Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Gesellschaft & Soziales

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 30.12.2006, 17:43
eniskaya

Standard Hepsi hak ediyor dostum

Baskasindan medet uman ve baskalarinin kicina renk degistirene kadar girerlerse öyle olur.... Ingilizin Amerikalisinin eli degmemis yerleri kalmamiski....

Lang Lebe Laurence von Arabien.... ne süper kazik atti onlara... ich nenne es PECHHHHHH
Alt 30.12.2006, 17:44
Benutzerbild von akshalil
akshalil akshalil ist offline
Neuer Benutzer

Standard ach was?

warst du schonmal in der Türkei auf der Jobsuche? wer interessiert sich für deine Qualifikationen? oder besser hättest du besser eine Konnektion also ein Onkel in Trabzon il Meclisi, oder am besten in Zentrum Ankara?

das ist keine Weisheit, einfach die realität..sag mir bloß nicht, dass in deutschland oder schweiz nichts anders wäre..
Alt 30.12.2006, 17:44
eniskaya

Standard Was jetzt

hangisi simdi... Ibadetmi degilmi.... und hör auf mit den sprüchen iyi oku usw... sende acik konus, sabah aksam sifreli konusuyorsun...
Alt 30.12.2006, 17:45
eniskaya

Standard Ben Kurban diye Ibadet yoktur diyorum

sen ne söylüyorsun.... ??? was also ??
Alt 30.12.2006, 17:49
eniskaya

Standard Hier ist es auch nicht mehr anders

fakir yada orta direk toplumlarda öyle....
Trabzondada adamin varsa isin görülüyor, paran varsa hastana bakiliyor.....

Das ist nun mal sooooo.... bastakiler degismez, cünkü öyle yetismisler.... ancak yeni nesillerin bu anlayisa uymamalari umulur... sen veya ben oder auch ein paar andere... devletle alakali degil bu durum... piskolojik olay...
Haraci maraci alanda bir cogumuzun akrabasi yada babasi usw....

Meclis, Yöneticiler, yada Asiret Reisleri UZAYDAN GELMEDI
Alt 30.12.2006, 17:53
Neuer Benutzer

Standard aceba fakir oldugumuz icin mi öyleyiz,

yoksa öyle oldugumuz icin mi fakiriz?

al sana soru!, yumurta mi tavuktan hesabi :-)
Alt 30.12.2006, 17:56
eniskaya

Standard Ruh yapimiz öyle

Genetik olay....ancak nesillerle cözülebilen olay...

Yada yönetimlerin degismesiyle olabilecek sey...

Mesela düsün su an Rahmetli Ecevit ve onun zamanindaki dingiller basta olsaydi halimiz ne olacakti....

Olay kaliteli insanlarin is basine gelmesi... öyle Mecliste isim kagida yazip Bakanlara vermekle olmuyor... resmen görevi kötüye kullanmak oluyor...
Alt 30.12.2006, 18:02
Benutzerbild von roman
roman roman ist offline
Neuer Benutzer

Standard İkimizin arasında derinlik ölçülerinde,

ve dürüstlülük ve insana ve bilgiye saygı duyma arasında çok büyük fark var.

Tevrat Yahudilerindir ve Kurban kültürünün nereden doğduğu, sünnet kültürünün nereden doğduğu bu kadar daha nasıl açıklanır. Kaç yaşındadır Tevrat, kaç yaşındadır Müsilmanlık???

İnsaf ayıp denen bir şey vardır???
Alt 30.12.2006, 18:04
Neuer Benutzer

Standard eniscigim ne duruyorsun o zaman burda

madem her taraf hemen hemen ayni..
sen mühendissin..almancan var, ingilizcen var..aldigin egitim türkiyedeki odtü, itü seviyesinden bile iyidir belki..kalite desen var yani..türkiyede senin gibi kac eleman vardir? vataninda dilini kültürünü bildigin yerde olmak daha iyi degilmi?
yanlislarin nerde yapildigini da biliyorsun..bir kac yil sonra da poltikaya atilirsin..memleketi düzeltmeye kendi ölcünde katkin da olur..
senin experiment basarili olursa bakarsin pesinden ben de gelirim :-)))
Alt 30.12.2006, 19:01
Benutzerbild von roman
roman roman ist offline
Neuer Benutzer

Standard Ben farklı bir tarafına bakmak istiyorum

Benim düşünceme ve yaşamın kutsallığına olan saygım ve inancım açısından Saddamın asılması bir cinayettir.

Saddam sayısız cinayetlerin, işkencelerin, baskıların,savaşların, ırza geçmelerin, soygunların önemli bir sorumlusuda olsa insan yaşamı kutsaldır. Sivil düşünce, sivil bir Anayasa, sivil evrensel hukukun çağdaş değerlerine ulaşmış hukukçuları böyle bir cinayete izin vermezler ortakta olmazlar.

Burada tartışılması gereken biz nasıl bir dünya istiyoruz, çocuklarımıza yada gelecek nesillere nasıl bir medeniyet, insanlık kültürü, nasıl bir hukuk bırakacağız??? Ve bir arada medenice saygı ve sevgi temellerinde ve hukuksal güvenceler ile korunarak oluşturduğumuz Çağdaş yaşamı mı yoksa uyduruk mahkeme binalarında, savunması bile yapılamayan 69 yaşındaki bir diktatörü asarak artık ellerimiz temizdir, çocuklarımıza kirli ellerinizi sizlerde böyle yıkayan bir dünyada yaşayın mı demek istiyoruz???

Hiç birimiz temiz değiliz, dünyada halen insanlar her ne adına olursa olsun öldürülüyor ve acılar çekiyorlarsa. Halen dünyada yoksulluklar varken insanlık aç yoksulken hiç birimiz bir insan olarak huzurlu ve mutlu olamayız.

Utanç vericidir yaşananlar!!!

İnsanlık ayıbıdır bu yüzyılda.

Saddam, uluslararası insan hakları mahkemesinde sivil bir ortamda ve sivil bir hukukçular ve savunucular ile yargılanmalıydı. İnsanlık suçu işlemiş ve ülkelerinde bu değerleri sunamayan her ülkenin zanlıları orada yargılanmalıdır.

Böyle bir mahkeme de ölüm cezası bulunmaz.

AB yada EU şu an dünyanın en sivil, en güvenilir, en dürüst hukukuna sahiptir. Hukukçularıda çağdaş zihniyetin örnekleridirler.

İdam bir ceza değil tüm insanlığı aşağılayan cinayettir.
Antwort