Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Gesellschaft & Soziales

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 31.03.2005, 17:32
eniskaya

Standard Bilen okusun bilmeyen sagi durusunda

bulunsun...... bunda ne var...

Hem sen ezbere Fatihanin Türkcesini biliyormusun ?????

Yoksa karaborsa benimde yillar önce yaptigim gibi... Arapcasni ezberleyip anlamadan okuyorsun ?????
Alt 31.03.2005, 17:37
eniskaya

Standard Atatürk onun soyismidir

Türk halki onu Türklerin atasi olarak sevgisinden saygisindan vermistir....

Atatürk tek basina savas yapmadi, ama tüm sorumluluklari tek basina alan namaglup tek Osmanli Generalidir.....

Olayi dine sokma sen.... dinle alakali degildir... kaldiki diger dinlerede ibadet edenler arasinda kahramanlarda var.....

Yok olan bir toplumu bobilise eden Mustafa Kemaldir.... ve benzeri dünyada yoktur....

Ne kadar övünsek kendisiyle azdir... hatta düsmanlari tarafindan bile en zarif asker diye hitab edilen Atatürke ne yazikki kendisini adam veya Müslüman zannedenler küfür atiyor....

Acaba onun önderligi olmasaydi TR diye su an bir devlet olacakmiydi... wohl kaum....

O zaman düsün bakalim, babalarimiz kim olacakti
Alt 31.03.2005, 17:39
eniskaya

Standard Icki Kumar haramdir

ayni zamandada ölmüs kisinin arkasinda hakaretler etmekte günahtir, yanlan söylemekte günahtir... devlete milletede karsi gelemk günahtir....

Ama bunlari adamalr yapiyor... ve seni Allah onlarin üzerine Jandarma olarak tayin etmemistir... o yüzden kimseye karisamazsin, kendini Allah zannedemezsin, yada onun yerini doldurmaya calisamazsin.....

Isteyen istedigini yapmakla hürdür.... seni ilgilendiren tarafi sadece senin haklarina tecavüz ediyorlarmi etmiyorlarmi..... eger ediyorlarsa mahkemeye verirsin... etmeiyorlarsa uzak durursun
Alt 31.03.2005, 17:41
eniskaya

Standard Oruc namaz Kuranda yaziyor

Sünnet ise Kuranin HZ Resül zamaninin yorumudur...

Olay bu kadar basittir.... bizler ise Kurani Kuranin cercevesinde zamana göre yorumlamamiz gerek......

Kuran evrenseldir, HZ. Muhammedin Sünneti ise zamansaldir
Alt 31.03.2005, 17:43
eniskaya

Standard Herhangio bir Mezhebe bagli olmak

tek bir insanin sahsi din anlayisini taklit etmektir. ve evrensel degildir.....

Ben Mezhepsizim... Mezhepcilare yada Imamlara ihtiyacim yoktur...

bilmedigim ve ögrenmek istedigim bir sey varsa arastiri bulur ve uygularim.....

Ahenfini, Malikinin, Süleymanin yada Öztürküm Mezhebine yada baska bir seysine ihtiyacim yoktur
Alt 31.03.2005, 17:44
eniskaya

Standard Bilen okusun bilmeyen sagi durusunda

bulunsun...... bunda ne var...

Hem sen ezbere Fatihanin Türkcesini biliyormusun ?????

Yoksa karaborsa benimde yillar önce yaptigim gibi... Arapcasni ezberleyip anlamadan okuyorsun ?????
Alt 31.03.2005, 17:45
eniskaya

Standard Haci Hocalarda kari ister o.T.

ohne Text
Alt 31.03.2005, 19:42
Benutzerbild von xstudentxnrw
xstudentxnrw xstudentxnrw ist offline
Neuer Benutzer

Standard Islami yanlis anlamissin

dünyanin bir yerinde insanlar zulüm ediliyorsa bir müslüman o kisiye hangi sekilde yardim edebiliyorsa o derecede yardim etmelidir. ben yolda giderken biri dövülüyorsa ona yardim etmem lagzim. ben tokken baskasinin ac olmasi beni düsündürmesi lagzim. gitsin devletten alsin demem dogru olmaz.
Alt 31.03.2005, 19:51
Neuer Benutzer

Standard sen yüzmeyi bilmeden yüzmek isteyen,..

kanadi olmadan ucmak isteyen, okuma yazmasi olmadin kitap okuyup yazmak isteyenler gibisin. bilimin her bölümünü ayrintilari ile anlayip uygulayabileceginimi zannediyorsun? elestirdigin insanlar bir kurani hifzetmisler, senin yüzlerce yilda ezberine alamiyacagin hadisleri ezbere biliyorlar, sahabelerin yasantilarini biliyorlardi. tabiri caizse ugrastiklari alanin uzmanlari idiler. peygamberin sözlerini degistirmenin onlara ne derecede azap getireceginide biliyorlardi.

sen firlamissin ortaya asci olarak bir mimari sanat ortaya koymak istiyorsun.. koymaya calisabilirsin ama kendin onu kullanmakta tereddüt eder, hatta hic kullanmazsin. uzman olmadigin dallarda ben bilirim ben ederim diyorsun. bu bir kere gurur ve kibirin belirtileridir. sende insallah bunlar yoktur ;O)
Alt 31.03.2005, 19:54
Neuer Benutzer

Standard bilmiyorsan ögren!

fatihanin türkce mealini ezbere bilmiyorum. bir sorununmu var? anlamini biliyorum. bilmediklerim surelerinde anlamini ögrenmekteyim.
Antwort