Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Liebe, Flirt & Partnerschaft

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 24.07.2014, 16:13
Ask_Sehidi

Standard

Sei nicht soo hard zu manbee.
Trotz allem bewundere ich ihn für seine bedingungslose Aufopferung für die AKP. Ich wünschte in unseren Reihen gäbe es auch solche Männer, die ohne den tieferen Sinn zu hinterfragen quasi wie Befehlsempfänger alles an Aufgaben verrichten, die man ihnen überträgt
Lider doktrin teskilat bunlar tartisilmaz..

Zitat:
Zitat von tatlibela_84 Beitrag anzeigen
Muss ich dir das mit den tatsachen wirklich nochmal erklären? Dein zustand ist ja schlimmer als ich dachte ;-).. vay haline...

bu arada.. wenn ich und die die der gleichen meinung sind unsere meinung schreiben sind wir verlogen.. aber wenn andere es tun.. ist es normal.. çok ilginç vallah ...

soo ich hab dir in den letzten zwei tagen wirklich genug Aufmerksamkeit geschenkt. . So langsam aber sicher gehst du mir mal wieder tierisch auf die nerven.. und noch mehr geht mir auf die nerven das icb mich mal wieder auf den Schwachsinn eingelassen haben...
Yazismaya değmez bi insansin sen ;-).
Bye bye

Geändert von Ask_Sehidi (24.07.2014 um 16:16 Uhr).
Alt 24.07.2014, 20:53
Benutzerbild von timeraiser
timeraiser timeraiser ist offline
Erfahrener Benutzer

timeraiser eine Nachricht über ICQ schicken timeraiser eine Nachricht über AIM schicken timeraiser eine Nachricht über Yahoo! schicken timeraiser eine Nachricht über Skype™ schicken
Standard

Zitat:
Zitat von benekalice Beitrag anzeigen
Zitat:
Zitat von timeraiser Beitrag anzeigen
Dagegen hast du nichts, gelle?
Bevor man eine türkische Muslima eine solche Fragen stellt, sollte man lieber Prostutierte fragen! Vallah, sanki insanlık sizin neşenize kaldı! Maşallah, tanrının kitabını pek çok iyi okumuşsunuz!

Demek, kadın hakları orospularda bitiyor. Çok ilginç düşünceniz!
Timi,

wie konntest Du das wieder nur so gut auf den Punkt bringen?!

Ich gratuliere Dir und unterstreiche Deine Aussage.

Danke.

Der Mann lallt die Leute zu mit ellenlangen Texten zu. Dabei verpackt er solche miesen Manipulationen geschickt in kleine Häppchen. Es ist wichtig, solche "Prediger" zu enttarnen.
Alt 25.07.2014, 12:59
Benutzerbild von Calikusu81
Calikusu81 Calikusu81 ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard Sonradan gelenler tartismalarin nasil basladigini görmeden yorum üretmesin.

Masallah birdenbire hic görmedigim bir Nick türemis. Milletin ne kadar cok ikiz kardesi varmis burada? Hic görmedigim nick gelmis burda yok eskiden benle kavga etmisti, yok sunu demisti yok bunu demisti. Hic hatirlamadigim, önemsemedigim seyler. Ich sag nur eins "Wer nachtragend ist hat viel zu schleppen!" Burasi bir Forum, kirkbin tane gerekli ya da gereksiz konu aciliyor. Bu konuda anlasamayiz ama baska bir konuda anlasiriz herkes farkli ve buda cok normal. Ayni evin icinde yasadigimiz aile bireyleriyle bile fikir ayriliklari yasiyoruz. Bu yüzden de benim bu forumda dahil oldugum bir grup, düsmanlik besledigim bir üye yok. Ki ben gercek hayatta da böyleyim, kinci bir yapiya sahip degilim, affedici bir insanim. Kötülükte görsem, kazikta yesem hep affederim. Size de tavsiye ederim, daha huzurlu oluyor insan.

Evet ilk yorumum sert kacmis olabilir (konuyu görünce bayagi sasirdigimdan dolayidir). Ne yapayim sasirdim iste? Türk forumunda türklerin hayatina dahil olmayan soru(n)larin konusulmasi sacma geldi. "Konu Almanla evlenirseniz kiliside dügün yapmayi düsünürmüsünüz?" olsa daha net olurdu ve empati kurarak fikir belirtebilirdik. O zaman daha net bir cümle kur konu acarken *Timeraiser.

"Kavgayi" laf-ebesi baslatti hemen saldiriya gecerek. Beni tanimadan türkce bilmedigimi savundu. Zaten herkes birbirini tanimadan sen söylesin sen böylesin deyip duruyor, sonra digeri cevap veriyor, derken ortaya gereksiz bir kavga cikiyor. :-)

Sizin sorununuz ne biliyormusunuz? Uzattikca uzatiyorsunuz. Yangina körükle gidiyorsunuz, ufacik birsey yetiyor büyük büyük kavgalar cikarmaya. Kücük birseyi dallandirip budaklandirip kocaman bir düsmanlik haline getiriyorsunuz igrenc igrenc suclamalar, dedikodu, iftiralar vs ederek. Sonra birde ikinci ücüncü nicklerle geliyorsunuz kendi kendinize arka cikmak, kendi kendinizi desteklemek, kendi kendinize gaz vermek icin. :-) Güya destekciniz cok, güya o kadar haklisiniz ki sacma kavgalarinizda, heerkes isi gücü birakmis sizden yana olmus Birakin bu isleri ya. Hic üsenmiyorsunuzda.

Manbee nin yazdigi herseye katiliyor ve ayrica tesekkür ediyorum.

Asksehidi nerden karisti bilmiyorum ama onla da bir sorunum yok. Timeraiser ile de yok

Tamam mi devam mi?

Geändert von Calikusu81 (25.07.2014 um 13:01 Uhr).
Alt 25.07.2014, 17:28
Benutzerbild von lafebesi
lafebesi lafebesi ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Devam :-)

Zitat:
Zitat von Calikusu81 Beitrag anzeigen
"Kavgayi" laf-ebesi baslatti hemen saldiriya gecerek. Beni tanimadan türkce bilmedigimi savundu. Zaten herkes birbirini tanimadan sen söylesin sen böylesin deyip duruyor, sonra digeri cevap veriyor, derken ortaya gereksiz bir kavga cikiyor. :-)
Konuya öyle bir giris yaptin ki esi benzeri yok Calikusu..

Zitat:
Also hier werden Threads eröffnet wo ich denke "wo sind diese Menschen aufgewachsen? Haben sie keine muslimisch-türkische Erziehung von ihren Eltern erhalten?" Anscheinend nein. Kültürünüz ve dininiz hakkinda hicbirsey bilmeyisiniz cok aci.
Burada yazan herkesi ayni kefeye koydun. Aile terbiyesi almadiniz mi dediginde de ailelerine dil uzattin - buna kasilik yazdigim sadece ve sadece seninle ilgiliydi, ne ailene laf ettim ne de genelleme yaptim..

Zitat:
Zitat von lafebesi Beitrag anzeigen
Wenn man selbst kein gutes Türkisch schreiben kann, hat man dann das Recht über andere zu urteilen? Was hat die türkische Kultur mit der Religion zu tun? Richtig, nix :-)
Sana bir soru sordum.. hatta iki soru sormusum bunun üzerine senin verdigin cevap ise su:

Zitat:
Sirf laf olsun diye anlamsiz cevaplar verme istersen. Timeraiserin sirf konu acmis olmak icin sacmasapan sorular sordugu gibi. Ayrica nereden tanisiyoruz da türkcemin iyi olmadigini söyleyebiliyorsun anlayamadim dogrusu.

Evet evet Türkler her zaman kilisede dügün yapar Türk kültüründe cok yaygin bir adettir bu
Sakin ola Türkiyeye gidince de ordakilerle böyle sapur sacma konusmayasiniz? Tekme tokat girisirler size valla, demedi demeyin. Dikkat edin toplum icinde sacmalamayin.

Gerci Timeraiser Türkiyeye gitse ve türk kültürüyle ic ice olsa böyle konular acmazya . =)

Dipnot: "Asimile olmayin entegre olun".
Yani buna baska birsey eklemem gerekmez degil mi?

Inan, burada kavga etmek benim kesinlikle amacim degil. Nedense hep ortasinda buluyorum kendimi. Kimseye hakaret etmedigim halde..

En cok üzüldügüm konu da benim Calikusu'nu cok sevmem - ve seninle böyle 'atisinca' bir tuhaf oluyorum.. Feride de haksizliga gelemezdi, biliyorsun..
Alt 25.07.2014, 18:38
Benutzerbild von manbee
manbee manbee ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:

Burada yazan herkesi ayni kefeye koydun. Aile terbiyesi almadiniz mi dediginde de ailelerine dil uzattin - buna kasilik yazdigim sadece ve sadece seninle ilgiliydi, ne ailene laf ettim ne de genelleme yaptim..

Sana bir soru sordum.. hatta iki soru sormusum bunun üzerine senin verdigin cevap ise su:

Inan, burada kavga etmek benim kesinlikle amacim degil. Nedense hep ortasinda buluyorum kendimi. Kimseye hakaret etmedigim halde..

En cok üzüldügüm konu da benim Calikusu'nu cok sevmem - ve seninle böyle 'atisinca' bir tuhaf oluyorum.. Feride de haksizliga gelemezdi, biliyorsun..
lafebesi yalan söylüyorsun.

daha öncede ayni sekilde timeraisere laf atiliyor diye ortaya atlayip baska bayan hakkinda ileri geri konustun.

orada haddini bildirip seni özür dilettim. ama özür dilemen bile samimi degildi ve oyunlarina devam etmistin.

bu nedenle bu konuda seni özür dilemeye zorlamiyacagim.

sadece baska bayanlara türkcen kötü diyerek iftira atmadan önce sana türkce dersi vermeyi daha yararli buluyorum.

"Haben sie keine muslimisch-türkische Erziehung von ihren Eltern erhalten"
muslimisch-türkische erziehung --> müslüman-türk egitimi
familiere sitte / anstand --> aile terbiyesi

yok aile terbiyemize laf attin dil uzattin diye kendini magdur göstermeye calisma. calikusu sadece türk-müslüman egitiminiz yok mu dedi.

lafebesi kendini kavgalarin icine atan sensin. hic yokken atlayip hakaret ve iftira atip bu pisliklerinden siyrilmaya calisiyorsun.

hadi ilk defa olsa hata yapti derdim ama her seferinde ayni oyunu oynuyorsun.
Alt 25.07.2014, 18:44
Benutzerbild von manbee
manbee manbee ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Masallah birdenbire hic görmedigim bir Nick türemis. Milletin ne kadar cok ikiz kardesi varmis burada? Hic görmedigim nick gelmis burda yok eskiden benle kavga etmisti, yok sunu demisti yok bunu demisti. Hic hatirlamadigim, önemsemedigim seyler. Ich sag nur eins "Wer nachtragend ist hat viel zu schleppen!" Burasi bir Forum, kirkbin tane gerekli ya da gereksiz konu aciliyor. Bu konuda anlasamayiz ama baska bir konuda anlasiriz herkes farkli ve buda cok normal. Ayni evin icinde yasadigimiz aile bireyleriyle bile fikir ayriliklari yasiyoruz. Bu yüzden de benim bu forumda dahil oldugum bir grup, düsmanlik besledigim bir üye yok. Ki ben gercek hayatta da böyleyim, kinci bir yapiya sahip degilim, affedici bir insanim. Kötülükte görsem, kazikta yesem hep affederim. Size de tavsiye ederim, daha huzurlu oluyor insan.

Evet ilk yorumum sert kacmis olabilir (konuyu görünce bayagi sasirdigimdan dolayidir). Ne yapayim sasirdim iste? Türk forumunda türklerin hayatina dahil olmayan soru(n)larin konusulmasi sacma geldi. "Konu Almanla evlenirseniz kiliside dügün yapmayi düsünürmüsünüz?" olsa daha net olurdu ve empati kurarak fikir belirtebilirdik. O zaman daha net bir cümle kur konu acarken *Timeraiser.

Sizin sorununuz ne biliyormusunuz? Uzattikca uzatiyorsunuz. Yangina körükle gidiyorsunuz, ufacik birsey yetiyor büyük büyük kavgalar cikarmaya. Kücük birseyi dallandirip budaklandirip kocaman bir düsmanlik haline getiriyorsunuz igrenc igrenc suclamalar, dedikodu, iftiralar vs ederek. Sonra birde ikinci ücüncü nicklerle geliyorsunuz kendi kendinize arka cikmak, kendi kendinizi desteklemek, kendi kendinize gaz vermek icin. :-) Güya destekciniz cok, güya o kadar haklisiniz ki sacma kavgalarinizda, heerkes isi gücü birakmis sizden yana olmus Birakin bu isleri ya. Hic üsenmiyorsunuzda.

Asksehidi nerden karisti bilmiyorum ama onla da bir sorunum yok. Timeraiser ile de yok

Tamam mi devam mi?
calikusu bunlarin amaci üzüm yemek degil bunlar bagciyi dövmek istiyor.

seviyeli sekilde konu tartismak istemiyorlar. bilincli sekilde bazi inancsizlar sürekli hikayeler uydurarak islami kötülemek ve müslümanlari gerici olarak gösterme cabasi güdüyorlar.

o saydigin nicklerin hepsi burada kendilerini cete zannediyorlar. sadece seni degil feyzadeyede ayni sekilde saldiriyorlar.

hadi bayanlara bir gözümü yumsamda bu erkek kiliginda dolasan timeraiser ve asksehidi kadinlara saldirmaya aliskanlik yapmislar. tahsilsiz ve yasli olduklari icin onlarida burada fazla ezmemeye calisiyorum.
Alt 25.07.2014, 19:26
Benutzerbild von WpumaC
WpumaC WpumaC ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:

Tamam mi devam mi?
tekrardan hosgeldin türk dizilerin kesfedilmemis oyuncusu (gülücük) manbeecigimizle'de baristigina, cani gönülden sevindim. hayirli ugurlu olsun :-)

Wer hier in Wahrheit nachtragend ist, werden wir gleich lesen:

http://www.vaybee.de/forum/showthrea...89#post2074789

Mätresse (Geliebte) :-) bu düpedüz bir iftiradir. cirkin bir iftira. argümansiz kalanlar zaten sürekli iftiralarda bulunurlardi....COK CIRKIN!
üstelik benim önceki rumuzumu da, benden müsade almadan aciklamissin. sanirim aile terbiyesi görmeyesinden kaynaklaniyordur, benim öncedende kim oldugumu burada cok net ve acik belirtmisimdir, degisik rumuz kendime edindiysem, bu benim özel kararimdir, keyfime göre degistiririm.

cakabey orada cok güzel bir ifadede bulunmus: „burdaki zarflarin atilanlarin hepsi hileli“. maalesef benim cakabeye ve sana olan cevaplarim silinmis, silinmesinin nedeninide hemen aciklim: Daianaria üst üste forum bölümüne sarkilar eklediginden dolayi silinmisti :-) bu kadarcik yani :-D

hic hatirlamadigin ve önemsemedigin icin mi gelirgelmez bana saldirmistin? Ilginc, buralari önemesemediginden dolayi mi, kacip tekrar tipis tipis aramiza katilmayi tercih ettin. enteresan...
benim kim oldugumuda cok iyi biliyorsun. Yeme beni cicim...

dogru, fikirler uyusmaya bilir, ufak tefek kavgali tartismalarda olabilir, AMA keyfine göre iftira atamazsin! yoksa gercek hayattada kiskanc ve kinci bir yapiya mi sahipsin?

benim ilk zamanlar foruma birseyler yazmaya basladigimda ilk rahatsiz olan kisilerden sendin, sonra madame etepete (aurum) sonra sonra.... bir iki günlük sinekleri gecelim.
benim manbee ile forumdaki sohbetlerim hepinizi rahatsiz etmisti, gerci ona ilk saldirimlarda bulundugumda, hepiniz ayri sevinceten havalara ucmustunuz LOL
kendisi ilerki zamanlarda bana olumlu yaklastiginda, onuda anlamaya calismistim..... zaman geldi, zaman gecti derkeeeeeen, hepinizin ayri bir oyuncu oldugunuzu cözdüm. aferin bana dimi? LOL

lafi cok fazla uztmadan...

Tamamdir.

kendimi bugünden itibagren Forumun GERCEKCISI olarak ilan ediyorum

Geändert von WpumaC (25.07.2014 um 19:44 Uhr). Grund: Daianaria so wirds richtig geschrieben! :p
Alt 25.07.2014, 22:24
Erfahrener Benutzer

Standard

Demek Zerrecikler he. Hatirladim cok gicik ve asiri saldirgan bir Nickti. Bura da da konu´nun senle uzaktan yakindan alakasi olmadigi halde gelmis beni bulmussun bak.. senin hic isin gücün yok mu taa eski yazilari cikariyosun. Unut anacim unut. Get a real life. Neyse yine de uzak olalim.. Hayatta mutluluklar. TAMAM diyorum bende (Cvp yazmana gerek yok).

Geändert von Calikusu81 (25.07.2014 um 22:47 Uhr).
Alt 25.07.2014, 22:35
Benutzerbild von timeraiser
timeraiser timeraiser ist offline
Erfahrener Benutzer

timeraiser eine Nachricht über ICQ schicken timeraiser eine Nachricht über AIM schicken timeraiser eine Nachricht über Yahoo! schicken timeraiser eine Nachricht über Skype™ schicken
Standard

Zitat:
... Ich sag nur eins "Wer nachtragend ist hat viel zu schleppen!" ... Bu yüzden de benim bu forumda dahil oldugum bir grup, düsmanlik besledigim bir üye yok. Ki ben gercek hayatta da böyleyim, kinci bir yapiya sahip degilim, ...
TimeRaiser... timeRaiser...
............ TimeRaiser.............

TimeRaiser..............TimeRaiser............ TimeRaiser...........

TimeRaiser

TimeRaiser

Timeraiser ile de yok : D

Tamam mi devam mi? : D

aaaaaaahh, şu TimeRaiser

Naher träumt ihr noch von mir In guten, wie auch schlechten Zeiten
Alt 25.07.2014, 22:42
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:

Ben sadece konuyu okudum, alttaki yorumlari degil. Genel olarak bu tarz konu acanlari elestirdim. Ki konuyu Time acmis, senin alinmana gerek yoktu.

Sonra sen öyle bana dogru bir yorum yapinca da ben sinirli cevap verdim dolayisiyla. Zincirleme sinirli reaksiyon meydana geldi :-) (tabiri caizse:-) ) Bende sasirdim bu kiz simdi niye bana saldiriyor diye cünkü yorumlarina bazen rast gelince mantikli bir insan portresi canlanmisti kafamda.

Neyse dedigim gibi. Sanirim simdi anladik ne demek istedigimizi. "Tamam" diyelim ve tartisma bitsin cünkü gerek yok.
Antwort