Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Gesellschaft & Soziales

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 21.05.2006, 16:44
Benutzerbild von buye
buye buye ist offline
Neuer Benutzer

Standard o.T.

selam
Alt 21.05.2006, 16:44
Benutzerbild von buye
buye buye ist offline
Neuer Benutzer

Standard o.T.

selam
Alt 21.05.2006, 23:42
Benutzerbild von cagdasturk
cagdasturk cagdasturk ist offline
Neuer Benutzer

Standard ÖCÜ

Bu ülke dibi delik bir kova sanki. Tecrübe birikmiyor. Yaşanan olaylardan çıkarılması gereken dersler birikmeden akıp gidiyor. Üç buçuk darbe yaşamış bir toplum, hâlâ çocuk gibi öcü masallarına inanmaya devam ediyor, bir çocuk gibi çabuk heyecanlanıp çabuk parlıyor, daha yüksek sesle bağıranın ya da o anda güçlü görünenin peşine takılıyor.

Daha dün, Susurluk"un aydınlanması için oluşan kararlılık ve toplumsal enerji usta bir manipülasyonla Refah-Yol iktidarını yıkmaya yöneltildi. Refah-yol gitti ama Susurluk öylece kaldı. Bugün Şemdinli aydınlansın talebiyle başlayan süreç, yine başarılı bir plan çerçevesinde, basının da yardımıyla, döndürüldü dolaştırıldı, AK Parti iktidarına yöneltildi.

Ama bakıyoruz, cenaze törenindeki kalabalık, o kitle gösterisini hâlâ laikliği savunmak adına yapılmış bir gösteri sanıyor.

GÜLAY GÖKTÜRK
Alt 22.05.2006, 00:11
Benutzerbild von derbeder80
derbeder80 derbeder80 ist offline
Neuer Benutzer

Standard bende laiklikten yanayim ama

bizde laiklik nedense kutsal birseymis gibi lanse ediliyor. Komutanlar esarpli bayan gördümü, sanki öcü görmüsler gibi kaciyorlar, ayip birsey hepimizin ailesinde esarpli bayanlar var sonucta müslümaniz.

bak devlet bazi yasaklari kaldirsin nasil bu olaylar azalacak ve din politikaya karistirilmayacak.

devlet kanunlari ve yönetim sekli laik olsun ama ülkede yasayan insanlar dinlerini özgürce yasasinlar, esarpli bayanlar üniversitelerede gitsinler miletvekilide olsunlar. ülkenin temeleri saglam oldugu sürece hic birsey olmaz.

Bu korku endise niye? yoksa askerler ve devlet büyüklerimiz 83 yillik bir düzenin temelerinin saglam olduguna inanmiyorlarmi?
Alt 27.05.2006, 15:53
unknown

Standard Merkel sichert TR Vollmitgliedschaft zu!

Blicken wir kurz einmal zurück, in die Zeit des letzten Wahlkampfes, Merkel reist mit dem Slogan "Statt EU-Vollmitgliedschaft der Türkei, nur eine privilegierte Partnerschaft" durch die Bundesrepublik. Für die türkenphobe deutsche Gesellschaft ein überzeugendes Wahlfressen. Sicherlich gab diese Haltung der Merkelpartei CDU viele nicht zu verachtende Stimmen.

Dann die ersten (bundeskanzler)amtlichen Bekenntnisse der lieben Frau Kanzlerin Merkel über das Verhaltnis Türkei-EU.

-------------------------
Presse-Zitat (gefunden aus googlenews beta)

Bundeskanzlerin Angela Merkel hat der Türkei trotz Bedenken gegen eine EU-Vollmitgliedschaft zugesichert, die Beitritts-Verhandlungen konstruktiv zu begleiten und Verträge einzuhalten. «Wir werden die Beitrittsverhandlungen so verfolgen und begleiten, dass alle Kriterien eingehalten werden müssen», sagte Merkel am Freitag bei einem Besuch des türkischen Ministerpräsidenten Recep Tayyip Erdogan in Berlin. Die Bundesregierung sei «in Kontinuität vertragstreu».
---------------------------------

Wir, Türken, lieben Sie, Frau Merkel. Wir haben es auch erkannt, Sie sind auch unsere Kanzlerin. Entschuldigen Sie unsere Vorwürfe und Diffamierungen gegen Ihre in Wahrheit gnädige Person. Woher hätten wir auch wissen können, dass Sie im letzten Wahlkampf nur türkenfeindlichen Populismus betrieben, aber in Wirklichkeit ein waschechter Türkenfreund sind? Verzeihen Sie unsere voreiligen Schlüsse über Sie und ihre politischen Kompetenzen. Dabei sind Sie die wahre Bundeskanzlerin. Wir sind stolz auf Sie und lieben SIE.
Alt 27.05.2006, 16:29
unknown

Standard Aynen..

(Bu yaziyi bizlerle paylasan arkadasimiza tesekkürlerimi arz ederim.)

Bu fevkalade acik ve gercekleri yansitan yaziyi yazan basarili gazeteci-yazarimiz Gülay Göktürk hanimefendiyi cani gönülden tebrik ederim. Ellerine saglik. Bunu okuyupta halan laiklik elden gidiyor diye sacma sapan hortlayan, Atatürkü kullanip basörtüsü polemigi acanlarin oyununa gelen cahillere hic anlayisim yok. Kusura bakmayin, ama artik ya bilincli ve alakali elestiri yapilsin, yada susmayi ögrenilsin... bu kadar.

saygilar.
Alt 28.05.2006, 12:10
Benutzerbild von halitpasa75
halitpasa75 halitpasa75 ist offline
Neuer Benutzer

Standard Sollte man besser unkommentiert lassen

Den Beitrag sollte man eigentlich unkommentiert lassen, aber ein paar Sätze muss ich hierzu verlieren.

Zunächst einmal sollte kurz festgehalten werden, was Merkel gesagt hat.

Merkel sagt lediglich, dass Deutschland in seiner Auslandspolitik verlässlicher Partner ist und die Außenpolitik auf Kontinuität aufgebaut ist.

Das hat Merkel bereits vor den Wahlen gesagt. Dies ist nichts Neues, ganz im Gegenteil, genau dies muss ein Staatsmann zum Ausdruck bringen, denn dies zeichnet einen großen Staat und einen Staatsmann aus.

Da wir RTE haben, jemanden der wirklich kein Staatsmann ist(ich werde mich hüten Prolet zu sagen), sind wir so etwas nicht gewohnt.

Merkel hat nicht von einer Vollmitgliedschaft gesprochen, ganz im Gegenteil, Merkel hat betont, dass man weiterhin skeptisch gegenüber einer EU-Vollmitgliedschaft der Türkei stünde.
Merkel hat lediglich betont, dass man den Beitrittsprozeß unterstützend verfolgen werde, was so viel bedeutet wie, dass man auf Fehler der Türkei warten wird.

Ferner ist eine Vollmitgliedschaft eh ausgeschlossen.
Schließlich sollte nicht vergessen werden, dass Merkel allein für das augenblickliche Stillhalten Deutschlands eine Gegenleistung erwartet. Nicht die Wünsche der EU zu erfüllen, nein, das ist für sie selbstverständlich. Sie erwartet, dass die Türkei den deutschen Mitelstand in Zukunft bevorzugt behandelt.
Alt 28.05.2006, 12:11
Neuer Benutzer

Standard Türk milleti zekidir-istisnalar olabilir

Demek Semdinli aydinlanmasin ve AKP iktidardan edilsin diye böyle bir ´tezgah´ düzenlendi.

Ilginc!

Semdinli diye bir olayi yaratip Büyükanit´in önünü ben kesmeye calistim sanki.
Bunu AKP iktidari yapti. RTE olaydan bir kac saat gecmemisti yine derin iliskilerden söz etmisti ve o olayi, Danistay cinayetinde oldugu gibi, TSK´ye mal etmeye calismisti.

Bu ülke gercekten tecrübe biriktiremiyor, yoksa o cenazede yasadigimiz tepki her gün yasanmaliydi.

Yine de ülke insanimin büyük kismi Cengiz Candar, Gülay Göktürk gibi ´döneklerin´ satilik, pardon kiralik, kalemlerine itibar göstermeyecek kadar zeki oldugunu düsünüyorum.
Alt 28.05.2006, 12:27
Neuer Benutzer

Standard Birde bu gerceklere bak

Lübnan tipi ´türban´ takin ve buna karsi cikanlari öldürün demiyordur herhalde?

O zaman bu siiri buraya koymanin maksadi nedir?

Islamiyet, sehit gibi kavramlarin bulundugu bir siir okumak güzeldir.
Ancak buna sahip cikmak daha güzeldir.

Ben degilim ülkeme misyonerler akitan, ben degilim ülkemin her kösesine kiliseler kurdurtan, ben degilim milletime her yerde incil dagittiran, ben degilim genclerimi hiristiyan yaptirtan, ben degilim genclerimi sehit edenlerle masaya oturmak isteyen, ben degilim sehitlerimizin katillerine hos görünmeye calisan.

Bunlari yapan, iste her gün cikip Islami bir bez parcasina indirgeyip, kutsal dinimi kafirce kendi cikarlari icn kullananlardir.

Eger yukarida saydiklarim olumsuz gelismeler ise (misyonerlik vs.), o zaman bunlara hizmet edenlere gönder bu siiri.

Rum atalarin torunu bence imana gelmez, ancak denemekte fayda vardir.
Evet, sen onlara gönder bu siiri.
Alt 28.05.2006, 12:41
Neuer Benutzer

Standard Bunu okudum ve cok üzüldüm

Gercekten cok üzüldüm.
Neden mi?

Bir yurttasim, degerli bir hukukcu, bir yargi üyesi, bir yargic, bir es, bir baba, bir insan öldürüldü ve para hesabi yapilmaktadir.

Borsa düserse düssün. Turist gelmezse gelmesin. Dolar, Euro cikarsa ciksin. Bunlar önemli degil. Bilsem ki artik hic sehit vermeyecegiz, gece mum isiginda bir kuru ekmege talim etmeye hazirim.

Benim insanlarin cani sadece bir kac tuzu kuru zenginin ekonomik kazanclarindan kesinlikle cok daha önemlidir.

Ayrica bu ´kim tarafindan geldiyse gelsin´ muhabbeti - bu ifade biciminden dolayi özür dilerim, ancak 3 yillik AKP iktidari sonrasi onlarin diline yatkin bir dil kullanmaya calisiyorum - sikmaya basladi.

Tetikci neden vurdugunu acikladigi halde, yani olayin hangi taraftan geldigi net ortada iken, herkes tetikciden neden vurdugunu daha iyi biliyor.

Bir konuda sana hak veriyorum. Elbette bir gün naciz vücutlarimiz toprak olacaktir, ancak Laik Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktir.
Antwort