Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Gesellschaft & Soziales

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 23.05.2006, 00:23
eniskaya

Standard Dedigim gibi

zamaninda siriyordunuz... iszleri isiranda cikinca acidi... olay bu kadar basit.. UND DER KREIS SCHLIESST SICH
Alt 23.05.2006, 00:26
eniskaya

Standard Halk DEMOKRAT beyinlerle yönetilir

Saltanat pesinde kosan ve halki birbirine kirdiran insanlarla degil... kaldiki en Sosyal Demokrat sistemlerden bir taneside zaten TSK dir.... o yüzden tüm halkin destek verdigi demokratik bir sistem, nizam ve intizami yerine getirdi ve halka hizmet eyledi...

Bosu bosuna TR halki en güvendigi mekanizma TSK dir....

Biraz düsün bunlari
Alt 23.05.2006, 09:15
unknown

Standard anlatmak istedigimi anlatamadim sanirim.

benim demek istedigim tüm dünyada hakim olmasi gereken dogrular.. sonrasi her insanin kendi dogrusudur.. yani partileri... birlikleri hic karistirmadan bir düsün.. tek insan olarak.. ben uyumu kast ediyorum..
iyimserligi kast ediyorum..

alt yapimiz ayni olmali..
olmadigi icinde dünya bu kadar karisik..
alt yapimizda iyimserlik.. dogruluk.. vs olsaydi.. her insanda. tüm bunlar yine olurdu.. ama bu sekilde degil.. bu kadar siddetli olmazdi.. bence...

insanlarin ici disina yansir.. istedigi kadar kendisini gizlemeyek icin, becerikli olsun..
söyle bir baktigimiz zaman cok insanin bu önemli alt yapilarini sahip cikamadiklarini görüyorum.. bunu yadirgamiyorum.. artik oda onunlarin dogrulari olmus.. keske bu kadar kötümser olunmasaydi ...
Alt 23.05.2006, 09:20
unknown

Standard ..

keske o güzellikleri lisaninlada yansitsaydin.. bu sekilde ne kadar hakli konussanda, senin fikrine ters cikacak cok insan olur..

bana söylemen gerekmiyor tarihimizdeki güzellikleri .. onlarida cok sükür biliyorum.. yada söyle dim.. biliyoruz!
Alt 23.05.2006, 15:26
Benutzerbild von goekhan79x
goekhan79x goekhan79x ist offline
Neuer Benutzer

Standard Dana Flynn

Kann mir mal jemand sagen was
das für eine scharfe Frau ist????

Der Mann von Ihr hat es aber gut
Alt 23.05.2006, 17:06
eniskaya

Standard hayir dogru anladim

alt yaoida zenten tüm dogrular aynidir.. mesela öldürmeme yalan söylememe usw...

Bunlar tüm Kültürlerde var... hatta Afrikadaki en geri kalmis sayilan ülkelerde bile....

Gerisi insanin kültürel ve kapasite takdirine kalmis olaydir... herkesin medeniyet yasantis farkli farklidir.. kiiii o üyzdende DIN yorumu ayri ayridir... yasanti insanin DINI yapisini yönlendirir...
Alt 23.05.2006, 17:14
eniskaya

Standard Was hast du den davon ????

Was bringt es dir auf die Frauen anderer Scharf zu sein.... dann Heirate doch
Alt 25.05.2006, 01:52
Benutzerbild von xbaburx
xbaburx xbaburx ist offline
Neuer Benutzer

Standard darbeci mantıgı

Dünya üzerinde hicbir darbe uluslar arası haber alma teskilatlarının gudumunden bagımısz yapılamaz yapılmamıstır.tr deki darbeler he en basta bu darbeler buna dahildir.dünyanın aldıgı sekil itibariyle yontulması gereken ulkeler secilir.hazırlanır ve yontulur.bu siyasetciler eliyle guya demokratik yolla(ukraynadaki gibi turuncu devrim) yada ordular eliyle silah zoruyla(tr deki darbeler)yapılır.bunların hepsi işbirlikçi vatan hayinleridir.bunlar bu faaliyetleri yaparken ulkenin iç durumu bunların bu yaptıklartını rahat yapabilmesi için hazırlanıverir.millet uyutulur.kargasa cıkartılır(danıstay basılır.arkasında emekli yuksek generaller varsa dahi)yaygara koparılır sasksakcılar uygun fiyatlarla piyasaya surulur.ve istenmeyenler her neyse temizlenir.bu hep yapılır.

tr de mesru bir anayasa yoktur.tr 60 darbesinden beri anayasasız yonetilmektedir.demokrasi anayasaya dayalı halk rejimiyse anayasa toplumun temel dinamiklerini esas almaya mahkumdur.bu ulkede toplumun temel dinamiklerini en temel sekilde belirleyen temelleri gormek isteyen varsa istiklal marsını okusun.gerisi hava civadır.bu ulkeyi kuranda kurtaranda istiklal marsıdır.istiklal marsı yazılabildigi için y-tbmm yasayabilmiş ve savası yurutebilmiştir.sonrasında ne olmus onu bilen bilir.istiklal marsı saiiri mısıra surgune gonderilmiştir.hasılı kelam bu milletin yegane anayasası istiklal marsıdır.yani demokrasinin hangi milli ve manevi degerlere ve tarihi gerceklere dayanacagının yegane gostergesidir istiklal marsı.

darbe yapanda alkıs tutanda vatan hayinidir.istiklal marsı temelli olmayan hic bir anayasa ve toplumsal yapılanma da kabul edilemez.zaten tutmazda.devlet coker.millet curur yokolur.bugun oldugu gibi yani hepimizin oldugunu gozlemledigimiz yıkım curume cokuntu kokusmusluk.

valla aklı basan herkes tr nin basıbos bırakılamayacagını kabul eder.ve tr de bagımısz bir siyasi anlayısın yasama sansı yoktur gibidir.bunu denemeyi bile goze alamaz almıyor insanlar.tayyip basbakan olmak için abd den icazet almak zorunda kalıyor.onu oraya gonderen tc devletinin de kendisi.sen de oy veriosun iktidar oluo guya.yahu nerde burda bagımıszlık nerde devlet nerde demokrasi..sacmalam yaaa.salak mısın nesin.
Alt 25.05.2006, 15:06
eniskaya

Standard Vatan Hayini feci agir suclama

sanirim IDEOLOJINE uymadigi icin bu sekil tabir kullaniyorsun...

ben öyle görmüyorum olaylari... hic bir darbe bosu bosuna yapilmaz ve yapilmadida...

Sen bir nevi resmen 80 olaylari MESRULATAN bir hava tutumundasin.... sagi solu ÜRETIP birbirine vurduranlari neden INKARIDE bulunuyorsun...

Senin anayasanmi bunlari yapti... ne alaka... bunlari düzenleyen sonuctada devlet yöneticileri ve sivil toplum harekatlari... AMAC SALTANAT sürmek... Darbe sayesinde insanlar biraz nefes aldi, rahatlari.. kurtarilmis bölgeler ortadan kalkti.. Üniversite ögrencileri... zerre kadar beyni bulunmaksizin gidip 20 yasinda devleti devralma sevdasina kaptirilip birbirlerine kirdirtiliyordu...

benim akrabaladimdanda bu olaylarin cinde olanlari vardi....

Tamamiyle caos ortamiydi o zamanlar... Almanyadan TR ye izin yapamiyorduk gönül rahatligiyla, ya soyulursun yada gebertilirsin korkusu her yerde vardi...

Dedigim gibi... Istiklal marsini eninde sonunda kavrayan yine Askeriyedir.. ki her zaman ve her yerde ÖZLERINE sagdik kalan tek kurulus diyebilirim....

Akif Ersoya gelince.... kendi SAHSI DIN anlayisini dayatmaya kalkan ve TEK DOGRU budur diyenin akibeti her zaman aynisidir... kaldiki Akifin cagdaslik anlayisiyla Kemal Atatürkünki kesinlikle karsilastirlamaz... saiir bir adam ancak fantazilerde yasar, oysa realite disi istek arzulari vardi... ve umuyorumki beklediklerini Misirda bulmustur...
Yinede son 100 yilin en büyük Türk saairlerinden bir tanesidir... ama DINI ondan ögrenecek degiliz
Alt 26.05.2006, 11:57
unknown

Standard Sorun nedir?

Selam

peki durum dedigin gibiyse, senin sahsi sorunun nedir? Müslüman degilsen durum seni dahada ilgilendirmez. Eger müslümansan, daha iyisini yap ve yasa... Islam dinin bir özelligi degilmidir, kendinden baskasiyla ilglenmemek. Herkes Allah"a hesabini verecek. Eger o %98 varise, hic korkma, o %98 da geri kalan %2 gibi hesaba cekilecek...

Saygilar
Esra
Antwort