Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Gesellschaft & Soziales

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 06.04.2005, 18:47
Benutzerbild von 6666mahfuz
6666mahfuz 6666mahfuz ist offline
Neuer Benutzer

Standard Gitde örgensene, hepsi hayirli-)))

o zaman, ama seni bu sitede cooook özleyecegiz-))))))
Alt 06.04.2005, 18:49
eniskaya

Standard Sen benim önceki sorullarima neden

cevap vermedin.....

Neden Ali-Imran 113-114 dü cevapsiz biraktin.....

Ben olsamda olmasamada bu Ayetler Kuranda var... bunlari Kuran söylüyor... ben degil.. Alide degil Velide degil Atatürkte degil......

Nasil oalcak simdi... Kurani inkar edip yeni bir dinmi yaratacagiz ??????
Alt 06.04.2005, 18:51
ruveyda30

Standard ENIS SEN MITLÄUFER misin?

YASAR HOCA kendini köprüden atiyormus git sende at kardesim!ONUN DEDIGI GECERLI degil ALLAHin emri gecerli burda...AKIL VAR MANTIK VAR.....mezheplerin varligina karsisin ama ictihadlarda baya zorlaniyorsun....MEZHEPLER iste bu yüzden var bu ince detaylari anlamak anlatmak icin, sen isine geldigi gibi hareket et, istersen git realden almanlarin kestigi eti al afiyetle ye fakat burada bu fikrin dogru oldugunu savunma pek inandirici degil...senin gibi düsünen cok az müslüman var elhamdülillah...lange rede kurzer sinn..

sevdigim cümlelerden birisi.....YARIM HOCA IMANDAN; YARIM DOKTOR CANDAN edermis...zamanimiz alimleride (ALLAH bizleri onlarin ilminin serrinden korusun) benim icin öyle ....
Alt 06.04.2005, 18:56
Benutzerbild von 666said
666said 666said ist offline
Neuer Benutzer

Standard yeni dini sen yaratiyorsun, hadisleri

kabul etmiyorsun
Alt 06.04.2005, 18:57
eniskaya

Standard Hayir Mitläfer degilim... dazu bin ich

viel zu Weise...

Ama digerleride ayni söylüyor... sadeceo degil... en populär o oldugu icin onun ismini verdim.....

Kaldiki sen Tefsiri bi okusana... bak orada kurban olayi disari cikariliyor.. cünkü Hiritiyanlar degil Müslümanlar kurban keser... ama av Eti yada yiyecek icin kesilen Etler senin dedigin kapsamda degil.. ve karsilikli yenilebilir
Alt 06.04.2005, 19:00
eniskaya

Standard Kurana uyan her Hadisi ben her zaman ve

her yerde kabul ediyorum ve etmisimde.... ama Kuranda yeri olamyani HZ. Muhammed demis olamaz... cünkü Kurandan baska bir seyi anlatmamis olan bir Resül nasil olurda Kuran disi beyanlarda bulunsun... bunlar iste uyduruk Hadislerdir...

kaldiki sen bana ne ztaman cevap vermeyi düsünüyorsun... simdi Ali Imran 113-115 inkarmi ediyorsun ????

113- Hepsi bir değildirler. Kitap ehli içinde doğruluk üzere bulunan bir ümmet (topluluk) vardır ki, gecenin saatlerinde onlar secdeye kapanarak Allah"ın âyetlerini okurlar.

114- Allah"a ve ahiret gününe inanırlar, iyiliği emrederler, kötülükten vazgeçirmeye çalışırlar, hayır işlerinde de birbirleriyle yarışırlar. İşte onlar iyi insanlardandır.

115- Onlar ne hayır işlerlerse karşılıksız bırakılmayacaklardır. Allah kendisinden gereği gibi sakınanları bilir.

Istersen Tafsiride kopayalayimmi ???
Alt 06.04.2005, 19:37
Benutzerbild von 666said
Neuer Benutzer

Standard Hepiniz Cehenneme, Allah in emirleri

Vaybee de bir gercek müslüman yok, hersey laga luga bos konusuluyor, ayni delinkanlilar sevgi, ask, sex i yasamayip konustuklari gibi, Islam danda bos laflar.

Islamin sarti bes dir, bilmeyenlere ve unutanlara hatirlatayim:

1. Kelime sehadet
Imanin baslangici, herkez zayif imanli bu site dekiler, yeda resmen inkar edenler dolu

2. Namaz - 5 vaktinde en azindan dosdogru kilin, burada namaz kilan varmi?

3. Zekat -Kim her sene 2,5% gelirinden an azindan her sene fakirlere veriyor?

4. Oruc - Tutan vardir, tutmayan daha cok!!!

5. Hac - Kimse gitmiyor, seytan`dan gelen bahaneler ve nefis`e pes edip. Bizim Hamirisleri ve cömüs emekliler Mekke`ye, Beytullah`a ölmeye gidiyorlar, sanki paralariniz yok, cocuklarmis, ismis, hazir degilim , bahaneler, bahaneler, bahaneler

Ama Amerika`ya pesevenkler, kumarcillar`in Mekke`sine Las Vegas`a ucmaga para var, Türkiye`de her izin`de 1.500,- € ezeni her sene görüyoruz

Sonuc: Hepiniz Cehenneme, BIR sarti yerine getirmeyince, yasamayinca, hepiniz cehenneme, Papalar zaten,bunlar Islam in temeli, üst katlardan ve 54 farz`dan hic hic bahsetmeyim.

Bunlari kim yasiyor??

Nereye okursam cahillik ve hurafe, Herkez bos laflar yaziyor, ilimlen, bilimlen örenip, anlamak ve yasamak, uygulamak lazim.

Tövbe edin, Allah tövbe cok sever ve gecmis günahlari sevaba cevirir in sch llah, Allah rizkini bütün insanlara veriyor,

Ya Rahim, YA Rahman, YA SELAM, Ya Sabr, ya Vedudu, Ya Tevabu

Keninize gelin, uyariyorum, yarina birakmayin, AZRAYIL her an gelebilir ve sizin icin gec olur

VE hepiniz Cehenneme

Sizi sevdigim ve saygigim icin, Allah askina bazilere cirkin konusmam lazimdi, Allahimi seviyorsam, ona göre mufiklara, kafirlere nefretim var.
Alt 06.04.2005, 19:53
eniskaya

Standard Yeterli degil

Allahin emirleri sind viel mehr als wie 5 sart oder 32 oder 54.....

Herseyden evvel Allahi zikretmek gelir... en büyükte ibadet Allahi zikretmektir......

Ve ayi zamanda yumusak ruhlu ve ayndin insan olamk ve ömür boyu kimseye küfür müfür sallamadan SALIH AMEL islemektir asil amaci dinin.......

Öyle sartlandirmak 5 veya 54 sart koymak tam sacmaliktir....v cünkü Resül kimseyi 5 sarta bagladigi yok zaten....

Olay Kuranin ruhunu anlamaktir... Kuran Ayetleri karaborsa veya düpedüz okumak degil.. Kurani okumak olayin yani her ayetin arkasind ayatan sosyo-kültürel olayi kavramaktan gecmektedir...

AKSI TAKDIRDE KURAN DÜZ OKUMAKLAN ANLASILAMAZ.....

Kaldiki sen insanlari Cehenneme sokacakmissin.... hör auf zu träumen
Alt 06.04.2005, 20:02
Benutzerbild von 666said
Neuer Benutzer

Standard HiYAR, YAZDIKLARIMA CEVAB VER

FAZLASINI YASAMAGA BAK; YOKSA SENI CEHENNEM BEKLIYOR; DOGRU OKU; HAC`A GITTINMI?? DURMADAN BU SITEDE VAKTINI GECIREREK NASIL ZIKR EDECEKTIN?? DAHA NELER, VAR NELER

Du bist nicht weise, sen hadisleri kabul etmiyorsun ve dinden cikiyorsun Esekoglu ESEK
Alt 06.04.2005, 20:19
Benutzerbild von isinsu
isinsu isinsu ist offline
Neuer Benutzer

Standard Wowww

kelime hazinen cok genismis .. herkese ayni cevabi verdin .. bir tek dogru adam sensin! ne de cok bilmissin sen yahu? helal sana.. saygi ve sevgilerimle..
Antwort