Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Gesellschaft & Soziales

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 25.08.2006, 16:50
Benutzerbild von peren
peren peren ist offline
Neuer Benutzer

Standard Bir erkek ne anlar kadin deger...

degerlendirmesinden?
Beni kara carsafa bürüp, benim gelecegim hakkinda karar verdiren bir din adil bir din olamaz. Benim özgürlük telif hakimi erkege veren ve kara carsaflarla kendimi erkekden saklamami emreden din adil olamaz. Ne konusuyorsun arkadasim bir erkek olarak kadinlar icin en dogrusu ne ona sen mi karar vereceksin?
Senin peygamberinin 13 karisi varmis. Eger hatce gec ölmese 173 tanede alirdi. Elinden gecirdigi esir ve cariye kadinlari hic saymiyorum. 57 yasinda senin deyiminde 18 yasinda bakir bir kadinla evlenmistir. Ve ümmetinede 4 kadin almayi hak saymistir. (sonsuz esir ve cariyede götürebilirler. Soruyorum Islam dini insan ayirt etmiyorsa kuran da gecen esir ve cariyeler nedir? Kimdir? Neden bunlardan bolca alinip istendigi gibi kullanilabilir? Bunlar Allhdan degilmi yoksa? Kim bu esir ve cariyeler? Eger bunlar sadece o zamana özgü olaylarsa ve yine "o zamamnin sosyo kültürel yapi kilifina bürüneceksiniz soruyorum: Kuranin evrenselligi nerdedir?)
Sen kadin oldunmu? Anneni, kiz kardesini, esini, kizini anlamaya calistinmi? Sen üzerine kuma gelince bir kadinin kendini neler hissettigini bildinmi? Ben bugün islam haricinde dönen oyunlar iyidir demiyorum. Ama kara carsaf ve monogami bozuk düzenlerin cözümü asla olamaz, aksine bozuk düzenlere yol acan en büyük fesatliktir. Kadini alcaltir. Yeni nesilleri aptal yapar (arap yarim adasinda oldugu gibi).
Yazilacak cok sey var ama en acisi siz erkeklerin kadinlar icin ne iyi ne kötüdür buna karar vermeniz. Benim acimdan bu bile bir küstahliktir!
Saygilar
Nalan
Alt 25.08.2006, 17:02
eniskaya

Standard Senin derdini anladim

cogu Hurafe veya Politik acilimlardan rahatiszsin.... inan ben senden cok cok daha rahatsizim tüm bu hadiselerden....

Ama aramizda bir fark var.... insanlarla beraber yasamak ve müzakere etmek yerine, sen kalkip düsmanlik ekiyorsun....

Sen Ezani veya namazi hava kirliligi diye deklere ediyorsan.....

O helde sen insan olarak insanligi kirletiyorsun... kiiiii senin senin düsüncen disindakilere TAHAMMÜLÜN yok.... neye yaradi senin varligin....

Bir faydanimi gördük FORUMDA.... bir Vizyonmu cizdin.. yada Ideolijimi anlattin... insanliga faydali yollarmi cizdin....

Ben sahsen bunlarin hic birini senden ne duydum nede duyani gördüm......
O yüzden ISYANKALRLARA dünyanin Ihtiyaci yok....

Isyankarlar... bir seyler üretemedigi ve mevcudi sistemi kavrayamadiklarindan ISYANKARDIRLAR.... normal hayat isyankarlara zor geliyor... asalak sekile LAGA LUGA yapip bir nevi TERÖR yaratrmaktir amaclari....

O yüzden sen faydali bir insan ve üretken bir insan degilsin... hatta mevcut insanlarla bile yasamasina tahammülün olmayan birisi....

Olay DIN sorunu degil.... sen insanlari sevmiyorsun
Alt 25.08.2006, 17:06
eniskaya

Standard Alevi olamaz.. HZ, Ali Müslümandi

insanligin düsmani degildi.... namazini kilar orucunu tutar ve Müslümanligin HALIFESIYDI.....

O yüzden bi kisi olsa olsa... insanlik düsnmani olur.....

Ben bazi arkadaslara derdim... sizler zengin baba cocugu olacaktinizda.. Kader sizi kazikladi.... aynisi bu arkadas icinde gecerliu....
Kendisi 50 Cent Allah olacaktida.. Allah ona oyun yapmis....
Alt 25.08.2006, 17:08
eniskaya

Standard Kurani buradan degil

kara borsa okumakla degil.... anacak olaylarin arkasinda yatan SOSYO-Kültürel olaylari bilip... 1400 yil önceki zamanin sartlarina inen cevaptaki EVRENSELLIGI ALACAKSIN... anlayacaksin....

Baska bir sey degil..... öyle karaborsa okursan elbet Terörist olursun... sende bir nevi öylesin
Alt 25.08.2006, 17:12
eniskaya

Standard BU asirlarda bunlari bildigimiz

icin Kuranda vardi diyoruz....

Oysa tüm bu buluslar Kuran disi FIZIK calismalariyla ceryan etmistir....

Evrenin büyüme olayi Kuranda olsa bile, onu ilk okuyan yada duyan Resül bile eminim su anki uzmanlarin yorumu seklinde algilamamistir.....

Kuranin bir cok yerinde belirtilen bezeri Ayetlerde ayni sekilde... ne tefsirlerde nede baska bir yerinde... su anki bilim adamlarinin acikladiklari sekilde degildi...

Ancak insanlik aydinlastikca.. Kurani ve evreni anlamaya basliyor
Alt 25.08.2006, 17:47
Benutzerbild von roman
roman roman ist offline
Neuer Benutzer

Standard Enis sanıyorum sen hiç bir zaman,

Demokrat bir insan olamayacaksın.

Eğer, bunu neden yazdığımı merak ediyorsan neden diye sor bana???

Sorma cesaretin yoksa düşün neden demokrat olmadığını.
Alt 25.08.2006, 18:09
Benutzerbild von roman
roman roman ist offline
Neuer Benutzer

Standard Senin sorunun NE ???

Sen benim ile ne tartışmak istemektesin, bu saldırgan ve bir o kadarda kurnazca kullanmaya çalıştığın imalı cümlelerin ile.

Sana yazayım ben burada hiç bir kimseyi madara etmek için yazı yazmıyorum, keşki böylesine ilkel bir meziyet ve kültürüm olsaydı, her neyse!!!

Benim ile Yahudiliği mi tartışmak istemektesin Yahudiliği sokuşturmaktasın???????

Benim ile Hıristiyanlığı mı tartışmak istemektesin???

Benim ile İslamı mı tartışmak istemektesin?????

Benim ile dinler tarihini ve sosyolojik etkilerini ve oluşumlarını tartışmak istemektesin?????

Benim ile tüm aklına gelen irili ufaklı dünya dinlerini mi tartışmak istemektesin????

Buyur başla ve yaz, ama insani bir dil ve kültür seviyesi ile.

Sirius yıldızı hakkında tüm bildiklerinin detaylarınıda yaz, bir görelim, okuyalım bu konuda bilgilerin nelerdir.

Bekliyorum seçeceğin konuları veya konuyu.
Alt 25.08.2006, 18:11
eniskaya

Standard Demokratik olmak ISYANKARLIK

ve yapilan ibadetleri assagilamak ise..... evet o halde Demokrat degilim....

kaldiki demokrat kelimesi yada anlami sizin kartelinizdemiiiii ????? gülüncsün bu siralar
Alt 25.08.2006, 18:24
Benutzerbild von roman
roman roman ist offline
Neuer Benutzer

Standard !!!!!!!!!!!!!

Ben her zaman buyum Enis, senin bundan daha fazla olmadığını bilmeme rağmen ben sana sahip çıktım, burada uygarca yazılar yazabilmen için.

Lakin sen senden farklı düşünenlere tahammül edememektesin, bu konuda sende olmayanın oluşabileceğini düşünerek ben hata yaptım,.

Örnek, Özsu, Halil ve şimdide Sanal Melek, ve hatta ben...

Sen yaşamın boyunca hiç bir ortama giripte demokrasi için ve demokrat olabilmek için bir mücadelede bulunmamışsın.

Bulunmuş olsa idin en azından demokrasinin ve demokrat olmanın yazı ruhunu tanırdın, bilirdin, bu geleneğin içinde oluşan insanların sana olan uyarılarını ciddiye alırdın. Bırey olmak ile bireyselliğin arasındaki uçurum farkını varırdın.

Sen demokrat hiç olmadın olduğunu falan sandın, çünkü sana hiç bir zaman hak etmedğinin göz yummalar yapıldı. Hak etmedğinhoş görüler yapıldı. Ama, artık o lüx bitti Enis.

Sen Kuranın, İslamın, allahın jandarmasımısın Kİİİİİİİİİİİİİİİİİ o kitaptan yapılan alıntılara böylesine ilkelce karşı çıkarak, o kişiyi TERÖRİST diyebilecek kadar basitliğini ortaya dökmektesin.

Emin ol o cümlen bu ülkede HUKUKİ cezaya aittir.

Bir insan HUKUKUN ne olduğunu, DEMOKRASİNİN ne olduğunu, DEMOKRATLIĞIN ne olduğunu bilmezse, ve bilmediğinin de farkında olmazsa, ancak bu kadar tuhaflıkların içinde böylesine dans eder.

Ben demokrat insanların dostuyum Enis efendi.

Özgül anlamda da tüm insanların insani özgürlüğünü savunurum.

Hayat bana öğretti, kim demokrattır, kim değildir, senin olmadığını da bilmekteyim. Tüm yazdıkların bunun da kanıtlarıdır.
Alt 25.08.2006, 18:51
eniskaya

Standard Bu kadar yaziya ne gerek vardi

anlamis degilim....

Simdi olayi bireysellestirmeyelim.....

Benim ayricalik yapanlara asiri sekilde alerjim vardir... yok efendim Kürtlügü... yada Sol anlayisi yada DINciligi veyaki Demokrasiyi etc.... her kimki IDEOLOJISINI bas taci yapar ve o IDEOLIJISINI dünyanin evrenin merkezi yaparsa.... o kisi benimle daima sorunlu hale gecelektir... kiii acemi insan derim öyle kisitli düsünceli insanlara.....

Özsu Halil veya seninle ortaklik ariyorum... kesisen yönler ararken... durmadan sen ben siz bu gibi dislayici kelimlerle karsilayisorum... veya beni en yakin asker arkadasiymisiz gibi sunu yapmiyorsun bunu bilmiyorusun gibi kelimelere duyuyorum...

Allahin jandarmaliogi kelimesi bana ait... benim icadim... o yüzden benim söylediklerimi bana söylemen enteressant dogrusu... kaldiki söylediklerim farkli senin bana cevap olarak yazdiklarin cok cok farkli....

Sen oldugun icin tekrar ediyorum....

Demokrasi bir kelimedir DIN bir kelimedir.. Solcus Masonu sagcisi etc... hepsi birer kelimedir...... beni tüm bu Ideolojilerdede bulabilirsin..... cünkü tüm bu anlayislarin temelinde ruhunda yararli evrensel yönleri var.....

Kesinlikle tüm Ideolojiler belirli noktalarda kesisir ve insanlarda külütürlerde öyle....

Durmadan diyorum... ayricalik LAGA LUGA yerine cözüme yönbelik ortakliklari ön plana cikarin... herkesin yararina düsünceler degerler cözümler üretin... herkese ayni mesafeyle yaklasin....

Iste benim Demokrasi anlayisim budur.... ortakliklari ön plana cikarmak.... eger ayricaligi ön plana cikarmak amacsa... ohoooooooooooooooooo...
Antwort