Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Aktuelles

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 08.02.2012, 11:25
Zotac

Pfeil Esad ne zaman gidecek???

Sizi bilmiyorum ama haberlerde gösterilmiyor bunlar;
http://www.youtube.com/watch?v=ef0X8GMdQJY

Sizce ne Zaman gidecek esad?

Franzilarlan ugrasagimiza hep beraber bir Suriyeye dalsak kacar mi bu it esad?
Alt 08.02.2012, 12:46
Benutzerbild von Der_Levantiner
Der_Levantiner Der_Levantiner ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von Zotac Beitrag anzeigen
Sizi bilmiyorum ama haberlerde gösterilmiyor bunlar;
http://www.youtube.com/watch?v=ef0X8GMdQJY

Sizce ne Zaman gidecek esad?

Franzilarlan ugrasagimiza hep beraber bir Suriyeye dalsak kacar mi bu it esad?
Esad'in gitmesi belirli kriterlere baglidir. Örnegin ben Erdogan'ni ne kadar seviyorsam Assad'i ondan daha az seviyorum. Adamlarin servetleri haddi hesabi yokmus.
Simdi gercek savas baslamadan önce psikolojik savas basladi. ABD'de denetimindeki Türk olmayan Türk hükümeti basta olmak üzere diger taraflarda resimlerin gücününden psikolojik cehphede basarilar elde etmeye calisiyor.

Örnegin Türkiye Cumhuriyeti tarafindan lojistik ve silahlarla desteklenen Suriye Muhalif ordusunun baskinlarini ve katliamlarini kimse görmüyor, cünkü gösterilmiyor, öyle istiyorlar..
Maksat adelet ve demokrasi degil maksat BOP yoksa bizim "ileri demokrat" basbakan Irak'ta 2 milyon müslümanin kanini emen Zionist ve Amerikalilara karsi niye tepki göstermedi? Iki yüzlülük buna derler!

Bu olay demokratiklesme ile de alakasi yok. Amerika Islam ülkerini büyük bir BOP savasina sokmak istiyor. Kim kazanirsa kazansin kazanan Amerika'dir! Böyle bir savas cikarmak icin iki secenekleri var. Birincisi etnik kaynakli savas, diger de mezhep kaynakli savas. Her ikisinde de asil hedef Israil'i sözüm ona haritadan silmek isteyen Iran Islam Cumhuriyeti'dir!
Sunu belirtmek lazim. Iran'lilari fazla sevmem, bunu defalarca belirttim. Iclerinde ibnesini de, pustuna alcagagin da gördüm..Ama Iran'da yasayan 80 milyonu da 20 yavsak icin yargilamak dogru degildir.. iftira atmak, kul hakki yemek bana da yakismaz! Iran'lilar savascil, onurlu ve mert insanlardir! Bir de Alevilik/Siilik'ten gelen sehitlik kültürü de onlarin kanlarina islemistir. 72 iki Ehl-i Beyt soyundan olan sözüm ona "askerler ile" Hz. Imam Hüseyin'nin Yezit'e biat etmedigi icin sehit edilisi yatar.
Yezidin babasi Muaviye 1. Imam ve 4. Halife olan Hz. Ali ibin Ebu Talib'e karsi da hileye basvurmustu..
Islam aleminde esir düsmemis 3 Millet vardir. Birisi Afghan'lilar, digerleri ise Türkler ve Iranlilar! Ki Afhganlilar ve Iranlilar ayni millettir aslinda.

Savas kacinilmaz, bunun planlari coktan yapildi. Ancak üstün milletler olan Amerikan ve Israil askerlerinin fazla kanlari akmasin diye Türkiye ile Iran'i büyük bir savasa sokmaya calisiyorlar. Kürecik'te askeri füze kalkani ise fitne tohumunun taa kendisi..

O savasta Iran Türkiye saldirir! Ben olsam bende saldiririm! Bana birisi saldiracak bende diyecegim ama o onun kardesinin evinden bana kursun sikiyor, bana saldiran abisi diye ayirim yapacagimi hic sanmiyorum.
Müslümanlarin kani aksin ve Büyük Orta Dogru Projesi (Baskanlari Barak Hüseyin Obama adli Afrikali zenci ile Kasimpasali Recep'tir) kurulsunda nasil kurulursa kurulsun!

Sunu da belirtiyim: Gercek her alanda AB kritlerine uygun devletsel ve toplumsal Islam ülkeri arasindaki bir yapiyi herkesten cok ben isterim. Herkesin özgürce yasadigi kimseye boyun egmedi. Kullugu, insana degil sirf Allah'a, onu da gönül raziligi ile yapmak isterse, yapilan bir olusumu ben isterim..

Geändert von Der_Levantiner (08.02.2012 um 13:00 Uhr).
Alt 08.02.2012, 14:08
Zotac

Ausrufezeichen

Zitat:
Zitat von Der_Levantiner Beitrag anzeigen
Esad'in gitmesi belirli kriterlere baglidir. Örnegin ben Erdogan'ni ne kadar seviyorsam Assad'i ondan daha az seviyorum. Adamlarin servetleri haddi hesabi yokmus.
Simdi gercek savas baslamadan önce psikolojik savas basladi. ABD'de denetimindeki Türk olmayan Türk hükümeti basta olmak üzere diger taraflarda resimlerin gücününden psikolojik cehphede basarilar elde etmeye calisiyor.

Örnegin Türkiye Cumhuriyeti tarafindan lojistik ve silahlarla desteklenen Suriye Muhalif ordusunun baskinlarini ve katliamlarini kimse görmüyor, cünkü gösterilmiyor, öyle istiyorlar..
Maksat adelet ve demokrasi degil maksat BOP yoksa bizim "ileri demokrat" basbakan Irak'ta 2 milyon müslümanin kanini emen Zionist ve Amerikalilara karsi niye tepki göstermedi? Iki yüzlülük buna derler!

Bu olay demokratiklesme ile de alakasi yok. Amerika Islam ülkerini büyük bir BOP savasina sokmak istiyor. Kim kazanirsa kazansin kazanan Amerika'dir! Böyle bir savas cikarmak icin iki secenekleri var. Birincisi etnik kaynakli savas, diger de mezhep kaynakli savas. Her ikisinde de asil hedef Israil'i sözüm ona haritadan silmek isteyen Iran Islam Cumhuriyeti'dir!
Sunu belirtmek lazim. Iran'lilari fazla sevmem, bunu defalarca belirttim. Iclerinde ibnesini de, pustuna alcagagin da gördüm..Ama Iran'da yasayan 80 milyonu da 20 yavsak icin yargilamak dogru degildir.. iftira atmak, kul hakki yemek bana da yakismaz! Iran'lilar savascil, onurlu ve mert insanlardir! Bir de Alevilik/Siilik'ten gelen sehitlik kültürü de onlarin kanlarina islemistir. 72 iki Ehl-i Beyt soyundan olan sözüm ona "askerler ile" Hz. Imam Hüseyin'nin Yezit'e biat etmedigi icin sehit edilisi yatar.
Yezidin babasi Muaviye 1. Imam ve 4. Halife olan Hz. Ali ibin Ebu Talib'e karsi da hileye basvurmustu..
Islam aleminde esir düsmemis 3 Millet vardir. Birisi Afghan'lilar, digerleri ise Türkler ve Iranlilar! Ki Afhganlilar ve Iranlilar ayni millettir aslinda.

Savas kacinilmaz, bunun planlari coktan yapildi. Ancak üstün milletler olan Amerikan ve Israil askerlerinin fazla kanlari akmasin diye Türkiye ile Iran'i büyük bir savasa sokmaya calisiyorlar. Kürecik'te askeri füze kalkani ise fitne tohumunun taa kendisi..

O savasta Iran Türkiye saldirir! Ben olsam bende saldiririm! Bana birisi saldiracak bende diyecegim ama o onun kardesinin evinden bana kursun sikiyor, bana saldiran abisi diye ayirim yapacagimi hic sanmiyorum.
Müslümanlarin kani aksin ve Büyük Orta Dogru Projesi (Baskanlari Barak Hüseyin Obama adli Afrikali zenci ile Kasimpasali Recep'tir) kurulsunda nasil kurulursa kurulsun!

Sunu da belirtiyim: Gercek her alanda AB kritlerine uygun devletsel ve toplumsal Islam ülkeri arasindaki bir yapiyi herkesten cok ben isterim. Herkesin özgürce yasadigi kimseye boyun egmedi. Kullugu, insana degil sirf Allah'a, onu da gönül raziligi ile yapmak isterse, yapilan bir olusumu ben isterim..
Konuyu neden saptiriyorsun Arkadas?

Ben Bop'u sormadim!

Esad ne zaman gidecek diye sordum!

Gelecek sefer sana bir tek saat vaktini sorucam haaa...belki ona dogru cevap verirsin!

Hem ne diyorsun benim fikrime....bir haftasonu gelin 30-40 million Türk girelim Suriyeye,bakalim kac insan lazim mis bu zulmü bitirmek icin.Bakalim kac insan ölmesi lazim birisinin akilanmasi icin.

Herangi bir ispatiyacak bir delirin varmi suriyedeki muhaliflerin halka karsi savasdigini?Varsa lütfen gönder linki herkes görsün.

Hem bisey daha söglemek istiyorum sana.

Politik önemli deyil.

Islamiyet önemli.

Islamiyet'de bulusursak Bopu'da,copu'da, biber gazinida geciririz.

Geändert von Zotac (08.02.2012 um 14:10 Uhr).
Alt 08.02.2012, 14:58
Erfahrener Benutzer

Standard Ayrintilari degil resmin bütününü görmek lazim!

Zitat:
Konuyu neden saptiriyorsun Arkadas?

Ben Bop'u sormadim!

Esad ne zaman gidecek diye sordum!

Gelecek sefer sana bir tek saat vaktini sorucam haaa...belki ona dogru cevap verirsin!

Hem ne diyorsun benim fikrime....bir haftasonu gelin 30-40 million Türk girelim Suriyeye,bakalim kac insan lazim mis bu zulmü bitirmek icin.Bakalim kac insan ölmesi lazim birisinin akilanmasi icin.

Herangi bir ispatiyacak bir delirin varmi suriyedeki muhaliflerin halka karsi savasdigini?Varsa lütfen gönder linki herkes görsün.

Hem bisey daha söglemek istiyorum sana.

Politik önemli deyil.

Islamiyet önemli.

Islamiyet'de bulusursak Bopu'da,copu'da, biber gazinida geciririz.
Iki olay da ayni madalyanin iki ayri yüzü!
Ben diyorum daha Esat'in 2 ayi var cünkü Israil, bahar da Amerika ile beraber Iran'a askeri harekat düzenleyecekler. Akil var mantik var degil mi? KIm ikinci adimi birinci adimdan öncer atar?

Geändert von Der_Levantiner (08.02.2012 um 15:03 Uhr).
Alt 08.02.2012, 18:22
Zotac

Standard

Zitat:
Zitat von Jag_U_Are Beitrag anzeigen
Gecirirsiniz. Tarih boyunca kilic gecirmekte ,kölelestirmekte uzmanlik var nasil olsa. Sonra 4 yasinda ki kizlarin basini kapatip ve yemek tarifleri ögreterek, erkek ise ayet ezberletmek süphesiz zeki olmalarina yeterlidir. Sonra 7-8 yaslarina geldiklerinde bes vakit namaz kilarak hiper zeka olurlar. Büyük örneklerinizde oldugu gibi: arabistan, afganistan, pakistan irak...vs. Cagdas düsünmeye, degisik fikirlere acik ve hosgörülü olmaya, istiklal marsiyla, bagimsiz yasamak gibi fikirlerle cocuklari asilamaya gerek yoktur efendim.

Siyaset de islam olmamali. 1900 larda "fikri hür vicdani hür" nesiller yetissin isteniliyordu. Simdi ise "dindar bir nesil yetistirmek" amacinda oldugunu söyleyen bir basbakanimiz var. Sene 2012 olmus su duruma bakin. Türkiye yi apacik felakete sürüklüyor, ve ne diyim, atatürk zamaninda öyle büyük bir devlet kurmus ve zihniyetlerde iz birakmis ki, ne sata sata ne beyin yikamakla bitiyor...
Sen gecirirsiniz derken bizi berlilemek istiyorsun da ama sen ilk önce kendini bir belirtsen daha iyi olur.Sen kimsinin kimlerden sin,kime hizzmet edersin,kimin ayakcisisin?

Islamiyte'de Öldürmek yok!
Sorbalik yok!
Puta Tappmak yok!
Haram yimek yok!

Siz'de ne var ne yok Arkadas?
Alt 08.02.2012, 18:26
Zotac

Standard

Zitat:
Iki olay da ayni madalyanin iki ayri yüzü!
Ben diyorum daha Esat'in 2 ayi var cünkü Israil, bahar da Amerika ile beraber Iran'a askeri harekat düzenleyecekler. Akil var mantik var degil mi? KIm ikinci adimi birinci adimdan öncer atar?
Iki ay sonra bu senin dedigin gibi Israel ilen Iran savasmaz'a sen mi acicaksin savasi???
Alt 08.02.2012, 21:41
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Iki ay sonra bu senin dedigin gibi Israel ilen Iran savasmaz'a sen mi acicaksin savasi???
Iran ile Israil güdümünde ki Amerika, Türkiye ve batinin savasmasina kesin gözüyle bakabilirsin. Bunu Der Spiegel dergisinde ayrintili bir sekilde okudum. Ama o zamana kadar Iran'nin Arap ülkelerinde destekcisi olan Suriye'nin don degistirmesi gerekir, cephede de daha da zayiflasin diye. Önceden bende Iran'a gülüp geciyordum ama durum gülünecek gibi degil. Iran kendini harcayacak bu kesin ama Türkiye'yi, Israil'i ve Suudi-Arabistan ve diger Körfez ülkelerini de bitirecekler. Dedim ya onlarda $ehadet kültürü hakimdir, savasmak icin her zaman yürekleri vardi simdi bir de kendi üretiminden cikardigi silahlar. Iran kendi uydusunu kendi yerli imkanlari ile üretip uzaya attigini biliyormusun?
Alt 09.02.2012, 09:58
Zotac

Standard

Zitat:
Iran ile Israil güdümünde ki Amerika, Türkiye ve batinin savasmasina kesin gözüyle bakabilirsin. Bunu Der Spiegel dergisinde ayrintili bir sekilde okudum. Ama o zamana kadar Iran'nin Arap ülkelerinde destekcisi olan Suriye'nin don degistirmesi gerekir, cephede de daha da zayiflasin diye. Önceden bende Iran'a gülüp geciyordum ama durum gülünecek gibi degil. Iran kendini harcayacak bu kesin ama Türkiye'yi, Israil'i ve Suudi-Arabistan ve diger Körfez ülkelerini de bitirecekler. Dedim ya onlarda $ehadet kültürü hakimdir, savasmak icin her zaman yürekleri vardi simdi bir de kendi üretiminden cikardigi silahlar. Iran kendi uydusunu kendi yerli imkanlari ile üretip uzaya attigini biliyormusun?
Korkma Arkadas bu Amerikanin,iranin,israelin tiyatrolarina gelme!

Korkacaksan Allah'dan kork.

Ben simdi 3 bucuk aydir doktorlardan haber bekliyordum,kanser mi degil mi.Hic de korkmadim bütün zaman,hep cörek otu yagini aldim ve tataaaa bugün endikronolg doktor demesin mi sende ki bogazindaki dügmük kanser degil.

Ona göre bugün bütün caylar benden olsun.

Aksama belki bende bir Füze yoliyayim mi acaba!?
Alt 09.02.2012, 10:23
Erfahrener Benutzer

Standard Korkunun zaten ecele faydasi yok ki!

Zitat:
Korkma Arkadas bu Amerikanin,iranin,israelin tiyatrolarina gelme!

Korkacaksan Allah'dan kork.

Ben simdi 3 bucuk aydir doktorlardan haber bekliyordum,kanser mi degil mi.Hic de korkmadim bütün zaman,hep cörek otu yagini aldim ve tataaaa bugün endikronolg doktor demesin mi sende ki bogazindaki dügmük kanser degil.

Ona göre bugün bütün caylar benden olsun.

Aksama belki bende bir Füze yoliyayim mi acaba!?
Hayirdir gecmis olsun! Allah sifalar versin! Benim korkuyla aram yok. Dedigin gibi korkulmasi gereken bir Cenab-i Allah C.C.'dur. Iste insan oglu budur! Bazen demirden sert, ama pamuktan incedir! Bugün variz yarin yoguz. Taktir-i ilahi nasilsa öyle olur. Ama dua da kaderi degistirir! Bunu da bil arkadas..

Benim cayim demli ve orta seker olsun
Alt 09.02.2012, 18:40
Zotac

Standard

Zitat:
Zitat von Jag_U_Are Beitrag anzeigen
Siz derken?

Kuran da öyle denilir dogrudur. Ama maalesef seriat uygulamalarda dini bahane ederek hep kin, kesip bicmeler, zorbaliklar, yasama ve düsünme özgürlügü katletilmis durumlar görünüyor.

Eger islam kanunlarina uymayanlari elestirip ve bu cezalari hak olarak görüyorsa, islam in kendisi de elestiriye acik olmasi gereklidir ki islam müslümanlarin yasadigi dindir ve ona yasam, konusma ves. tarzlariyla yorumlayan ve sekil verenler de ta kendileridir.

Sen simdi islamiyet de bulusalim diyorsun. Peki bu hükümeti kim yönetecek? Hangi ülke, hangi tarikat, hangi cemaat? Bir ayete binbir müslüman dan binbir yorum yapiliyor. Peki hangisi dogru olacak, hangi yorum uygulanacak?

Dünya da yapilan haksizliklar icin her zaman bir kilif bulunmustur. Dinini cok seven SEN, bu kilifin gercekten islam olmasini istiyormusun?
Bak arkadas senin beynini elinden alacak halim yok.Hala cevablandirmadin sorumu!Sen beni seriyatci,tarikatci ilan ettin.Peki sen bunlarin neresindesin?

Zanediyorum muhalefet olduguna göre sen kimsin,ateistmisin ne sin???
Senin ne fikirlerin var?
Sen kimsin ki Kurani elestiriyorsun?
Sen hangi vasfa ayitsin?

Lütfen sacmalama Islamiyetin tek düsmani cahiliyet.
Camur atdigin begenmedigin ordan geldigin yer varya,Islamiyetin ta kendisidir.

Camur at izi kalsin Politikasini da birak!

Akili ol ve aslini bir arasdir?
Antwort