Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Aktuelles

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 01.08.2007, 23:53
unknown

Standard dogru

sen demokratim diyip askerin postalini yalayan birisin..nasil demokratliksa..

unutmada..12 eylül 1980de senin zihniyetteki kenan evren darbe yaptiginda pentagonda "bizimkiler olaya el koydu" denildi..

yani darbe nicin yapilir bi anla isterse..masonik sistemin pacavrasi seni
Alt 01.08.2007, 23:58
unknown

Standard evrensel demokrasinin mayasi

senin gibilerine göre KAYPAKkaya gibilerini yüceltmek degilmi
Alt 02.08.2007, 00:39
Benutzerbild von roman
roman roman ist offline
Neuer Benutzer

Standard Sen gerçek bir ukalasın!

Ben Kominist değilim, devrimcide değilim, yalnızca evrensel bir Hümanist ve demokratım.

Benim ile yazışacak isen çaplı ol.

Bilgili ol ve dürüstçe saygınca yazış, emin olki AKP içinde var olan demokrat zümreyi ben senden çok daha iyi taşır ve savunurum, sen savunamazsın çünkü bir isim altında ezilen, büzülen ve yağcılık yapan bir karaktere sahipsin.

Ateist de değilim, kemalistte, sosyalistte değilim, şimdi ne olacak sayın kölge Erdoğan???
Alt 02.08.2007, 00:43
Benutzerbild von roman
roman roman ist offline
Neuer Benutzer

Standard Ben dindaşına yazdım ne olduğumu!

Şimdi konuya dön bırak hakkımda iftiralarda bulunmaya.

Senin için DEMOKRASİ nedir, sen DEMOKRASİYİ savunuyor musun???

Demokrasinin temelini ne oluşturur???

Buyur bekliyorum çağdaş fikirlerini ve bilgilerini!!!
Alt 02.08.2007, 00:51
Benutzerbild von roman
roman roman ist offline
Neuer Benutzer

Standard Bu konuda yalnız değilsin, aynı düşünce,

bende de var, Halit Paşada ima etmişti, hatta ben bu muğlak kişilikleri İnadına Erdoğan, engel, rebel yel, çağdaş türk vs aynı konuma ait gibi düşünmekteyim.

Bu sayfalarda çok kişinin uzun bir dönemdir yazı yazmamasının nedenidir burada dönen karanlık ve agrasif ilişkiler.

Yazık bir deli geldi bir taş attı bu sayfalara halen bu sayfalarda insani bir ortam oluşamadı.

Benim tekrar sadece bu günlük bu sayfalarda bir şeyler yazmam buradaki hakaretlerin ölçüsünün kaçmasındandır.

Aslında buralarda bu konumuyla hiç bir şey yazmamak en doğrusudur.

Makaleler asmaktan öte başkada bir şeye yaramaz şu an için bu sayfalar.
Alt 02.08.2007, 16:42
Benutzerbild von kargamell
kargamell kargamell ist offline
Neuer Benutzer

Standard birinize yazdım ama kim oldugunu unuttum

bush un secildigi secimde secime katılma oranı yanılmıyorsam yuzde 46 falandı.yani secime katılanların gorece cogunlugunu aldı.avrupadaki tum diger ulkelerdede benzer katılım oranları var.demokrasilerde bireysel secme hakkı aynı zamanda bunların dısında kalma hakkı olarak da algılanıyor.yani tam bir bireycilik.

tr de bu konuda tam bir laf canbazlıgı yapılıp olur olmaz akla hayale gelmeyecek sarlatanca sozler uretiliyor ve milletin gozunun içine bakıla bakıla milllete" verdigin oy sana seni adam zannetirmesin" denilmeye calısılıyor.kemikleşmiş bir burokratik hakimiyet var ve buna baglı bir yasam tarzının korunma durtusu.halkın tepesine yerlesmiş 5 ila 20 milyar maas ve devletin tum diger imkanlarıyla beleş yasayan kemikleşniş bir burokratik zumre var.bunlar ve bunlardan beslenen zumre devletin yonetim erklerinin basındaki kişilerin dindarlasması sonucu yerlerini kaybedecekler cunku bunnar aynı zamanda cok tembel rusvetci işbirlikci kirli insanlar.yerlerini kaybettiklerinde girdikleri tum kirli ilişkilerde desifre edilecek.ve herseyden onemlisi aylık 20 milyarlık yasam kaliteleri gerileyecek.laiklik cumhuriyet fasa fiso.bunların umurunda degil.gerginlik cıkararak kurumları silah haline getirip kendi koltukları altında bulunan 20 milyarlık yasam tarzlarını yitirmemek için devletin ve milletin devamlılıgını hice sayıyorlar.cumhurbaskanlıgı secimlerinde faiz dengesizlesmesi yuzunden 10 milayr dolar kaybedildi.kimin cebinden cıktı?bunların umurunda mı?zaten beles yasıyorlar.aldıkları para ceplerinde oldugu gibi kalıyor.

oligarsik burokraisinin laiklik cumhuriyet vb uydurukları sadece ve sadece yasam tarzını koruma durtusunden ibarettir.ewet yasam tarzları değisecek cunku makamlarını kaybettiklerinde halkla karısmak ve ceplerinden yemek daha az kazanıp daha cok ÖDEMEK zorunda kalacaklar.bunca tantana sadece bu yuzden.bası ortulu birinin kocası basbakan oluor ve tr yi o bicim yerlere tasıyor da cumhurbaskanı niye olamıyor?niye?ust duzey burokratların tamamına cumhurbaskanı onay verior.atamalarını cumhurbaskanı yapıyor.olay bundan ibaret.

bir ara basbakanlık danısmanı omer dincere ne sovduler.adam kendisi gibi seriatci?? uc bes burokratla irandan toprak aldı da 100 tane dogalgaz kuyusu işletme hakkını tr ye kazandırdı.bunun gibi basarıları hangi chpli burokrat yapmıs bugune kadar?

ayrıca hukumete gelen hukumet kendi burokratıyla calısma hakkına sahiptir.devlet kutsal bir totem ya da birilerinin babasının ciftligi degil bir organizasyonun adıdır.hukumete oy verenler onun calısma sistematigine ve burokrat takımına da oy verir.bunlar iş yapar der.

su da var.halk meclise vekilini gonderir.vekil millet i temsil eder.adı milletvekilidir.anayasa ve yasalar vardır.meclis cogunlugunu elde eden parti hukumeti kurar ulkeyi yonetir.digerleri aynı yasalar ve anayasa cercevesinde muhalefet eder.bunu ilkokul cocukları da bilir.cumhurbaskanı secilcekse oncelik halkın cogunlugunu temsil eden partiye aittir cunku digeri zaten secilemez.dolayısıyla uzlasma araması gereken taraf muhalefettir.razı olmak zorundadır cunku halkın gonderdigi vekil sayısı bellidir.halk destegi yoktur.bu her yerde boyledir.muhalefetin yetersizligi kurumlar tarafından doldurulmustur.meclis feshedilmiş hakları kurumlara devredilmek istenmiştir.halk da cevabını vermiştir.

akp 46,6 almıs da havaya girmiş.ona oy vermeyen 53 varmısbunu bir ingilize ya da almana tr ismini vermeden herhangi bir ulke için soyleyin size manyak diyip sizi defeder.muhalefet durumuna dusenler cesitli acılardan halkın bakısında zaafiyet gosterenlerdir.tanıtım propoganda halkı orgutleme vb alanlarında.tr de akp bu konuda super calısmıstır.digerleri aynı basarıyı gosterememiştir.madem oyle akp dısında yuzde 53 varsa hepsi birleşip secime oyle girseydiler.yuzde 53 alsaydılar.bu dagınıklıgın sucu akp ye mi ait?akp nin dısında kalanlar toplumun diger katmanLARI.ne yane mhp lilerle chp liler aynı mı dusunuo?))yani galvaniyle alpi aynı takımda oyle mi?hehe.

kimse camura yatmasın. mhp ye sp ye dp ye genc partiye ve tum sag paritlere giden oyları da zahmet olmazsa akp ye ekleyiverin.tr de sag sol die bir sey olmasa da bu kesimlere giden oyların buyuk kıs mıda asıl itibariyle dini duyguları yogun muhafazakar insanların oylarıdır.tr de dindarlık oranı yuzde yetmişler dedir.geri kalan yuzde 30 un yuzde 20 side dine karsı saygısı olsa da dindarlardan korkan insanlardır.geri kalan yuzde onluk bir despot anlayıslı din dusmanı kesim ve bunun uzantısı etkisi altında kalan koyu bir tabaka vardır.bunların da yuz de besi dusunmeyi zor olsada becerebildiklerinde bundan vazgecmeye meyyal insanlardır.geriye yuzde bes kalıyor.ne yane yuzde doksanbese hade diyelim yuzde yetmişbese hadi hadi diyelim yuzde altmısbese karsı yuzde bes in dediğimi olacak??pardon yuzde 35 in?

toplumsal kesimlerin kaçda kacı bası ortulu birinin kocası cumhurbaskanı olamaz diyor?lutfen bu acıdan dusunelim de bos yere laf kalabalıgı uretmeyelim.gerisi bos beles laf salatası.laikcilerin laiklik umurlarında mı sanıyırsunuz?yok tr nin kendine ozgu durumları da yok ordu da yok anayasa da mahkeme de)MESELE SADECE VE SADECE YASAM TARZI MESELESİDİR.TR DE KEMİKLEŞMİŞ BUROKRASİ TOPLUMSAL MERKEZİN DEVLETİN MERKEZİNE YERLESMEYE BASLAMASIYLA KOLTUKLARINDAN OLMA KORKUSUNU TAA CİGERLERİNDE HİSSETMİŞ VE YAYGARAYI BASMISTIR.OLAY BUNDAN İBARETTİR.

TR DE BU DURUMUN YASANMASI KACINILMAZDIR.ENİNDE SONUNDA YASANACAK BİR SEYDİR.BUNDAN KAÇILAMAZ.YUZDE 99 U MUSLUMAN YUZDE 80 İ OYLE YADA BOYLE DİNDAR OLAN BİR TOPLUMDA SİZ TOPLUMA HER FIRSATTA SOVEN VE ONU ASAGILAYAN BİR DEVLET BUROKRASİSİNİ DAİM KILAMAZSINIZ.YA TOPLUM DEVLETİNİN YONETİMİNİ EİNİNDE SONUNDA DEVRALIR YA DA O DEVLET YURUTTUGU BASKISALCILIK VE ASAGILAMADAN DOLAYI COKER.DEVLET MİLLETSİZ HALKSIZ YASAYAMAZ.

VESSELAM.
Alt 02.08.2007, 16:56
Benutzerbild von halitpasa75
halitpasa75 halitpasa75 ist offline
Neuer Benutzer

Standard Dogrular bunlar

hosuna gitmeyebilir. Ancak bir soru önergesi üzerine bunu Adalet Bakani dogrulamak zorunda kaldi.
Alt 02.08.2007, 17:34
unknown

Standard Bana bulasmak isteyen CAKALLARA...

Ben DINCI YOBAZ, KAFIR, PARA KÖLELERI, ONURdan HAYSIYETden YOKSUN SEREFSIZ KAHPE HAIN, DOMUZLARDAN FARKI OLMAYAN, akp yandaslar gibi CAMURDA DÖGÜSMEM !

Onun icin kimi muatab alacagima ancak ben karar veririm ! :-))
Onlar benim tarafima DOMUZLAR gibi homurdamis, ürmüs, anirmis hic umrumda degil ! :-))

Ne morardigimdan nede cevap veremedigimden,
bu DOMUZLARDAN FARKI OLMAYAN akp yandaslarina hak etmediklerimi ilgiyi ve zamani harcamak istemiyorum !

Kendi kendilerine hüsün guruntu yapan DINCI YOBAZ, KAFIR, PARA KÖLELERI, ONURdan HAYSIYETden YOKSUN SEREFSIZ KAHPE HAIN, DOMUZLARDAN FARKI OLMAYAN, akp yandaslarina duyulur !

Vesselam :-))
Alt 02.08.2007, 17:56
Benutzerbild von kargamell
kargamell kargamell ist offline
Neuer Benutzer

Standard hehe:)

yasadıgı toplumda HER İKİ KİŞİDEN BİRİSİNE yukarda saydıklarını soyleyen birine ne denir?

hic bir sey denmez.yetkililere haber verilir
artık belediye mi olur tımrhane mi olur neresi olur ona da muhatap alan karar versin.ben host demekle yetiniyorum yanlıs anlasılmasın.gari ihtiyari,refleks:P
Alt 02.08.2007, 19:09
unknown

Standard hasiktir

bu nikinle gidersin baska nikinle gelirsin

ayni cyber nikinle dine imana küfrettigin gibi

iki yüzlüsün..gercek nikinle gelip yazamiyorsun öyle ikinci ücüncü niklerle gelirsin

sokak kadinlari gibi kanciksin iste

ama 46.6 orani sana santim olarak girmiski iyicen zivanadan cikmissin

normalde senin gibi bi fahisenin 46.6 santime alismis olmasi lazim degilmi
Antwort