Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Gesellschaft & Soziales

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 21.08.2005, 18:46
Benutzerbild von kerio
kerio kerio ist offline
Neuer Benutzer

Standard ilim ilmin bilmektir

ilim kendini bilmektir.

baskalarinin ideolojisi neymis ne degilmis bunlari sen birak, asiyor seni zorlaniyorsun.

sen önce bir kendini bil. baskalarinin ideolojilerini lanetlerken kendini lanetlemis oldugunu unutuyorsun. cünkü kendi din anlayisin da onlardan birtanesi dir.

degil diyemezsin cünkü arapcan yok. yani kurani orjinal metninden okuyup anlama yetenegine sahip degilsin. herzaman mütercimin yalancisisisin. o berbat ise senin din anlayisinda o kadar berbattir en azindan.

anladin mi?
Alt 21.08.2005, 18:52
Benutzerbild von kerio
kerio kerio ist offline
Neuer Benutzer

Standard hehehehe

pek güldüm. niye sunu taa önceden söylemedin. ugrasmazdim yani, anlatmaya calismazdim. demek bu kuran sana göre degil, seni asan kitap. ama simdi kitap seni asiyorsa sen cahil mi kalacaksin? sen kalabilirsinde digerleri?

Allah böyle mi murad etti? o zaman niye tercüme edildi ki bu kitap? cünkü bilgin insanin arapcasida olacakti. eskilerde öyle idi. kurani anlamak isteyen arapca ögreniyordu.

seninde arapcan olmadigina göre, kurani okuyup anlaman mümkün degil.

sen bu isleri ehline birak. bu konuda hem fikiriz. ha bu konuda ayette var. isi ehline verin diye.

sen bu isin ehli olamiyacagina göre. ...
Alt 21.08.2005, 19:46
Benutzerbild von aleyam
aleyam aleyam ist offline
Neuer Benutzer

Standard kaaaannst du waaaaahlisch

dein beitrag war nicht schlecht sehe es genauso!!!
Alt 21.08.2005, 19:47
unknown

Standard Iste Senin imanin bu kadar!

Senin kildigin namaz zaten Kuran"daki namaz degil. Senin dinledigin hikayeler de dinden haric hersey. Sen ilk önce dinin ve Islam"in ne oldugunu bir ögren. Sen satanistsin bu zaten hep biliyordum. Burada aleviler adina seni ve senin gibilerini sirf kücük düsürmek istemistim. ama bu kadarda kücük düsecegini tahmin etmemistim. Mein Gefühl der Abneigung den den fehlgeleiteten und Islam abtrünnigen Sunniten ist einem Gefühl des Mitleids gewichen. ALLAH SANA HIDAYET VERSIN, tabiri CAIZ ISE YEZIT. SENIN KILDIGIN NAMAZ VE ETTIGIN NIYAT BES KURUS ETMEZ ;-))))
Alt 21.08.2005, 19:48
Benutzerbild von flatfox
flatfox flatfox ist offline
Neuer Benutzer

Standard ZEUGEN JEHOVAS

hallo leute!

also ich will euch zwar nicht stören wenn ihr so "unter euch" über den islam spricht...

aber meint ihr nicht auch dass in einem forum das sich "religion & glauben" nennt auch über andere religionen als den islam gesprochen werden sollte. ja es soll sogar türken geben die zeugen jehovas sind...

ich bin mir sicher dass einige von euch schon seit jahren in dieses forum reinschauen... sagt mal was habt ihr in dieser zeit eigentlich über die zeugen jehovas erfahren?

versteht mich nicht falsch es geht nicht darum gleich seine religion zu wechseln aber... aber man muss ja auch nicht staendig nur in seinem eigenen saft schmoren oder?!

also wenn ihr wircklich "weltoffen" seit dann fragt ruhig...

ich beise euch nicht. versprochen!

FlatFoxxx
Alt 21.08.2005, 19:58
unknown

Standard Sünnilere bir soru?

Sizler hep Hz. Ali sevgisinde Alevilerden asagi olmadiginizi belirtip durursunuz. Ancak is icraata geldi mi idi hemen dansöz Asena"dan bile bin kere daha kivrak bir sekilde kivirirsiniz. Bu ne bicim Hz. Ali ve dolayisi ile Hz. Muhammet sevgisidir ki buna aklim ermedi. Hz. Ali"yi seviyorum diyorsunuz. Ama Yezit"in kuyrugundan kil aldirmiyorsunuz. Bu neye benzer biliyormusunuz buna Türkce"de de bir degim var:

Aci sogan yeme, anani s....kiyim babana söyleme...

Bu mu sizin imaniniz? Muavyiye ibn Mervan"a ve oglu Yezit"e savunarak mi Islam bayraktarligi yapmaya yelteniyorsunuz? Sakin bana simdir Islam"nin sartlari ile gelmeyin, onu bile yerine getiremiyorsunuz. Tespihli namazcilar ;-))

Ilk önce Allah"in ilk emrine uyun: OKU!!!

Ama Kuran"i oku ve aklini kullan. Yoksa sizi ebabil bülbülü gibi öten $ihlariniz, $eyhleriniz ve diger alimciklerinizde kurtaramaz.

Sizlere Alevi edebiyatindan bir siir birakiyorum düsünün ve utanin diye:

Ehli Beyt"e dü$man Ali"ye dü$man
Muhammet"i sevdim dese yalandir
Hünkar Haci Bektas Veli"ye düsman
Muhammet"i sevdim dese yalandir!

Ali"yi seveni öldürüp asan
Kerbela"da Imam Hüseyin"ni kesen
Resul"un soyunu katleden insan
Muhammeti sevdim dese yalandir!!!
Alt 21.08.2005, 20:12
unknown

Standard Kermanjiler cevap vermesin ;-))

Bizim orada bir degim var: Kürtten evliye koyma O"nu avluya diye.
Alt 21.08.2005, 20:16
Benutzerbild von flatfox
flatfox flatfox ist offline
Neuer Benutzer

Standard el bakara 173

domuz eti yemenin oldugu gibi kanın da haram olduğunu söylüyor...

domuz etinin haram olduğunu herkes haykırıyor - ya kanın?

bunun esası tevrat zebur ve incile dayanıyor...

soru: kan nakli hakında ne düşünüyorsunuz?

bugün yehova allahın bu talimatını yerine getirmek icin bir dinin mensupları hiç bir koşul altında hatta doktorlar bunu hayatlarını veya sağlıklarını korumak açısından olsa bile - kan naklinin hicbir türünün yapılmasını istemiyorlar...

kandan yapılmamış hacim genişletici solüsyonları veya başka kansız tedavileri severek kabul ediyorlar...

ibrahim peygamber allahı yehova istedi diye oglunu bile kurban etmeye hazırdı...

by yehova nın şahidi
Alt 21.08.2005, 20:33
Benutzerbild von kerio
kerio kerio ist offline
Neuer Benutzer

Standard yok canim ne demezsin

senin anlattiklarin hicbirsey ifade etmiyor ya hani laf olsun torba dolsun. sende birseyler söylemis oldun. hani sen hic namaz kilmiyorsun ya erisemedigin cigere murdar deme mahiyetinde kimilerinin kildigi namazin kuranda kilinan namaz olmadigi türküsünü okuyacaksin yanina umarim bir saz almissindir.

hani benim kildigim namazin kurandaki namaz olup olmadigi mevzuu degildi ya sen sorulardan kacmak icin söyle ataga geceyim dedin. baska verecek cevabin da yoktu. ha birde acima ayaklari var ya. hani en azindan birkac satir yazmis olalim degilmi?

baska?

baska ekleyebilecegin yok. cünkü büyük bir hic.
kendi darbogazda takilmis kalmis bir cöp. cikmak bilmiyor.

hepsi bu kadar.
Alt 21.08.2005, 20:38
Benutzerbild von turgayatacan
turgayatacan turgayatacan ist offline
Neuer Benutzer

Standard fa$o alevisini´de ilk burda görüyorum

sen bir ara ben alevi degilim diye haykiriyordun ya ne oldu simdi alevimi oldun.

ne dönek herifmissin meger, veya kendi benligini aciklamakdan cekinen bir zavalli diye biliriz.

bir defa kürd türk diye insanlari ayirmak senin zayif bir karekter yapini yansitmakta olsa gerek.

burda hic bir sunni yezidin yaptigi caniligi sanirim savunmamakda savunamazda, ama kendi kendine paranoid tavirla sergilemkle ne anliyorsun cözemedim daha.

ben kendim 1 hafta önce izinden geldim ve alevi sunni ayrimi sadece bu avrupali türkler arasinda mevcut.

birakalim artik bu tadsiz alevi sunni atismalarini.

herkez kendi düsüncesini hakikatlari carpitmadan ifade etsin. Kuranii kerime Peygamberimize veya fikih alimlerine tirmizi buhari gibi muhadislere dil uzatarak biryere varilmaz onlar kendilerini ispatlamiski tarih onlarin rivayetlerini yaziyor ve müslümanlar onlarin peygamberimiz´den rivayet edilen hadislerini okuyor ve uygulamaya calisiyor.

sizlerde madem öyle Hz.Ali r.a. gibi yasayin müslümanligi.

hoscakal
Antwort