Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Gesellschaft & Soziales

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 14.08.2006, 14:55
unknown

Standard :-))

Öncede belirttigim gibi cok basitsin !

Simdiye kadar ayirdigim zaman ve verdigim cevap bile cok sana ! ;-)

Senin imanin zayif oldugu kadar, düsünme ve anlama gabiliyetinde yok !
Alt 14.08.2006, 15:26
unknown

Standard Neden din forumuna yaziyorum !?

Bu yazida islamgercekleri.org dan alinmis bir kopyadir.
Sayfanin icerikligi genelde benimde fikirlerimi yansittigi icin yazilarini kopyaliyorum.

Sitenin sahibinden izin almadim, cünki kimi yobazin genc insanlarin beyinlerini zehirlemesinden kurtarmak icin yazilarinin izinsiz dahi olsa kullanilmasina itiraz edecegini düsünmüyorum.

Isteyen beni islamiyetgercekleri.org sitesinin sahibine sikayet edebilir ! :-))

------------

Benim yasadigim ulkede, kadinlar istedikleri gibi giyinemiyor, "gunah", "Allah"in-varsa eger- emri" diye yaz sicaginda bile basortusu, uzun kollu elbise yahut pardesu altina sokuluyorlar. Erkekler ise, kisa kollu T-shirt ile gezebiliyorlar. Son derece modern giyimli erkeklerin yaninda tesettürlü hanimlar gorebiliyoruz.

Benim yasadigim ulkede, parlamenter laik demokrasi yerine islam seriatina uygun bir devlet duzeni getrmek icin calisan politikacilar ve siyasi partiler var. Bunlar, islamiyeti kullanarak oy avciligi yapiyorlar.

Islamiyet, yasadigim toplumda her an hissediliyor. Sabahin erken saatinde veya gecenin gec saatinde, cevreye saygi duyulmadan, cami hoparlorlerinden gelen cirkin bir ezan gurultusuyle uyandiriliyorsunuz, rahatsiz ediliyorsunuz, ya da cami icindeki vaazi sokaktan gecerken bile duymak zorunda birakiliyorsunuz. Bu ses kirliligi gunde 5 kez tekrarlaniyor. Dinsiz birisi oldugum halde, yuksek volumlu cirkin hoparlor sesiyle, Muslumanlarin Allah"inin ulu olduguna ve namaza davet bagirtisi bana zorla dinlettiriliyor. Kimligimde "din" hanesi diye luzumsuz bir bolum bulunuyor ve buraya bana sorulmadan "islam" diye yazilmis.

Ramazan"da oruc tutmayan ogrenciler okul kantinlerinde, yemek yiyen vatandaslar sokaklarda saldiriya ugrayabiliyor..

Dunyada teror olaylarinin bas aktorleri arasinda muslumanlar bulunuyor. Basta 11 Eylul NewYork teroru olmak uzere, Filipinler"de, Sudan"da, Cezayir"de, Nijerya"da islami teror olaylarinin aktorleri "cihad" eden islamcilar.

Tum bunlari gorunce, islamiyetin gerceklerini merak etmemek mumkun degil. Adina bircok siddet uygulanan, insanlari ayrimciliga surukleyen bu din nedir, gercekten nasil cikmistir, Kuran ve hadislerde neler yaziyor diye merak edip ogrenmemek elde degil.

Islamiyet gerceklerine ulasinca, anladim ki, kendisini musluman olarak tanimlayan cok kisi, gerckleri bilmeden inaniyor ya da inaniyor gibi gorunuyor.

Islamci siyasetcilere karsi, islamiyetin gerceklerini anlatmak gerekiyor. Kuran ve hadisleri okumayanlara ornek ayet ve hadisler gostermek gerekiyor ki, gercekleri ogrensinler, ona gore tercihlerini kullansinlar.

Ben de eskiden musluman olmaya kendimi zorlarken, sonucta gercekleri ogrenince dinsizligi sectim.

Ayrica, Kur"an"da, benim gibi inancsizlara ve "kafir" olarak tanimlanan gayrimuslimlere yonelik bircok hakaret ve tehdit bulunuyor ve bunlar da "karsi soz hakki" doguruyor.

-----------

Burasina kadar her harfine ve noktasina kadar ayni görüsteyim !

Ve ayrica, kimi yobaz müslümanin Türk kimligi altinda yaptigi igrenc verici Türkiyeyi yobazlarin ülkesi imajini vermesine karsi mücadele etmek istiyorum !

Bu yobaz müslümanlarin sayesinde almanya ve avrupada Türküm demek bir utanc oldu !

Kilik kiyafetlerinden tutun, yasam tarzlari dahi ne kadar saygisiz ve medeniyetsiz olduklarini gösteriyor !
Baskalarindan saygi beklerken, baskalarinin haklarini gasb ediyorlar, baskalarina saygisizlik ediyorlar,... !

Almanyayi memleketleri gibi gören, yasadiklari ortama adapte olmak isteyen insanlarda bu yobazlar sayesinde almanyada dislaniyorlar !

Bu yobazlar hem Almanyayi ve düzenini sevmezler, hemde hic utanmadan arlanmadan istenilmedikleri yerde yasarlar, dinlerinin lanetledigi insanlara hizmet ederler !

Aslinda dinle imanla alakalari yoktur !
Menfeatleri ve kadin kiz söz konusu oldugunda dini imani cabuk unuturlar !

Ben bu igrenc yobazlarin yalan ve sahtekarliklarindan etkilenerek tuzaklarina genc insanlarin düsmemesi icin foruma yaziyorum !
Bu yobazlar ne Türkiyede isteniliyor, nede almanyada !
Ama yobazlarin sevmedikleri demokrasi, ne yazikki bu yobazlara almanyada rezilce yasamalarina ve zehirlerini sacmalarina izin veriyor !

Türkiyeyi huzursuz yaptiklari, kaosa sürüledikleri yeter !

Genc insanlarin bu arapdan cok arapci yobaz takiminin yalan ve sahtekarliklarina kanmamalari icin yaziyorum !

Türklerin araplarin ne dinine nede kültürüne ihtiyaci var !

Araplarin kültürünü ve dinini benimseyenler, ancak kendi tarihini soyunu bilmeyen cahil cüheladan ibaretdir !
Alt 14.08.2006, 17:41
Benutzerbild von xbaburx
xbaburx xbaburx ist offline
Neuer Benutzer

Standard :)

Bu yazinla ne kadar assagilik bir yaratik oldugunu gösterdin!
Anama küfür etmek icin zemin aradigini itiraf etmis oldun!

YOOOO.SEN KENDİ ANANA KUFUR ETTİRMEK İÇİN ZEMİN HAZIRLAYIP BİZİ SUCLAMAYA mesnet bulacaktın dedimdi.gerizekalı oldugunu daha once de soylemiştim.yazıyı anlayamamıssın.
Alt 14.08.2006, 20:07
Benutzerbild von akshalil
akshalil akshalil ist offline
Neuer Benutzer

Standard süyle neden?

önerin nedir cyberangel?
-ateizm? schamanizm?
Alt 14.08.2006, 21:03
unknown

Standard senin icin cevap:

1. cünkü sen bir zavallisin

2. cünkü katilasmis bir kalbin var

3. cünkü icinde islama karsi seytani bir kin ve nefret var

4. cünkü asagilik duygusuna kapilmissin

5. cünkü internet araciligiyla kendini kanitlamaya calisiyorsun

6. cünkü hiiiiiic dostun yok

7. cünkü coooooook bos zamanin var

vah zavallim vah, sana cok aciyorum...
Alt 14.08.2006, 21:14
Benutzerbild von kickboxer21
kickboxer21 kickboxer21 ist offline
Neuer Benutzer

Standard Gitdikce batiyorsun :)))) o.T.

ohne Text
Alt 14.08.2006, 21:42
Benutzerbild von kerio
kerio kerio ist offline
Neuer Benutzer

Standard daha dogrusu baska yerlerden

caliyorum!
Alt 15.08.2006, 00:38
eniskaya

Standard OLAY COK ACIK

Yani simdi... HZ. Muhammedden 1000 yil sonra ukalanin birisinin yazdigi bir kitabi BAZ alarak Iftira atmayi KAYNAK olarak görüp ve yazilanlarin hosuna veya isinine geliyorsa AMENNA.... o halde HZ. Muhammed Tecavüzcüdür... bunun baska adi yok...

Ama gercek anlamda... DININ... yani Kuranin buyruguna uymus ve evrensel degerlere bagli olan bir Resülün... Kuran disina cikmis olduguna inaniyorsan.... O halde tartismaya gerek yok.....

Hiristiyan Aleminde.... Islam disi tüm Alemlerde... MILYARLARCA HZ. Muhammed karsiti kitaplar var... hepsi senin icin bas taci olmasi lagzim.... buyur senin anlayisin sanadir senin görüsündür..... o kadar
Alt 15.08.2006, 00:44
eniskaya

Standard Babasi Katil kafir yada Seytan bile

olsa ist mir das Scheiss EGAL.... und dir sollte es auch so gehen.....

Atatürke bakalim... gözleri Mavi saclari sari... usw.... ne yani....

Babasi Hiristiyan bile olsa... senin icin o insanin kendisi ön planda olmali....
O cercevede Yasar-Nuri bir Dehadir... ve Islam Alemi icin cok genis bir sekilde öncülük yapmistir.. ve onun sayesinde diger uzamnlar cesaret almis ve söylediklerini destekler hal almislardir....

Artik insanlari asaletiyle degil... KAPASITEYLE yargilarsan daha saglikli olur...

Egar asaletle isler yütüseydi..... koskoca KANUNI SULTAN SÜLEYMANIN Oglu en soylu Sulatinin oglu oldugu icin Cihan Padisahi olmasi lagzimdi.... oysa en beceriksiz kapasitesiz Sultandi....
Alt 15.08.2006, 00:54
eniskaya

Standard Simdi sen ne demek istiyorsun

Halkin eksiklerini siralamissin.... yani kültür egitim ve kapasite eksikliginden dogan YOBAZ DIN YORUMUNDA.. Kurtulus arayanlari anlatmissin bize.....

Bunlar bilinen seyler... eskidende vardi simdide var ve ileridede var olacak.....

Sanane bunlardan.... sen baskalarinin hayatina bakmak yerine birazda kendi hayatini yasamaya bak..... görüslerini belirt... deki arkadaslar ben öyle düsünmüyorum bana göre bu yorumlar cok yanlis ve esasiyla DIN böyle olmamali....

Eger piyasada dönen DINI anlayisa bakarak INSIZLIGI secen birisi o YOBAZ DINKOLIKTEN daha ILKELDIR ve ILKEL OLMYADA devam edecektir...

Hele hele Türklükten utanan bir insan bence normal degildir... Türklügü inkar etmek kendisini inkar etmek demektir....

Ben sahsen Türk olmaktan uzanc duymuyorum... ayni zamandada asiri bir sevincde duymuyorum... öyle dogdum öyle ölecegim.... KADER... elimde olmayan bir olay.... ABER KANN DEMIT SEHR SERH GUT LEBEN.....

Amacini anlamis degilim..... amacin insanlari KENDI SAHSI YAPINA GÖRRE yönlendirmekmi... YOKSA ORATKLIK pesindemi kosuyorsun....

Hayattaki amacin nedir... ??? analamak istiyorum senin, ama o kadar celiskili bir durumun varki.... sadece isyankar oldugunu fark ediyorum... AMA NEYE ?????????????????????????????????????????????????? ????????????
Antwort