Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Gesellschaft & Soziales

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 28.05.2005, 00:50
eniskaya

Standard varda deliye faydasi ne ????

onada kara borsa okut ve Alim yap... hahahahahaha
Alt 28.05.2005, 00:51
eniskaya

Standard sapik Herif... Allahi ne katiyorsun

soru Allah degildi...

Sizin gibi Delilerle benim gibi zamansal insanlarin arasindaki farkti
Alt 28.05.2005, 00:52
eniskaya

Standard Danke schön Usta... werde mir mal

die Seite ansehen... ))
Alt 28.05.2005, 00:55
eniskaya

Standard Yahu inan gün gelecek bunlarin

topunu bir uzay mekigine koyacagiz ve auf den Mond schiessen edecegiz......

Bunlar resmen Allahsizlar.... bu kadar Cahillik yeryüzünde kimsede yok... bunlarin tek Imani PARAdir....

Birileri bunlara para veriyor.... bizim buradada var buHadiskolikler... sakal birakmislar Insallah bismillah laga luaga...

Die haben einfach den Arsch auf

Hiritiyan Alemine iste bu gibi Hadiskolikler lagzimki, bunlari istedikleri sekilde evirip cevirsinler...

Cahil insan lagzimki dünyaya, savas yapilsin
Alt 28.05.2005, 01:07
eniskaya

Standard Ben benim evrnsel Hürriyetimi elimden

almaya kalkan her Allahin möchte gern Jandarmasina temelden ve ezelden karsiyim ve asla benim karerkterim ve kalitemde görmüyorum.....

Yaklasik 2 yildan beri Forumda yazilar yaziyorum ve benim medeniyet ve DIn anlayisimi az cok sizler biliyorsunuz....

Simdi sizlerce hangisi daha medeni....

BIr HAdisler ve Safsatalar üzerine kurulmus bir Kalifaat Staatmi daha medeni ve daha gercekcidir ve insanlari huzura erdiri....

Yoksa evsel insan haklari ve tüm SEMAVI DINLERIN temeli üzerine kurulan bir MECLISLI devlet mekanizmasimi daha iyidir.....

“Neden ben bu kadar yıllık bir yüksekögrenim gördükten, uygar yasamı ve toplumu inceledikten ve özgürlügü elde etmek icin hayatımı ve yıllarımı harcadıktan sonra cahillerin seviyesine ineyim. Onları kendi seviyeme cıkarırım. BEN ONLARA DEGIL ONLAR BANA BENZESIN.”
Alt 28.05.2005, 01:20
unknown

Standard Gern geschehen Aslanim! o.T.

ohne Text
Alt 28.05.2005, 01:22
eniskaya

Standard Olay nedir biliryormusunuz

DIn ve devlet islerinin ayrilmasi snuc olarak DEVLETIN saglam temeller üzerine oturtulmasidir....

Yani devlet Meclis kararlariyla medeniyet ve cagdas toplum ortamini yaratmak ve yönetmek icin gerekli olan ortak mekanizmadir....

Bu temel iste tüm SEMAVI DINLERIN tenmelinde yatan evrensel insan haklarinin ve özgürlüklerin ve zamansal gerceklerin, kendi cagimiza ve kültürümüze yorumudur...

YANI MECLIS, ORTAK KARARLARA ALINAN DEGERLERDIR.....

HERKESI BAGALAYAN DEGERLER.....

--------------------------

DINE gelince.... DIN kisiseldir.... MECLIS karariyla DINde hüküm verilmez.... cünkü hükmü verecek olan insan yani Resül yeryüzünde kalmamistir.....

Saaaadece DINde tahmin vardir... yani Orijinaline yaklasma vardir...

Kimse zannetmesinki, kendisi bir Ebu Bekir yada baska bir Resülün zamanindaki Müslüman gibi DINden anliyordur.....

ASLA anlayamaz..... cünkü Orijinalini bizlere anlatacak ve DINde Fetva verecek RESÜL hayatt yok...

Bizler ancak DIN olarak Orijinaline yaklasir ve hatalarimizdan dolayi HAKKA siginiriz....

ISte bu kisisel olan DIN anlayisi DEVLET MEKANIZMASI OLAMAZ....

Kisisel DIN anlayisiyla DEVLET MILLET VE CAG YÖNETILEMEZ...... CÜNKÜ DINDE ORTAKLIK YANI ORATK GÖRÜS yoktur...

Herkes Allahi farkli sekilde tanir ve algilar...

Iste bu sahsi DIN anlayisini.... DIN budur derse.... = Vatikandaki Papaz

Kisacasi... Islamistler... yani DIN devleti pesinde kosanlar.... ayni Vatikan Papazlari gibidirler..... PARA PUL SAN SÖHRET PESINDE kosanlardir....

------------------------------------

Bir insanin sahsi DIN görüsü bana hüküm veremez...... ben benim görüsümün hüküm sürmesini isterim..... o halde onlar bana benzesinler....

“Neden ben bu kadar yıllık bir yüksekögrenim gördükten, uygar yasamı ve toplumu inceledikten ve özgürlügü elde etmek icin yıllarımı harcadıktan sonra cahillerin seviyesine ineyim. Onları kendi seviyeme cıkarırım. Ben onlara degil onlar bana benzesin.”

BU BÖYLE BILINE
Alt 28.05.2005, 01:23
unknown

Standard Nicht umsonst gibt es in der Türkischen

Sprache die Redewendung, dass solange ein Esel ein Esel bleibt, wird es viele derer geben, die ihm einen Sattel um den Rücken binden.

Now for our turkish people: E$ek e$ek olduktan sonra semer vuran cok olur ;-)))
Alt 28.05.2005, 01:25
eniskaya

Standard benim son Mekaleme ne dersin ?? o.T.

ohne Text
Alt 28.05.2005, 01:36
unknown

Standard Deine Wahrnehmung bestimmt Deine ...

Realität. Dieses Pack soll erst mal auf die Ebene des Menschseins aufsteigen, dann sollen sie sich um die Religion kümmern. Der Islam, ist nicht für blinde Befehlsempfänger gedacht, sondern für Menschen die es auch sind. Das Pack mit dem wir uns hier in Vaybee oder da draußen in der Welt herumschlagen (metaphorisch)ist davon weit entfernt. Dennoch muß man sich Ihnen stellen und den Kampf aufnehmen. Das Fatalste wäre nach dem Leitsatz, der Kluge läßt nach, zu handeln und Ihnen das Feld zu überlassen, denn dann bekämen Sie die Möglichkeit sich zu entfalten und Ihre teuflischen Gedanken versuchen in die Realität umzusetzen. Man muß dieses Pack mit allen zur Verfügung stehenden Mitteln bekämpfen. Du machst es schon richtig!
Antwort