Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Gesellschaft & Soziales

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 31.05.2005, 14:03
eniskaya

Standard Bizler farkli görüyoruz

Iranindan, Arabi devletlerinden, Afrikadaki Müslüman devletlerden.... tümünden daha rahat daha medeni ve daha ileri görüslü bir topluma sahibiz....

Toplumu kirleten ve yatip kalmayala uzaya gidilebilecegini anlatanda sizlersiniz...

Yani Safsata toplumu gide gide azaliyor...

Mesela kendini veya arkadaslarini örnek al... 50 yil sonra sizler ölmüs olacaksiniz ve hayatinizda ne elde etmis olacaksiniz ????

Ausser das Ihr Staatsfeinde wart.....

Gide gide kökü kuruyan bir kitlesiniz.... cocuklariniz bile sizlere inanmaz hal aldilar
Alt 31.05.2005, 14:04
eniskaya

Standard olmayan bir seyin kaniti olmaz

ach keine Lust mehr....

Mach doch was du willst....
Alt 31.05.2005, 14:05
eniskaya

Standard O halde DININI söyle

yani varsa söyle, bende ögrenmis olayim
Alt 31.05.2005, 14:08
eniskaya

Standard O halde tanri Müslümanmi ???

nasil yani... kim cizdi bu DINI Allaha...

Allah üstü bir gücmü Allaha DIN verdi ????

Yani bana veya bizlere Allah verdi... o halde bizim allahimizada onun Allahi DIN vermis olmasi lagzim....

Aciklarmisin lütfen.... benim CEHALETIMI bu hususlarda bagislayacaksin.... demekki ALLAHIMIZIN ALLAHI varmista haberim yokmus...

Bu konuyu bizlere biraz acarmisin ????

Selamlar
ENIs
Alt 31.05.2005, 14:08
Benutzerbild von cidam
cidam cidam ist offline
Neuer Benutzer

Standard (Tek) Dini nikah devlet önünde gecerli..

... olmasa da, Tanri önünde gecerlidir!

Enis, baskalarinin papaganligini yapman iyi hos da, yanlis bilgileri, dogruymus gibi aktarmayi biraksan ;-)
Dini nikah, dogru sekilde gerceklestirildigi takdirde, asla Tanri katinda gecersiz degildir. Tanriya inanci olan, dini nikahi ciddiye alan, inanan herkes evliyken de, bosanmis iken de, sorumluklarini yerine getirir!
Resmi nikah varken, dini nikaha gerek var mi? Resmi nikahla, dini nikahin gerekleri de yerine getirilmis olunmuyor mu, sorusu sorulabilir, ama dini nikah gecersizdir demek, sacmaliktan baska bir sey degildir. Tabii dini konusuyorsak. Yok, devleti konusuyorsak, o isledigimiz suclari yargilayabilir, ama dini vazifelerimizi yerine getirip getirmedigimizden devlet sorumlu degildir.
Alt 31.05.2005, 14:09
eniskaya

Standard O halde DININI söyle

yani Allahin DINI bana söyle.... bilmek istiyorum....
Alt 31.05.2005, 14:17
eniskaya

Standard Sacmaladigimi hic ama hicde sanmiyorum

Allahin DINI konusunda kimseden bir cevap alamadim.. herkes insgeheimm onu Müslüman saniyor... yani acayip bir durum...

Nikah olayindada ayni sekilde safsatalar var...

Nikah demek iki kisinin özgür iradeleriyle topluma evlendiklerini duyurmalaridir ve evliliklerini toplumsal ahlak ve kanunlar cercevesinde garantiye almasidir....

DINI denilen safsata nikahi bunlarin hic birisini yapmiyor....

Ama SEX yapmak isteyenler ve evlenmek istemeyenlerin uydurduklari manyakca ve ahlak disi bir gelenektir.....

Imami Nihkahi... imamlar tarafindan PARA icin yapilan ve icaat ediylen olaydir ve dahlen millet imamin seysinin pesine gider....

Oysa o sekildeki nikahta, sözde kariyi disari atsan, yada sözde kari seni sokak ortasinda terk edip gitse, ne sözde karinin pesine gidebilirsin en bir hak talep edebilirsin...

ZERRE KADAR BIR GARANTÖRLÜGÜN yok....

NIkah haklarin garanti altina alinmasi icin DINde var ise.... o halde bu haklari garati altina alan SAAAAAADECE devlettir...

Imamlar ise SAAAADECE senden alacaklari PARALARI kendi garantisi altina alir....

Kaldiki cogu imamlar benim kadarda dinden haberli yoktur.... o halde bende herkese Vaybeede nikah kiyayim..... ne dersin...

Anlamadiginiz haldede size Kuran okurum....
Alt 31.05.2005, 14:22
eniskaya

Standard Devletin DINI özgürlükleri hangi alanda

insanlarin elinde almakta ????

Bana süüüüle bir oOjektif olarak birisi misal versin.....

Ama Kurana dayanarak.....

Probiert mal... bakalim TR devleti yada Almanya yada baska bir devlet hangi DINi haklari elinizde aliyor.... ???

Allah sahidimdir, ben sahsen bir tane bile göremiyorum... hatta fazlasiyla haklara sahibiz... o yüzden Anarsi artiyor....

Fazla laska Demokrasi anarsi üretir.
Fazla kati Demokrasi Diktatörlük üretir..

Das nebenbei...

Also probiert es mal...... ama bilinki DIN bireyseldir... o halde bireylerin DINI anlayisi benim DINIM olamaz.... herkesin DINI anlayisi kendinedir...
Alt 31.05.2005, 14:26
Benutzerbild von cidam
cidam cidam ist offline
Neuer Benutzer

Standard konuyu saptardiginin farkindasin dimi:-)

ohne Text
Alt 31.05.2005, 14:36
Benutzerbild von cidam
cidam cidam ist offline
Neuer Benutzer

Standard Tanri, Islam`in baskahramanidir

Köle olmadan, sahip olur mur?
Itaat olmadan, komutan olur mu?
Tanri olmadan, Islam olur mu?

Enis, tamam, bir yerden yeni bir sey kaptin. Simdi de herkese "bilgilendigini" göstermek hevesindesin. Iyi, hos. Ama kapilan her seyin mantikli olmak, genel gecerlige sahip olmak zorunda olmadigini unutma ;-)
Tanri`nin inandigi din tabii ki, bizlerin Islam diye adlandirdigimiz din.
Eger Tanri, Islam`a inaniyorsa, onun tanrisi kim, sorusunu, daha dogrusu sacmaligini nasil ürettiginizi zaten anlamiyorum. Daha dogrusu sasiyorum bu ise :-)
En basite indirgemeye calisayim da, herkes idrak edebilsin. Ilkokul dönemini hatirla. Ögretmenin sana kendinle ilgili bir kompozisyon yazdiriyor. Simdi Enis`in yaptiklarini, Enis`in kim oldugunu, Enis`in neler istedigini anlatan bir yazi üretiyorsun. Buraya kadar anlasilmayacak bir sey yok sanirim. Simdi de sana bir soru, yazida kendinden ücüncü sahis olarak bahsedilerek, yeni bir insan mi yaratiliyor?
Tanri`nin tabii ki tanrisi yok. Tanri tektir. Ama onsuz Islam olamayacagina göre, o Islam`in basi olduguna göre, onun dogru buldugu din de Islam`dir. O Islam`in baskahramanidir! Islam sadece kullardan ibaret degildir. Bir de Tanri vardir....
Antwort