Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Wissenschaften & Weltansichten

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 19.09.2012, 18:28
Benutzerbild von Der_Levantiner
Der_Levantiner Der_Levantiner ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von AzziToni Beitrag anzeigen
Sen gelmezsin cünkü senin hic sevmedigin belediye baskaninin yanina ugrayacagim.
Kim bilir? Belki gelebilirimde, ne var yani. Eger gelemezsem selam söylersin
Alt 19.09.2012, 18:38
Benutzerbild von Billy73
Billy73 Billy73 ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

azzi napiyon beyaaa?

yok abi akp felan olmaz. tamam eskisinden daha is yapiyorlar felan filan. ama yobazlara inanilmaz beya. bu cagda o hikayelere inanma beyaaaa.

ikinizde o hikayelere inaniyorsun. yuh beyaaaaaaa. atheislerin irzina geciyorlar burda. deli gibi müezzinler bariyor. canim bomba atmak istiyor.

levos, ya senden kemalist olmaz beyaaa. sen su din hikaye meselesini kabul etmedikten sonra. yaw. olmaz beyaaa.

azzi, bana hersey de ama türkler türkiyeyi batirmiyacak deme. iste adamlar 800 lira kazaniyor. dallas gibti tipler milyonlarca. bizim kiracilarin hepsi "düsmüs" tiplerden. ya türkiyede cok kara türk var beyaaaa.

bu din meselesini carsaf gibi herseyi örtüyor altindada rezillik kayniyor. gelecek kredikrizinde ve ev krizinde türkiye yine batacak.

yok almanya fakirlesiyormus. ya dalgami geciyorsun beyaa? almanlar tek basina bütün avrupayi kurtariyor. türklerde yunanlilar gibi belesden avrupada yasamak istiyor. tek yapabildikleri, esek gibi calismak. amak akili calistirmak zor geliyor.

türkiyenin etrafinda her devlet düsman. türkiyenin neresi gelismis. tamam tek tük ilerleme var ama hepsi kopya. yinede türkiye 50 sene arkada. isimiz gücümüz kendimizi kandiriyoruz.

ya, kardesim bana hersey de ama kokerec deme. igrenc. ya. midem bulaniyor. ben zaten haftalardir et yemedim.....

türkiyede paran varsa iyidir. günesi var. ama yasam zor buralarda. benim hicbir emsalim almanyadan buraya yasamaya gelemedi. türkiye okadar iyi olsaydi niye geledmediler?

halbuki onlarda akpnin yardimiylan yobazlasiyor. yuhhh. almanya yobazlas sonrada almanyaya kiz. yapmayin beyaaaaa.

bide türkiyede eski igrenc gelenekler var. el öpcekmisin felan filan. ne öpmeyi. bi kursun yersin beyaaaa.

offf ya die moslems gehen mir zur zeit ganz schön auf den sack, beyaaaaaaa. kusura bakmayin. adam olun beyaaaaa

levos, önce güzel bi ateist ol, adam ol. azziz gibi assasin ninjalarin tarafinda sonra olma. beyaaaaaaa

yaw su arap dininii bi yok eden adam yokmu beyaaa. atatürk kalk beyaaaa

azzi, napiyon beyaaaa?
Alt 19.09.2012, 18:51
AzziToni

Standard

Zitat:
Zitat von Der_Levantiner Beitrag anzeigen
Kim bilir? Belki gelebilirimde, ne var yani. Eger gelemezsem selam söylersin
Bence tanisan böyle kötü düsünmezsin. das ist genauso ein mensch wie jeder andere. onun düsündügü seninkinde farkli degil. o vatana millete yararli olmak istiyor. belki senin düsündügün yolda degil ama amaci ayni.
Alt 19.09.2012, 19:01
AzziToni

Standard

Zitat:
Zitat von Billy73 Beitrag anzeigen
azzi napiyon beyaaa?

yok abi akp felan olmaz. tamam eskisinden daha is yapiyorlar felan filan. ama yobazlara inanilmaz beya. bu cagda o hikayelere inanma beyaaaa.

ikinizde o hikayelere inaniyorsun. yuh beyaaaaaaa. atheislerin irzina geciyorlar burda. deli gibi müezzinler bariyor. canim bomba atmak istiyor.

levos, ya senden kemalist olmaz beyaaa. sen su din hikaye meselesini kabul etmedikten sonra. yaw. olmaz beyaaa.

azzi, bana hersey de ama türkler türkiyeyi batirmiyacak deme. iste adamlar 800 lira kazaniyor. dallas gibti tipler milyonlarca. bizim kiracilarin hepsi "düsmüs" tiplerden. ya türkiyede cok kara türk var beyaaaa.

bu din meselesini carsaf gibi herseyi örtüyor altindada rezillik kayniyor. gelecek kredikrizinde ve ev krizinde türkiye yine batacak.

yok almanya fakirlesiyormus. ya dalgami geciyorsun beyaa? almanlar tek basina bütün avrupayi kurtariyor. türklerde yunanlilar gibi belesden avrupada yasamak istiyor. tek yapabildikleri, esek gibi calismak. amak akili calistirmak zor geliyor.

türkiyenin etrafinda her devlet düsman. türkiyenin neresi gelismis. tamam tek tük ilerleme var ama hepsi kopya. yinede türkiye 50 sene arkada. isimiz gücümüz kendimizi kandiriyoruz.

ya, kardesim bana hersey de ama kokerec deme. igrenc. ya. midem bulaniyor. ben zaten haftalardir et yemedim.....

türkiyede paran varsa iyidir. günesi var. ama yasam zor buralarda. benim hicbir emsalim almanyadan buraya yasamaya gelemedi. türkiye okadar iyi olsaydi niye geledmediler?

halbuki onlarda akpnin yardimiylan yobazlasiyor. yuhhh. almanya yobazlas sonrada almanyaya kiz. yapmayin beyaaaaa.

bide türkiyede eski igrenc gelenekler var. el öpcekmisin felan filan. ne öpmeyi. bi kursun yersin beyaaaa.

offf ya die moslems gehen mir zur zeit ganz schön auf den sack, beyaaaaaaa. kusura bakmayin. adam olun beyaaaaa

levos, önce güzel bi ateist ol, adam ol. azziz gibi assasin ninjalarin tarafinda sonra olma. beyaaaaaaa

yaw su arap dininii bi yok eden adam yokmu beyaaa. atatürk kalk beyaaaa

azzi, napiyon beyaaaa?
ayni beyaaaa,

atatürk o kadar yasak koydu. chp ezani yasakladi camileri kapatti.
ama yinede yok edemediler.

billy sen yok etmeyi unut. bak istanbulda hem ezan okunuor hemde kiliselerin canlari caliyor. sinagoglarda yahudiler ibadetlerini yapiyor. iste bu gelismis kültürlerin yapabildigi birsey.

niye ezan rahatsiz ediyor ama can sesi rahatsiz etmiyor? gürültü kirliligi, araba sesi niye rahatsiz etmiyor?

levosa gelince o aslinda atatürkcü degil. söyle söyliim atatürkü objektiv sekilde arastirsa atatürkcülügü birakir.

billy her canli ölümü tadacak. atatürkü unut artik o bi daha kara topraktan kalkamayacak.

sükrü ileri demokraside inanan ve inanmayan bir arada yasayabilecek ülke olusturmak bizim isimizdir.

billy sen napyion beyaaaa?
Alt 20.09.2012, 19:39
Benutzerbild von Billy73
Erfahrener Benutzer

Standard

azziz anyni beyaaa

ya, sabahin köründe bagirmak olurmu. sen dalga geciyorsun beyaaaa.

bak ben spor olarak namazi yaslilar icin iyi buluyorum. ama abuk subuk hikayeler olmaz beyaa.

neymis orucluymus, sen önünde yersen saygisiz oluyormus. -- islamistler adami hasta yapmayin. -- atatürk neymis. sonunda bize bir stalin lazim. ozaman kanun getirirdim: camilieri yerin dibine yapmalarina. göremede nasil hiristiyanlar araplardan korkarak orda yasayip ibadet ettikleri gibi.

sabahin köründe insani hasta yapmayin. insan olur. dinden politik yapmayin. hiristiyanlar tek deng deng biraz caliyor. onlarda calmasinlar. sinagogda ses kirligi yapan varmi? yok iste.

erdogan, adam olsun yoksa teki dügmege basar: istanbula haber gider - GALVANIZEEEEE!!

levos kardesimize gelince bence o normal türk oppurtunisti. onun icin kullandigi bir arac. türklerin tarihi zaten öyle. oda arap dinini birince firsatta yok eder. hakli beyaaaaa. 5 vakit namaz kilcakmisin. ne bicim din böyle? köle miyiz beyaaa?

adam olun. yasamin bi anlami yoktur. olsa olsa yasamdir. korkmayin. allahdan korkmayin. adami hasta etmeyin

dininizi kendinize saklayin. adam olun.

sükrüüü, modern olmak bizim isizmizdir.

islamistler beni PÖFFF ediyor

azzi napiyon beyaa?
Alt 22.09.2012, 19:29
_bilmece_

Lächeln

ich glaube an das leben nach dem tod, nur ist dies auf eine anderen ebene
der körper existiert zwar nicht mehr aber der geist und die seele leben noch weiter
Alt 24.09.2012, 14:36
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von Billy73 Beitrag anzeigen
azziz anyni beyaaa

ya, sabahin köründe bagirmak olurmu. sen dalga geciyorsun beyaaaa.

bak ben spor olarak namazi yaslilar icin iyi buluyorum. ama abuk subuk hikayeler olmaz beyaa.

neymis orucluymus, sen önünde yersen saygisiz oluyormus. -- islamistler adami hasta yapmayin. -- atatürk neymis. sonunda bize bir stalin lazim. ozaman kanun getirirdim: camilieri yerin dibine yapmalarina. göremede nasil hiristiyanlar araplardan korkarak orda yasayip ibadet ettikleri gibi.

sabahin köründe insani hasta yapmayin. insan olur. dinden politik yapmayin. hiristiyanlar tek deng deng biraz caliyor. onlarda calmasinlar. sinagogda ses kirligi yapan varmi? yok iste.

erdogan, adam olsun yoksa teki dügmege basar: istanbula haber gider - GALVANIZEEEEE!!

levos kardesimize gelince bence o normal türk oppurtunisti. onun icin kullandigi bir arac. türklerin tarihi zaten öyle. oda arap dinini birince firsatta yok eder. hakli beyaaaaa. 5 vakit namaz kilcakmisin. ne bicim din böyle? köle miyiz beyaaa?

adam olun. yasamin bi anlami yoktur. olsa olsa yasamdir. korkmayin. allahdan korkmayin. adami hasta etmeyin

dininizi kendinize saklayin. adam olun.

sükrüüü, modern olmak bizim isizmizdir.

islamistler beni PÖFFF ediyor

azzi napiyon beyaa?
Güldürme beni Billy!

Su an din diye sunulan hatta Imam-Hatip'lerde ögretilenler din degil gelenegin dinlesmesidir. Ben Kur'an müminiyim. Kur'an'dan baska hic bir dini kaynagi, hadis kitaplarinin hic birisini dini kaynak olarak görmüyorum. Aksi takdirde Kur'an'i yetersiz görmüs olursun ki Kur'an kendince eksiksizdir...

Din konusuna gelince, benim bir cok hristiyan (hepsi Alman degil ama cogunlugu Alman) arkadaslarim var. Bunlarla hayati, hayatin anlamini hep sorup sorustururdum. Anlayacagin ben sorararak ve sorusturarak kendimce Allah'a yöneldim. Ama asla ve asla ne sünniligi de ne siilige ne de baska bir mezhepe ya da ekole yöneliyorum. Gerekte duymuyorum.

Ben oportünist degilim, ama Türk milletinin öpürtünist oldugundan eminim. Kel baska $im$ir tarak yakisir, köprüyü gecesiye kadar ayiya dayi de gibi degimler sikca kullaniliyor Türkiye'de... Eger cidden bilgi sahibi olmak istiyorsan Islam dini üzerine o zaman Edip Yüksel ve Yasar Nuri Öztürk'ün ve Recep Ihsan Eliacik'in kitaplarini okumani tavsiye ediyorum. Bak ben reformist meformist de degilim. Ben reform istemiyorum, öze dönüs istiyorum. Eger ille benim dünyevi görüsümü bilmek istiyorsan ben bir müslüman-sosyalistim (Recep Ihsan Eliacik)....
Alt 24.09.2012, 14:38
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von _bilmece_ Beitrag anzeigen
ich glaube an das leben nach dem tod, nur ist dies auf eine anderen ebene
der körper existiert zwar nicht mehr aber der geist und die seele leben noch weiter
Daran glaube ich auch. Der Tod stellt für mich nicht das Ende dar, sondern vielmehr den Beginn des ewigen Lebens. Doch allerdings glaube ich auch, dass wir schon damit, was wir Körper nennen, ausgestattet sein werden. Nur auf eine andere Art und Weise.....

Geändert von Der_Levantiner (24.09.2012 um 14:58 Uhr).
Alt 30.09.2012, 20:31
xAurumx

Standard

Die dümmste theorie und auch weitverbreiteste ist, dass die menschen denken, sie wären der körper was endlich ist, aber nach dem tot plötzlich ein geist werden und wegfliegen. :-)))
Alt 01.10.2012, 15:28
Benutzerbild von Billy73
Erfahrener Benutzer

Standard

azzi ayni beyaa

sende levos gibi islam-sosyalistsin.....aargghhh

kardesim bana hersey de ama sorusturdumda islami buldum deme.

azzi beni güldürme. hikayeleri birak.

azzi napiyon beyaa?
Antwort