Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Gesellschaft & Soziales

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 21.09.2006, 10:24
unknown

Standard islamin 5 temel sartini bilmiyor roman

islamin sartlari

1. keliye sehadet getirmek
eshendu enla ilahe illahlah ve eshe enne muhammeden abduhu ve rasuluhu.

ben sehadet ederim allahtan baska ilah yok ben yine sehadet ederim muhammed onun kulu ver resulüdür.

görüyoruz ki kul kelimesi resul kelimesinden önce geliyor

2. namaz kilmak
3. oruc tutmak
4. zekat vermek
5. hacca gitmek.

her müslümanin ömründe bir kere hacca gitmeisi farz kilinmistir gücü yetene.

ebru gödügümüz gibi bu kafirler herseyi istedigi gibi yorumluyor ve islam dininden haberlerinin olmadigini gösteriyor.
Alt 21.09.2006, 10:25
Benutzerbild von dueslerinkadini
dueslerinkadini dueslerinkadini ist offline
Neuer Benutzer

Standard Also der AVCI

ist ein SuperHirn

muahahahaaaaaa

Der kriegt nicht mal einen Platz in der Hölläääää

Seine verkrüppelte Seele wird im Kosmos rumIrren..... Die Poltergeister werden ihn schon befriedigen loooooooool

Oglum Avci.... ikile bakim..... Senin gibi yobazlar ilgime layik degil.... SamanGaffa seni

Kutsal Dinimi senin gibi soysuz herifler lekeleyemez!!!

*Alles die Schuld der Eltern*

Egitmesini bilemiyolar istem....
Cahilliklerinin Gurbani oli büle Saman Gafalilar.....
Alt 21.09.2006, 10:27
Neuer Benutzer

Standard Avci Tipsizi

Seni gidi YOBAZ seni.... sen biliyonda noldu?????

Iman okuduklarini ezberleyip kendini üstün görmeklemi olur?????

Beyinsiz soytari seni!!!!!

Mütevaziliyi, Insaniyeti, Insana Saygiyi ögreten olmamis sana

böyle gelmis, böyle gidecen istem

looooooooool

Yahu gördüm, emme büle delüüüü görmedim ya.....

Cehennemde yerini hazirliyon.... emme oraya bilem almazlar senüüüüüüü delüüüüüüüüü
Alt 21.09.2006, 10:43
Neuer Benutzer

Standard Ateist

senden Imanlidir Avci Yobazi!!!

Sen Ateistlere Kurban olasin bä soysuz herif!!!

Aslin ne senin leyn?? Kac kurusluksun???

Insan Sinifina girdinmiki, gelmis Din kelimesini agzina aliyon (lesch kokan agzina)?

Sen günahin sembolisin, nefsin bozuk, fantazin igrenc ve kisiligin mide bulandirici.....

Kisaca: Zavallinin Zavallisisin yahu

lol
Alt 21.09.2006, 10:45
Neuer Benutzer

Standard Sana

Fareler bile bakmaz leyn Tipsiz Yobaz!

Illaki sen kendinle ugrasmasini pek seversin...

ama Cahiller bile sana gülüyo Oynak herif

looool

Topsun ya. Adeta topsun sen
Alt 21.09.2006, 11:34
eniskaya

Standard Helallll

yillardir bunlari söylüyorum.... DIN bir görüstür..... ve kimse Allah adina konusamaz diye..... kimse Allahin Jandarmaligini yapamaz... kimse kimsenin üzerine Vekil degildir.... Haci Hoca digilleri sabah aksam gencleri insanligi karalayici seyler söyler durular.... hele hele Almanyada yasayan babalarimiz... cogulari bundan 35 yil önce Almanyaya gelince, savastan dul ve ortalama 10-15 yas daha büyük Alman kladinlariyla gece egnelip, Gasthauslarda Almanlarla sabah aksam kavga yapip yaslandiktan sonra SÜPER BENZINLI Müslüman olmuslar....

Vallahi yüzde 90 i böyle... kimse kimseyi kandirmasin....

Almislar Kuranin adini agizlarina, sakiz gibi cigneyip duruyorlar.....

TÜM DINKOLIKLER KÜLLIYYEN TEHLIKELIDIR..... uzak durlmali asiri DINKOLIKCILERDEN.... anne babamiz bile olsa... onlarin DININI UMUMI RED etmeli..... bu sekil DIN yok arkadas... ben sahsen Anne Babamin DINI anlayisini umumi red ediyorum... eger onlarin anlayisi hele hele 24 saat günah cikarmak icin camiide sabahlayan HACI dingillerinin anlayisi tamamiyle tehlike paracilik cikarcilik ve kendilerini Sultanlastirmadan baska bir sey degil...

Bende yasayan Islami, hele yasayan DINLERI tüm insanlik icin birer tehlike olarak görüyorum.... evet yasayan ve yasatilan DINLER tehlike unsuru....

Iste bunun farkina varan DEVLET ÜSTADLARI... devleti seculer bir yapiya sokmuslar... iste bu anlayis DAHICE bir yaklasimdir....

Bir insan isterse Aliye isterse Veliye isterse tekkedeki Hocasina inanir veya tapar.... AMMAAAAAA Meclisde bir araya gelindiginde, kimse kimsenin DIN anlayisina muhtac degildir.. o yüzden DIN degil, cagdas bilgi ve kapasite ön plana cikar.......... ve becerikliler kapasiteli olanlar devlet yönetimine gecer... beceriksiz caresiz olanlarda kendilerini RADIKAL DINKOLIKLE uyusturur ve sabah aksam sarhos olur...........

Yanlis DIN esittir UYUSTURUCU..... sarhos ediyor insanligi......

Simdi dersiniz... o halde gercek DIN nedir diye.... tja.... ben ne bilyeyim.... Allahin varligi kesin, ama DIN adina konusacak Vahyii almis Resüller, Nebiler, yok artik... o yüzden bizler sadece GÖRÜS belirtebiliriz......

Gercek DINI kimse bilemezkiiii...... hic kimse... o yüzden kimseninde Allahin yada DININ jandarmaligini yapmaya kalkmasin... kimse kimsenin üzerine vekil degildir.....

Her kim kalkip DININI dayatirsa umumi red ederim..... eeeeeeeeeeeeeeee ne yapabilirki.... varmi DIN dayatmasi... hele hele DIN adina bagirip cagirmak
Alt 21.09.2006, 12:00
eniskaya

Standard Bence tüm DInlerin temelinde yatan

evrenselliklerdir DIN olan... yada DIN olmaya aday olan degerler.....

Kurani yada Kirap-Ehliyi düz okumak bir seye yaramaz... anlsilmaz ve sapik yollara sürükleyici olur....

O halde nasil kutsi kitaplar okunmali....
Saydam yani seffaf sekilde.... olaylarin arkasina bakip.... ne icin inmis Ayetler... 1400 yada 2000 bin yil önce Ayetin inmesine vesile olan olaylar nerlerdi..... ve GELEN CEVABIN EVRESEL TARAFI NEDIR....

Iste bu evrenselliktir esas olan...

Cimbizlanmis sekilde Kuran okunursa bakin neler cikar...

Misal vereyim... HÜLLE olayi... cogumuz filimlerden veya kulaktan duymusuz.... insan bosadigi esi baskasiyla nikahlanmadan alinamaz gibisinden... yani baskasiyla yatacak ondan sonra geri alinabilir falan filani... ve geneldede Hocalar yardimci olam amaciyla, ben nikahlanirim karinla... korkma kimsede duymaz gibi neler yasandi ve bazende yasaniyorda...

Hülle olayinda Kuran getirdigi cevap bence DAHICE ve fevkalade EVRENSEL.....

Seni bir bayanla pespese 3 sefer evlenip bosanirsan..... iste o zaman o ciftin üzerien haramlik konar.... ve cokta dogru.... birakin 3 defasini... 2 defa pespese evlenip bosanani gördünüzmü hic..... insan bir seferinde bosandimi kalkip ayni kisiyle evlenmezken 3 defasindada beraberce yasmasini BECEREMEYENLER.... artik ayri ayri yasamalari cacinmaz....

iste erkeklerin bir kariyi istedikleri zaman atip alip atip almamalarini engellemek icin böyle bir kanun ortaya cikti.....

Bakin bu olaya Elmalili Hamdi Yazir ne sölyüyor....

Tefsir Bakara 230
230- Sözü edilen iki boşamadan sonra koca, o boşanması yapılmış kadını ona döndükten sonra veya iddet içinde iken bir daha boşarsa, artık üç boşamadan sonra o kadın, o erkeğe hiç bir şekilde helâl olmaz. Bu açık hükme karşılık ona helâl demek küfür olur. Bu haramlık, o kadın kendini diğer bir kocaya t am anlamı ile nikâh edinceye kadar, Rifâa"nın hanımı hakkındaki, "Sen onun, o da senin balcığını tadıncaya kadar..." hadisi şerifi ile açıklandığı üzere, balcağızını tadıncaya kadar devam eder. Öyle aralarında üç boşama meydana gelmiş olan erkekle kadının samimi bir aile kurmaları normal olarak ihtimal dahilinde değildir. Aralarında bir parça cazibe bulunsaydı, herhalde bir veya iki

boşama ile yetinilir ve o zaman durumun düzelmesine kadar beklenebilirdi. Karı-kocalık ilişkisi ve ruhsal durumların, çok ince ve derin bir şey olması bakımından hakkıyla değerlendirilemeyip bazı arızalar yüzünden öfkelenme ve köpürme ile kesilmesine yönelindiği halde, çok geçmeden ruhun derinliklerinden pişmanlık kaynayabileceği gözönüne alındığından dolayı, Cenab-ı Allah üçe k a dar boşamaya müsade etmiş ve bunların da kadının temiz bulunduğu "tuhur" zamanlarında yapılması sünnet kılınmıştır. Dolayısıyla birinci ve ikinci boşama birer deneme dersidir. Bu denemeler yapıldıktan sonra üçüncü kez boşamaya gerek gören ve Hakk"ın bahşe t tiği bu tecrübe dersinden yararlanmayı hiç de takdir etmeyen bir erkekle o kadın arasında ciddi bir aile hayatı olacağına ihtimal verilemez. Fakat o kadının elden çıkıp başkasının yatağına girmesi gibi acı bir ayrılıktan sonra bile, ruhlarının derinlikler i nde önce hissedemedikleri bir evlenme ilgisi bulunduğunu takdir ederlerse, o zaman bunun ciddiyetine inanılabilir. Bu durumda, bu nikâhtan sonra bu ikinci koca şayet o kadını boşarsa, bu kadın ile önceki kocanın birbirlerine tekrar dönüp her ikisini n hoşnutluğu ile nikâh olunmalarında bir sakınca yoktur. Allah"ın şer"î sınırlarında duracaklarını zannederler, öyle bir ayrılıktan sonra, böyle birbirlerine bir ilgi duyarlarsa bunu yapabilirler. Ve işte yukardan beri sıralanan bütün bu hükümler, All a h"ın, değiştirme ve aykırı davranmaktan korunmuş bulunan, belirlenmiş kesin hükümleridir ki, Allah bunları, anlayıp bilecek olan ilim adamları zümresi için açıklar. Sorumluluk yüklemek, mükellef kılmak herkese, anlamak ve açıklamak ilim ehlinedir. Kita p ve sünnet ile bunlara bazı açıklamalar daha katılacak ve bütün bunların ince yönlerini Peygamberlerin varisleri olan din âlimleri ve müctehid imamlar anlayacak, dallarını ve zaman zaman parça sonuçlarını onlar çıkarıp açıklayacaklardır. O halde ilimde de r inliği olmayanlar bunları kendi kendilerine çözmeye kalkışmayıp âlimlere başvurmalıdırlar.

Bu zamanda böyle bir olay zaten mümkün degil.... dünyanin hic bir yerinde.... EVLILIK OYUNCAK SEKLINDE AYNI KISIYLE 3 DEN FAZLA BOSANIP EVLENME YOKTUR... KANUNI IMKAN VARSADA... GERCEK YASAMDA YOK BÖYLE OLAY....

Iste evliligi oyuncak sekline sokulmasini engelliyor KURAN.... kadini koruyor
Alt 21.09.2006, 12:07
Benutzerbild von peren
peren peren ist offline
Neuer Benutzer

Standard Saygilar:-)

Ne yapalim sevgili Roman, bir formudayiz ve herkes her sekilde kendini ifade etme özgürlügüne sahip. Elbette kelime hazinesi ve yetistirilme tarzi kifayetsiz insanlar da cikiyor.
Sen bu okuduklarinla kizmissin birde ziyaretci defterime yazdiklarini görsen dilini yutartin. Bir kac gün sadece ziyaretci defterimi temizlemekle gecirdim umarim artik bunlar son bulur.
Gercekten son derece üzücü durumlar ama ata binen kilici kusanirmis, burada insan secme hakkim oldugunu düsünmüyorum. Önemli olan ne olursa olsun insanligi elden birakmamak ve olaylara moderat yaklasmak.
Senin gibi güzel arkadaslarda mevcut oldugu ve bir kac kisiyle de olsa bilgi alis verisinde bulunuldugu müddetce buraya girip makale yazmaya degecektir diye düsünüyorum.

Kendine iyi davran
Peren
Alt 21.09.2006, 13:12
unknown

Standard düslerin akdini ist spilet den 3 affen

1.blind
2.stumm
3.taub

ich komme zurück zu deinen schreiben auf meinen gb.

naja ich habe in einigen beiträgen erlätert was diese begriffe angeht wie riyaker und yobaz bedeutetn.

1. düslerin kadini ich habe diesen text aus der internetseite herausgenommen wo deine freundin peren das angegeben hat.
und habe auch den link angegeben.
wenn du so blind bist kann ich ja uach nichts dafür.
2. du bist doch ein kafir wie bist du den auf einmal moslem geworden. oder hast du einen religion pass wie doppelte religion.mal wirst du ein streng gläubiger moslem dann wirst ein kafir.
3.naja düslerin kadini.vede düslerim herzman bir kadini düdüklüyorum.adi üstünde düslerin kadini )
lies meine beiträge richtig wie du die beiträge von peren liest.
ihr seit ja ein pack.ihr lies das was euch gefällt was euch nicht gefällt lässt ihr raus.und macht das geanue spiel mit beurteilen.
yobaz seit ihr weil ihr den leuten ohne diskusion ihre menungen akzeptiren wollt.

gib mal yobaz an bei google und forsch mal nach.

sana simdi bol schwanzlar )
Alt 21.09.2006, 13:40
unknown

Standard ateistin imani

ateistin imani nedirki

ateist neye inaniyor ?

atesit hersey kendinden var olduguna inan iki bacakli bir hayvandir.
ateist insanlarin maymundan türedigine inaniyor.

ve bu hangi imanla bagdasiyor ?

düslerin kadini perene dedim sizin gibilerinde beyinsizlerde diyorum.

hür olmak icin yaraticigi inkar ediyorsunuz.

sana ben havalanindaki ucaklarin tsadüf sonucu ve kendi kendi oldugunu söylesem ne dersin bana ve benim hakkimda ne düsünürsün?

allahi varligini insan piskolojisinin yarattigini idda ediyorsun ve görmedigin seye inanmiyorsun.

sende akli vardir sanirim yada sen kendinde akli var olduguna inaniyorsun.

o zaman aklini ve mantigini avucunun icine koy bana göster.bende sana o zaman yaraticigi allahi gösterecegim.

gösteremessin cünkü akil ve mantik elle tutulan ve gözle görülen birsey degildir.

yaradanda böyledir iste.

sen yürekli olsaydin ve tartismaya acik biri olsan benim gb me not birakipta kendi ziyaretci defterin kapatmazdin.
cünkü benim yazdiklarim akla ve antiga uygun ve yatkindir.senin yazdiklarin ne dayaniyor ?
Antwort