Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Gesellschaft & Soziales

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 08.06.2005, 15:23
Benutzerbild von roman
roman roman ist offline
Neuer Benutzer

Standard Farkli bir sanat, hosgörü vaya olgunluk

Bağlamaz gören Firdevs"e gönlini Galata"yı gören
(Galata"yı gören gönlünü cennetin en gizemli bahçesine bile bağlamaz)
Servi anmaz anda ol servi dilarayı gören
(Gönül güzeli bir sevgiliyi Galata"nın kendisinde gören, anmaz bir daha selvi boylu bir başka sevgiliyi)
Bir frengi şivelu İsa"yı gördüm anda kim
(Galata"nın kimliğinde bir Hıristiyan dilli İsa gördüm ki)
Lebleri dirisidür diridi İsa"yı gören
(Dudakları kutsal bir tapınak olur, İsa"nın insanlık dünyasını gören)
Akl - ü fehmin din - ü imanın nice zapt eyleyesün
(Dinle imanını akıl ve anlayışını sıkı tutmak gerekir)
Kafir olur hey müsemmanlar o tersayı gören
(Yoksa ey Müslümanlar, o kiliseyi gören olabilir kafir hemen)
Kevseri anmaz ol içdügi mey - i nabi içen
(Galata"nın içtiği katıksız şarabı içen, cennetteki Kevser şarabını bile anmaz olur)
Mescide varmaz o vardugi kilisayı gören
(Orada karşılaştığı kiliseyi gören de bir daha gitmez mescide falan)
Bir frengi kafir olduğun bilurdi Avniya
(Avniya - Fatih"in mahlası - bilirdi senin bir kafir Hıristiyan olduğunu)
Belde zünnarini boynunda çelipayı gören
(Belinde keşiş kuşağını, boynunda haçını gören)
Fatih Sultan Mehmet.
Alt 08.06.2005, 15:41
Benutzerbild von donpepelino
donpepelino donpepelino ist offline
Neuer Benutzer

Standard Hiristiyan Demokratlar

08. Juni 2005

CSU-Politiker drohte Fußball-Trainer Daum
Überlegungen des Fußballtrainers Christoph Daum, die türkische Staatsangehörigkeit anzunehmen, sind ofenbar bei der CSU mit Befremden aufgenommen worden. Wie Daum der Zeitscharift "Bunte" sagte, hatte er als "eine Geste gegenüber der Türkei" erwogen, die Staatsbürgerschaft des Landes zu beantragen.

Daraufhin habe ihm ein CSU-Abgeordneter damit gedroht, ihm, Daum, werde dann die deutsche Staatsbürgerschaft "aberkannt". "Das will ich auch wieder nicht", so Daum, der erste gerade seinen Vertrag bei dem türkischen Club Fenerbahce Istanbul verlängert hat.

In dem Interview sprach Daum auch über Pläne mit seiner Lebensgefährtin Angelica Camm und schloss eine Hochzeit nicht aus. "Aber wenn wir heiraten, dann heimlich", sagte der 51-Jährige. "Das wird genauso diskret über die Bühne gehen wie die Scheidung von meiner Frau Ursula vor zwei Jahren."

(N24.de, Netzeitung)
Alt 08.06.2005, 15:43
Neuer Benutzer

Standard Heykel Ticareti Can Dündar

CAN DÜNDAR 07 Kasım 2003 Cuma : MİLLİYET

Atatürk ticareti düşüşte

29 Ekim geçti, 10 Kasım yolda. Peki Atatürk ürünlerinin satışı arttı mı? Esnafa sorarsanız, piyasada hiç hareket yok

Melis Çelebi

10 Kasım"ın arifesinde, Atatürk ürünlerinin hazırlık aşamasını araştırmak için soluğu Tahtakale"de aldık. Piyasada bir hareket beklerken, Atatürk ticareti yapan esnafın yüzünün pek de gülmediğine şahit olduk. Hepsi satışların ve Atatürk"lü ürünlere ilginin az olmasından şikayetçi. Dillerde, üç yıl önce yaşanan Ata patlaması dolaşıyor. Kime sorsak üç yıl önce, satışların bir anda tavana vurduğundan bahsediyor. Peki ya şimdi değişen ne? Üç yıl önce yaşanan patlamanın nedeninin, insanların irticai hareketlere ve dinci çevrelere tepkisi olduğu söyleniyor.
Bugün ise, Mercan yokuşundaki dükkanlara "Atatürk" dediğimizde, kimi satıcılar bize kötü kötü bakıp tersliyorlar. Atatürksever dükkan sahipleri ise, ellerinde kalan mallardan şikayet ediyorlar.

Özel günlerin satışa etkisi
Metal aksesuvar satan Bronz İş"in sahibi Alex Ohannesyan, "Atatürk ürünlerini nasıl olsa satarım" diye düşünerek yaptırdığı aksesuvarları satamadığını söylüyor. "Atam İzindeyiz rozetlerini 29 Ekim"de, hiç olmazsa 10 Kasım"da satarım diye yaptırdım. İki yıldır özel günlerde bile satamadım" diye hayıflanıyor. Ohannesyan, artık hazırda rozet bulundurmuyor, ancak sipariş gelirse yaptırıyor. Bazen belediyelerden, sipariş geldiğini söylüyor.
Karakuş adlı dükkanın sahibi Vehbi Karakuş, Atatürk ürünlerinin satışında değişiklik olmadığını anlatıyor. "Bir dönem Tarkan zilleri modası vardı. O ara, bu zillerin gerçekten bir piyasası oluştu. Oysa Atatürk için aynı şey geçerli değil" diyor. Ne de olsa Atatürk bir klasik, gelip geçici bir moda değil.
Karakuş, özel günlerin bayrak satışına olsa da, Atatürk rozeti, büstü ya da posteri satışına bir etkisi olmadığı kanısında. Bunu da şöyle bir benzetmeyle açıklıyor: "Sevgililer gününde herkes sevgilisine bir gül veriyor. Bu durumda ise, isteyen istediği gün sevgilisine bir gül veriyor." Ancak ardından "Ama belli de olmaz, burası Türkiye" diye ekliyor: "Yarın bakarsınız bir rüzgar eser, o rüzgarı yakalarsınız. Her taraftan başlar gelmeye, "Atatürk resmi var mı? Atatürk posteri var mı?" diye."

Liberal Atatürk
Tahtakale"yi ve mahsun esnafı geride bırakarak, Güneşli"de Atatürk posteri basan bir matbaaya yol alıyoruz. Keskin Color"ın ortaklarından Reşit Keskin, Tahtakale esnafı kadar olumsuz bakmıyor olaya. "Evet doğru, Atatürk ürünlerinin satışı bundan üç yıl önce daha fazlaydı. Ancak şimdi satışların durduğunu söylemek doğru olmaz" diyor. Yılda 150-200 bin Atatürk kartpostalı, 60-70 bin tane de Atatürk takvimi sattıklarını söylüyor. Keskin, insanların 25 yıldır büyük önderin aynı resimlerini görmekten sıkıldıklarını, bu yüzden son zamanlarda piyasaya çıkan değişik ve orijinal, yeni fotoğraflarına rağbetin arttığını belirtiyor. Mesela, Atatürk trenin camından bakarken, vapurda salıncağa binerken, çocukların arasında gülerken, kadınlarla dans ederken, bir baloda zeybek oynarken veya keyifle yemek yerken...
Atatürk"ün mareşal üniformalı posterinin artık insanların ilgisini çekmediğini söyleyen Keskin, "İnsanlar biraz daha liberal bir Atatürk görmek istiyorlar" diyor.

<a href="redirect.jsp?url=http://www.islamustundur.com/hangisi.htm
" target="_blank">http://www.islamustundur.com/hangisi.htm
</a>
Alt 08.06.2005, 15:48
Neuer Benutzer

Standard Dinler Arasi Diyalog Sacma

Dinler arasi diyalog aradigin zaman diyerlerin Dinini tanima anlamina gelir bugünkü Hiristiyanlik veya Yahudiligin Dinlen ilgileri yoktur.

O yüzden diyaloga ihtiyac yoktur demokrasi adi altinda deyistirilmis Incilleriylen ve tevratlariylan Müslimanlara kan kusturanlarlan bir masada oturup onlarlan diyalog kuranlar sadece kendi Düsüklüklerini ortaya sermislerdir.
Alt 08.06.2005, 16:05
Neuer Benutzer

Standard Hic Asker Ocagini Tartismadik :O=)

Burda kacak Kuran Kurslarini tartisanlar Sakalli hocalara iftira atanlar bir sormak istiyorum su yere Göve Sigdirmadiginiz Asker Ocagi ne durumda.

Öhüü Öhüü Hemen Askeri Elestiriyoruz diye yaygara yapmayin lütfen :O=))

Eyyy Asker mini etekli rakici subaylarin cocuklari hic daglara cikip ülkeyi koruyormu koruyorsa kaci Sehit olmus sayisini versene.

Eyy Asker Askeriyenin icinde kayüz tane Es Cinsel general subay yahudinin sayisinida biliyormusun onlarin sayisinida aktarirmisin.

Benim Arkadasimin teki bana söyle anlatmisti yakisikliydi kerata Askeriyede yapilan edepsiz Asklar Uni verstelerden yapilanlardan yüzkere daha betermis.

Asker Ocagi Peygamber oacagi dediginiz yerler modern birer kerhane olmus hepsine laf atmiyorum temiz süt emenlerde vardir.

Arkadasim bana subaylarin kariylariylan yaptigi asklari anlatmisti anlatmasi uzun sürer berbat bir durumda Askeriye.

Bir anlatimida söyleydi bizim Subayin teki göreve gitmisti Arkadasi icki alip karisinin yanina gitmis ve onun evinde kafayi cekip Alem yapmis bu olaylar gibi yüzlercesi var.

Milletin verdigi vergilerlen ayakta duran ve hic yersiz ifraflar yapan Devletin arabasiylan Dügünler yapan devletin parasiylan asker ocaklarin salonunu kullanip ceyran yakip bedava alemler yapanlari neden hic görmüyorsunuz.

Benim vergilerimlen ayda bir Ayakkabi deyistiren Subaylara ne demeli millet sokakta ac gezerken onlarin ne hakki var Depodan her Ay Ayakkabi almaya yakinlari haric onlarada extra siparisler veriliyor.

Yani Türkiyede heryerde Düzenbazlik var Askerde bu Düzenbazlgiin icinde olan ve okumus Düzenbazlardan birileridir?
Alt 08.06.2005, 16:14
eniskaya

Standard Senin dininde Kuranla alakasi yok naber

ohne Text
Alt 08.06.2005, 16:19
eniskaya

Standard Moderin kerhane ise Süleymancilarin

ögrenci yutlari..... gel ben sana Trabzonda isbatlayayim.... Serefsiz Hoclarinin bir tanesi bir kizi Hamile birakip kacti... anneler babalar iceri sokulmadi... cesetmi cikmadi.. nele roldu neler...

Erbakanci tekkelerde ayni sekilde.... A dan Z ye tüm düzenbazliklar yapil usw....

Kimin adina... DIN adina.... a dan Z ye DIN adina.... DIn adina kizlarin irzina gecildi, DIN adina beyinler yikanip Müridler yetistirildi usw. usw. usw.

Birde gelmis burada TR-Cumhuriyetinin bel kemigi olan Askeriyeye suc atiyorsun karalamaya calisiyorsun... RESMEN IFTIRA atiyorsun.....

Tipki Ermeniler gibi..... tipki onlar gibi TR düsmanlarisiniz.... ki belki devleti ele gecirip meydanda AT oynatirsiniz diye....

Sen ne anlarsin devletten milletten sereften.... bunlar sana uzak kelimelerdir...

Sana bir hayat kadini ile bir kaval lagzim ki calip oynayasin...

Ben söylediklerimi A dan Z ye beleleyebilirim... ya SEN.... sen neyi belgeleyebilirsin ??? Ermeni beyinli kitleden ne insanliga nede Tr ye fayda gelir
Alt 08.06.2005, 16:25
eniskaya

Standard Noch was.... simdiye kadar savaslardan

en cok kacak DIN azmanlaridir.... yani isi ciddiye vardigi zaman hemen geri adim atik düsmanla bile isbirligi yapan yine bu Mahlukatlardir kiiiii icabinda onlara Saltanat verilsin.....

Simdiye kadar Türk devletini mevcudi Askeri sistemi korudu... senin Erbakanin, Süleymanin yada baska bir DIN AZMANI degil.....

Tam tersine bu insan Azmanlari devleti milleti bölmeye calisanlarin taaa kendileridir...

Ohhhhhh oldu tüm Holdingler milletin, yani DIN azmanlarinin paralarini pullarini ellerinden aldilar yedi ictiler.......

Allah iste kicini DIn azmanlarinin eline vereni böyle cezalandirir...... aglayisin dursunlar.... yok efendim Faizssizmis.... yahu kardesim Faiz Riba degildir...

Kuranin Sünnet kavrami ferkli iken, Faiz kavrami farkli iken Cennet Cehennem kavrami farkli iken... sen gel benim deiklerimi yap dersen ALIRSIN HAVANI....

Das nur nebenbei....
Alt 08.06.2005, 16:34
Neuer Benutzer

Standard ABD nin cöpleriylen

Sokaklarda hava atiyorlar milletin verdigi vergilerlende askeriyede sosyetik hayat yasiyorlar.

Senin beynin hala 80 seneki provakasyonlarda millete medeniyet ögretiyorsun ama Medeniyetsiz bir 1920 li kafasizlardansin.

Hani zamana uyacaktin beyinsiz sistemi savunan sensin Faizi bile helal diyen Dinsiz seni sen kim dini yorumlamak kim.
Alt 08.06.2005, 16:37
Neuer Benutzer

Standard Git Kerhane Asker Ocaklarini medeni

lestir?
Antwort