Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Gesellschaft & Soziales

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 05.08.2004, 18:59
eniskaya

Standard Falsches Forum, abert echt hast du

Er war einer der besten Ekonomisten den ich kenne...... auch unseren Legenderen Özal darf man nicht vergessen.....
Alt 05.08.2004, 19:01
eniskaya

Standard Bu sakatligi cevap diye verenin

sen yedi ceddine selam yollayasin......

Acayip cevap bu kadar sacma sapanlik olmaz artik....... bu resmen bir samanisime benziyor.....

Hangi Sutreden aldin bu gibi cevabi..... ???

Bize adresi verebilirmisin ??

Selamlar
Enis
Alt 05.08.2004, 19:03
eniskaya

Standard Kürt, Cerkez veya Kiroristanlik gibi

seyler.... genelde dinden uzak kisilerden kullanilir......

Din hususunda cevap veremedikleri icin..... isi sulandirmak icin.... Atattürkün ..... ele alirlar......
Alt 05.08.2004, 19:16
eniskaya

Standard Hemso sen 1 tane al

ve efendice resmi nikahini kiydirki.... hem senin hemde kadinin haklari korunsun....

Üstelik 4 degil sadece bir tanedir her erkegin hakki..... max. 4 olsa bile en hayirlisi 1 tanedir, buda Kuranin tabiridir Nisa 3

Also nur 1 ne Frau..... auserdem was würde den anderen übrig beleiben.... es gibt in der Welt nicht all zu viele Frauen.... )))

Männer und Frauen rund 50 zu 50
Alt 05.08.2004, 19:22
eniskaya

Standard Dediklerinde dogruluklarda var

misal... Araplar dahlen kilic sllayip duruyorlar... demek onlar sudan cikan balik degiller..... o yüzden kiclari hic sudan cikmiyor.... hmmmmmmmmm

Ammada felsefe yaptim....
Alt 05.08.2004, 19:25
eniskaya

Standard Viedosu veya Ses kaseti varmi

Nerden biliyorsun onun dedigini... belki baska bir Forumda ben demisimdir.....

Resulden geri kalan tek kaynak Kurandir.... gerisi HIKAYEDIR.....

Yalan diyorsam Arap olayim haaaaaa
Alt 05.08.2004, 19:27
eniskaya

Standard Lächel Lächel

yahu bunu Kamer genc söylemeye kalksa... galiba yine Atasözleri karisir... ha haa haaa.....

Enis her zaman der ve yinede söylüyor....

KURAN CAHIL INSANLARIN ISI DEGILDIR......
o yüzden Kurani okusada aylayamazki..

Selamlar3
Enis
Alt 05.08.2004, 19:42
eniskaya

Standard "Her millet içinde mutlaka bir uyarıcı

gelmiştir, her millete, kendilerinden, kendi dillerini konuşan bir elçi gönderilmiştir"

Bu Kuranin aciklamasidir..... yani tümdiger uygarliklarada birer Resul gelmistir.... ama bunlkar Kuranda anilmaz....

Bu husus üzere Üstad Süleyman Ates Hocamiz yine cok degerli ve ruhani bir mekale yazdi...... bu ayni aciklamayi yillar önce diger Üstad Yasar-Nuri Öztürk aciklamisti...... herneyse.... artik yavas yavas Kuranin ne kadar Rahmani bir Kitap oldugunu yavas yavas herkes anlamaya basladi......

------------Vatan gazetesinden Alinti----------

"Andolsun biz senden önce de elçiler gönderdik"
Soru: Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü" nde okuyorum. Bir araştırma ödevi aldım

Soru: Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü" nde okuyorum. Bir araştırma ödevi aldım. Bu ödevin konusu şu: "Neden bütün ilahi dinler Ortadoğu"dan gelmiştir?" Şimdiye kadar yaptığım araştırmalarımda aydınlatıcı bir bilgiye ulaşamadım. Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz? (Adem Kırmızıoğlu)

Cevap: Bütün ilâhi dinlerin, Ortadoğu"dan gelmiş olduğu hakkında dini bir kanıt veya söylem yoktur. O, bir varsayımdan ibarettir. Ancak Kur"ân"da anılan peygamberler, Arap Yarımadası"ndan çıkmıştır. Bunun nedeni de şudur: Kur"ân, muhataplarının az çok bilip duyduğu peygamber öykülerini, ibret için kısa veya uzun çizgilerle anlatır. Dünyanın başka yerinde peygamber gelmediğini söylemez. Tam tersine, "Her millet içinde mutlaka bir uyarıcı gelmiştir, her millete, kendilerinden, kendi dillerini konuşan bir elçi gönderilmiştir" der. Ama Araplara yabancı olan o peygamberlerden söz etmez. Çünkü insanlar ancak duydukları, yaşadıklan bölgede yaşamış olan büyüklerin öykülerinden ibret alır. O zamanki Araplar, Japonlann, Amerikalıların belki varlığından bile haberdar değillerdi. Onlara, dünyanın öbür köşelerindeki peygamberlerden söz etmenin bir yaran olmazdı ki...

Tarih öncesi dönemler
Ama Kur"ân-ı Kerim, peygamberlerin, sadece Kur"ân"da anlatılanlardan ibaret olmadığını, onların sayısını Allah"tan başka hiç kimsenin bilmediğini vurgulamıştır:

"Andolsun biz, senden önce de elçiler gönderdik. Onlardan kimini sana anlattık, kimini de anlatmadık. Hiçbir elçi, Allah"ın izni olmadan bir mucize getiremez. Allah"ın emri geldiği zaman hak yerine getirilir ve işte o zaman (Allah"ın ayetlerini) boşa çıkarmaya uğraşanlar, hüsrana uğrarlar" (Mü"min: 78), "Daha önce sana anlattığımız elçilere ve sana anlatmadığımız elçilere de (vahyetmiştik). Ve Allah, Musa"ya da konuşmuştu" (Nisa: 164).

Bugün yaşayan dinler arasında ilahi olduğunu söyleyebileceğimiz her üç din de Ortadoğuludur. Bunlar Yahudilik, Hıristiyanlık ve Müslümanlıktır. Muhakkak ki dünyanın başka ülkelerinde de peygamberler gelmiş ve Allah"ın mesajı olan kitaplar getirmişlerdir ama aradan çok uzun zaman geçtiği ve belki de yazı döneminden önceye ait oldukları için gelen mesajlar orijinalitesini koruyamamış, ilahi vasfını da yitirmiştir. Budizm"in, Şintoizm"in belki de orijinalleri ilahidir ama zamanla putperestliğe dönüşmüştür. Tarih öncesi dönemlere bilgimiz uzanamadığı için bu konuda kesin bir şey söyleyemiyoruz. Ama Hindistan"da Vedalar kültürünün temelde ilahi olduğunu, zamanla katmalarla bozulduğunu sanıyorum. Gerçeği Allah bilir.

Eski Diyanet İşleri Başkanı
Prof. Dr. Süleyman Ateş
Fax: 0212 356 26 81
E-Mail: suleymanates@gazetevatan.com

------------------------ ALinti Ende ---------

Für die jenigen die nicht daran Glauben hier der LKink dazu

<a href="redirect.jsp?url=http://www.gazetevatan.com/cat/sates.asp?kid=29" target="_blank">http://www.gazetevatan.com/cat/sates.asp?kid=29</a>
Alt 05.08.2004, 19:46
eniskaya

Standard ILAVE

isin espirisi suki, zamaninda Öztürk Hoca bunlari dediginde.... adami neredeyse tulum yapacaklardiki, sen kim oluyorsunda bizim Atalarimizin dinine laf atiyorsun, derlerdi....

Gel görki simdi herkes Öztürkün dediklerini birer birer tekrarlamaya basladilar...... ki zaman icinde kendileride yer alabilsinler, ama yer alabilmek icinde dogrulari anlatmak lagzim.....

Bu basiri tümüyle Öztürk Hicaya ait... yillardir zulüm gördü, ama sonunda hakli oldugu ortaya acik bir sekilde cikti ve cikiyorda.......

Ileride dahada iyi olacak
Alt 05.08.2004, 21:44
unknown

Standard valla sayfada öyle yaziyor

bende bilmiyorum....yazanin yalancisiyim

bende pek inanmadim...yani biraz abartili
Antwort