Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Gesellschaft & Soziales

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 16.04.2004, 16:12
Benutzerbild von kerio
kerio kerio ist offline
Neuer Benutzer

Standard gec oldu cumaniz hayirli olsun! o.T.

ohne Text
Alt 16.04.2004, 17:29
guenahkar

Standard Allah razi olsun seninde !!! o.T.

ohne Text
Alt 16.04.2004, 21:49
unknown

Standard Manchmal Schäme ich mich zu beten

weil ich nicht den Mut finde.

Es ist nicht nur in schlechten Momenten meines Lebens so.

Wenn es mir super geht, schäme ich mich zu Gott zu beten, und *danke* zu sagen. Ich bin voller Scham, ob ich es verdient hätte.

Wenn es mir schlecht geht, denke ich, dass ich keinen Recht habe, mich an Gott zu wenden, weil ich das in guten Zeiten nicht tat.

*Bebisch´s Offenbarung*
Alt 17.04.2004, 20:17
Benutzerbild von xxxsadrazam
xxxsadrazam xxxsadrazam ist offline
Neuer Benutzer

Standard ich krieg fast jedesmal stirnfalten,

wenn ich hier eure bescheuerten argumente mirverfolgen muss...takip etmek istemiyorum ama arada bir hatirlatmak icinde giriyorum, ya daha ne kadar kendi kendinizi kandiracaksiniz ???
SIZ HALA UYANMAYACAKMISINIZ !!!
DÜNYANIN DÖRT BIR YANINDA MÜSLÜMANLARA ZULÜM YAPILMAKTA ve sizler hala bu gibi sayfalarda fikih meseleleri üzerine tartisip durursunuz !!! daha burdaki insalar lailaheillallah in manasini kavramamisken bu ne zillettir böyle anlamiyorum...
ben korkuyorum !
ben bilmoiyorum !
ben susuyorum !

allahismarladim cümlenizi, insallah hidayete ereriz !!!
Alt 18.04.2004, 15:11
unknown

Standard buyurdum...

tam buyuramiyorum, ich bin kein "vollwertiges", zahlendes mitglied...

meiner meinung nach sollte man sich nicht schämen zu beten oder sich an gott zu wenden...

wenn eine ecke deines zimmmers brennt, stehst du auch nicht tatenlos da und schaust zu, wie die bude abbrennt... so ist es auch im leben... sei nicht tatenlos, sondern mach was gegen die sünden, versuch es zu unterlassen, wende dich zu gott!

wir sollten uns eher schämen dinge zu tun, die gott uns untersagt, denn er ist allmächtig, weiss was wir tun und denken...

das gebet ist ein danksagung an gott, an all die dinge, die er uns gegeben hat und die wir leider nicht zu schätzen wissen...

saygilarimla
Alt 19.04.2004, 08:58
Benutzerbild von tclady18
tclady18 tclady18 ist offline
Neuer Benutzer

Standard da bist du nicht die einzige liebes.

und was soll man in solch einer lage machen?
sich gar nicht zu gott wenden?
das geht ja gar nicht!

auch in guten zeiten einfach sich einen ruck geben und beten.
dann traut man sich auch in schlechteren zeiten.
Alt 19.04.2004, 09:51
Benutzerbild von haydut007
haydut007 haydut007 ist offline
Neuer Benutzer

Standard Utanmayin !!!

Hele hele Allahin karsina ciktiginiz zaman utanmayin, cünkü Allah bunu istiyor.

Günahlarimizi ve sevabimizi ondan baska kim daha iyi bilebilir ki ???

Ondan baska kim okadar merhametli olablir ki ???

Eger sen benim günahlarimi, yada ben senin günahlarini bilmis olsaydik bir arkadaslik olur muydu aramizda ???

Karsinda bir Insan yok... merhametin kendisi vardir... sen ona dua ettikden sonra... sen ibadetini yaptikdan sonra onun sana karsi sevgisi artar ve sende o sevgiyi hissedersin!!!

Ibadet bir sevgi alisverisidir, nasil sevdigin bir Insanin sevgisini kazanmak yada tutmak icin yaptigin seyler yapiyorsan iste Allah icin de birtakim seyler yapacaksin ve onun icin de utanmaya gerek yok.

Sevdigin Insana yaptigin bir sevgi yada güzellik icin utaniyormusun ??? Bence utanmiyorsun iste Allah katinda da bu aynidir.

Saygilarla...

Fatih
Alt 19.04.2004, 09:56
unknown

Standard Selam

ilimle pek ilgilenmiyordum.
Bir kac haftadir cok ilgileniyorum ve Kurani okumaya basladim, tüm bilgileri bilmek istiyorum ve kisa zaman sonra namaz kilmayi düsünüyorum önce tüm dualari ögrenmeliyim. Simdiye kadar tek diyebilicegim, ilimle ilgi kitaplari okumaya basladigim andan beri cok degisdim, arkadaslarima aileme herkese karsi baska daha iyi davraniyorum, ve düsüncelerimde artik kötü degil. bilmem ama bu dünyayi anlamak istiyorum ve kendimi bulmak istiyorum. en cok fark ettigim eskisi gibi agressiv degilim sakinlesdim...
niye bunu illa foruma yazmak istedim bilemiyorum ama icimden gelmis demek iyi günler!
Alt 19.04.2004, 14:12
Benutzerbild von haydut007
haydut007 haydut007 ist offline
Neuer Benutzer

Standard Hassasiyet !!!

Din cok hassas bir konudur. Öyle evirip cevirip adamina göre degistirilmez. Herseyin gibi onun da prensipleri ve kurallari vardir. Kontrol eden kisiyi görmedigimiz icin mi bukadar kolaya aliyoruz ??? Neden kemeri takmadan araba kullandigimiz zaman ve polis gördügümüzde hemen elimiz kemere uzaniyor, neden bukadar "Önem" veriyoruz bu kurallara ???
Ille de birisi bakmasi mi gerekiyor??? Yanlis veya dogruyu, iyi veya kötüyü baskalarinin bakislariyla, sözleriyle mi anlamaliyiz ??? Dinimizde birtek Kul ve Allah vardir, kendi aralarinda kömünikasyon vardir... baska bir kul benlen ve Allahin arasina giremez nasil ben onun allah ile baglantisina giremedigim gibi.
Ahirette yaninizda babaniz olsa bile taniyamassiniz cünkü tek tanidiginiz ve bildiginiz Allah olacaktir... ancak onlan bir baglantiniz olacaktir.
Demek istedigim biz bir Insan olarak, bir Müslüman olarak lütfen ilk önce kendimize bakalim, kendimize ceki düzen verelim, kendimizi hesaba soralim sonra da beraber olup baskalariyla tartisalim.
Insanlarin birlesmesi, tekden gelir, birden yani her bir kisi den birlesir bir cogunluk ... onun icin kendimize saygi duyalim!!!

Saygilar

Fatih
Alt 19.04.2004, 17:10
unknown

Standard *DataBebisch ist annormal* :P

***Sevdigin Insana yaptigin bir sevgi yada güzellik icin utaniyormusun ??? ***

--&gt

Tesekkür ederse, inan utaniyorum. Cünkü o tesekkür etmiyorsa, sankime vazifemmisch gibi karsiliyorum olayi. Ona yardim etmisch oldugumu düsünüyorum, karschilik beklemiyorum...aslinda....

tsk ettigi icin kendim huzursuz oluyorum, göz kasch catiyorum...

*DataBebisch ist annormal* :P
Antwort