Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Gesellschaft & Soziales

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 23.03.2008, 22:16
Benutzerbild von rapidcanan
rapidcanan rapidcanan ist offline
Neuer Benutzer

Standard At gözlügü takan aslinda senin bileri

hatta demokrasiyi bile bos veriyorsun onlar icin. yuh
Alt 24.03.2008, 00:46
Benutzerbild von 1insanol
1insanol 1insanol ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard Yuh ki yuh

Mart"ta darbe yapacaklardı
Mahkemeye çıkartılan Alemdaroğlu"nun Mart"ta darbe planlarının içinde olduğu tespit edildi.
23 Mart 2008 / 14:21
Ergenekon Operasyonu kapsamında gözaltına alınan Perinçek, Alemdaroğlu ve İlhan Selçuk"un "Mart
ayı içinde" bir darbe planının hazırlığı içinde oldukları tespit edildi.

ŞİFRELİ BELGELER
Özellikle Ümit Sayın-Kemal Alemdaroğlu ile Doğu Perinçek- Veli Küçük görüşmelerinde ısrarla hükümete
karşı askeri darbe yapılması konularının görüşüldüğü öğrenildi. Ergenekon operasyonları çerçevesinde
Ümit Sayın ve Veli Küçük"ü takibe alan polis, bu örgütün diğer bağlantılarına ulaştı. Sayın ve
Küçük"ün evinden çıkan gizli damgalı bilgiler ile şifreli yazışmalarda elde edilen veriler
sonucunda Perinçek, Selçuk ve Alemdaroğlu"nun gözaltına alındığı öğrenildi.

MART"TA CUNTA DARBESİ
Alemdaroğlu-Sayın görüşmelerinde ordudaki emir komuta zincirinin bozularak 1960 darbesi gibi bir
darbenin yapılacağı ve bunun Mart 2008 yılında gerçekleşeceği öne sürülüyor. Terör örgütü üyesi
olduğu iddiası ile tutuklan Ümit Sayın"ın 2007"de darbe ile ilgili Alemdaroğlu"na şunları
söylediği belirlendi: "Alt taraftan olacak. 60 darbesi gibi. Aynı şekilde bir yerde patlak verecek.
Önemli şeylere gebeyiz. Üç beş ay bekle. Öyle miting yapmak gaz almaktan başka bir şey değildir."

DARBEYE ZEMİN HAZIRLAYIN
İlhan Selçuk’un bir telefon görüşmesinde ise kapatma davasının açılmasını ardından yapılması
gerekenlerle ilgili talimat verdiği belirlendi. Selçuk’un, davanın açıklamasının hemen ardından ses
getirici eylemler düzenlenerek Türkiye’yi yönetilmez hale getirmek için çalışılmasını istediği
belirlendi. Selçuk’un Ergenekon üyeleriyle yaptığı konuşmalarda da darbeye zemin hazırlamak için
sarsıcı eylemler yapılması talimatı verdiği kayıtlara girdi.

Baskında iddianame şaşkınlığı
23 Mart 2008 Pazar 12:13
Ergenekoncuların bilgisayarından AK Parti"yi kapatma iddianamesinin bir nüshası çıktı. Tarih de bir o kadar şaşırttı!
Ergenekoncuların bilgisayarından AK Parti"yi kapatma iddianamesinin bir nüshası çıktı. Bilgisayardaki tarihi şaşırttı.

İDDİANAME ŞAŞKINLIĞI

Ergenekon Operasyonu kapsamında önceki gün gözaltına alınan bir kişinin bilgisayarında Yargıtay Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya tarafından AK Parti’nin kapatılmasına ilişkin hazırlanan iddianamenin bir nüshası bulundu.

İddianame nüshasının bilgisayarda bulunduğu tarihin, kapatma davasından iki gün önceye denk olması dikkat çekti. Hatırlanacağı gibi AK Parti hakkında 14 Mart 2008 tarihinde kapatma davası açılmıştı.

Kaynak:Taraf)
Alt 24.03.2008, 01:37
Benutzerbild von aysenisahoca
aysenisahoca aysenisahoca ist offline
Neuer Benutzer

Standard sen hangi filimdesin?

alakaya maydanoz!!

türk halkinin cogunlugunun erdogani secmis olmasiyla, erdoganin iyiligi ve kötülügünü halkin karekterine baglaman büyük bir talihsizlik ve acindirici bir mantik!

insanlar yanilmis olabilirler, aldatilmis olabilirler, elinden nelerin gittiginin farkinda olmayabilirler!

kaldiki, erdogan´in kendi cabinda dindar olmasi, din kolik olmasi beni rahatsiz etmiyor.

erdogan´in laiklik ilkelerini din özgürlügü kavramini kullanarak, din özgürlügünü halkin bilincsizliginden faydalanarak, dine yöneltme özgürlügü haline cevirmesi, laiklige en ters dü$en tutumlardan olmasina ragmen, bunu laikligin kendisine verdigi hak´mi$ gibi halka yutturmasi!

kendi evinde cani cikasiya namaz kilsin, kimseyi rahatsiz etmez!

erdogan´in getirdigi birkac olumlu reformlarin gözünü boyadigi insanlara atfolunur, türk halkinin icinde yinede bir cuval pirince kendi degerlerini satmayan insanlar cogunlukta, erdoganin 47% iktidari manipule edilmi$ rakamlardan ibaret!
milli gelir hesaplamasinda oldugu gibi!
Alt 24.03.2008, 01:41
Neuer Benutzer

Standard er macht bessere politik

als die anderen! in diesem punkt gebe ich dir völlig recht, er hat nämlich die beste ausbildung dafür!
sieh dir das video nochmal an!
gute politik heißt lange nicht dem volk gut gedienet!
Alt 24.03.2008, 01:42
Neuer Benutzer

Standard birde böyleleri var!

partileri sevmem deyip pacayi siyirmaya cali$anlar!
Allah sonumuzu hayir etsin!
Alt 24.03.2008, 01:43
Neuer Benutzer

Standard ona göre partiler yok edilmeli

yerine hilafet devleti kurulmali!
Alt 24.03.2008, 02:11
Neuer Benutzer

Standard SIKIYÖNETIM DÖNEMI GIBI

ayni, hicbir farki yok, idam cezalarinin kaldirilmi$ olmasinin di$inda!

geleneksel bir sag politikasídir bur! kana kan, di$e di$!

bundan 36 yil öncede aynu uygulamayi yaptilar. Menderes ve iki arkada$inin darbe neticesindeki idamlarinin intikamini üniversite ögrencilerini idam ederek aldilar.

erbakanda siyasi suctan hükümlü, ama torpilli. cezasini evde cekebiliyor, ya$liligindan deniyor, ayni torpili Ilhan Selcuk´a yapmiyorlar, demekki ya$lilik torpili degilmi$!

sokak ortasinda dün yine polisler nevruz kutlayan kadinlari copladi! kar$isindaki terörist bile olsa bu terbiyesizligi hakli cikarmaz!

bence erdogan, ab üyeligindeki hizlandirma cali$malarinida oy toplama kastiyla yapti. bu sayede aydinlarin gözlerini boyamaya cali$ti, zira ekonomide her ne kadar büyük adimlar atildiysada, kafalardaki örümceklenmelerle ab´nin türkiye´yi üyelige almayacagini cok iyi biliyordu.
Alt 24.03.2008, 02:30
eniskaya

Standard Bak dostum olaylara IDEOLIJIK

yalan falan filan diyorsun... bak bu iste eskidendi, eger Erdogan secimleri kazandiysa basari ve programmla kazandi... Ben sahsen Sosyalist veya Sosyal Demokrat bir kisiyim ve secimleride cok cok iyi izledim ve her yilda izine gider TR yi en yakindan tanimaya calisirim.

Secimlerde tek programi olan veya programa bezer bir calismasi olan yine AKPydi, CHP ve MHP gibi partiler secimlere yüzde yüz programmsiz katildilar, sabah aksam Erdogani agizlarinda sakiz ettiler. iste halk böyle Partilere oy vermez ve bundan sonrada daha vermeyecektir...

Türkiyenin durumuna gelince, ekonomik acilim o kadar gözle görülürki bas döndürücü bir ilerleme var, Enflasyon ekisine nazaren yok denecek kadar az, hele hele saglik kurumlarini nasil reform yaptilar bende sahsen pozitif sekilde sastim.
Eskiden devlet dairelerinde memurlar halka hayvan gözüyle bakarlardi, zarlayip disari atilani bile gördüm, ama artik öyle degil, eskisi gibi azarlayip bagirma cagirma azaldi.

Iste bu ve benzeri temel calismalardan dolayi Erdogan ikinci kez secimleri kazandi.

Üstelik TR Meclisi son derece demokratik yapiya sahip. Dinkolik olani var, AKP nin bazilari, Fasist olani var, MHP nin bir cogu, Programsiz bir sekilde dayilik taslayanlar var, CHP nin tümü diyebilirim ve birde tam Teröristler var DTP nin tümüleri....

Ve sununda unutma, senin destek verdigin ve gecende tutuklanan kisiler ise, yakin zamanda cikarlar, eger tabi herhangi bir derin suclari yoksa. ve sununda unutma bunlari Erdogan iceri atmadi, Türkiyenin kendini koruma mekanizmasi atmistir ve dogru olanda budur. Zamaninda Erdoganida iceri tikamislardi ve bana görede son derece dogru karardi...

Olaylara Ideolojik olarak yaklasmazsan bunlari hep göreceksin, Kralin hakkini Krala ver.

Selamlar
Enis
Alt 24.03.2008, 02:41
eniskaya

Standard Manipule edilmis diyorsun

isbatlarin neye dayali ??????????? woher weisst du dasssss... sanirim vahyii geldi yine...

Kaldiki Erdogan kendi DIN yapisini monta edecek hangi calismayi yapti ögrenmek istiyorum. Klasik DIn anlayisina benden karsi gelen olmasin, ama senin söyledilerini ben hic göremiyorum, ne halkta böyle bir yaklasim izledim nede dis devletlerde.

Arkadasim Erdogan basarili bir Basbakan, bu o kadar acik ortadaki ve üstelik söyledilerinde bir dogruluk olsaydi ikinci kez secilmesi mümkün olamazdi......

Elbet halk yanilabilir, ama bana göre son secilerde yanilmamislardir, tam aksisine TR icin en dogru olan ve gözle görülür basarilriyla AKP yi kazandirmislardir.....

Benim bildigim tek bir sey var oda sudur.
"Vielleicht ist die AKP die zweitbeste Partei in der Türkei, aber die beste oder bessere habe ich nocht nicht gesehen"
Alt 24.03.2008, 02:59
Neuer Benutzer

Standard apacik ortada güzel karde$im

bu, gözü olan herkeze gelmi$ bir vahiy´dir!

Milli gelir hesaplamasiyla oy´larin ne derece manipule edildigini ögrenmek icin ar$ivlere göz atman yeterli.

ayrica, erdogan kadrosunun icinde diyelim birkac dinci propagandaci milletvekili var ve onun haberi olmadan halki bilincli olarak yönlendirdiler -ki buna bile ihtimal veremiyorum- bu kadar ayan beyan dini yönlendirmeyi nasil görmemezlikten geldi ona $a$mak lazim o halde!

erdogan iyi degil, müthi$ bir poitikaci, bu onun halkina dü$künlügünü degil, siyasi kariyerinde nasil uzunvadeli ba$arilara imza attigidir.

düne kadar sessiz sedasiz din politikasi uygulayan adam, gecen yazki secimlerideki 47% orandan sonra kabarip, maskesini dü$ürmeye ba$ladi.

akp´nin 2002 iktidarindan bu yana bu derece ele$tiriye hedef olduguna $ahit olmami$tim, özellikle ab üyeligi cali$malarinda bircok aydin taraftar topladi.

$imdi ise, tarafli ve basit dinci sag politikasini hic cekinmeden oylarina güvenerek gösterebiliyor!
Antwort