Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Gesellschaft & Soziales

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 17.10.2005, 23:32
unknown

Standard Gemeinschaft!

Im Namen ALLAHS, des Allerbarmers, des Barmherzigen

„Und die Gläubigen, Männer und Frauen, sind einer des anderen Freund. Sie gebieten das Rechte und verbieten das Unrechte und verrichten das Gebet und zahlen die Steuer und gehorchen Allah und Seinem Gesandten. Sie – wahrlich, Allah erbarmt sich ihrer. Siehe, Allah ist mächtig und weise.“ (Sure 9:71 – at-Tauba)

„Und gehorcht Allah und Seinem Gesandten und hadert nicht miteinander, damit ihr nicht kleinmütig werdet und euere Kraft euch verloren geht. Und seid standhaft; siehe, Allah ist mit den Standhaften.“ (Sure 8:46 – al-Anfal)

„Die Gläubigen sind Brüder. Darum stiftet unter eueren Brüdern Frieden. Und seid gottesfürchtig, damit ihr Barmherzigkeit findet.“ (Sure 49:10 – al-Hudschurat)

"Und haltet allesamt an Allahs Seil fest, und zersplittert euch nicht, und gedenkt der Gnadenerweise Allahs euch gegenüber als ihr Feinde wart und Er euere Herzen so zusammenschloss, dass ihr durch Seine Gnade Brüder wurdet, und als ihr am Rande einer Feuergrube wart und Er euch ihr entriss. So macht euch Allah Seine Zeichen klar, auf dass ihr euch leiten lasst." (Sure 3:103 – Al-"Imran)

„O ihr, die ihr glaubt! Warum sagt ihr, was ihr nicht tut? Große Abscheu erzeugt es bei Allah, dass ihr sagt, was ihr nicht tut!“ (Sure 61:2-3 – as-Saff)

"Gläubige sind wie die einzelnen Teile eines Gebäudes, jedes Teil unterstützt das andere." Dann demonstrierte er, was er meinte, indem er seine Finger zusammenfügte.

(Hadith von Al-Bukhari und Muslim, Worte des Propheten Muhammad, S. 67)

Ihr werdet sehen, dass die Gläubigen wie die Teile des Körpers in Verbindung zu einander stehen, in Bezug auf Freundlichkeit, Liebe und Zuneigung. Wenn ein Teil des Körpers leidet, wirkt sich dies auf den gesamten Körper aus; es kommt zu Schlaflosigkeit und Fieber.

(Hadith von Al-Bukhari und Muslim auf Autorität von Nu"man Ibn Bashir, Worte des Propheten Muhammad von Maulana Wahiduddin Khan, S. 68)
Alt 18.10.2005, 01:58
Benutzerbild von roman
roman roman ist offline
Neuer Benutzer

Standard flatfox1

Ben seni ciddiye aldım, değer verdim ve cesaretli olmanı ve onu sürdermenin doğru olduğunu yazdım, sana omuz verdim.

Sen teklifte bulundun burada inançlı olduğun bir tarikat dini üzerine bilgilenmek isteyenlerin sana sorular sorabileceğeni ve seninde bunları aydınlatmaya çalışacağına.

Aşağılarda Öezsu hanım sana sorular yöneltti, bu sorulara hiç bir cevap vermedin, vermedğin gibi sana o soruları kalıplar halinde sormayan, açıklamalar yaparak sorular sürerek verebileceğin cevapar için sana yardımcı olmaya çalışan insana sorduğu sorulara cevap vermektense çok terbiyesizce onu suçladın.

Belki sana sorulan sorular seni aşan sorulardır, bilgi seviyeni aşan sorulardır, bu durumdan ürkmüş, irkilmiş olabilirsin.

Böyle bir ruh haline kapılma lütfen, hiç br kimse senin bildiğinden daha fazlasını senden istemeye hakkı yoktur.

Ben isterdim ki bildiğin kadarı ile anlatmanı, ama bunu yapamadın, ben İsayı çok cesur bir kutsal varlık olarak tanıyorum. En azından onun cesurluğunu kendine örnek al.

Bu sayfalarda kimse peygamberler bilgisinde değildirler.

Her kes bildiği kadardır, ama bildiği kadarlı o kişiyi o ölçüde insan olmayı yaratmaz.

Bilgi elbet çok önemlidir, ama her bilgilinin insanlık vasıflarına sahip olduğunun ölçüsüde salt bilgi değildir, insani sevgidir.

Bilginin karşıtı, altarnatifi yalnızca sevgidir.

Selamlar...
Alt 18.10.2005, 09:11
Benutzerbild von peren
peren peren ist offline
Neuer Benutzer

Standard Halen daha karsi kanitini bulmus degilsi

Ehlam kesmek yerine neye nasil ve neden inandiginizi tekrar bir düsün derim. Peygamberinizin 6-7 yaslarinda bir cocukla evlendigi ve onunla beraber olmak icin 9 yasini bekledigi bir cok kesim tarafindan iyi bilinir, bunlar inanan kesimlerdir! Internetten bulunan bir kac uyduruk cümle buna bir ispat olmadigi gibi karsi ispatta degildir. Ne ben nede sen muhammetle beraber yasamadik ama ortada bu söylentiler uzun yillardir olmaliki insanlar bundan haberdar. Bunun haricinde 11 ila 13 arasi karisi oldugu zaten biliniyor. Ayse ile cocuk yasda evlendiginde 53 yasinda olduguda, sübyanci olup olmadigini burada kanitlayamadik ama normal olmadigi ortada:-)
Birde artik deli sacmasi gerekcelerede basvurulamaz, yani neymis efendim erkekler savasta ölmüs, karilar ortada dul kalmista evlenmis deli sacmasi gecersiz kaliyor. Ayse yi bakir aliyor ve 3. karisi olarak ve ayse zengin bir aileden geliyor. Diyelimki gercekden erkek kitligi var o zamanlar sizin peygamberin icinde bulundugu kesim cinsi sapik bir kesim (neden 11-13 arasi karisi oldugu belli oluyor, o kesimde normal kalmak gücdür). Dul kalan veya ortada kalan kadinlar ortalikda tek basina kalamiyor (düsünürseniz bu bile cok sacma bir düsünce) o zaman sizin peygamber 53 yasinda cocuk yasindaki kadinlari nikahina alacagina evlat edinebilirdi? Yoksa burda hatalimiyim?
Asil amac insanlari düsünmeye sevk etmek, neye nasil neden inandiginizi tekrar bir gözden gecirin.
Saygilar
Alt 18.10.2005, 10:36
Benutzerbild von oezsu
oezsu oezsu ist offline
Neuer Benutzer

Standard Problem...

var Romancim..Aciklayayim..

Eger arkadasimiz "Welche ist die Wahrhei..ist die Frage " diye bi baslik atmasaydi bi Yehovanin Sahidi oldugundan kesinlikle süphe etmiyecektim.Neden diye soracaksiniz?! Eger böyle bi baslik atiliyor ise kesinlikle bi Yehovanin Sahidligini savunan bi sahis olamaz...
Benim tanidigim Yehovanin Sahidi sizinle tartismaya dahi girmezler Yehovanin Sahidliginin dogrumu yanlis oldugu hususunda..

Tamam, o zaman objektif bi sekilde izleyemiyorlar olayi farkli bi durum..

Fakat innandiklari INCILE inaniyoruz derler, sahnennin arka tarafinda sahislara inanirlar..yani yöneten cemaat baslarina!(Der Älteste) araliklarla kurumlari ziyaret edip para toplayip ve bi kac söz edip giden insanlar yücedir onlar icin..

Ben diyorum ki, DINDEN PARA ALINMAZ!!!

bi yehovanin sahidi ile RUH hakkinda konustugun an, bi cevap gelemez..

ben de degerli arkadasimizin cevaplarini bekliyorum heyecan ile..

yehovanin sahidi derki:"Krallik göktedir."

Ben diyorumki Hz.Isanin gercek sözlerine inanarak:" Gökteki krallik benim icimdedir"

aradaki fark bu.. ben senin tabirin ile hadi "TANRI" yazalim... benden ayri bi varlik mevcut degil...bu konuda objektif bi sekilde Erzurumlu Ibrahim Hakki, Mevlana, Yunus Emre, Geylani yi okumani isterim..

hadi bunlari ben okumam diyorsan, o zaman sana yabanci bi isim vereyim..

"Gespräche mit Gott von Neale Donald Walsh" das sind drei Bände

<a href="redirect.jsp?url=http://www.watchtower.org/languages/tk/library/jt/article_03.htm
" target="_blank">http://www.watchtower.org/languages/tk/library/jt/article_03.htm
</a>

<a href="redirect.jsp?url=http://www.watchtower.org/languages/tk/library/jt/article_07.htm
" target="_blank">http://www.watchtower.org/languages/tk/library/jt/article_07.htm
</a>
Alt 18.10.2005, 10:57
Benutzerbild von oezsu
oezsu oezsu ist offline
Neuer Benutzer

Standard yehovanin sahidligi..

bi din degil, bi teskilatdir..
bunuda kendi web sayfalarinda aciklarlar..

önemli olan daha cok insani elde edip büyümektir amclari..neden dünya yasantisi önemlidir..

cennet makamini bu dünyada kuracaklarina inanirlar..

gercek toplantilar bittigi an, arka odada bi kac sadik olan insanlara daha detayli bilgiler verilir..

herbirinin bi baska inanctan bi tanidigi olmasi gerekir ki, ki bu tanidik kisininde güclü bi inanci olmamasi gereki ki beyin yikanmasi kolay olsun..

yani bunlara kanitlarda sunabilirim kendi gözelerim ve kulaklarimla isitiyorum..!

hatta esinden bosanan yada bi genc arkadaslariyla eglenmeye gitti diye bu kurumdan cikarilir ve baska bi sehire veya ülkeye gönderilir ve artik yehovanin sahidi degildir..
aslinda aileninde bunu uygulamasi gerekir bu teskilata göre..!

ve daha bi cok seyler....
Benutzerbild von oezsu
oezsu oezsu ist offline
Neuer Benutzer

önemli olan daha cok insani elde edip büyümektir amclari..neden dünya yasantisi önemlidir..

gercek toplantilar bittigi an, arka odada bi kac sadik olan insanlara daha detayli bilgiler verilir..

herbirinin bi baska inanctan bi tanidigi olmasi gerekir ki, ki bu tanidik kisininde güclü bi inanci olmamasi gereki ki beyin yikanmasi kolay olsun..

yani bunlara kanitlarda sunabilirim kendi gözelerim ve kulaklarimla isitiyorum..!

hatta esinden bosanan yada bi genc arkadaslariyla eglenmeye gitti diye bu kurumdan cikarilir ve baska bi sehire veya ülkeye gönderilir ve artik yehovanin sahidi degildir..

Benutzerbild von oezsu
oezsu oezsu ist offline
Neuer Benutzer

Alt 18.10.2005, 10:58
Benutzerbild von oezsu
oezsu oezsu ist offline
Neuer Benutzer

Alt 18.10.2005, 16:41
Benutzerbild von kerio
kerio kerio ist offline
Neuer Benutzer

Standard ayetleri ve kurani anlamak icin

genel konjünktürü göz önünde bulundurulmadikca kurani dogru anlamak mümkün degildir. müminlerin ehli-kitap ile alakali olan dostluk yasagi icin 3:28; 4:139;ve

60:7 [Ama] belki Allah, [ey müminler,] [şimdi] düşman olarak gördüğünüz kimseler ile sizin aranızda [karşılıklı] bir yakınlık oluşturabilir: çünkü Allah her şeye kâdirdir ve çok bağışlayıcıdır, rahmet kaynağıdır.

60:8 İnanc[ınız]dan dolayı size karşı savaşmayan ve sizi yurtlarınızdan sürmeyen [inkarcılara] gelince, Allah onlara nezaketle ve adaletle davranmanızı yasaklamaz:[9] çünkü Allah adil davrananları sever.

bu ayetler dogrultusunda ilahi mesaj kimleri kendisine veli olarak secinilmeyecegini anlamak mümkündür. dost olarak meallendirilen terim "veli" kelimesi burada dikkat edilmesi gereken kavramlardandir.

yazinin diger kisminda epey bir sacmalamissin buda islam tarihini bilmediginden kaynaklandigindan herne kadar vaktin kiymetli isede gereken literatüre basvurman yada sukut etmen daha evladir. her ne kadar bilmedigin icerigini arastirmadigin mevzuularda fikir sert etmeyi sevsen dahi.
Alt 18.10.2005, 18:27
Benutzerbild von peren
peren peren ist offline
Neuer Benutzer

Standard Ha gayret biraz daha arastir:-)

Tesekkürler, yazdiklarinla tamamen benim tezimi desteklemis "kolaygelsin" arkadasinkinide yalanlamis oldun. Haberinde degilsin. Ben senden cok bir sey istemiyorum, birak kurani dogru anlamayi suraya yazilmis bir kac cümleyi bile anlamamissin. Yada ön yargili davranmissin, yada anlamak istememissin. Önerilerin icin tesekkürler, ben uygulamakdayim, istersen sende basla.
Saygilar
Antwort