Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Gesellschaft & Soziales

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 02.07.2004, 13:55
Benutzerbild von anarsist
anarsist anarsist ist offline
Neuer Benutzer

Standard gercekten tebrikler!

anlamini bilmedigin birseyin yazilisinin ne önemi var!
gelin masallah in anlamini soralim
kopya cekmeden kac kisi cevap verebilecek!

ya bu olay bana bir animi hatirlatti
adam dondurulmus hazir yemeklerden satin aliyor ve diyorki bak üzerinde arapca yaziyor helaldir bu )
arapca yazi ise yemegin yapiminda kullanilan malzemeler :P

söyle bitirelim :
Bir elde kadeh bir elde Kuran
Bir helaldir isimiz bir haram
Su yarim yamalak dunyada
Ne tam kâfiriz ne tam musluman
Alt 02.07.2004, 14:20
eniskaya

Standard kannst du mir mal

freundlicherweise sagen, was der sinn des Kopftuches ist und wo es geschrieben steht.

Nur mal so aus neugier
Alt 02.07.2004, 14:24
eniskaya

Standard tamamiyle katiliyorum

ne yazikki benim icnde gecerli oldu biraz.

Cünkü bende bazilari yüzünden gaza gelip din Forumunda tartisma yaptim.... artik tövbe.

Bundan sonra herkimse kaynaksiz ideolojisini dayatmaya calisirsa... cevap vermemeye calisacagim.....
Alt 02.07.2004, 15:13
unknown

Standard islami sosyete dini yapmak istiyorsunuz

senin beynini iyi yikamislar
ortalik basi acik mini etekli ciplak müslümanlardan dolup tasicak..namazida bundan sonra discolarda kilin bari..senin sosyete diyanet hocalarin tabi tabi discodada kilinir der herhalde...allah bilir sen yarin esinide discoya götürür göbek attirirsin bu mmu müslümanlik ?
Alt 02.07.2004, 15:14
unknown

Standard yüzlerce binlerce hadisde yaziyor

sen hadislere inanmiyan bir kafirmisin yoksa
Alt 02.07.2004, 15:16
unknown

Standard erbakan sana ne yaopmis anlamadim

hangi camide böyle senin beynini yikiyorlar..erbakan merbakan diye kuduzlar gibi sacmaliyorsun..benim agzimdan bir kez bile erbakan cikmadi..senin ne yaran var,,erbakan paranimi yedi,,bence sen diyanet hocalarin cok etkisi altinda kalmissin ..hast du keine eigene Meinung etwa ?
Alt 02.07.2004, 15:35
eniskaya

Standard yapma yauuu

hangi hadisdeymis bu kitabin ismini versene bize............. bos laf cooooooooook.

Sen hadisleri birakta vahyide nere yaziyormus.... bana onu göster.......... sayet biliyorsan
Alt 02.07.2004, 15:40
eniskaya

Standard doch sicher

Erbakanda, Erdogana secde etti ve kafir oldu ******* lächel lächel und nocmal lächekl******

Konuyu carptirma.....

Ben sadece Besmele hususuna degindim...... sen yine basladin agit yakmaya.....

Hadi sen ümmi oldugun icin belki bilirsin.......

Besmelenin asil anlami neymis..... Bemesle ne anlama geliyormus.... benim yazdiklarim gibi degilse.......

Ümmice kaynak verek cavaplarmisin ???? lütfen
Alt 02.07.2004, 16:14
eniskaya

Standard sizlermi dünyayi düzelteceksiniz ???

sana ne birinin discosundan ickisinden.......

Herkes hürdür istedigini yapabilir.... tabiki kanunlar cercevesinde karsiligini ödemek sartiyla.......

Sizler icin bir Discoya eglenmese giden birisi müslüman olamazmi..... iyi bir karektere sahip olamazmi, dini sosyat hayati kavrayamamzmi....

Sen bize senin din algilayisini bir aciklarmisin??????

Bir müslüman sosyat hayatta nasil olmali nasil davranmali....... yani neyi yapan kafir olur neyi yapmayan kafir olmaz senin dininde.....

Bizler farkliyiz.... cünkü bizler Kuranin emriyle Bakara 62, Maide 69 Ayetlerinin belirttigi gibi.... bütün salih dinlere inananiriz ve Kurani vahyinin son haliyle kabul ederiz......

So jetzt erzähl mal wie seid Ihr den so........, was euch besser macht als wir.
Alt 02.07.2004, 18:12
unknown

Standard der sinn des kopftuches ...

liegt ganz und allein in der absolution Allahs Worte, ganz unabhängig davon ob du subjektiv in Ihnen einen sinn zu empfangen vermagst,...

Quran (An-Nur 24:31

"[31] Und sprich zu den glنubigen Frauen, daك sie ihre Blicke zu Boden schlagen und ihre Keuschheit wahren und ihren Schmuck nicht zur Schau tragen sollen - bis auf das, was davon sichtbar sein darf, und daك sie ihre Tücher um ihre Kleidungsausschnitte schlagen und ihren Schmuck vor niemand (anderem) enthüllen sollen als vor ihren Gatten oder Vنtern oder den Vنtern ihrer Gatten oder ihren Sِhnen oder den Sِhnen ihrer Gatten oder ihren Brüdern oder den Sِhnen ihrer Brüder oder Sِhnen ihrer Schwestern oder ihren Frauen oder denen, die sie von Rechts wegen besitzen, oder solchen von ihren mنnnlichen Dienern, die keinen Geschlechtstrieb mehr haben, und den Kindern, die der Blِكe der Frauen keine Beachtung schenken. Und sie sollen ihre Füكe nicht so (auf den Boden) stampfen, daك bekannt wird, was sie von ihrem Schmuck verbergen. Und wendet euch allesamt reumütig Allah zu, o ihr Glنubigen, auf daك ihr erfolgreich sein mِget. "

Quran (Al-Ahzab) 33:59

"O Prophet! Sprich zu deinen Frauen und deinen Tِchtern und zu den Frauen der Glنubigen, sie sollen ihre Übergewنnder reichlich über sich ziehen. So ist es am ehesten gewنhrleistet, daك sie (dann) erkannt und nicht belنstigt werden. Und Allah ist Allverzeihend, Barmherzig. "

...seit nicht so eitel und selbstgerecht, versucht nicht für billigen preis die Botschaft Allahs zu verleugnen...er sieht was ihr tut, euer schicksal ist bei Ihm, und nicht in eurer einbildung...

Wa Salaam
Antwort