Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Gesellschaft & Soziales

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 31.08.2006, 16:06
unknown

Standard ja!

so lautet der gesetzeswortlaut!

hast du eine frage dazu oder kannst du dein statement bzgl. der sog. unterbelichteten auch konkretisieren???
Alt 31.08.2006, 16:09
unknown

Standard :-)

bist du ärztin oder psychologin?

warum können wir nicht alle so sein wie du, hm?!

ich werd nicht weiter auf deinen angriff eingehen, denn er verdient weiter keine beachtung!
Alt 31.08.2006, 16:10
Benutzerbild von akshalil
akshalil akshalil ist offline
Neuer Benutzer

Standard aha! du hast ja schon eine lösung parat.

aha! du hast ja schon eine lösung parat..80 küsür yildir sen türksün, ortaasyadan gelir, soyun sopun uludur dedigin bu kirolari adam edemeyince ve türk olduklarina inandiramayinca olduklarina inandiramayinca, umudu kestin ve sutlayacaksin yani..

diyarbakirda, mardinde, tuncelide vs. yasayan insanlari yurtlarindan süreceksin ..ve bu insanlar da kuzu kuzu gidecek..bununla yetinmeyeceksin, ankara, izmir bursa bütün bati sehirlerinde sokak sokak kapi kapi gezerek kürt ve kürt asilli arastirmasi yapip tespit ettigini sutlayacaksin ..yani 10-20 milyon arasi vatandas eder bu herhalde..karsiliginda ne alcaksin? 500 bin türkmeni mi? yani isi böyle karpuzlan kavun takas eder gibi rahat mi saniyorsun?.. yari kürt yari türk bir bastard olarak cukurovoda dogmus, istanbul ve izmir de okumus, almanyada ise su an yüksek tahsil icin bulunan bendenizin de okul bitince rotayi hangi tarafa alsam aceba? kerkük mü istanbul mu?
wallah o kadar umudu kesme derim ben..hem kuzeyirakta petrol var simdik takas yaparsak petrola ulasma imkanimiz ebediyen ortadan kalkar,biraz bekleyelim derim..

Aber trotzdem schätze ich deine bemühungen. Du begnügst dich nicht nur mit den leeren Parolen wie "mehmetcik ölmez vatan bölünmez", "vatan sana canim feda", sondern versuchst, eine lebensfähige zukünftige lösüng zu finden..

benim konkret hazir bir recetem yok vallah..cünkü kürtlerin ne istedigini tam bilmiyorum ben de.. problem sadece MGK ve pasalarimizin tekelinde olmayip, bilim, ,sosyoloji, terör uzmanlari, ethnoloji-kültür arastirmacilari konuya egilse, arastirma ,umfrage carti curtu yapsa, bu problemlerin asli astari nedir, az cok bilirdik ve sende durmadan sinirlenerek " üleng benim sahip olup da senin olmadigin hangi hak var?" sorusunu sormaktan kurtulurdun.. böyle arastirmalar sorusturmalar olsa ögrenirdik belki problemin temeli etnik mi, ekonomik mi, cehalet mi, yoksa genetik mi diye.. kac kürt pkk ya destek veriyor, kaci türk milliyetcisi kaci türkiyede yasamaktan memnun, kaci sadece reform istiyor, kaci illah ayri bir devlet istiyor, kaci uniter devletten memnun, kaci federasyon istiyor falan tüm ayrintilari bilir ona göre kafamizi cözüm önerileri icin yorardik..

Somut bir cözüm önerim yok, ama neyin cözüm olmadigi, cözümsüzlük oldugunu söyleyebilirim: mesela su asagidaki haberdeki zihniyet care ve cözüm degil problemin ta kendisidir.(müsaadenle yine devleti elestirecez):

Baydemir"le Kürtçe halaya jandarmadan inceleme

ANKA AJANSI

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin maddi durumu iyi olmayan çocuklar için düzenlediği “Çocuk Yaz Kampı"na katılarak, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir ile Kürtçe müzik eşliğinde halay çeken Elazığ’ın Gezin Beldesi Karakol Komutanı Azim Başol hakkında inceleme başlatıldı.
Büyükşehir Belediyesi’nin Elazığ’a bağlı Gezin’de Hazar Gölü kenarında, dezavantajlı çocuklar için kurduğu Çocuk Yaz Kampı’nın kapanış etkinlikleri, Gezin Jandarma Karakol Komutanı hakkında inceleme başlatılmasına neden oldu. Etkinliklerde, Osman Baydemir ile Kürtçe türküler eşliğinde halay çeken Başol ile ilgili haberlerin basında yer almasından bir gün sonra inceleme başlatıldı.
Jandarma İl Komutanlığı Foto-Film Şubesi’nden bir yetkilinin filme kaydettiği etkinliklerle ilgili olarak, Elazığ Jandarma İl Komutanlığı’ndan gelen bir yüzbaşının Başol’un ifadesine başvurduğu öğrenildi.
<a href="redirect.jsp?url=http://www.milliyet.com.tr/2006/08/31/son/sonsiy11.asp
" target="_blank">http://www.milliyet.com.tr/2006/08/31/son/sonsiy11.asp
</a>
Alt 31.08.2006, 16:10
Benutzerbild von 1insanol
1insanol 1insanol ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard Dinsizlik sendromu,

beyin hücrelerinizi dümüra ugratmis!!Konuya bak, birde verilen cevaba:-))))))!Gercekten bu fikriyat fosillesmeye mahküm!!
Biz ilimle ugrasirken sizler basi agiranin kafasina civi cakiyordunuz!!Biraz tarih oku seytaniyetin sitelerinle yetinme!!Hadi yolun acik ola°Umarim birgün dünyanin döndügünü sezersin!
Alt 31.08.2006, 16:13
unknown

Standard hastamisin nesin?

kardes, sana iyilik de yaramiyor. abuk zubuk konusma disinda bir sey bilmezmisin sen? bana meslegimi anlatmaya kalkma. hatsaysan, sana doktor bulalim, ne dersin?

seninle fazla muhattap olmak da istemiyorum. bu son ihtar.
Alt 31.08.2006, 16:20
unknown

Standard kel alaka

yazdiklarina anlam veremiyorum, kusura bakma.

"sizler", "bizler", "islamcilar" kimdir bunlar.

sahsima yönelik suclamalarini kabullenmedigim gibi, kanunun öngördügü sucun asil unsurlarinida anladigin pek söylenemez.

burda islam inanci tartisildigi icin degil, müslümanlara ve özellile islam Peygamberine karsi büyük hakaret iceren yazilar yayinlandigi icin alman ceza hukukunun öngördügü suca atifda bulundum.

simdi bana, "yok sunlarda aynisini yapiyor" mantigiyla gelme... cünkü her koyun kendi bacagindan asilir.
Alt 31.08.2006, 16:24
unknown

Standard :-)

kardesim, kimse senin inan diye zorlamiyor.

ister inanirsin, ister inanmazsin. yalniz, ALLAH`A, Hz. Muhammed sav`e ve müslümanlara küfür edersen, ben de gerekeni yaparim.

senin tartisma seviyen yoksa, ben ne yapabilirim? akilli ol, uslu dur...
Alt 31.08.2006, 18:19
eniskaya

Standard Bence benim söyledigim gayet iyi bir

cözüm.... olay acik.... daha ileri gidelim... mesela TR nin yapisini begenmeyen Solcusu sagcisi veya Kürdü Lazi.... bunlarin hepsine ayni cagiriyi yapalim...

Diyelimki... sizler begenmiyorsunuz TC nin yapisini... zaten kapasitenide yok, olsaydi gelip Meclisde basarinizi gösterirdiniz... o yüzden sizlere toprak verelim... gelin bir araya sayiniza göre prozentual toprak ölcümü verelim ve bizden ayrilin.....

bunda anlasilmayacak ne varkiiii...

Benim TC kanunlarini sayan toplum icin calisan Kürt yada Türkle bir sikintim yok... Esasen herkimki TC Cumhuriyetinden memnun degilse.... gelsin sayisina göre Prizentual toprak verilsin istedigi Arzuladigi sekilde yasasin.... Apoyami tapsin Barzanisinemi.. nasil isterse o sekilde yasasin....

Bu günün birinde geceklesecek.... Su an Askeri olsun digerleri olsun... tüm yapiyi bir arada tutmaya calisiyor... AMMMAAAAA... hele hele Diyarbakirda olsun... Halk TC vatandaslariyla yasamak istemiyor.... hele hele Belediye Baskani AB den aldigi destekle.. vallahi salak salak konusuyor... Hissi ve ileride kurlulabilecek Kürt devletinde bas rol oynama arzusu ile yola cikip kendisini yari kurtarici ilan ediyor... ve hatta biriside PKK bir Terör kurulusu degildir diyor... bu insanlar Belediye Baskanlari... tuhaf olay.... iste bu insanlarla bir arada yasanilmaz....

Demokrasi öyle dünden bugüne zihniyete sokulabilen bir unsur degildir... Asireti anlayis Kürt bölgelerinde dahlen gecerlidir... baslik parasi ve benzeri olaylar dahlen vardir... Bizler Trabzondan Beyleri kovarken, Kürt bölgeleri Dersim ve benzeri olaylarla devlete karsi isyan ederlerdi......

Sen simdi bana deki biz kardesiz bir arada olabilirz falan filan.... Olamayiz dostum... olamayiz... ve benim fikrim esasen bir cözüm veriyor.... bak Yunanlilarla ayrilince fazla kargasa yasamiyoruz... Kibris olayi haric.... nesiller degistikce bakis acilarida degisiyor....

ABD ve AB nin Destabilisierung cabalari TR icinde sonuc verdi... ve kimki etnik kimligini ön plana cikarirsa ona ayrilma imkani sunulsun..... AYRILSIN... dilediginin mandasinda yasasin... ama kimse sanmasinki... gelip ABD yada AB sonuna kadar maddi ve silahi destek verir.....

Ben öyle Küprtler taniyorumki... adam acayip kafayi yemis... efendim yok 20000 yildan beri Mezopotamyada Kürtler yasiyormus.. Kürtce evrensel dilmis.. oralar onunmus... falan filan.... iste bu gibi insanlar milyonlarca.... senimi arkadas..... AL SENIN OLSUN... ama benim tarafima gecmek istiyorsan... ISTE O ZAMAN VIZEYLE gireceksin.. veya isime gelirse izin veririm....

Olay bu kadar.... ne güzel Kuran carpsin herkes rahat eder... ve cok gercekci cözüm... dedigim gibi.... Yunanistan ve TC nin kurtulus savasindan sonraki hali ortada... yaklasimlar cok faydali...

Bu benim cözüm tavsiyesi.... Alles andere rum reden bringt nichts... vallahi bringt nichtsss.... solange jemand sich irgend welche Keles in die Hand nimmt mit denen brauchen wir nicht zu reden....

Sen birazda Yugoslavyaya bak... Sirbistan kartti karistirdi ortaligi... her seyi ayim derken sifira sifir kaldikiii simdi denizi bile kalmadi.... Iraktaki Kürtlerin olayida bu olabilir kanaatimce.

Demek istedigim Kürtler neyi istediklerini bilsin veya bilmesin... benim bildigim bizim bu sekil ortakligi artik istemedigimizi iyi biliyorum...... Kürtlerle bu sekilde bir arada istemiyorum.... bunu cok samimi söylüyorum...

Dedigim gibi... benim gibi düsünceler artiyor ve artacakta...
Cünkü Ilave haklar... söz konusu hic bir Demokraside yoktur....

Die einzige Alternative was zu nenne wäre... azinlik Statüsü... Kürtlere azinlik statüsü verilir ve diger TC vatandaslarindan ayrilir... nasil bizler Almanyada statümüz benzeri gibi... o zaman bölgelerinde istedikleri gibi yasasinlar... Baskanlarini secsinler usw......

Simdi ben ne istedigimi neyi istemedigimi belirttim.... senden cözüm söylemeni beklemiyorum... ama en azindan ne istdigini söylermisin... yani bir fikrin vardir... nedir TC devletinden istediklerin... arzularin ve senin devlet icin gayretlerin ne olacak... cünkü devlet insan degildir ortakliktir... kisacasi TC ortaklarindan ne bekliyorsun.. yani bende usw....

Varmi bir viyzyonun fikrin... tabi alles freundschaflich und Demokratsich
Alt 31.08.2006, 19:38
Benutzerbild von akshalil
akshalil akshalil ist offline
Neuer Benutzer

Standard Birakalim kürtleri..bana türkiyede

devletle arasi cok iyi, devletten memnun onu cok seven kac kisi veya grup var onu söyle..müslümanlar desen türban problemi, yok laik- seriatcilar muhabbeti derken müslümanlarin büyük bir bölümünün devletle problemi var zaten..aleviler desen, devlet onlari muhatap bile almiyor sünniymis gibi degerlendiriyor..aleviler de tamamen sauer auf staat anlayacagin..ne kaldi geriye? milliyetci mhp liler..onlarin devlet aski icin yanip tutusmasi gerekirken, onlar bile devlete kirgin cünkü devletin kendilerini 80 öncesi yasadisi cinayetlerde kullanip sonra da sahip cikmadigini ve hapse attirdigini söylenip yakinip duruyorlar....

devlet benim senin disinda, alevi sünnisi milliyetcisi ve kürdün disinda kutsal veya soyut bir sey degildir..biz türk toplumu olarak devleti bizlerin disinda, bagimsiz bir nesneymis gibi algiliyoruz..devletten hem köpek gibi korkariz, firsatini buldugumuz anda ise onu kaziklamaya, soymaya calisiriz..devlete kapagi atmak, ekonomik sikintilar icinde kivrilan yurdum insaninin en büyük rüyasidir..pisirik silik bir adam devlete kapagi atti mi,bekci bile olsa havasindan gecilmez artik, seni beni takmaz..yani türkler devleti en cok kutsayan seven ve ayni zamanda en cok devletin ebesine atlayan bir ulustur...

cagdas anlamda devlet hedef ve arzulari farkli grup ve insanlarin cikarlarinin asgari bir noktada konsens yaptiklari kurallar bütünüdür..söyle anlatayim simdi: devlet kalkip da: "ey sünniler aleviler, lazlar, kürtler, isciler, memurlar patronlar ben devletim, türk milletine hizmet ederim ve sizler devletimizin iyiligi icin su(benim tespit ettigim) kurallara uyacaksiniz diyemez..tam tersine bu bütün farkli kesimleri toplayip bunlarin hepsinin RIZASINI alan uzlasi alanlari yaratir, iste bu uzlasi alaninin adi devlettir..devletin cagdas tanimi budur..biz de ise öyle degil..bizde devleti asker, vali kaymakamlardan olusan bir azinlik kendini devlet olarak tanimlar, devletin cikarlarinin ne oldugunu bize anlatirlar, kemalizmin ne oldugunu falan bize anlatirlar, ama bu devletin cikarlarinin ne oldugunun belirlenmsinde benim senin görüslerini iplemezler.. hoslarina gitmeyen sivil kesimleri devletten ve kamu sahasindan uzaklastirip kendi ayricaliklarini yasarlar..

konkret olarak?
mesela cagdas bir devlette alevi der ki, yahu devlet ayip olmuyormu? benim sünnilerden cok farkli bir anlayisim var, ben namaz kilmam, ben de cem vardir, ramazan orucu tutmam 12 imam orucu tutarim..sen buna ragmen beni seyine bile takmiyorsun benim cocuklarima sünniligi ögretiyorsun.. kürt de derki, yahu devlet türk kimdir, kürt kimdir bir karar ver..kürt türkse kürtü de kapsayan bir türklük anlayisi gelistir..yok kürt ayri bir millet se o zaman kürte azinlik haklari tani, dil-kültür falan.. türkü tarif ederken ortaasyalardan tarkanlardan, alp er tunga lardan bahsediyorsun, ama kürt uymuyor bunlara..mhp tekir yaylasinda kimiz icerek türkü kurtla dans ettiriyor ..mhp böyle yapararsa bu sefer bu milliyetcilik anlayisina uymayan kürtlerin de milliyetciligi ortaya cikiyor.. ya ikisini de yasakla ya ikisini de serbest birak..
yani eniscigim sen begenmiyorsan git politika yap meclise gir diyorsun ama, yaptirmiyorlar. o kadar kolay degil politikayi yaptirmiyorlar..korkutmuslar bizi, yok seriat geliyor, yok ülke bölünüyor, yok ab misyonerleri geliyor diye diye bizi korkutmuslar..kim demis, devletin sahibi olan azinlik..neden demis? kendi ayricaliklarini yitirmemek icin? nedir bu ayricaliklar? git bak türkiyeye, ordu her seyin en güzeline en kebabina sahip..bir yüzbasinin maasi bir hakimden doktordan cok..bir uzman cavusun ki ögretmenden cok..ne olur böyle olursa? memlekette ne hukuk gelisir ne egitim..sadece "kodumu oturtan generaller" isteriz.. ne tayyib gibi ilimli müslümana politika yaptirirlar ne de solcuya suna buna..seriat geleceginine dördüncü bir darbe gelsin canim deyiveririz
Alt 31.08.2006, 20:27
eniskaya

Standard Reis devleti yöneten senin benim akrabal

arimiz usw.....

Yaniiii

Sanki Türkiyeyi uzaylilarmi yönetiyor... Tayip erdogan ise benim komsum tam yanimdaki Sehir....

Olay o degil... olay eger TC iyi yönetilemiyorsa... bu BIZLERIN SUCUDUR... bizlerde is yok... beceriksiz olan bizleriz... iste esas gercek buuuuuuuuuuuuu

Kimse bana kalkip devleti kötülemesin.. yok Devlet bakmiyor etmiyor falan filan... yahu devlet Allahmi....

Devlet dedigin Milletvekillerinde mevcut.. Bakanlardan mevcut...... eeeeeeeeeee bu adamlarda bizim icimizden geliyor...

NE sandin.. Bal tutan parmagini yalar tabiiiii... Adcim gibi biliyorum kiiiii bende o konumlarda olsam 100 de 90 cok farkli bir sey yapmazdim... aynisi senin icinde gecerlidir....

Olay zihniyet olayi... devleti kötüleyen ESASEN KENDISINI KENDI YAPISINI VE AILEVI CIVARI KÖTÜLÜYORDUR...... kisacsi kendini... cünkü hepimizin 100 lerce yüksek konumlarda Belediye Baskanligindan alda... taaa Meclise kadar varan tanidiklari akrabalar krdesleri Babalari var......

Olay budur.... kimse bana devleti kötülemesin.... devlet insan degildir Allah degildir... SAAADECE BIZLERIZ... devlet biziz.. bizlerden olusuyor...

Bunu neden kabul etmiyorsun ??? anlamis degilim.... o yüzden ben devleti begenmeyen kötülöeyenleri CAHIL diyorum... begenmeyen gider Basbakan olur ve degistirir....

O yüzden DIN azmani bile olsa... HELAL OLSUN TAYIP ERDOGANA.... adam Vizyoner... Hapisden cikti, adam karar verdi inandi ve Basbakan oldu.....

Iste kapasite iste vizyonerlik iste insan.... düsünceleri benimkisine asiri sekilde ters bile düsse... sapka cekilir böyle insanlara....
Antwort