Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Gesellschaft & Soziales

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 29.10.2007, 10:28
Benutzerbild von xxxcanan
xxxcanan xxxcanan ist offline
Neuer Benutzer

Standard KURAN ne zaman yazildi? o.T.

ohne Text
Alt 31.10.2007, 18:58
Benutzerbild von tweet25
tweet25 tweet25 ist offline
Neuer Benutzer

Standard o.T.

din birtanedir diyosun, ama o birtane din de binlerce parcaya bölük. senin örnek olarak gösterdigin ayet, her peygamberin inanirlarinin parcalara bölünmesi, muhammedin inanirlari icinde gecerli.
o bir tane din, bu binlerce parcanin hangisi?
alevi? sünni? sii? tasavvuf ehli?
hepsi ayri ayri giyinir, kimisi carsaf giymeyen kadinlarin tesettürünün esas olmadigini iddia eder, kimisi sakalsizlari müslümandan saymaz vs vs. örnekleri cogaltilabilir, ama sen benim ne demek istedigimi anlmissindir.
mesela, kuranda zina yapan kadin olsun erkek olsun herbirine yüz celde cezasi verilmesi gerektigini yazar, buda onlarin zina yaptigina dair 4 sahit getirilirse...
hadis kitaplarina göre, zina yapanlarin taslanarak öldürülmesi gerektigi yazar?
hatta dahada ileri giderek, zina yapanlarin taslanmasi gerektigini emreden ayetin bir keci tarafindan Hz. Aise´nin odasinda yendigi, ama hükmün gecerli oldugu...
bu kadar celiski nerden dogar?
temel ihtiyaclarimiz bir, ama her insanin yasamina dair ayri felsefesi, ayri dünya görüsü, ayri istekleri vardir, tek bir yol izlemek biraz gri tonlu bir dünya yaratmazmi?

hadi onlari birakalim, bir tane dedigin dinin icinde bile, bir alimin tezini/fetvasini digeri cürütür, mademki kanunlari Allah koyar, neden bölünürler?
neden bin parca olunur ayni dinin icinde?

kendi insanina bile refah saglayamayan bir dini sistemin baska dinlere mensup insanlara huzur ve refah getirecegini nasil idia edebilirsinki?
bunu gecelim, bu bir tane din, ayni dinin icindeki mezheplerden hangisi?
Hz. peygamber hangi mezheptendi?
bize kurani ve sünnetimi emanet etti, yoksa kurani ve ehl-i beytinimi?

bir dini binlerce parcaya kim böldü? Allah mi?
yoksa O´nun adina kendi kafasina göre kanunlar mi kondu?
yoksa bir kitaplari varda oradanmi okuyorlar?
Alt 31.10.2007, 19:06
Benutzerbild von tweet25
tweet25 tweet25 ist offline
Neuer Benutzer

Standard burda gözüme carpan bisey daha var

bir hüküm geldiginde, digerleri gecerliligini yitirdigini yazmissin.
ama kurana baktigimda, kuran icin "öncekilerin dogrulayicisi" olarak tanitilir, yani kuranin daha önce inen semavi kitaplari iptal ettigi degil onlari tasdikledigi...
herseyden önce,
din birtaneyse, adem´den muhammed´e kadar her peygamberin getirdigi müslümanlikti diyosun, yani bir müslümanlik, diger müslümanligi nasil iptal eder?
ayni din, ayni dinle iptal edilirmi?
kuran, Allah´in gelmis gecmis yasalarinin asla degismeyecegini yazar, yani Allah´in sünnetinde bir degisiklik bulamazsin der.

buarda celiskili bir durum var,
1. ademle baslamis müslümanlik, muhammed le kemale ermis
2. muhammed le gelen kuran, diger dinleri iptal etmis?
ikiside senin tezin, hangisi dogru?
Alt 01.11.2007, 17:55
Benutzerbild von aysenisahoca
aysenisahoca aysenisahoca ist offline
Neuer Benutzer

Standard Iffet Örnegi Müslüman Kadinlar

esselamüaleyküm verahmetullahi ve berekatühü cok saygiya deger muhterem müslüman kardeslerim

vaiz vermek icin arayi acmayayim diyorum, ama bu aralar cok vahiy aldigim icin sizlere ayiracak cok az zamanim kaliyor.

simdi sizlere basimdan gecen ibretli ve her müslüman kadina örnek olacak bir hikaye atlatacagim, hiyarlara vesile olur insallah

gecenlerde ben nurlu alp dagindaki magaradan inip evime geldigimde anahtarimi iceride unuttugumu farkettim.
bu arada cebrail A.S. bana dediki, üst kattaki komsunun ziline bas, sana cok yardimci olacak.
bunun üzerine üst kattaki dinci gerici yobaz komsumun ziline basmak zorunda kaldim.
kapiyi yaklasik bes dakika sonra acti, kocasi kahvedeymis, disarida bardaktan bosalir bicimde yagmur yagmasina ragmen, gömlegini üzerine gecirmis, BH´sini kapatmaya calisiyordu. altindada yenice üstüne gecirdigi bir etek, arka ucuda lastige SIKIsmis.
dediki, cok sicak, bunaldim, evde sirtla geziyordum (short giyerken BH´sini ve gömlegini niye cikardi acep?)
dedimya, kocasi kahvedeymis, evimin kapisini actiracagim adamlar gelene kadar iceri girdim, beraber sigara ictik.
bu arada webcam acikti, bana dediki, türkiyeden agabeyimle msn´de görüntülü sohbet ediyorduk ( no comment)
bunun üzerine evimin kapisi acildi, eve girdim cok sükür, sonra cebrail A.S. geldi, o evden cikmami bekledi, bana dediki, bunu bütün müslüman kadinlara teblig et, ondan örnek alsinlar, kocalari kahvedeyken dinci gerici yobaz kadinlar, baska erkeklerle webcam´de cyber sex yapmasi caizdir, zira kocasida onu niye ihmal ediyorki?

aradan birkac hafta gecti, bu sefer carsidayim.
arka sokakta oturan haci amcanin 15 yasinda bir kizi var. kizcagiz tesettürlü ama alttan gucci tanga giyer hep.
haci amcamiz namusuna cok düskündür, kizi ne kadar makyaj da yapsa, blue jean´in altindan gucci tangada görünse, kollari kisa t-shirt´lerde giyse, basini asla actirmaz kizina.
kzicagizi türkiyede izindeykene amcasinin ogluna nisanlamislar, oglanin yüzügü gümüs, kizin yüzügü altin.
kzi ve ailesi, haram helal konularina cok dikkat eder.
diyorum ya, gecen haftalarda o kizi okuldan bir arkadasiyla sarmas dolas carsida gördüm, haci babasinin göremeyecegi bir yerde.
tam o sirada cebrail A.S. tekrardan bana gelerek dediki, bu ibretli olayi örnek olsun diye bütün müslüman kadinlara teblig et, nisanlisi kizin eger türkiye´deyse, dügüne kadar istedigiyle flört etmesi caizdir, tek dikkat etmesi gereken sey, sacinin disarida bir telinin görünmemesi, bir de bekaretini korumasi. bunun haricinde flört ederken basindaki örtüyü cikarmadan, ve bekaretini koruyarak iliskiye girebilirler.
zaten haram helal kurallarina cok dikkat ederler, nisanlisinin yüzügü gümüs, altin haram, birde nisani mevlütle, hadis kudis, ucan kacan havada tkla atan evliyalarin mübarek hikayeleriyle kutladiklari icin, temeli saglam atmislar.
agabeyleride öyle sekilde gelin almislar türküye´den. cok dindar ve namuslu bir aile...

birde, türkiye´de cok yakindan tanidigim bir kadin, kendisi cok dinci, gerici, yobazdir.
kizi 13 yasinda, 5 sene önce basini örttürüp kuran kurslarina göndermeye basladi, kocasi söz geciremiyor kadinin dindarligina, zaten kendiside cok dindardir, fazilet partisinin il baskani.
kadin kizinin ahiretini düsünürken o kadar fedakarki, bazen kendisini unutup, kocasinin is ortagiyla saatlerce telefonlasir, hatta gizli gizli bulusur, kocasina destek!! olmak icin is konusurlar
bu olaydan sonrada cebrail A.S. bana gelerek vahiy getirdi ve dediki,
bu olayida müslüman kadinlara anlat, kocalari cok mesgulse, kizlarinni üstüne düsmekten cok cennetlik olacaklarsa, kocalarinin is ortaklariyla ara sira kacamak yapmalari caizdir, ziya tesettürlü ve bakire olarak gelin gitmis olmasi toplumdaki gösterise yeter, onu hemen cennetlik yapar.

velhasili müslüman kardeslerim, görsügünüz gibi ici beni disi sizi yakan, ama gerek olaylar, müslüman kadinlarin yeterki saclari görünmesin, isterse altindan gucci tanga görünsün, sac dötten daha lnemli, birde bakire olarak evlensinler, gerisi mübah.
islam alemine hiyarlara vesile olsun diyerek, sizlere veda ediyorunm simdilik.

hüüü dosltar, elinize dilinize belinize bekaretinize ve basörtünüze sahip olun, gerisi fasa fiso, baba, abi, koca, ogul görmedikten sonra hersey mübah....

fiii emanillah...
Alt 01.11.2007, 20:47
Benutzerbild von roman
roman roman ist offline
Neuer Benutzer

Standard Güzel kardeşim!

(hadi onlari birakalim, bir tane dedigin dinin icinde bile, bir alimin tezini/fetvasini digeri cürütür, mademki kanunlari Allah koyar, neden bölünürler?
neden bin parca olunur ayni dinin icinde? )

Harikulade hem bir tesbit, hem de bir soru yukarıda senden aktardığım alıntı.

Yaw kime ne tür bir soru sormaktasın.???

Ağaçın tepesine dünemiş bir inek yada dana; yada öküz sana bir cevap yetiştirsin, bütün ömrü küfürlük ile şekillenmiş ve bu iğrenç merziyetide insanlık lütfu sanmış, Türkçeyi burada okuduğu aklı başında insanların yazılarından tekrar ederek öğrenmeye çalışmış. Ve öğrendiğini inanmış dünyanın en ilkel Müslüman olduğunu hepimize kanıtlarken, inandırırken yutturduğunu sanan SALAK bir beyinden, ve 1 insan olduğunu düşünen maymundan, ve o bir 1 insanlığını çükünün yada uçkurunun o bilmem ne kırıntılarından ibadet sanan megalamon manyakın senin o soruna tüm dünya cemaiti zartlasa, zortlasa bir cevap veremceyeceğini bilirken bu dengesiz birde ceğili yarımın krıntısıda değil hadi insanlığımı bırakmayayayım bu densiz için bir tarafa çeyreklik arzusunda olan kişi, zat ve kıçın, kıçın bir kaç kere bu sayfalarda ana avrat küfür ederek tebelleş olan şahıs ne anlar senin o muazzam bilginden ve kültüründen sevgili kardeşim.???
Alt 01.11.2007, 20:51
Benutzerbild von roman
roman roman ist offline
Neuer Benutzer

Standard Ek olarak.!!!!

O ağacın tepesinde ki, ""öküzün"" en büyüğü vaybeedir bu küfürbaz uçkur düşkünü sapığı halen burada tuttuğu için.!!!!!!!!!!!
Alt 01.11.2007, 20:52
Benutzerbild von roman
roman roman ist offline
Neuer Benutzer

Standard Senin sorunun nedir??? o.T.

ohne Text
Alt 01.11.2007, 21:12
Benutzerbild von roman
roman roman ist offline
Neuer Benutzer

Standard O daldaki Kurbağa cevap veremez Canan,

ben vereyim sana.

Tam Muhammetin ölümünden 18 yıl sonra yazıldı.
Alt 01.11.2007, 21:35
Benutzerbild von roman
roman roman ist offline
Neuer Benutzer

Standard Sen Yerli misin bu dünyada??? o.T.

ohne Text
Alt 01.11.2007, 21:36
Benutzerbild von roman
roman roman ist offline
Neuer Benutzer

Standard Eğer öyle isen ruhun nereli??? o.T.

ohne Text
Antwort