Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Sport - Fussball

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 10.11.2004, 19:58
unknown

Standard Serhat"i itiginde cok sinirli oldum

bogazindan tutup arkaya itmek,,cok ayip hareketler..
kumarcinin teki iste..
Alt 10.11.2004, 22:51
airdem

Standard Kiskanma kardesim! :-P o.T.

ohne Text
Alt 10.11.2004, 23:00
Benutzerbild von aliconda
aliconda aliconda ist offline
Neuer Benutzer

Standard Du meinst Fenerbahce Sükrü Saracoglu?

Türlich :-)
Alt 10.11.2004, 23:03
Neuer Benutzer

Standard Gazetelere demec verdi!

Bilmiyorum hangisine veya hangilerine ama ben okudugum icin biliyorum!

Fanatik gazatesinde oldugunu hatirlayabiliyorum.

Orada aynen belirtigim gibi yazilmisti.,
Alt 10.11.2004, 23:08
Neuer Benutzer

Standard 30.10.2004 / SeniFAKE Kralicesi hehehe o

ohne Text
Alt 11.11.2004, 01:07
airdem

Standard Tamam, mactan sonra kendi agzindan

olmadigini aciklamisti. Sen okumus olabilirsin o yaziyi, bende okudum.

Ama mactan sonraki repörtaji hem gördüm, hem duydum
Alt 11.11.2004, 01:09
airdem

Standard Basliga sigmiyor diye yazmadim :)

gecen bir programda bir spor yazari Sükrü Saracoglu stadinin yapildigi yerin tapusus oldugunu söylemisti.

Bu konu hakkinda bilgim yok. Bilmek istiyorum. Sen bilirsin belki.

Ben sahsen inanmiyorum. O kadar parayi tapusuz bir yere harcamazlar herhalde?!?
Alt 11.11.2004, 01:59
airdem

Standard Şeref Görkey vefat etti..

Beşiktaş"ın efsanevi futbolcularından, "Voleci Şeref" lakaplı Şeref Görkey yaşamını yitirdi.. Görkey, siyah beyazlı formayı giydiği 20 yılda 99"u vole ile 320 gol kaydetti..

1913"de doğan ve 16 yaşında geldiği Beşiktaş"ta 20 yıl forma giyen Şeref Görkey, futbol yaşamı boyunca 320 gol attı ve bunlardan 99"unu voleyle kaydetti.

Futbolu bıraktıktan sonra Beykoz, Adalet ve Beşiktaş"ta teknik direktörlük yapan Görkey, bir dönem de Milli Takım"da antrenörlük görevinde bulundu.

Beşiktaş Divan Kurulu üyesi olan Şeref Görkey, 91 yaşındaydı. Görkey"in cenazesi, yarın Teşvikiye Camii"nde ikindi üzeri kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilecek.

-SPOR YAŞAMI-

Şeref Görkey, 16 yaşında geldiği Beşiktaş"ta, ilk resmi maçını İstanbulspor"a karşı oynadı. Görev yaptığı 20 yıl boyunca hep 10 numaralı formayı giyen Görkey, toplam 320 gole imza atarken, bunlardan 99"unu voleyle filelere gönderdi. ""Voleci Şeref"" diye anılan Şeref Görkey, derbilerin de unutulmaz golcülerindendi. Görkey, Galatasaray"a 30, Fenerbahçe"ye de 13 gol atarak derbilere damgasını vuran oyunculardan oldu.

Beşiktaş futbol tarihinde, 18"i resmi olmak üzere 22 şampiyonluk ve kupa kazandıran kadrolarda yer alan Görkey, döneminde milli maç azlığından, sadece 1 kez (A) Milli Takım formasını giydi. Görkey, 12 Temmuz 1936"da Yugoslavya ile oynanan ve 3-3 biten maçta, Türkiye"nin ilk golünü atan oyuncu oldu.

Şeref Görkey, aktif futbolu bıraktıktan sonra teknik adam olarak spora hizmet etti. Beykoz, Adalet ve Beşiktaş"ta teknik direktörlük, Milli Takım"da antrenörlük yaptı.

Şeref Görkey, Beşiktaş"ın, BJK İnönü Stadı"ndaki 100. yıl kutlamalarında da Feyyaz Uçar"ın kolunda sahanın ortasına kadar yürüyerek, 100. yıl meşalesini birlikte yakmıştı.

-BİR ANISI-

Voleleriyle ünlü olan ve ortalama her 3 golünden birini bu şekilde atan Şeref Görkey"in güzel gollerine alışık taraftarlar, bir Fenerbahçe derbisinde attığı normal bir golü beğenmez ve ""Sana yakışmadı"" diye sitemde bulunur.

Bunun üzerine hakemin yanına giden Şeref Görkey, ""Hocam golü saymayın, top elime çarptı"" der. Hakem, görmediğini ve golü iptal edemeyeceğini söyler. Bunun üzerine devre arasında soyunma odasına girince ""Baba Hakkı""nın yanına giderek, ""İkinci yarıda hep havadan isterim topları"" diyen Şeref Görkey, maçta muhteşem bir vole golü daha atar ve taraftarların da gönlünü alır.
Alt 11.11.2004, 02:00
airdem

Standard Allah rahmet eylesin... o.T.

ohne Text
Alt 11.11.2004, 11:31
tarik21

Standard sergen acaba niye yok?

bence sergeni de almasi gerekirdi, benim düsüncem. adam 10 kilo vermis, son maclarda baya formda, birde bence türkiyede teknik ve fizigini kullanabilen tek futbolcu, orta sahada bence iyi bir patron görevini alabilirdi ve toplari gerektigi yerlere dagitabilirdi. tabiki bunlar sadece benim düsüncem, dogru veya yanlis olabilir.
Antwort