Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Sport - Fussball

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 05.05.2005, 12:59
Benutzerbild von jamesdean
jamesdean jamesdean ist offline
Neuer Benutzer

Standard o.T.

16.00 B.B.Ankara-Rize 2-0
19.00 G.saray-Ankaragücü 2-1
19.00 Trabzon-Konya 1-0
19.00 Diyarbakır-F.bahçe 0-4
19.00 Gaziantep-Kayseri 1-1
19.00 Sakarya-İstanbul 2-1

8 Mayıs Pazar:

15.30 Denizli-A.Sebat 2-0
15.30 G.birliği-Malatya 2-1
19.00 Beşiktaş-Samsun 1-2
Alt 05.05.2005, 14:15
Benutzerbild von ferhatxtunc
ferhatxtunc ferhatxtunc ist offline
Neuer Benutzer

Standard o.T.

16.00 B.B.Ankara-Rize 2-1
19.00 G.saray-Ankaragücü 2-0
19.00 Trabzon-Konya 2-0
19.00 Diyarbakır-F.bahçe 2-1
19.00 Gaziantep-Kayseri 2-0
19.00 Sakarya-İstanbul 2-1

8 Mayıs Pazar:

15.30 Denizli-A.Sebat 2-0
15.30 G.birliği-Malatya 2-1
19.00 Beşiktaş-Samsun 2-0
Alt 06.05.2005, 01:51
airdem

Standard Den iraner Ali Karimi haben sie geholt!

Ein Jahr mit Option auf ein weiteres.

32 Länderspieltore. Torschützenkönig beim Asien-Cup 2004 in China. Er wurde 2004 zum besten Fußballer Asiens gekürt.
Alt 06.05.2005, 01:55
airdem

Standard Sabri Çelik görevden alındı!

Mahkeme kararı ile Merkez Hakem Kurulu seçiminin geçersiz sayılmasının ardından beklenmedik bir gelişme daha yaşandı. Futbol Federasyonu, MHK Başkanlığına Sabri Çelik"in yerine federasyon yönetim kurulu üyesi Ufuk Özerten"i atadı.

Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, bugün yaptığı toplantıda, yeni MHK"yı belirledi. Toplantı sonrası yapılan açıklamada, MHK yönetimiyle ilgili hukuki sürecin, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer"in, 3813 sayılı yasadaki değişiklikleri onaylamasıyla sona erdiği belirtilerek, "Bugün Resmi Gazete"de yayınlanarak yürürlüğe giren yasayla MHK Başkanı, Futbol Federasyonu Başkanı"nın teklifi ve yönetim kurulunun onayıyla belirlenmiştir. MHK"nın 1"i başkan olmak üzere 9 asil üyesi ve 9 yedek üyesi de aynı süreçle belirlenmiştir" denildi.

MHK başkanlığına Ufuk Özerten"in atanmasında, "Futbol Federasyonu çatısı altında uzun süredir görev alan, futbol camiasının yakından tanıdığı bir yönetici olmasının yanısıra kurulun tüzel kimliğine ve işleyişine vakıf olmasının" gözönünde bulundurulduğu ifade edildi.

Asbaşkanlıklarını Yüksel Okçuoğlu ve Oğuz Sarvan"ın yürüteceği MHK"nın yeni asil üyeleri şunlar:
Ufuk Özerten (Başkan), Yüksel Okçuoğlu (Asbaşkan), Oğuz Sarvan (Asbaşkan-ETAP), Prof.Dr.Gazanfer Doğu (EPAK), Ahen Tüzün (Üye), Nihat Güner (Üye), Osman Avcı (Üye), Abdurrahman Arıcı (Üye), Turgay Güdü (Üye).

Ufuk Özerten, 1951 yılında İstanbul"da doğdu. Makine mühendisi olan Özerten, uzun yıllar Ankara Emniyetspor"da yöneticilik yaptı.

1992 yılında Üçüncü Lig temsilcisi olarak görev başladığı Futbol Federasyonu"nda, genç takımlar sorumluluğu, federasyon temsilcileri sorumluluğu, basın sözcülüğü ve hakem gözlemciliği görevlerinde bulunan Özerten, Temmuz 2004"ten bu yana Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği görevini sürdürüyordu.

Ufuk Özerten, bu görevinden önce Gençlerbirliği Kulübü Genel Koordinatörlüğü"nü yaptı.

Kaynak: ajansspor.com
Alt 06.05.2005, 01:57
airdem

Standard Daum"un cezası kalktı...

Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu, Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum"a verilen 15 günlük hak mahrumiyeti cezasına yapılan itirazı haklı buldu ve Alman hocanın cezasını kaldırdı.

Alt 06.05.2005, 02:01
eniskaya

Standard Koc das reicht nicht

adam degistirmeyle bu isler olmuyor....

Trabzonun eski Baskani Mehmet Ali Yilmaz Fenerbahce taraftari cikti.....

Ben son zamanda cikan aciklamalari cok cok iyi takip ettim zaten.... yillar önce ona Fenerin Baskanligini tavsiye etmisler... o red etmis... gelecek 3 yil icerisinde Fenerin Baskanligina soyunuyor....

Yaaaa arkadas Türk Futbolunda namus seref hasiyet artik hic bir sey kalmamis yani....

Ne demek bu... bir Fener taraftari Trabzona Baskan seciliyor... resmen aldatti bu adam Trabzonu....

Aban resimleri bile geldi.... Mehmet Ali Yilmaz Tesislerinin tabelasindaki Mehmet Ali Yilmaz ismini boya ile kapamislar....

Reportaj yaptigi gazeteci ise onu karsilasmaya cagiriyor.. hemde TV de....

Bu neye benzer biliyormusun.... Bir Koceryanin yada Schröderin Türkiyeye Basbakanlik yapmasi gibi olay....

Hep Mafya bu serefizler...
Alt 06.05.2005, 02:05
eniskaya

Standard Eger tersi olsaydi zaten sasardim

Cezayi kesenlkerde Fenerli.. kaldiranlarda Fenerli.....

Dedimya... Mafya Metodlariyla Fener Türkiye Sampanyasi... ama Avrupada bir adi Bira haline bile gelemiyorlar..... ancak Galatasarayi kiskanirlar ve basarilarini tesadüf olarak nitelendirirler.....

Oysa tek bir isim bile Avrupaya verdiklarini hatirlamiyorum bile... yani tek bir Futbolculari bile Avrupada top kosturdugu yok
Alt 06.05.2005, 02:12
airdem

Standard Anadolu kulüpleri birleşiyor.

Süper Lig Kulüpler Birliği Vakfı, İstanbul"da toplandı.. Toplantı sonrasında açıklama yapan başkan İlhan Cavcav, Anadolu kulüpleri olarak ürünlerini tek bir elden pazarlayacakları bir anonim şirketi kurma kararı aldıklarını söyledi..

Radisson SAS Otel"de gerçekleştirilen ve yaklaşık 2 saat süren toplantıdan sonra bir açıklama yapan Birinci Süper Futbol Ligi Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı İlhan Cavcav, Anadolu kulüpleri olarak ürünlerini tek bir elden pazarlayacakları bir anonim şirketi kurma kararı aldıklarını söyledi.

Cavcav, Süper Lig"ndeki 4 büyük kulübün dışındaki 14 kulüp olarak kuracakları bir anonim şirket üzerinden spor malzemelerini pazarlama kararı verdiklerini dile getirerek, ""Her şehirde ayrı bir mağaza açarak bir zincir oluşturacağız. Bu konuda hemfikir olduk. Kulüplerimize artı bir gelir kaynağı sağlama açısından bu anlaşmanın ve beraberliğin geleceğimiz için büyük yarar sağlayacağına inanıyoruz"" dedi.

Alt 06.05.2005, 02:20
airdem

Standard Hakan Yakin nerde yahu?!

Aylardır kadroya alınmayan gurbetçi futbolcu, iki hafta önce kimseye haber vermeden Stuttgart"a gitti. Galatasaray"ı kafasından silen Hakan, annesi Emine Yakın"ın, "Hiçbir yere gidemezsin" sözleri üzerine, İstanbul"a döndü.

Stuttgart’dan kiralandı

Anne sözü dinledi, firardan vazgeçti... Galatasaray"ın Stuttgart"tan kiraladığı Hakan Yakın"ın iki hafta önce sarı kırmızılı terkedip Almanya"ya kaçtığı, ancak daha sonra vazgeçtiği ortaya çıktı. Sarı kırmızılı yönetimin ligin devre arasında bir gece yarı operasyonuyla Fenerbahçe"nin elinden kaptığı gurbetçi futbolcu, çoğu kez 18 kişilik maç kadrolarına bile giremedi.

Ekstra idmanlar yaptı

İsviçre Milli Takımı"nın asları arasında yer alan Hakan, önceleri bu olayı fazla dert etmedi. Çünkü, sakatlıktan yeni çıkmıştı ve kilo fazlası vardı. Gurbetçi yıldız, teknik direktörü Gheorghe Hagi"nin isteği üzerine ekstra çalışmalar yapıp, sakatlığı süresince zayıf kalan adalelerini güçlendirdi ve fazla kilolarını verdi. Ancak, Hagi buna rağmen oynatmayınca, Hakan"ın sabrı taştı.

Hiç para vermediler

Dostlarına sık sık dert yanan 28 yaşındaki oyuncu, "Ben sıradan bir futbolcu değilim. Basel"de ve İsviçre Milli Takımı"nda neler yaptığımı tüm dünya biliyor. Sakatlığım tamamen geçti, fazla kilolarımı da attım. Buna rağmen Hagi oynatmıyor. Üstelik geldiğimden beri bana bir kuruş para da vermediler" diyerek, Hagi"ye ve G.Saray yönetimine duyduğu sitemi dile getiriyordu.

Çok rahatsızdı

Bulunduğu ortamdan çok rahatsız olmasına rağmen sıkıntılarını hiçbir zaman medyaya yansıtmayan Hakan Yakın"ın sabrı, iki hafta önce taştı. G.Saray"ı terketme kararı aldı ve hiçkimseye haber vermeden Almanya"nın Stuttgart kentine gitti. Gurbetçi oyuncu kafasından G.Saray"ı silmişti ama, olayı sonradan öğrenen annesi Emine Yakın, oğlunu Türkiye"ye dönmeye razı etti.

Zor duruma düşeriz

Anne Yakın, telefonla konuştuğu oğluna, "Hiçbir yere gidemezsin. Zaten Murat ağabeyinin Fenerbahçe"yi bırakıp gitmesi yüzünden Türkiye"de kötü bir imajımız var. Sen de gidersen, iyice zor duruma düşeriz. Hiç para almasan da Türkiye"ye dönmelisin" dedi. Hakan Yakın, annesinin bu sözleri üzerine kararından vazgeçti ve aynı gün uçakla İstanbul"a dönüp, takımına katıldı.

Sadece 24 dakika forma giyebildi

İSVİÇRE"nin Basel takımında yıldızı parlayan Hakan Yakın, 2003-2004 sezonunda Stuttgart"a transfer oldu. Alman ekibi, sakatlığı nedeniyle verim alamadığı 28 yaşındaki orta saha oyuncusunu geçtiğimiz ocak ayında G.Saray"a kiraladı. Sarı kırmızılı takımda umduğunu bulamayan Hakan, 19. haftadaki Gaziantepspor maçında 13 dakika ve 22. haftadaki Samsun karşılaşmasında da 11 dakika forma şansı buldu.

Hagi"den hesap soracağım

‘Florya"ya gitsem, Hagi"ye hesap soracağım. Oğlumu niye oynatmadığını söylemesi lazım. Hakan"ı oynatmayacaksa, geri göndersin. Oğlum buraya büyük hevesle geldi ama, pişman oldu.’

HAKAN Yakın"ın Galatasaray"ı terketmesini önleyen annesi Emine Yakın, oğlunun yaşadığı sıkıntılardan Gheorghe Hagi"yi sorumlu tuttu. Oğlunun, büyük umutlarla geldiği sarı kırmızılı takımda hayal kırıklığına uğradığını ifade eden Emine Yakın, sitemlerini şöyle anlattı:

Neden aldılar?

"Hakan"ımı neden oynatmıyorlar, sebebini söylesinler. Kilosu var, sakat diyorlar, o zaman neden aldılar? Ayrıca, sakat olsa İsviçre Milli Takımı"nda oynamazdı. Hagi, kendi istediği adamlar alınmadı diye, hırsını oğlumdan çıkarıyor. Tamam 2-3 hafta oynatmazsın, ama insan hiç olmazsa 20 dakika şans verir. Çok üzülüyorum. Oğlum 4 yaşından beri futbol oynuyor. Onun büyük tecrübesi var.

Hagi, oğlum için "Zayıflasın" diyor. Kürdan mı olsun? Daha ne kadar zayıflaması gerekiyor? Kilodan çok düşerse halsiz kalır, bunu bilmiyor mu? Hakan"ın hayatı futbol. Antrenman kaçırmıyor, sürekli çalışıyor, arkadaşlarıyla uyumu çok iyi. Hagi, dışardan gelenleri oynatmıyor. Eğer oynatmayacaklarsa, geri göndersinler. Oğlum üst düzey bir futbolcu, kendisine kulüp bulur. Buraya büyük hevesle geldi ama pişman oldu. Çok üzülüyorum. Daum da Hakan"ı istemişti. Keşke Fenerbahçe"ye gelseydi. O zaman anlaşamadılar.

Florya"ya gitsem, Hagi"ye soracağım. Oğlumu niye oynatmadığını söylemesi lazım. İnsan sinir oluyor. Uykularım kaçıyor. Benim Türkiye"ye gelmesini istemediğini yazanlar oldu. Eğer istemeseydim, Hakan buraya kesinlikle gelmezdi.

İsviçre’de seviliyor

Koşa koşa geldik. Biz futbolcu bir aileyiz. 7 oğlumun 6"sı futbolcu. Hakan ile Murat, Basel"i 22 yıl aradan sonra İsviçre Ligi Şampiyonu yaptılar. İkisi de İsviçre"de çok seviliyor. İsviçre Milli Takımı"nda oynuyorlar.

Aziz Yıldırım çok iyi bir insan. Biz ailece Fenerbahçeliyiz. Bu sene Fener şampiyon olur. Murat"ın Fenerbahçe"den ayrılışına üzülüyorum. Ama o günkü koşullarda arkadaşları ona yakınlık göstermedi. Yalnız kaldı. Deprem korkusu da tuzu biberi oldu.

Statlarda çok küfür var. Bu, Avrupa"da da yaşanıyor. Ben bazen oğullarımı seyrederken tribünde küfür ediliyor, hemen kulaklarımı kapatıyorum. Aziz Yıldırım"a edilen küfürler çok çirkin. Ben bütün küfürleri iade ediyorum. Küfür eden insanlar şunu düşünmeli, onların da annesi, kardeşi var.

Kaynak: hurriyetim.com.tr
Alt 06.05.2005, 02:21
eniskaya

Standard Yaaa Reis aklima ne geldi bak

Acaba Fener disi yeni bir Federasyo yada sadece Anadolu kulüplerinin katilacagi bir Federasyon kurulamazmi..... ???

Wäre eine Überlegung Wert....
Antwort