Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Gesellschaft & Soziales

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 01.08.2006, 17:17
Benutzerbild von xbaburx
xbaburx xbaburx ist offline
Neuer Benutzer

Standard kusura bakma galvani

ben tarihin kronolojik yonuyle ya da malumat yıgını taraflarıyla ilglenmiyoum.tarih ben adam ettigi surece degerlidir benim için.
Alt 01.08.2006, 17:21
Benutzerbild von xbaburx
Neuer Benutzer

Standard muhahaha:)

Özgür olmak veya özgür anlayista bulunmak cokta kolay degil..... gercekten cok güc ve bilinc ister....

bu da sen de var di mi?herkeslerde mevcut tabi.
Alt 01.08.2006, 18:05
unknown

Standard ----

bakiyorum senin okuma ve yazma sanaatinda fazla yok.
cyberangel benim kafami hayatta karistiramaz.

yok efendim pkk terörü erdogan döneminde hortlamisda erdoganin sucuymusda bilmem neymis...bu tür sacma düsünceler benim kafami hayatta karistirmaz.

ilkel ve arastirmaci adam bunun gibi ortaya sacma sapan seyler atmaz.
Alt 01.08.2006, 18:07
unknown

Standard dikkat

senin yazilarina ve yorumlarina ben cevap verdim beyefendi.
ama sen acizliginden dolayi bana geri yazamadin.
konusmadan önce gercekleri bil...gerci alistik senden her sacmaliga.
Alt 01.08.2006, 18:08
unknown

Standard ----

eniskaya ile ayni cuvala koy gitsin iste.
yemin olsun hata bende.bunlara ne ugrasip cevap yetistiriyorsun????her türlü gercekden uzaklar iste.
Alt 01.08.2006, 18:28
Benutzerbild von xbaburx
Neuer Benutzer

Standard bu sorularada sen cevap ver..

Allah yeryuzune inip(yanlıs anlasılmasın hrsitiyanlasmıslık olarak) kendisi mi savasacak zalimlerle yani kullarıyla?bunu mu bekliorsun?kul ner de Allah nerde?sen Allah olmak isterken Allahı hice saymaya calısmadıgından emin misin?

Allah eger hakkaten Allahsa ve ey insanlar ben kuranı arapca indirdim bu boyle biline demesi mi uygundur,ey kullarım kusura bakmayın dunyada bilmem kaç bin dil icad ettim dusunemedim o yuzden hepinize ayrı ayrı sesleniyorum lutfen birbirinizi anlayın ve birlik olun mu demeli?yani Allah tum insanlıgın ayrı ayrı dillerine ayrı ayrı milletlerine ayrı ayrı farklı ve catısma yaratacak birlik saglamayacak seyler mi soyleyecek?oyleyse niye konusuyor?konusmamıssa neden bir suru peygamber ve bir suru kitap var?ve son 2 yuzyıla kadar birkaç gerizekalının dısında herkes Allaha inanıyordu da pozitivizm denen olgunun ardından bu durum bazı kucuk gruplarla toplumsal bir doku haline geldi diye Allah yok mu oldu?ne yani Allahla savastınızda savası kazandınız mı?savas hala surmuyor mu?bitti mi?KIYAMET KOPTU DA HABERİMİZ Mİ OLMADI?Allah insanları cennete ceheneme atacaksa her seyi niye kendisi yapsın?zaten her seyi kendisi yapan Allah zalimin zulmunu artırıp mazlumun ahını yuzune carpmak için mazlumun Allah a her sekilde sımsıkı baglanmasını sart kosuyor olabilir mi?Allah bedavacı mı?

sen Allahı hasa memed ali erbil yada w pust la mı karıstırdın?tv ye cıkcak ey insanlar savasmayın diyecek?onun yerine yok ol dese ve uleng sizle mi ugrasıcam diyip herkesi her seyi yok etse sen buna nasıl engel olucan?muslumanların verdiği savas insanlıga verilmiş son bir sans olabilir mi?adem Allah her sey gucu yetendir.Allah olması bunu sart kosar.nye ugrasssın.merhamet ve gazabı varsa savasları durdurmayıp muslumanların savası kazanması için onlara yol gostermesi ve kafire yol gostermeyip zulmunu artırması onun merhametini ve gazabını gostermez mi?zalimleri daha cok yakmak için ve mazlumları kendşsşne her seyşyle baglayıp daha cok odullendirmek için ve de zalimlere hiiiic beklemedikleri bir anda gazabın en siddetlisini TATTIRMAK VE ONLARI ZEVKTEN TUZ BUZ ETMEK İÇİN insanların anlamadıgı bir yontem kullanıyor olamaz mı?biz allahın her aptıgını anında anlayacaksak Allahla aramızda ne fark kalır?eger varsa?

peygamber gonderdim ve bir daha gondermeyecegim ona uymaktan vazgecerseniz kıyamet kopacak ve her seyi yok edeegim.dediği ddia edilen Allah bunu soyledikten sonra sozunden vazgecip niye yeni bir peygamber gondersin?hasa Allah yalancı mı?o zaman dediği bugun gecerli degilse yani kimse gonderdigi peygaberi takmıyorsa kainatı niye var etsin?Allah enayi mi?ve neden herkes zevkin doruunda Allahla dalga gecerken ve dunyayı ele gecirdigni dusunurken yok etmesin de illa da her hata yapıldıgında birebir uyarıp ille de duzeltmeye calıssın?Allah hasa ahmak mı?herseyi yaratan ve yasatan vareden ken kendisine kazık attıgını dusunup nanik cekenleri dakka bası uyarsın?

Allah Allahsa nasıl konusacagını ve insanlara nasıl hukmedecigini insanlara niye sorsun?zaten yaratan o degil mi?pegamber gonderdim dediyse neden gokten yada tv den seslenmedin ey Allah diyen mi gerizekalıdır yoksa Allah yaratan olarak peygamber gondermisse ve oyle seslenmeyi uygun gormusse ona uyulması sarttır yoksa yok edilir cehenneme gideriz diyen mi?hem herkes peygambere inanacaktıysa cennet ve cehnneme girmek niye?cennet ve cehennem yoksa insan olan herkesin vicdanına gore dusunursek kanada oldurulen cocukların hakkını saglayacak adalet ne zaman saglanacak?adalet saglanmayacaksa elkaideye neden suclu diyoruz?o zaman yeryuzunde guc hakim ve az bucuk gucu olan istedgini oldursun.ne de olsa Allah yok.yasamak yada yasatmak niye anlamlı ki?her sey bir oyun ve alını kullanabilen herkes istedigini almak için herseyi yapma hakkına sahiptir.he insanların koydugu kurallar ı diger bazı insanlar niye taksın?kim kimin koydugu kanunu niye dinlesin?neden pust bu bir haclı seferidir demeyi uygun goruyor?neden hşzbullah kendisine Allahın askeri demeyi uygun goruyor?

peygambere inanıp ona tabi olanlar allahın insan aracılıgıyla insana seslenmesini hak bilip birbirleriyle kurdukları ilişkiyi Allahın emri dogrultusunda sekillendirmekle insanın insan ona olan guvenni ve brlikte yasama ve birlikte zulme karsı drenme mucadelesini imar ettiklerini ortaya koymus olmakla Allah a gormeden iman edip ona tabi olarak sadece sozune binaen onun emrilerini yerine getirip allahı daha da yuceltmiş olmazlar mı?Allah ı tum insanlık gorse ve buna ragmen hata işlese kainat yok edilmeyi hak etmez mi?hemen.Allah bu.

ne yapıyorum ben ya)tutmus bir salagın Allahlık taslayacak kadar ahmaklasmıs bir versiyonuna laf yetistirmeye kalkıyorum.neyse bu kadar yazdık.silmiyim bari.
Alt 01.08.2006, 18:35
Benutzerbild von blogcu
blogcu blogcu ist offline
Neuer Benutzer

Standard o.T.

bosver arkadas rezil etmis iste

ama sonucta haklisin, man muss die einfach ignorieren.
Alt 01.08.2006, 19:11
Benutzerbild von kickboxer21
kickboxer21 kickboxer21 ist offline
Neuer Benutzer

Standard Atatürkcümüs de :)))

Neden hep senin gibi ermeni torunlari Atatürkün arkasina saklaniyorlar .Sizlerin aslinda Atatürkdüsmani daha net olarak Türk düsmani olgununuzu herkes bilir. Birakin bu Atatürkcü ayaklari. DELIKANLI OLUN KORKAK KORKAK SAKLANMAYIN´!!!

Türk sonradan olunmaz . Türk türk olarak dogar!!!

Zaman gelmeden bizim bu güzel topraklari terk etmeye baslayin yoksa sizleri cok kötü bir sekilde kovacagiz!!!
Ne mutluyum Hakiki TÜRKÜM DIYENE!!!
Alt 01.08.2006, 19:15
Benutzerbild von xbaburx
Neuer Benutzer

Standard akshalil e....

yazıyıu uc dort gun once yazdım.ayakustu yazdılarım.kusura bakma buraya girmek hasta etmeye basladı adamı.birileri sanki kilitliyor sayfayı.

valla kac gundur kafamda bir seyleri toparlayıp haberleri takip etmek ve cevap yazmak adına kafeye geliyorum.forum sayfası acılana kadar hem vaktim doluyor hem de soyleyeceklerimin butunlugu dagılıyormus gibi bir izlenim olusuyor(bende).gb nede yazmıstım.

kısa bir seyler soylemek gerekirse:::

islamın bir din oldugunu bireysel ve toplumsal alanların tamamına hukmetmesi gerektigini zulmu kaldırıp adaleti tesis etmesi gerektigini bunun için mesru yollarla calısması gerektigini soylemiştim.yani aslında bu mucadelenin basarıya ulasmaması ihtimali de var.aslolalan mucadelenin kendisidir.yani lailahe illallah muhemmeden rasulullah sozunun her manasıyla kabul edilip bunun mucadelesinin verilmesidir.herhangi bir sonuca da ulasılamayabilir.yani bu sozu savunanlar tasfiyede edilebilir.ama dediğim gibi aslolan mucadeledir.

peygamber doneminde mekke doneminde bu mucadele ornegi sergilenmiş ve insanlar her yonden egitilmiştir.aslolan islam ahlakının insan tekini her zerresine kadar sekillendirmiş olmasıdır.bu mucadele esnasında bu ahlakla donanan insanlar hicbir gedik bırakmayacak sekilde butunlesecekleri ve bir islam toplumu vucuda getirecekleri için bu mucadele bireysellikten kısa sure sonra toplumsal bir mucadeleye evrilecektir.yani peygamber tek basına baslamıs musrikler ilkonceleri tek tek muslumanları hedef almıs ancak tesekkul edilen islam toplumuyla mucadele edememiş onu parcalayamamıstır.daha sonra medinede islam ahlakının her sekilde İMAR VE İNSA faaliyetlerini yurutebilecegi siyasal bir bagımısızlık ortamı vucuda gelmiş ve boylelikle insanlar dort bası mamur her seyiyle bir butun olan ve devlet anlamına gelecek bir dinamige kavusmuslardır.ve bu devirde Allahın devlet ve toplum dinamiklerine yonelik ayetleri inmiştir.hasılı kelam toplumun donusum seyri bu sekilde olmak zorundadır.bugun bundan sozedebilir miyiz?cok fazla degil.boluk porcuk kısmi direnislerden ve varolanı koruma anlayısından ortaya cıkan farklılasmıs bir yapı hakim.bu da İNSA VE İMAR faaliyetlerini mumkun kılmıyor.

sozun sonuna gelirken islam ahlakına dayalı bir toplumsal yapı ve buna dayalı siyasal ORTAM tesekkul ettirilebilirse KAPİTAL EKONOMİ MODELİ yani serbest piyasa coker.yani serbest piyasa ekonomisi ne dayalı bireyci parayı merkeze alan uretim ve tuketim ilişkilerine gore sekillenen kapitalist ahlaktan sıyrılan bir toplum tum dunyaya hakim olan kapitalist modelin cokmesine sebep olur.bunu bildikleri için savasıyorlar zaten.herhalde sen de bunu kabul edebilirsin.bunca karmasık ve kirli ilşkilerin içine bir comak sokabilirsen ogutemedigi anda patlar ve paramparca olur.dertleri ogutup yoketmek.

serbest piyasaya dayalı kapitalist uretim tuketim ahlakı terkedilince islam ahlakına dayalı kurumlar vucuda getirileceksede getirilir.nasıl olur hangi sekillerde ortaya cıkar ben de bilmiorum.o safhaya gelindiginde Allah yol gosterir kafası calısan insanlar belli modellerle bir seyler yapar.kapitalizmden once de insanlar devlet kurup alısveris yapıyorlardı.senin dediğin gibi elmayla karpuzu degistirmek seklindeki gibi basit degil yani.ama aslında basit olmak zounda.bunca karmasık ilişkilerin kendisi zaten ticaretin asli vasfını curutuyor.para yada mal yer degistiren bir sey degil belli merkezlerde toplanan ve ordan sevk edilen metalar haline geliyor.farkındayım bu kadar basit degil.demek istedigim su vahsi kapital ilişkiler in yasanmadıgı bir toplumsal butunluk kendi hayatiyetini surdurmenin yollarını da bulur.bunlar neler olabilir?kapitalist ilişkilerin tavan yapmaya basladıgı devirlerde osmanlı toplumu diye bu pazarın dısında kalan bir yapı vardı.gayette canlıydı.siyasetin ve savasların tesiriyle devlet kalmayınca ve yeni devlete bu kapitalist pazar anlayısı dayatılınca bu toplumsal yapı da degisime ugradı.bunlardan bahsettik.he dort bası mamur oneriler istiyorsan mesela sezai karakoc un kitaplarını okuyabilirsin.benzer bicok yazar var.ismet ozel de kısmi bazı onerilerde bulunuyor ama onun uzerinde durdugu temel nokta ilkonce mucadelenin esasları yani islam ahlakının hakim oldugu bireylerin tesekkul edilmesiyle bir toplumun insa edilmesi.boyle bir toplum olusmadıgı muddetce bahsini ettigim safhaya ulasılamaz.

bankacılık uluslar arası ticaret vb sektorler nolacak?bana ne!!yıkılır donusum gecirir yada parcalanır nolursa olur.saydıgın tum kurumlar finans kapitalin kurumları ve kurmus oldugu ilişkiler butunu.ve devlet diye bir sey tesekkul ettirilirse yani varolan devlet islah ettirilebilirse zaten karsı olacagı seyler bunlar.bunları duzenleyip yonetmiyecekki.bunları yavasta olsa tasfiye edecek.hasılı kelam bu ulke de escinseller yasayamayacagı için escinsellerin hakları gibi bir sey olmayacak.avrupa bir escinsel akınına ugrayabilir.islam ahlakından sozediyoruz dimi.avrupanın kapitalist ilişkiler butununde dogurttugu cesitli katmanlara verdigi hakları illede uygulayacak degiliz.

aslolan kapitalist ilişkilerin sonlandırılması.ve bu ilişkiler yokedilirken yani yerine islam ahlakını bırakırken kapitalist ilişkilere dayalı olusturulan kurumlar da kendiliğinden cokecegi için bu kurumlar ve ilişkileri duzenleyip yonetme diye bir dertte kalmıyor.ve islam ahlakına donuk toplumsal yapı kendi kurumlarını ve teknolojisini kendisi uretir.bazı yazarlar ahilik benzeri teskilatlanmaların hatta tımar sisteminden devsirilebbilecek bazı yapılanmaların olabilecegini soyluyor.benim uzmanlık alanım degil.bu konulardada bircok oneri var.sezai karakoc ornegi verdim.inceleyebilirsin.!aslında o zaman gelsin hepimiz goruruz.Allah yol gosterecek biz de yapacagız.

olmaz bu iş dediğimiz anda islam asliyetini kaybeder ve ne olur biliyor musun?KIYAMET KOPAR!!bildigin hani tum kainatın her seyiyle yok olacagı durum.yani aslolan islam mucadelesinin kendisidir.bugunku muslumanlar elbetteki peygamber ve sahabe gibi olamayacaklardır.bunu kimse beklemiyor.aslonla lailahe illallah mucadelesini surdurme azmidir.bu bilincten kopmamaktır.
Alt 01.08.2006, 19:46
Benutzerbild von xbaburx
Neuer Benutzer

Standard hem istedigin seyler cok salakça.

internet diye bir sey var.bu ortamda yazısıyoruz.copy paste hop tamam.ne anladım bundan.hem ne zaman senin istediklerne cevap verdim ki simdi vereyim.
Antwort