Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Lifestyle

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 11.10.2014, 13:07
___EZEL___

Reden

Zitat:
Zitat von huhusanane Beitrag anzeigen
bu mu saka simdi ? güldümmmmm hahahaaaa
Ben daha cok güldüm valla))))
Alt 11.10.2014, 17:54
___EZEL___

Standard V.Hugo

Ana kollarý þefkatten yoðrulmuþtur;
Çocuklar orada derin derin uyurlar..
Alt 11.10.2014, 18:24
Benutzerbild von Billy73
Billy73 Billy73 ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat
Sie wünschen, dass ihr ungläubig werdet, wie sie ungläubig sind, so dass ihr alle gleich seiet. Nehmet euch daher keinen von ihnen zum Freund, ehe sie nicht auswandern auf Allahs Weg. Und wenn sie sich abkehren, dann ergreifet sie und tötet sie, wo immer ihr sie auffindet; und nehmet euch keinen von ihnen zum Freunde oder zum Helfer"
Zitat

"O die ihr glaubt! Nehmet nicht die Juden und die Christen zu Freunden."
Zitat3

Sure 8,55
Pa: Als die schlimmsten Tiere gelten bei Allah diejenigen, die ungläubig sind und (auch) nicht glauben werden (?).
Pa: Die Ungläubigen aber genießen (ihr kurz befristetes Dasein) und verleiben sich (gedankenlos) ihre Nahrung ein (wörtlich: essen), wie das Vieh es tut. Sie werden ihr Quartier im Höllenfeuer haben.
Pa: Sie [die zuerst gläubig waren, dann aber wieder abgefallen sind] sind die (wahren) Feinde. Darum nimm dich vor ihnen in Acht! Diese Allah verfluchten (Leute) (wörtlich: Allah bekämpfe sie)!
Alt 11.10.2014, 18:26
Benutzerbild von SevtapTuran
SevtapTuran SevtapTuran ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Neden insanlar kiskancliktan baskalarinin hayatini zehirlemek isterler? Kiskanmak yerine: bende yaparim, Ben hatta daha iyi yaparim demek yerine? Bu almanyadaki kadinlardami yaygin yoksa heryerdemi? ( Ulus farki yok ama egitim farki var)
Alt 11.10.2014, 18:28
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von ___EZEL___ Beitrag anzeigen
Oh keyfe bakarmisin?Yok hayat kisa degil,yasadiklarimiz hayata kisa kaliyor bence....
Hayata gülümse oda sana gülümser derim ama (senle alakali degil) keyfini bile kiskananlar var. Neler varmis dünyada ya
Alt 11.10.2014, 18:31
___EZEL___

Standard :)

Zitat:
Zitat von SevtapTuran Beitrag anzeigen
Hayata gülümse oda sana gülümser derim ama (senle alakali degil) keyfini bile kiskananlar var. Neler varmis dünyada ya
Kiskanacaklarina,gidip kahve yapip balkona ciksinlar ne var sanki?En fazla 10 dk. sürer...
Alt 11.10.2014, 18:37
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Kiskanacaklarina,gidip kahve yapip balkona ciksinlar ne var sanki?En fazla 10 dk. sürer...
Almanyada artik cesaretmi aliyorlar müslümanlara karsi Kinlerini göstermeye yoksa benimmi cevreme, yoksa genel olarakmi, almanyayami asagilik komplexliler dolmaya basladi?
Alt 11.10.2014, 18:46
___EZEL___

Standard Bu zaman ve yasananlar!

Zitat:
Almanyada artik cesaretmi aliyorlar müslümanlara karsi Kinlerini göstermeye yoksa benimmi cevreme, yoksa genel olarakmi, almanyayami asagilik komplexliler dolmaya basladi?
Hickimse cevresinde ve dünyada yasanan olaylara kayitsiz kalmaz aslinda,ya zevk alir,ya bana ne der,yada böyle olmamali!Fakat avrupa halklari geneldede almanlar,neden almanyada sorun cikariyorlar,onlar burda misafir diyorlar...Alman halki ile Türk halki arasindaki iki ortak noktadan biri su,televizyon veya gazetelerde devlet büyükleri ne diyorsa dogru odur...Eger mesele almanlarsa es gec,yok eger cevrendeki türklerse,onlarda da tahammül denilen olgu yok olmustur....
Alt 11.10.2014, 18:56
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Hickimse cevresinde ve dünyada yasanan olaylara kayitsiz kalmaz aslinda,ya zevk alir,ya bana ne der,yada böyle olmamali!Fakat avrupa halklari geneldede almanlar,neden almanyada sorun cikariyorlar,onlar burda misafir diyorlar...Alman halki ile Türk halki arasindaki iki ortak noktadan biri su,televizyon veya gazetelerde devlet büyükleri ne diyorsa dogru odur...Eger mesele almanlarsa es gec,yok eger cevrendeki türklerse,onlarda da tahammül denilen olgu yok olmustur....

Bunlar tek tük toplantilar kimisi gülüp gecer bazi kelimelere Ben ise kafama takarim. Kücük Bir örnek: alman sana diyor: nasil Bir his almanyada Bir türk olarak akademisyenligi basarmak.
Tabi buna: cok Güzel , gurur duyuyorum vs dieyebilirsin
Ama yada: bu kisi neden "Bir türk olarak" kelimesini kullandi diye düsünürsün. Türkler/ yabancilar tabi cok nadir geliyor, nihayet sizde geldiniz diye bu kelimesinin icinde asagilayici Bir ton buluyorum. Belki fazla derinemi gidiyorum
Alt 11.10.2014, 19:08
___EZEL___

Standard Bazi seyler...

Zitat:
Bunlar tek tük toplantilar kimisi gülüp gecer bazi kelimelere Ben ise kafama takarim. Kücük Bir örnek: alman sana diyor: nasil Bir his almanyada Bir türk olarak akademisyenligi basarmak.
Tabi buna: cok Güzel , gurur duyuyorum vs dieyebilirsin
Ama yada: bu kisi neden "Bir türk olarak" kelimesini kullandi diye düsünürsün. Türkler/ yabancilar tabi cok nadir geliyor, nihayet sizde geldiniz diye bu kelimesinin icinde asagilayici Bir ton buluyorum. Belki fazla derinemi gidiyorum
Insana dayatilmis bir yargi var,misafir isci diye getirdikleri,horlayip asagiladiklari insanlari,cesitli yerlerde gören,sovenizm hayrani uluslarin herzaman yaptigi seyler bunlar...Bende almanlarla konustugum zaman,koyunla almanlar arasinda bir fark yok diyorum bazen,bana kiziyorlar önce anlatinca,anliyorlar ama yinede kiziyorlar
Butür seyler kafaya takilacak seyler degil aslinda,sen takarsan onlar daha cok üstüne gelir....Es gecmeli insan bazen.....
Antwort