Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Aktuelles

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 23.04.2005, 00:28
eniskaya

Standard Bundan 80 yil önce senin topraklarina

girmeye ugrasanlar kimlerdi..... haberin varmi ????

Ve su an bile Fransa Meclisinde "Türkiye eninde sonunda Sevre anlasmasini kabul edecek" diyen Milletvekilleri bas bas bagiriyorsa, bizler Askeriyeye gecmisten daha cok ihtiyacimiz vardir...

Sen EU yu yada Hiristiyanlari gercekten senin dostun yada arkadasinmi saniyorsun... ?????

Bak güzel arkadasim, ben batiya yönelik bir insanim, devletimizin Liberal bir Demokrasiye ulasmasi en büyük hayalimdir...

Ama ayni zamandada AU nun en büyük hayali, Islam Alemindeki tek zeki ve evrensel olan Türkiye Cumhuriyetini cökertmektir...

PKK yi basimiza salanlarda bunlardir..... Ermeni safsatasini hazirlayanlarda bunlardir.....

Bir devleti savasla yikamiyorsan iceriden FITNE ile yik.......

----------------------

Yukaridaki anlattigim senaryoyu dikkate alarak EU ya girmeye ugrasmamiz lagzim... esir degiliz ihtiyacimiz yok, kimsede bizleri esir edemez...

kaldiki EU su an ile neredeyse sifrilemis haldedir
Alt 23.04.2005, 01:55
Benutzerbild von roman
roman roman ist offline
Neuer Benutzer

Standard Düsman aramak!

Ilahi Enis ne düsmani aramaktasin birak sevri bir tarafa, bundan elli yil önce birbirlerini yok etmeye calisan EU ülkelerinin ortada sinirlari bile kalmadi.

EU ya girmen icin seni kimse zorlamiyor ister girersin ister girmezsin.

Ama bana onur ile gelme, sen onur ile gururu birbirine karistirmaktasin. Onurda asalet ve kisilik vardir gururda ilkel bir haysiyet vardir.

Hic bir EU ülkesinde ben onursuzlugu görmedim, tam tersi tüm yasayan bireylerinin ama ekonomik, ama hukuksal, ama bieyin özkük haklari, ama bireyin cinsi, dini, dili ve herhangi bir konumundan dolayi insan gibi yasayabilmesinin tüm güvencelerinin yaratilmaya calistigini görmekteyum.

Ama su konular ile gelirsen EU ya karsi olabilmek icin milliyetci, ümmetci, ve ayrimci ve irkci olarak elbet EU da bosuna zaman kaybedersin, cünkü EU da bunlara düsünsel olarak karekter olarak yer yoktur, EU da bu tür zümre yokmu var elbet ama onlarda eU ya karsilar.

Beni ne PKK konusu ilgilendiriyor ne 80 yil önceki o dönemin sartlarinda yapilan anlasmalar, ben suna inanirim dün bu günü yaratir bu gün yarini.

DÜnyada gördügüm en iyi demokrasi EU dur EU ya karsi cikmak demokrasiye karsi cikmaktir.

EU da henüz demokratik dönemini tamamlamis bir yapida degildir, halen demokrasisini genisleten bir yapidir ve bu durum sürecektirde.

EU nun tüm katilim tutanaklarini bir incele ve neden katilamadigini tekrar düsün.

EU da önce devlet degil birey gelir, senin zihniyet sorunun burada, insan onurunu degil devlet gururunu aramaktasin, bu mantigin EU da karekter olarak yeri yoktur, bAti demokrasisinin temeli bireyin özgürlügüdür, bati hukugunun temelide ona göre sekillenmistir.

EU nun yasam kalitesi ile ülkemez insanlarinin yasam kalitesini bir degerlendir bakalim, hem siyasi, hem hukuki, hem ekonomik olarak, hem sosyal yasam olarak. Kaldiki ülkemiz kurtulus savasindan bu yana ( kipris cikarmasi ve koreye asker göndermenin disinda hic bir savasada katilmadi)

Dünya istatistiklarine bir göz at EU ülkeleri ile ülkemiz arasinda olan yasam kalitesinin o derin ucurumlarini görmek o kadar zor bir seyde degil.

Ben EU ya karsi cikan insanlari yalnizca ülkesinin geri kalmasina destek vermekten baska bir sey yapmayanlar olarak görüyorum.
40 milyon otuz yasinda genc bir nufusumuz var onlara is as ve kisilik kanitlama ortamlari yaratamazsan daha cok bunalimlar ile ugrasiriz.

Sonuc ya Iran, ya Rus ya ( kaldiki belki önümüzdeki yirmili, otuzlu yillarda onlarin bile girmesi durumu cikacaktir) yada nereye gidilecegi ne olacagi belli olmayan, ilkel bir ücüncü dünya ülkesi olarak parcalanip gitmekte var.

Ya demokrasiyi adam gibi savunacaksin yada ben demokrasiye karsiyim deyeceksin!

Hic disarlarda icerlerde düsman aramayin düsman zihniyetin icinde.

Selamlar.
Alt 23.04.2005, 02:24
unknown

Standard Bir degil , bize bin tane Pasa lazim!

Kara cahiller ve yobazlar! Unutmayin Pasalarin " light"i yoktur.
Alt 23.04.2005, 02:28
unknown

Standard Baska..demokrasileri..baska askeri

yönetimleri de görüyoruz! Haci.k.k.! Ülkemizde hangi asker sana ne yapti?! suc islememissen sana kimse karismaz! illa ki türkiyeye bok ,askere bok, karayobaz olmayanlara camur atmaktir seninkisi!sen ne hokkabazsin sen..
Alt 23.04.2005, 02:55
eniskaya

Standard Gün gelir o sinirlar kalkar

glaub mir... es wird nicht lange dauer da wird es keinen EU mehr geben... z.B die Norweger haben keine interesse mehr.... sie haben sich zurückgezogen..... kaldiki die EU wird Ärmer...

Die ganzen gedanken haben bald keinen Sinn ehr, da die Türkei keine Interesse mehr zeigt
Alt 23.04.2005, 02:59
eniskaya

Standard So is it o.T.

ohne Text
Alt 23.04.2005, 03:00
eniskaya

Standard Zaten var kafani yorma

ayni sekilde 1000 tanede Yasar Hoca gibi din Üstadi lagzim....

Bizler zamanla yetisiyoruz... in 20 Jahren wird alles wesetlich besser werden
Alt 23.04.2005, 15:57
Benutzerbild von hacikischkisch
hacikischkisch hacikischkisch ist offline
Neuer Benutzer

Standard güzel de bu bosuna enerjini tüketme

bu enis odun kafali kazmanin biri yaw..
hahaha.. yazdiklarini tam okumaz,okusa bile anlamaz
Alt 24.04.2005, 13:44
Neuer Benutzer

Standard militär kafali hokkabaz olan sensin

normal adam gibi bir ülkede militär ki$lasinda durur ve savas ve benzeri durumlarda cikar ortaya ve her boka burnunu karistirmaz
Alt 24.04.2005, 13:46
Neuer Benutzer

Standard Zaten askerlik yaprken pasalar beyninize

yeterince tecavüz ediyor..askersiz düsünme kapasiteniz yok..
askerlik apan bir türk adam olamaz cünkü orda asgilanir ve beynine tecavüz edilir
Antwort