Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Gesellschaft & Soziales

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 13.12.2004, 17:21
eniskaya

Standard Yikilmissa demek dogru devlet

degilmis... zaten devlet falan degildiki....

Avayip komiksin... devleti yikanlar Resülün yakinlariydi... bu nasil olacak simdi.....

O kadar celiski indesinizki..... bir dogru dürüst cevap veremiyorsunuzki...

Ama vermede mümkün degilki... cünkü devlet mevlet ortada yok.....

Onlar Ideolojinin kurbani oldular... yani ben bas olayim hesabi....

Eger devlet mekanizmasi olsaydi, meclis ile secerlerdi önderlerini, o zamanda sorun cikmazdi.....

Sen simdi dediklerimi anladinmi.....

Insan oglu Peygamber degildir... peygamberler bile Allah zaman zaman karsi gelmistir ve Allahta ya onlari uyarmis yada cezalandirmis... Yunus, Musa gibi.....

Iste bu yüzden sadece ortak degerler gecerlidir.... nasil bir TR nin AB ye üye olmasi gibi... ortak degerler cercevesinde ortak bir sekilde hareket edip yasamak.....

Bizler dünya ile barisik yasayalim, sizlerde Ideolojinizi yasayin... euer problem
Alt 13.12.2004, 17:25
eniskaya

Standard Ayetleri hangileri

sen o zaman hangi Ayetlere göre bir meclis veya baska bir sey kuracak ve calisir bir mekanizma yaratacaksin..... ?????

Bizimkilerden kopyalamadan sende devlet mekanizmani ciz bakalim.....

Su anki yasalardan ve deokrasindende yararlananzsin cünkü onlar senin tabirinle Kurandan degil....

Öyle bir mekanizma cizki... icinde benim görüslerime yer olsun.....

Hadi bir senaryo yaz.... nasil ben genis bir sekilde yazdiysam, sendende aynisini bekliyorum....

Mutlaka senin herkesi kucaklayacak olan devlet sistemini yazmani istiyorum.........

Hemde yeni bir Beitrag baslatarakki... Forumda baska arkadaslarda görüslerini belirtsin... iste bu bizim demokrasi mekanizmasidir....

Hadi göreyim seni...... mkadem benimle tartismak istiyorsun.... acikla
Alt 13.12.2004, 17:33
Benutzerbild von cimbomyilmaz
cimbomyilmaz cimbomyilmaz ist offline
Neuer Benutzer

Standard Escinsellikte birinci, teknolojide sonu

Selam,

bizim milletimiz maalesef Atatürkün cizdigi yoldan degil batinin cizdigi yoldan gitmisler. Ama onuda beceremeyemisler cünkü Avrupalilar gibi dans etmekle, onlar gibi düsünmekle, onlari kopyalamakla hic bir zaman Atatürkün istedigi gibi uygar olamayiz.

Bakin Atatürk Türkiye Cumhuriyetini kurdugu zaman Batinin avantajli yanlarini görüp ve onu bozim Türk kültürümüze uygun bir sekilde ilave etmis. Bazi demokrasi düsmanlarin dedigi gibi Atatürk hic bir zaman dine karsi olmamistir, tam tersine dini siyasetten ayirmistir cünkü cogu zaman simdi oldugu gibi din sömürülmüstür ve bu da Tanriya karsi en büyük günahtir.

Bir insanin escinsel olmasini, yada bikini giyinmesini kimse engelleyemez. Böyle isler demokraside yoktur. Tabii ki türban takmak isteyenleride kimse engelleyemez.
Ama Din ve Devlet isleri ayri oldugu icin Kamu islerinde Türban, hac yada musevi sembolleri yasaktir.
Özel hayatinda herkes istedigi gibi kimseye zarar vermeden hareket edebilir. Bu bunu radikal dinci takimi anlamiyr. Kendileri icin özgürlük escinseller ve batili giyinen insanlar icin baski ve ceza istiyorlar. Bu da demokrasi degildir.
Onlarin istedigi maalesef iran gibi bir seriat ülkesidir.

Uygar olmak istiyorsak kedni Türk kültürümüze yönelik yatirim yapmak zorundayiz. Yani Türk Cumhuriyetleri ile calismak ve bag kurmak zorundayiz. Araplar degil Türkler bizim insanlarimizdir. Bunu kesinlikle din üzerinden yapamayiz ama Türk kültürü üzerinden. Türk kültürü nedir?
Islamdan önce Türk kültürü vardi ve her zaman olacaktir. Türklerin Islam anlayisi Araplardan degisiktir.
TC icin üc tane tehlikeli takim vardir:

1. Batidan hersey kopyalamak isteyen kendi kültürünü, dinini ve dilini inkar eden unsurlar.

2. Arap islam anlayisini TC ye kopyalamak isteyen ve son derece antidemokratik olan, yani sira din üzerinden sömürü ve para yapan unsurlar.

3. Etnik milliyetcilik.

Bunlarin hic biri TC yi refaha kavusturmaz hatt TC yi yari sömürgeden tam bir sömürgeye sürükler.

Tek yol Orta Asya ile isbirligi ve Rusya ile stratejik ve ekonomik anlasmalar.

Unumayin Atatürk her zaman bir Türktü. Ne Asyali ne Avrupali, ne batili ne dogulu. Sadece Türk, Türk oglu Türk
Alt 13.12.2004, 17:42
eniskaya

Standard Cikamazsin

Sen bir insan olarak baskalirinin üzerine hakim degildin.... Resül bile baskalarinin üzerine hakim degilken sen ne hakla baskalarinin zinasina günahina veya hayatina karisabilirsinki....

Sadece uyar.... uyarmkala insanin görevi sona ermis demektir... gerisi onlara aittir..... kimse kimsenin SEX hayatina ve diger hayatina karisamaz......

Sizler ise karismak peyindesiniz....ve cok acikca Allahin Kelamina karsi geliyorsunuz...... acik bir sekilde Kurani inkar adiyorsunuz.......

Sen Allahin jandarmasimisin.... hangi Ayete dayanarak baskalarina sunu yapsin veya yapmasin diyebiliyorsun.....

Iste Kuranin ruhunu anlamak burada yatiyor.....

Kuran insanlari insanlarin üzerine kontrolcü veya vekil kilmiyor... kilmak isteyenleri lanbetliyor....

Ben sizleri cok iyi anliyorum... ama insanlara Ideolojinizi dayatmayi vaz geceksiniz.... sen Kurnada var diyrosun ben yok diyorum... ücüncüsü farkli diyor..... o yüzden ortak degerlerle lütfen yola cikin.... yoksa hem yolda hemde cagin gerisinde kalirsiniz....

Ben dini arastirmaya basladigim zaman sizlere benzerdi düsüncelerim... ama ne kadar daha iyi anlamya baslidigim zaman.... hem düsünce dünyam hem hal ve haraketim hemde itibarim aninda fark etti.......

Sizler kendi dininizi baskalarina empose etmek yerine, ilk önce Kuranin ruhunu anlamalisiniz.... anladigin zaman o eski düsüncelerin otomatikmen yok olacaklar
Alt 13.12.2004, 17:52
eniskaya

Standard So iest es. amasida var

nikah asil nedeni iki kisinin birbirlerini sevip evlenmesinin yani sira..... nikah kanaliyla tüm insanlarin duyamsini saglamak ve bu iki kisi evlendi herkesin haberi olsun ve herkes ona göre davransin.....
Yani medeni kanun cercevesinde evliliklerini TR ye beyan etmek...

Ikinci nedeni ayrilik olayini denetlemek acisindandir....
Iki kisinin evli olduklarini isbatlamak ve bu cervede devletin denetleme mekanizmasi cercevesinde evli görülme hallari...

Misal adamin bir imam nikah cercevesinde vlendi ve 1 yil sonra zevkini aldiktan sonra kariyi disari firlatti..... üstelik bir cocukla...... iste bu durmu resmi nikan denetliyor..... iste devlet öyle admalarin ocagina incir diker.... ama ancak resmi nikah olursa, yani devletin mekanizmasinda kayitliysa....

O yüzden su anki ortamda asil nikah resmi nikahtir... adai üzerinde resmi.... RESMIYET.....

Imam nikahini Allah katinda gecerlidir, ama insanlar katinda gecerli degildir..... o yüzden cok cok dikkat......
Alt 13.12.2004, 18:01
eniskaya

Standard Demokrasi ortak degerler

mekanizmasidir.....

Bu ortak degerler mekanizmasinda herkese yer vardir.... herkes görüsünü belirtir ve kimse kimsenin hakkina tecavüz etmez....

Ütelik bende Müslümanim...... ne bir Mezhebe ne bir Ideolojiye sahibim.... beni sadece Kurndaki vahyi ilgilendirir...
Din ile Ruhumu tedavi ederim ve Ilim ile bilgimi hem tedavi hemde gelismesini saglarim....

So...... simdi sen senin devlet ve din mekanizmani anlat....

Yahu sayenizde yazilarimda professionellesmeye basliyor.... ama senden bir cavp hala yok....

Eger Enis fikir degistirip baska bir sey deyipte hatasini yakalarim dersen cok daha beklersin, cünkü gerceklerde degisiklik olmaz.....

Sen su Senaryonu lütfen yaz...... bakalim söyle yarim sayfa bir seyler yazabilecekmisin....

ICh binb mal gespannt
Alt 13.12.2004, 18:06
eniskaya

Standard Ben Insaat Mühendisiyim

ve ben ve benim gibilerin kanunlari cercevesinde yapilan bir evin icinde oturuyor ve tabiatin vahsiliginden korunuyorsun....

Iste bu kanunlar devlet kanunlaridir.... yani sadece binde bir parcasi....

Sen bana insaat kanunlarini SENIN KURANINDAN BIR CIKARIRMISIN.......

Sende demek Allahin tüm Sünnetullahinda mevcut olan bir Kitap varmista bizim haberimiz yokmus...

Sen su Ayetleri bana bir yaz.... bende hemen bizim Proflari Unide bir Tilt edeyim bari....

Probier mal belki bulursun...

Noch was Mataematik kanunlarinida cikarirsan sevinirim.....

Yahu be CAHIL Herif sen Kurani yemek kitabimi olarak biliyorsun ????
Alt 13.12.2004, 18:10
Benutzerbild von cimbomyilmaz
cimbomyilmaz cimbomyilmaz ist offline
Neuer Benutzer

Standard Kendini Allah yerine koymak:(

selam,

bu sohbette Berlinfatih, ve coach1 diye gecinen adamlar fetva verip duruyorlar. Her Cözüm Allahmis...ulan Allah sana dedi mi insanlari git müslüman yap yada yapma...sen müslümanmisin? bunu kanitla bakalim. Hem ne seriatiymis...TC de 15 civarinda Alevi yasayan bir yerde sen nasil gelipde Sünni seriati istyiorsun.....hem senin cehenneme gitmeyecegini nereden biliyorsun? sen allah misin?
Alt 13.12.2004, 18:11
eniskaya

Standard Baklavanin tarifi

Bazi arkadaslar Kuran diyor baska bir sey demiyor..... sanki Kuranda her sey yazarmis gibi.... ben tatliyi cok severim..... o halde bilenler bana Kurandan baklava tarifinin yerini gösterirseler cok sevinirim.....

Bu arada onlar Kuranlarini acmisken.... devlet kanunlari..... TIP yani Medizin kanunlari, Bankacilik kanunlari....

Baslamisken evrensel insaat kanunlari..... ve benzeri kanunlkari cikarip bana gösterirlerse sevinirim.... bende o halde bir Medizin doktou olma imkani bulmus olurum.....

Nede olsa her sey yaziyorya...... aklima geldi... neden baklavayi Kurana göre yapmiyoruz.... nede olsa Kurana göre devlet oluyormusya.... ben bulamdim, ama bulanlar varmis... iste o bulanlara soruyorm... yahu su benim dediklerimi bir gösterin bana lütfen.... benim gibi bir CAHILI aydinlatmis olursunuz... ve kesin Cennetlik olursunuz....

He gayret...
Alt 13.12.2004, 18:19
eniskaya

Standard VOLLDAMPF

so meine Lieben Freunde.....

Eine berechtigte Frage.... demokrasi Kuranin hangi kanununa aykiriymis.... bunu bana bir anlatsalar, beki bende adam olacagim.... kimse bilmedigi ve anlatamadigi icin ben galiba süper bi CAHIL adam kalacagim galiba....

Sonunda din olarak sadece Kurana bagli ve devlet mekanizmasi olarakta Demokrasiye bagli bir adam kalacagim ve zavalli olarak ölecegim.....

Yahu yokmus beni bu cileden cikaracak adamlar.....

BerlinliFatihe sordum mekanizman nedir devlet sistemin nasil calisi.....
Coach01 e sordum.... ondanda cevap yok
xPancarodanda ayni sekild ebir senaryo yok.....

Ben ne yapmayliyim simdi arkadaslar.... admalar bana bir kendi mekanizmasini anlatmadan acizler.......

Ben eskiden onlar gibiydim.... ve soradan Cahillestim... galiba benim sonum o srap nehrinde bitecek... bol bol sarap icecegim evvel Allah...

Sizlerden baskasi devlet mekanizmasini yazarsa bir demokrat sohbeti yapariz belki...
Antwort