Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Gesellschaft & Soziales

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 02.10.2006, 00:34
Benutzerbild von xbaburx
xbaburx xbaburx ist offline
Neuer Benutzer

Standard noldu birden kudurdun

yukarda,,daha once ve burda saydıgın kufurlerin hepsi iftiradır.iftiraa.yani daha onceki tartısmalardan senin hakkında yazılanlardan edindiklerim senin seksen sonrası avrupa kackınlarından olduguna isaret ediyordu.bunu daha oncede soyledim.inkar etmedin.kimseyi vurdun demedim.ben seksen de 1 yasındaydım görmedim yani.ama kackın olman kaçıracak bir seylere sahip oldugun anlamına da gelebilir.yoksa da 80 darbesini yapan vatan hayinlerinin uzerine mim koyması senin yurt dısına cıkma sebebin olabilir.bu daha kabul edilebilirdir senin için.ama laflarına dikkat etmeyip her fırsatta kufur iftira eden birisi eger kendisinin yaptıgı sekilde kendisine bir saldırı yapılırsa bunu daha pişkin karsılayabilmelidir.mi?hayır bunu da beklemiyordum.sen herhalukarda kudurmaya meyillisin.o yuzden git salyalarını ayna karsısında akıt.daha bir ferahlarsın.benim kaçmak için ya da savastan kaçmak için ya da herhangi bir sekilde kudurtulmak için uzeirne basılacak karanlık bir noktam yok.ispat etmek zorunda degilm.henuz benim için savas ortamı hazır degil.terore bulaşmak istemem.kimsenin oyuncagı da olmak istemem.vatan mudafası adına yaptıgım bazı uyarları da savas cıgırtkanlıgı sayıp yaygara koparmak da bence bir cesit vatan hayinliğidir.vatan için savasılmaz diyen hayindir.yani eger vatan için savasılmaz diyorsan hayinsin.anlatabildim mi?
Alt 02.10.2006, 00:40
Benutzerbild von xbaburx
Neuer Benutzer

Standard aa cidden bu tur davaların içinde

olmadın mı?yardım ve yataklık yada ideolojik sasakcılık da mı yapmadın?o zaman ozur dielerim galvani.ben sizin fi tarihlerinde alpi ile ve diger bazı kişilerle yaptıgnız tartısmalardan cıkarmıstım bu sonucu.sana kimseyi oldurdun demedim.eline kan bulaşmıs olmak için bu tur catısmalarda aktif rol ustlenmek hatta pasif rol ustlenmek bir rol ustlenmek yeterli benim için.öyle degilse öyle degildir.ozur dilerim galvani kudurma.yazık sana.
Alt 02.10.2006, 00:45
Benutzerbild von roman
roman roman ist offline
Neuer Benutzer

Standard Yalancı Deyyus, tek bir görevin var,

insanları araştırmak.

Ben seni artık kavradım, alıştık biz ortaçağlı gerzeklere.

Eğer bu ülkelerde, yani demokrasinin içinde olan bu ülkelerde olabilseydin.

Emin ol kulağından tutup seni mahkemeye sokardım, bu yazdıklarını birer, birer yalardın.

Ama, sizlerin beyinleri ile gelişmiş ülkelerin beyinleri arasındada çok büyük bir gelişmişlik farkı var.

Yutmadım ben senin KAVAT babur, çıktı foyan ortaya...

Keşki Almanyada oturuyor olabilseydinde Alman yetkilileri ile yazdıkların hakkında hesap verebilseydin.

Sen her türlü boksun babur, ben seni çözdüm.

Perene bu konuda teşekkürler.

Şimdi hadi yoluna Yalancı deyyus...
Alt 02.10.2006, 00:46
Benutzerbild von roman
roman roman ist offline
Neuer Benutzer

Standard BOK HERİF!!! o.T.

ohne Text
Alt 02.10.2006, 00:48
Benutzerbild von xbaburx
Neuer Benutzer

Standard terbiyen kadar adamsın. o.T.

ohne Text
Alt 02.10.2006, 00:49
Benutzerbild von xbaburx
Neuer Benutzer

Standard her fırsatta agzından bok sacıyorsun.. o

ohne Text
Alt 02.10.2006, 00:51
unknown

Standard nejat pompaliyor, peren"de atliyor

ilgili ayetleri tefsirden acip bakiyorum. carpilma tehlikeniz yoksa sizde buyrun bakin: nisa suresi, 11. ve 12. ayetleri.

bu konjünktür"de, kesin belirtilenlere agirlik vererek, kücük paydan hesaba basliyalim.

kizkardesleri"nin payi: 1/3. bu kesindir!
kadin"in payi: 1/4. bu da kesindir!

anne"nin payi bu durumda belirtilmiyor. yani anne"nin payi 1/3 olmasi icin baba"nin sag ve mirasa ortak olmasi gerekiyor, ki sag olmadigini sart koyuyorsun. öyleyse anne"nin payi 1/3 olamaz! bu bir sonraki cümlede anne"ye ayrilan 1/6 pay icinde gecerlidir. kisaca anne"nin payi belirsizdir. biraz akil ve mantiktan nasibini almis bir insansa tek belirsiz denklemle sorunu derhal cözebilir:

1/3 + 1/4 + x = 1
4/12 + 3/12 + x = 1
4/12 + 3/12 + 5/12 = 1

öyleyse:

kizkardesler: 1/3
kadin: 1/4
anne: 5/12

etti: 12/12 = 1/1 = 1

cocuk kandiriyorsunuz sanki. ilahi adaletle herkes üzerine düsen payi almis oluyor. daha ne istiyorsunuz? belanizi mi?
Alt 02.10.2006, 00:56
Benutzerbild von xbaburx
Neuer Benutzer

Standard uleng helal olsun bee.

matematige kafam basmıo bir ara ogrenmiştim hesaplamayı ama unutmusum.ben de bir bilene sorun demiştim ama yani senin bildigini bilmiyordum.iyi oldu saol.
Alt 02.10.2006, 01:00
unknown

Standard o.T.

ben babur"un hicbir sahtekarligini görmedim. katilmasamda fikirleriyle buranin en tutarli ve dürüst insanlarindan biri oldugunu rahatlikla ifade edebilirim. fakat sen peren, cok farklisin. senin ucuz ve basit tezlerine yaptigim tenkitleri burada baskalari icin kullanacak kadar arsiz ve yüzsünsün. hemde ben henüz sag iken

yakinda tezlerine referans olarak kendini gösterirsen hic sasmam. en azindan karakterine yine yakismis olur.

sen benim icin vücüda gelmis yüzsüzlük ve arsizlik abidesisin!

babur"a da defalarca dedim, günes yüzü görmemis mikrop sacan farenin kafasina kafasina sopayi sallamak varken, tutup onunla oynamak, sopayla dürtmek ne anlama geliyor?.. ama dinlemiyor beni
Alt 02.10.2006, 01:14
Benutzerbild von roman
roman roman ist offline
Neuer Benutzer

Standard 12 eylül senin gibi Faşistlerin sorunu

mu Deyyus???

Bundan sonra sana Talibancı demeye karar verdim.

Bak 12 eylülülü başka türlü görenler ve yaşayanlar var.

Ama bir insan bu konuları meslekli olarak çarpıtıp, kışkırtıyor ve sonunda FOYASI ortaya çıkıncada ne BOK yiyeceğini bilmiyorsa insana katilde der.

Faşist Faşisttir adı ha Babur olmuş, ha başka bir bok.

Bugün 12 Eylül 2006. Karanlığın, işkencenin, zulmün, gözaltında kayıpların, "faili meçhul cinayetlerin, idamların, kaçarken vurulanların, kendini emniyetin üst kadarından atanların, parçalanmış ailelerin, açlığın, sefaletin, gözaltıların, tutuklanmaların, sürgünlerin hapis cezalarının 26"ıncı yıldönümü.

Sivil toplum örgütleri, Türk tarihinin en karanlık dönemlerinden birinin simgesi olan 12 Eylül"ün sorumlularının yargılanmasını, onlardan yaptıklarının hesaplarının tek tek sorulmasını istiyor. Ankara 78"liler Derneği Başkanı Ruşen Sümbüloğlu, "12 Eylül Anayasası lağhvedilmeli, darbeci generallerden hesap sorulmalıdır" dedi.

Sümbüloğlu, 12 Eylül"ün yarattığı büyük acıları dile getirirken şu bilgileri verdi: "O dönemde 650 bin kişi gözaltına alındı. 1 milyon 683 bin kişi fişlendi. Toplam 210 bin dava açıldı ve toplam 230 bin kişi yargılandı. 7 bin kişi hakkında idam istemiyle dava açıldı. 517 kişiye idam cezası verildi. 49 kişi idam edildi. 388 bin kişinin pasaport alması yasaklandı.

30 bin kişi sıkıyönetim kararıyla işten atıldı. 14 bin kişi vatandaşlıktan çıkarıldı. 30 bin kişi siyasi mülteci olarak başka ülkelere sığındı. 171 kişinin işkence altındayken öldüğü belgelerle kanıdandı. 43 kişi gözaltında ya da cezaevinde intihar etti. 14 kişi cezaevlerindeki uygulamaları protesto etmek amacıyla düzenlenen açlık grevlerinde öldü.

937 film yasaklandı. 23 bin 667 dernek kapatıldı. 3 bin 854 öğretmenin, 120 üniversite öğretim görevlisinin ve 47 hakimin işine son verildi. 7 bin 233 devlet memuru sürgüne gönderildi. 400 basın mensubu yargılandı. Yargılanan gazetecilere toplam 4 bin yıl hapis cezası istendi.

"Bugünü anlamak için 12 EYLÜL"e bakmak lazım1

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı, 12 Eylül darbesinin ABD emperyalizminin çıkarları doğrultusunda yaşama geçirildiğini söyledi. Türkiye"nin bugün yaşanan ekonomik ve sosyal yaşamı anlamak için 12 Eylül öncesinin anlaşılması gerektiğini belirten Soğancı, " 12 Eylül dışa bağımlıklıktan oluşan ekonomik krizin halkın omzuna yıkılması için gündeme gelmiştir" dedi.

12 EYLÜL AŞILMADAN ÜLKE NORMALLEŞEMEZ

Makina Mühendisleri Odası (MMO) Başkanı Emin Koramaz da yaptığı açıklamada, 12 Eylül hukuku aşılmadıkça Türkiye"nin siyasal ve sosyal yaşamının normalleşmesinin mümkün olmadığını belirtti. Koramaz, 12 Eylül darbesinin yol açtığı ekonomik, sosyal ve siyasal tahribatların Türkiyeyi"yi kötürümleştirdiğini ifade ederek, cuntacıların yargılanmasını istedi.

"HALKIMIZ HİÇ BİR ZAMAN BÖYLE ZULÜM YAŞAMADI"

Çevre Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ertuğrul Ünlütürk de, "Şili, Yunanistan, Arjantin örneklerinde olduğu gibi, darbeciler yaptıkları kıyımın hesabını halka vermelidir. Kendilerini kendi yazdıkları Anayasa"nın geçici 15"inci maddesinin arkasına saklayan, bu madde ile kendilerini ömür boyu dokunulmazlık sağlayan darbeci geteraller, bağımsız mahkemeler tarafından adilce yargılanmalı ve yaptıklarının hesabını topulm vicdanına vermelidir." dedi.

"DEMOKRATİKLEŞMENİN YOLU, HESAPLAŞMAK GEÇİYOR"

İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu da, 12 Eylül"ün yıldönümü dolayısıyla yaptığı açkılamada, "Demokratikleşmenin yolu 12 Eylül"le hesaplaşmaktan geçiyorsa, vakit kaybetmeden bunun meşru ve yasal yolları açılmalıdır. " denildi.

"TOPLUMSAL BARIŞA VURULMUŞ EN BÜYÜK DARBE"

SHP Genel Sekreteri Ahmet Güryüz Ketenci ise, 12 Eylül Darbesi"nin izlerinin bugün hala hissedildiğini söyledi. Ketenci" 12 Eylül, Cumhuriyet tarihinde insan hak ve özgürlüklerine, demokrasiye, toplumsal barışa vurulmuş en büyük darbedir" dedi.
Antwort