindir unutma!

Einsicht ist der erste Weg zur Besserung! Sen o kültür seviyesi düsük insanlardan ve polemikten uzak durursan senin degerin artar.

Seviyeni bozma, feyzade diye bir eski üye vardi, bana dedi ki burda insanlar eglenmek istiyorlar, onlarin gercek hayatta zaten sorunlari basindan askin. Kimsenin burda insanlari bunaltmaya hakki yok demisti.. Hakli!
Bak gül kurusu'na da burda ki cocuksu, seviyesiz, basit ve ilkel gece kondu seviyesinden yakinmisti ve gina getiriyor gibi hal oldugunu dile getirmisti hakli.

Bir de benim sana tavsiyem, burayi hep tadinda birakacaksin. Git disariya spor yap, kiz arkadasinla bir yerde yemek ye, arkadaslarinla bir yerlerde takil, kitap oku vesaire..

Burda bir cok degerli ve kültür seviyesi yüksek insanlar oldugu kadar, gercek hayatta bir baltaya sap olamamis, kendini oldugundan fazla göstermek isteyen takintili insanlar da var.

Onlar da polemikle, küfürlesmeyle vs. ilgi toplayama calisirlar. Onlara böyle sinir olacagina onlara aciman gerekir ve uzak durman gerekir! Yoksa onlar bu yolda ilgi topladigini düsünürler ve daha da ileriye gitmek isterler. Ama sen onlara ilgi göstermezsen onlar da senden ilgi alamazlar. Eger devam ederlerse burda ki insanlar onlarin gercek amacini, yani herseye ragmen ne olursa olsun, gercek hayatta göremedigi ilgiyi burda görmek istediklerinin farkina varirlar.

Ve öylelikle onlar seni gözden düsürecegine kendileri burda kültür seviyesi yüksek olan kisilerin gözünden düsürler.

Diger seviyesiz kirolarin ya da kirolice'lerin düsünceleri senin gibi kültür seviyesi yüksek olan birine viz gelip tiriz gitmesi lazim.
Neyse bayramlik yazimi yazdim simdi. Bayramlar darginlarin ve küskünlerin de barismasi icin bir vesiledir.
Kalbini girdigim ve üzdügüm bütün insanlardan beni af etmelerini ve haklarini helal etmelerini diliyorum.
Ben deniz herkesi af ediyorum ve eger varsa, hakkimi da helal ediyorum.

Tekrardan herkesin bu güzel mübarek kurban bayraminin kutlu olmasini ve hayirlara da vesile olmasini diliyorum.

Nokta.
Yazlanlar güzelde,söyle bir celiski var?Bu adam,gecen sahte bir nick yapip,bu asksehidi dedi ve ona saldirdi,ama bu yeni nicke hicbirsey söylemedi?kisinin en iyi anlastigi insan gülkurusu diye bir nick,tamam da bu yeni asksehidi hep onunla sohbet etti?
Neyse siz keyfinize bakin,nasil olsa cikar kokusu bir ikigünde......
Alt 04.10.2014, 12:28
itirafimdir

Standard

Bütün Islam aleminin Müslümanlarin kurban bayramini kutluyorum. Ve hepiniz icin faydali olmasini diliyorum, hayirli bayramlar..
Alt 04.10.2014, 12:58
guelkurusu

Standard

Zitat:
Zitat von ___EZEL___ Beitrag anzeigen
Insanlarin yaptiklari yanlislar,bizim dogrulari yapmamiza engel degil!Birgün herkes dogruyu görüp,yaptiklarindan utanc duyacaklar!Biz bayramlarimiza sahip cikalim yeter!Gerisi kendiliginden gelir...Saygilar Cenk

EZEL cok güzel yazmissin. Ellerine saglik.

Bütün müslüman alemin Kurban Bayrami mubarek ve kutlu olsun. Hayirlara vesile olsun. Baris ve merhamete destek olsun insaAllah!

Bayraminiz mubarek olsun.
Antwort