Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Sport - Fussball

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 07.03.2005, 02:13
Benutzerbild von aliconda
aliconda aliconda ist offline
Neuer Benutzer

Standard Hehehe der Inhalt=Enis :-) hehehehhe o.T

ohne Text
Alt 07.03.2005, 02:14
Neuer Benutzer

Standard Brat bak hehehehhehe ;-)

Ne demisiz ;-) hehehhehe

...
Kartal"ın umudu Sarı Kanarya...

Galatasaray yenilgisiyle ilk üç şansını zora sokan Beşiktaş"ın önümüzdeki yıl UEFA Kupası"na katılabilmesi Fenerbahçe"ye bağlı. Siyah-Beyazlılar"ın Avrupa"ya gidebilmesi için ligi dördüncü sırada tamamlaması, Sarı-Lacivertliler"in de Denizlispor"u Türkiye Kupası"ndan elemesi gerekiyor. Bu nedenle Beşiktaş"ta gözler, 20 Nisan"da oynanacak F.Bahçe-Denizli maçına çevrildi.
<a href="redirect.jsp?url=http://www.aksam.com.tr/arsiv/aksam/2005/03/07/spor/spor5.html" target="_blank">http://www.aksam.com.tr/arsiv/aksam/2005/03/07/spor/spor5.html</a>
Alt 07.03.2005, 02:22
Neuer Benutzer

Standard Hahahahaha yukari bak!!!

Zaten brat beni taniyali benden az sey dinlemedi hehehhehehehhehe ;-)
Alt 07.03.2005, 02:24
eniskaya

Standard Sehr Billig von dir

olay hep ayni, insanoglu deger yada karsilik üretemedimi her zaman kisisellik yapip kendi Egosunu tatmin etme pesinde kosar... sende aynisini su an ayptin ve bunu isbatlamis oldun....

Iyi geceler..... und überleg dir mal was Sachlich bedeutet ?????
Alt 07.03.2005, 02:26
eniskaya

Standard Sehr Billig von dir

olay hep ayni, insanoglu deger yada karsilik üretemedimi her zaman kisisellik yapip kendi Egosunu tatmin etme pesinde kosar... sende aynisini su an ayptin ve bunu isbatlamis oldun....

Iyi geceler..... und überleg dir mal was Sachlich bedeutet ?????
Alt 07.03.2005, 03:01
Neuer Benutzer

Standard Bu Anelka "öbür" Anelka"nin Clonu!!!!

Gol attiktan sonra hareketlerini gördünüzmü ?????

Simdi bunlari bir göz atin:
... ich zitier mich quasi selbst :-)

Datum: (11/01/2005 - 17:23)
Hoffentlich ist das nur ENTE !!!
Wir haben gerade EINE MANNSCHAFT!!!
... und ich will sie mir nicht durch so einen EGOMANEN kaputtgemacht bekommen!
Er ist ein EGOMAN !!!
Was soll ich mit so einem !?!??!
Keine Ahnung, warum Christoph daum auf so einen setzt!!!
Wenn er so toll gewesen wäre, warum hat ihn keine Mannschaft eine längere Zeit behalten !?!?!?!
Einen mini-Egomanen haben wir immer noch, der hält sich für den Ochsen von Istanbul!
Einer reicht !!!
CEMIL TURAN
Çok iyi ve kendisini ispatlamış bir oyuncu. Mutlaka faydalı olur. Ancak Fener’in bu tarzda bir oyuncuya şu an için ihtiyacı yok. Bence mevcut kadro bozulmamalı. İleri ikilide oynayan bir oyuncu. Nobre ile birlikte oynayacağı için o zaman orta sahadan bir futbolcu eksilecek, yedeğe düşecek.

ENGIN VEREL
Fener’in bir santrfora ihtiyacı var. Alex’ten santrfor olmayacağı görüldü. Hooijdonk da sakat. UEFA’da bir yere gidilecekse Anelka alınmalı. Problemli diyorlar. Bu yönetimin ve teknik heyetin sorunu. Ama bana göre iyi bir santrfor ve Fenerbahçe’de başarılı olur. Ancak ben geleceğine inanmıyorum.

Gökmen ÖZDENAK
Bir G.Saraylı olarak Anelka’nın alınmasını isterim, çünkü Fener’deki dengeleri bozar. Gerçek olan da şu ki Anelka, Nobre kadar başarılı olamaz; onun gibi inançla mücadele edemez. Birbirlerini bozup takıma zarar verirler. Çok büyük para ile alınacak bir Anelka huzur içindeki Fener’de sorun yaratır.

Ve bunu bile yazdim:
Eh nerde o inek Anelka !??!?!

Zaten o gelirse tam bir fiyasko olur bence!

Serhat ilen Ceyhun birlestirseydiniz Anelka gibi salata oyuncu bile olmaz!

(LOL simdi kendini "KadiKöyInegi" denen ve Serhat sanan User simdi kizacak hahahhahaha)

ANELKA GELMESIN !!!
SERHAT GITSIN !!!!!

al"

Bundan sonra dogrusu basladim arastirmaya ...

Simdiye kadar "iki degisik" bir Anelka

tarifi biiyorum/okuyorum/görüyorum!

Birisi yayginlasmis tarifi, en kisa tarifi:

EGOMAN !

Ikincisi bir senedir degisen bir tip!

* Anelka ismi F.Bahçe ile ilk anıldığından beri hep hırçınlığı tartışma konusu edildi. Oysa o bir yıldır çok farklı bir kişilik...

* Fransız futbolcu yaşadığı bu büyük değişimi geçtiğimiz yıl din değiştirip müslümanlığı seçmesine bağlıyor.

* İlk ezanı okuyan Bilal-i Habeşi"den esinlenerek Bilal Abd-us-Salam ismini alan Anelka huzuru bulduğunu belirtiyor.

* Anelka, "Paris"te işçi arkadaşlarla sabaha dek tartışırdık. Sonunda İslam"ı seçtim. Düşünce ve davranış olarak çok değiştim" diyor.

* Arkadaşı Trezeguet"ye göre özel bir adam olan Anelka için hocası Keegan da "Onun kötü adam olduğu bir uydurma" diye konuşuyor.

FORMALiTE RÖTARI
Fenerbahçe yönetimi hemen her konuda anlaşma sağladığı Nicolas Anelka için Manchester City kulübüyle bugün bir kez daha görüşüp son pürüzleri giderecek. Bu görüşme nedeniyle, L"Equpie"in bugün İstanbul"da olacağını duyurduğu Anelka"nın gelmesi birkaç gün gecikecek.

TARAFTAR AYAKLANDI
Saygın spor gazetesi L"Equpie"nin bugün İstanbul"da olacağını yazdığı Anelka için F.Bahçeli taraftarlar seferber oldu. G.Saraylılar"ın Anelka"nın sitesine, "Sakın F.Bahçe"ye gelme" diye mesajlar göndermesi üzerine sarı-lacivertliler, "35 milyon taraftar seni bekliyor" şeklinde mesajlar atıyor.
Kavga çıkardı

Fenerbahçeli ve G.Saraylı taraftarlar bu kez de Nicolas Anelka yüzünden kapıştı. Fransız yıldızın internet sitesini mesaj yağmuruna tutan taraftarlar sanal savaş veriyor.

MÜSLÜMAN İŞÇİLERDEN ETKİLENDİ
"Del Bosque benimle bir sezon bir tek kelime konuşmadı. Bir şey söylemek istediğimde beni dinlemedi bile. Yanıma bir tek oyuncu bile yaklaşmadı. Sanki ben farklıydım." Bu sözler Beşiktaşlı bir futbolcunun değil, Fenerbahçe"ye imza atması an meselesi olan Nicolas Anelka"nın. 2000 yılında Real Madrid"ten ayrıldıktan sonra İspanya"nın Marca gazetesine verdiği röportajdan alındı bu sözler.

NiCO ÇOK ÖZELDİR
O dönemde 21 yaşında Real Madrid"e transferine kendisi karar verecek durumda değildi. Video oyunlarıyla vakit geçiren bir çocuktu. Ağabeyleri Didier ve Claude, 37.5 milyon dolarlık transfere imza atarken, 2 milyon dolar komisyonu da ceplerine indirmişlerdi. Anelka farklıydı, sessizdi, ama müthiş bir golcüydü. Şu anda Juventus formasını giyen David Trezeguet ise Anelka"yı şöyle özetliyor: "Nico çok özel bir adamdır. Ama çok konuşmaz. Ona çok yakın olmama rağmen ne hissettiğini ne düşündüğünü hiç bilmem.

SORUNLARINI AŞTI
23 yaşına geldiğinde kulüpler onun için koplam 53.5 milyon pound ödemişlerdi. Bunun ağırlığını kaldıramadı ve iletişim sorunu yaşadı. Ancak şu anda gayet iyi. Manchester City"den ayrılmak istemesinin nedeni ise Avrupa kupalarında oynamak. Teknik direktörü Kevin Keeagan değişen Anelka"yı şöyle anlatıyor: "Takımdan kimsenin Nicolas hakkında kötü birşey söylediğini duymadım. Onun kötü bir adam olduğunu nereden uyduruyorlar bilmiyorum.

ANELKA ÇOK DEĞİŞTİ
Anelka 2004 yılında Müslüman olarak Bilal Abd-us-Salam Anelka adını aldı. 1999 yılında Müslümanlığa ilgi duyduğunu belirten Fransız futbolcu, "Çocukluk arkadaşlarımla bu konuyu sabah 4"lere kadar tartışırdık. Onlar Paris"in işçi sınıfından Müslüman arkadaşlardı. Dinledim ve Baggio"nun Budist olması gibi ben de Müslüman oldum. Düşünce ve davranış olarak çok değiştim" diyor.

SENİ BEKLİYORUZ
Fransız L"Equipe Gazetesi"nin "Anelka pazartesi günü İstanbul"da olacak" şeklindeki haberi Fenerbahçeli taraftarlarda büyük heyecana neden olurken, Galatasaraylıları da harekete geçirdi. Fenerbahçeli taraftarlar yıldız futbolcunun www.nicolasanelka. net adresli internet sitesini mesaj yağmuruna tutarak "Türkiye"nin en büyük kulübü seni bekliyor" dediler.

ORTEGA DA KAÇTI
Ancak siteye Galatasaraylı taraftarlar girmeye başladı ve Anelka"ya "F.Bahçe"ye gelme", "F.Bahçe Ortega"yı bile kaçırtan bir kulüptür" şeklinde mesaj yazdılar. F.Bahçeliler karşılık vermekte gecikmeyerek "Sakın G.Saraylı taraftarların sözlerine inanma. Biz onları 6-0 yendiğimiz için böyle gerçek dışı şeyler konuşuyorlar. Bizim 35 milyon taraftarımız var" ifadeleri kullandılar.

BU KAVGA İLK DEĞİL
F.Bahçe ile G.Saray geçtiğimiz haftalarda da bir başka sanal kavgaya tutuşmuştu. F.Bahçe"nin UEFA"daki rakibi Real Zaragoza taraftarlarının internet sitesinde yaşanan tartışmalar, İspanyollar tarafından da ilgi ve şaşkınlıkla izlenmişti. Bazı Real Zaragoza taraftarları, tartışmaları bir süre izledikten sonra taraf tutmaya başlamış ve kimi F.Bahçe kimi de G.Saraylılar"dan yana tavır almıştı.

Galip ÖZTÜRK /FOTOMAC
Yabancıların gözüyle Anelka

F.Bahçe"de mutlu olur
Jerome Touboul (L"Equipe-FRANSA)
PSG"de çok başarılı bir futbolcuydu. İlk sezonunda 13 gol atmıştı. Çok genç bir yıldızken, Arsenal"e gitti. Sonra onu keşfeden altyapıdaki teknik direktörü Luiz Fernandez onu geri getirdi. Ama bu ikili asabi ve otoriterdi. Bu yüzden çatışma kaçınılmazdı. Fernandez"e bir antrenmanda küfür edince kadro dışı bırakıldı. Anelka, PSG"nin semboludur. Ronaldinho da Fernandez ile benzer sorunlar yaşadığında herkes Anelka"ya hak verdi. İniş-çıkışlı bir kariyeri var. Türkiye"de büyük başarılara imza atar. Büyük bir tecrübe ile geliyor. İstanbul"da insanların yoğun ilgisiyle çok mutlu olacağı düşüncesindeyim. Sonuç olarak Fenerbahçe onun iyi bir futbolcu olarak anılması için son şans.

Anelka hedef ister
Oliver Kay (Times-İNGİLTERE)
ARSENAL"e 17 yaşında geldiğinde süper bir futbolcuydu. İngiltere"de ona geleceğin Ronaldo"su olarak bakılıyordu. Real Madrid"e gittiğinde İngiltere Ligi"nin büyük bir yıldız kaybettiği söylenmişti. Mutsuz bir dönemin ardından geldiği Liverpool"da bekleneni veremedi ve Manchester City"ye transfer oldu. Bence orada çok başarılı oldu. Ama yüzü hiç gülmedi. Hedefsiz bir takımın formasını giymek ona yetmedi. Fenerbahçe"de büyük bir yıldız olarak karşılanmak onu çok mutlu eder. Türkiye onun için bir çıkış noktası olur. Futboluna kimse laf edemez. Ayrılmak istediği için son altı ayda konsantrasyonunu ve hırsını yitirdi. Şu anda sakat değil, ama olduğunu söyleyip oynamıyor.

Avrupa"da büyük iş yapacaktır
Felix Diaz (MARCA-İSPANYA)
Real Madrid"de belki de çok genç olduğu için takıma bir türlü ayak uyduramamıştı. Takımın ağır topları Hierro ve Redondo ile ters düştü. Yönetime rest çekip izinsiz ülkesine gitti. Teknik direktör Vicente Del Bosque ile de tartıştı. O dönemde zor bir adamdı, ama henüz çocuktu. 1999 yılında daha 20 yaşındayken Real Madrid gibi bir yıldızlar topluluğu içindeki davranışlarından ötürü onu hâlâ suçlamak yanlış olur. Oyunculuğu için negatif bir şey söyleyemem. Avrupa"nın en iyi golcülerinden biri. Farklı bir stile sahip. Fenerbahçe"de özellikle Avrupa Kupaları"nda çok büyük işler yapacaktır. Daha yaşı genç.

;-)
Alt 07.03.2005, 03:04
Neuer Benutzer

Standard Bize gelen "sasiriyor" ;-)

Daum Milli Maclari söylüyor, Balic zamaninda Bosna Hersek icin Milli mac yaptigindan yakiniyor. Marco Aurelio nun Türk Milli Takimina cagrilmasi söz konusu oluyor ...

... ve dün aksam:

Anelka Fenerbahce Formasindaki Türk bayragini gösterip gösterip öpüyor!

al"
Alt 07.03.2005, 03:28
Neuer Benutzer

Standard Hehehehhehe Danke Enis :-)))

Ich kann zu Mitteln von verschiedenen "Preisen" greifen!

:-))))))

"Tasaruf" ettigim icin ben kinayacagina takdir etmen lazim hehheehhehehehe

LOL süsser Versuch eine Retourkutsche daraus zu konstruieren hehehhehehhe

Lies nicht nur einen Beitrag durch, kuck dir stattdessen mal alles chronologisch an hehehhehehehehe :-)

Daher wirst selbst du das mit dem "Tasarruf" verstehen hahhaahhahhahaha

al"ungemein böZe :-)
Alt 07.03.2005, 03:29
Neuer Benutzer

Standard Bravo Erman !!!

Mafya da var, teşvik de"

Erman Toroğlu, yeni bir sayfa açmak için herkesin bugüne kadar yaptıklarını bütün samimiyetiyle anlatması gerektiğini söyledi. FOTOĞRAF: MUSTAFA İSTEMİ

Erman Toroğlu, TBMM"de yaptığı açıklamalarda mafyanın federasyon seçimlerine karıştığını söylerken, "Son olaylarda teşvik primini verenin üzerine gidilmedi" dedi

06/03/2005

ZİHNİ ERDEM (Arşivi)

ANKARA - Eski milli hakem Erman Toroğlu, TBMM Sporda Şiddet, Şike ve Haksız Rekabetin Önlenmesine İlişkin Komisyon"da yaptığı açıklamada mafyanın federasyon seçimlerine karıştığını, ancak devletin bu olaya seyirci kaldığını belirterek, "Paranın olduğu her yerde mafya vardır" dedi. Toroğlu"nun açıklamaları özetle şöyle:

Türkiye"de her yerde mafya var, sporda niye olmasın. Olmaması eşyanın tabiatına aykırıdır. Haluk Ulusoy"un seçildiği Futbol Federasyonu seçimlerine mafya liderinin adamları genel kurul salonuna geldiler, otellere kadar geldiler. Kimse "kardeş burada ne geziyorsun" demedi.

Geçen sezon gözünüzün önünde en az dört tane maç oynandı. Türkiye"de adalet mekanizması kanaatle küme düşürebiliyorsa düşürselerdi. Diyarbakır-Elazığ maçında şike, Rize-Akçabat herhalde yanılmıyorsam aynı hesap. Ne oldu? Hepiniz görüyorsunuz, maç anlaşmalı, gitmiyorlar, oynamıyorlar. Peki ne olacak bu iş? Siz yetkilisiniz, işlem yapmıyor musunuz?

Cafer olayı doğrudur. Cafer"in konuşması biraz kontrollü bir konuşma. Olay zamanaşamına girmiş bir olay. Ankaragücü"ne bu para geldi. Haftalardır konuşuluyor. İçinde Milli Takım teknik direktörü Ersun Yanal var. Teşviki gönderen Aziz Yıldırım, öyle diyorlar. Ama karşınızda Fenebahçe var. 10 gündür teşvike aracılık eden konuşuluyor, teşviki veren hiç konuşulmadı. Cafer 50 milyar ceza aldı kadro dışı kaldı. Teşviki alan cezalandırıldı ama veren hedefe ulaştı, şampiyon oldu.

Ben federasyonu başkanı olsam bazı isimleri futbolun yanından geçirmem. Mesela diyorum, Bülent Yavuz denen adamı, futbolun yanından geçirmem. 10 kilometre öbür tarafa atarım. Senelerdir merkez hakem başkanlığı yaptı. Benle ne konuşuyorsunuz, kulüp başkanlarıyla konuşun. Celal Doğan, İsmail Uyanık, Sadri Şener, Mehmet Ali Yılmaz"la konuşun.

Şöyle bir tavsiyede bulunayım: Futbolun içindeki birimlerden seçin bir 50 kişi, deyin ki, arkadaşlar şu ana kadar ne halt ettiniz. Gelin buraya her şeyi affedeceğiz, kimseyi suçlamayacağız, hiç kimseyi mahkûm etmeyeceğiz, bundan sonrayı kurtarmak için kim ne biliyorsa, kim ne yaptıysa, anlatsın. Bunun çözümü bu. Ben geleyim, alın beni teybi, kamerayı koyun karşıma anlatayım. Aziz Yıldırım, Ergun Gürsoy gelsin anlatsın. Hepimiz ne almışız, kim kimden almış, ne almış kim kime ne vermiş, orada bitiririz. Bundan sonra zaten onları ayıklarız.

<a href="redirect.jsp?url=http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=145598&tarih=06/03/2005" target="_blank">http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=145598&tarih=06/03/2005</a>
Alt 07.03.2005, 06:34
Benutzerbild von jayk
jayk jayk ist offline
Neuer Benutzer

Standard Spor Acemileri (özellikle 6alatalilar)

Anelka takim ruhunu bozacak,basarisiz bir performans cizecek diye miaoliyordu
kedi gibi
simdi bizim sanli türk bayragimizi öpen bir oyuncu..(buna karsi bile mahani bulurlar 6alatalilar 100 de yüz(süz)
Anelka ürün ve satis yönden zaten akilli bir transferdi simdi de sahlarda gösteriyor
gücünü..

helal sana anelka
Antwort