Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Gesellschaft & Soziales

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 11.11.2006, 18:08
Benutzerbild von roman
roman roman ist offline
Neuer Benutzer

Standard Şimdi Enis her şeyi aptalca, budalaca,

bulman doğru bir yaklaşım değil.

Madem ki dinler artık görevlerini tamamladılar, onlardan hoş bir seda gibi günümüz dünyasına ve insanlığına çağa uygun olabildiğini düşündüğün salt mesajları kaldı. Bunun nasıl olduğunu ve neden bu duruma geldiğinide açıklamak zorundasın.

Burada senin savunmana göre iki durum ortaya çıkmakta. Ya dinler dinsellik işlevlerini tamamlayıp insanlık Tanrının olduğu gibi dinlere bir ihtiyaç duymamaktalar, yada bu gününün dinleri artık mesaj iletmekten başka bir anlam taşımıyorlar ki öyle ise bu mesajları her kes kendisine göre yorumlayıp altı milyarın üzerinde değişik mesaj çıkarırlar.

Yada bunuda ben ekleyeyim insanlık dinlerin asal savunduğu temelinden çıkarılıp ama yorumsallık ama yaşam biçimi olarak özünden çıkarılıp muğlak bir şeyler yaratılıp sadece sosyal işçilikten başka bir işlevinin kalmadığının günlük yaşamı olup, ancak büyük dini bayramlarda asal görevinin hatırlatılmasından başka bir özelliğinin kalmadığı savunulabilinir.

O halde hangi din, nasıl bir din ve dine bir ihtiyaç varmıdır soruları sorulmalıdır.

Selamlar...
Alt 11.11.2006, 19:04
unknown

Standard TR pollitikasinin en dürüst insani idi

Heute hat die Türkei Bülent Ecevit zu Grabe getragen...

Ich weiß nicht, wie es Euch ging, aber ich tieftraurig und bewegt darüber, daß der mit Abstand ehrlichste und landliebenste Politiker der Türkei nun nicht mehr ist. ...In solchen Momenten merkt man erst, wie unwirklich der Tod eigentlich scheint, bis man man sieht, wie letzenendes die kalte Erde über den toten Körper geschaufelt wird.

Yeri cennet olsun - allah rahmet eylesin.
Gelmis gecmis en dürüst ve en icten gönülle vatan sever politikacilarindan biri idi.

Hepimizin basi sagolsun, bastan sayin Rahsan Ecevit´in. Allah kolaylik versin o ´na ve yakinlarina.
Alt 11.11.2006, 20:10
Benutzerbild von darya
darya darya ist offline
Neuer Benutzer

Standard Unsinn.

Wir reden hier von den Wurzeln der Kultur. Wann eine Kultur beginnt - und nicht über biologische Wurzeln.

Aber gehen wir einmal von Deiner Annahme aus. Dann widerlegt das dennoch nicht meinen Einwand, dass die Wurzeln der türkischen Kultur nicht im Islam liegen. Sind wir uns darin einig?
Alt 11.11.2006, 21:16
eniskaya

Standard Elbet tabiii

Ideolijik yada Fasit ruhlu olmadigi apacik ortada....

Zaten Kürtcülük Solculuk, Sagcilik Fasit yaklasim veya asiri DINKOLIKLIK.... bunlar beceriksiz guruplarin kendi imkanlariyla ortaya cikmasi ve digerlerini KÖLELESTIRME cabasidir....

Hepsinin temelinde kesinkes FASISTLIK ve zorbalik yatiyor..... Cehaletlikten meydana gelen IDEOLOJIK AKIMLARDIR bunlar.....

Ne yazikki her zaman vardi ve var olmayada devam edecek...
Alt 11.11.2006, 21:20
eniskaya

Standard DIN kanatimce vardir

yani Mesajlarin ILAHI olabilcegi bence cok büyük IHTIMAL... ama suda bir gercek kiiii su anki DINLER INSANLIGA zarar vermekte... KUTUPLASTIRMAKTA....

Bakma sen Papa ve Diyanet Isleri Baskani bir araya gelince birbirlerine sicak yaklasmalarina....

IKISIDE ELLERINDEKI KUVVET VE KUDRETI KAYBETMEKTEN KORKUYOR...... ikiside SALTANATCI INATCI YOBAZ insanlar diyebiliriz.... kiii o tahta kim gelirse gelsin... sonuc asagi yukari ayni sayilir
Alt 11.11.2006, 22:43
Benutzerbild von basak80
basak80 basak80 ist offline
Neuer Benutzer

Standard geil

hätte er seinen beitrag im medizinforum geschrieben würden wir wahrscheinlich alle aus einem reagenzglas entstanden sein. hihihihi
oder klone vom affen mit gendeffekten hihihi
Alt 11.11.2006, 23:43
Benutzerbild von roman
roman roman ist offline
Neuer Benutzer

Standard Doğru tespit Enis bende onlar hakkında,

aynı şeylerin büyük bir kısmında senin gibi düşünüyorum.

Çıkar savaşı, mevki duruşu ve dinin asıl arzuladığından hem çok büyük bir korku, hem de ortamına göre kullanma yapılmakta, hem bu gün, hem ortaçağda.

Ben sade, basit, sıradan insanların temiz inançlarına, tüm zorluklara rağmen yaşam sevgilerine ve yaşamın kendileri için bir anlamı olduğunu, o anlamı severek yaşaıklarına ve inandıklarına saygı duyarak görüyor ve o temiz insanların Tanrı kavramını ve o Tanrı sevgisini seviyorum.

Entel, bilgili, okumuş, alim, ulema kesimin yaşamın yaşamın anlamını, Tanrının kavramını ve isteklerini anlamadıklarını, tüm savunduklarının hem kendi mevkilerini sağlamlaştırma, hem savundukları politik ideolojilerin esaretinin içinde sıkışıp kalmalarına rağmen ne yaşamın, nede Tanrının anlamını bulamadıklarını düşünüyorum.

Selamlar...
Alt 12.11.2006, 00:36
eniskaya

Standard Ama esasen öyle olmadigini

ve normal yada basit vatandasin daha cok DINDEN baska alternatifi tutunacak baska dali olmadigini da iyi biliyorsundur....

Cünkü önüne konulan yemek sadece ooooo... baskasini bilmiyor görmemis... birde disaridan bilginler uzmanlar tarafindan, onun yaptiklarini ve taptiklarina YANLIS DEFORME edilmis denilirse, iste o zaman zorbaliklada olsa kendi cocuklugundan beri gördügü ve tek tutanagi olan inancini korumaya kalkacaktir...

Cünkü onun icin yanlis degildir... önemlidir ve ESASINDA YANLIS BILE OLSA....

ben cok sohbetim oldu bu konularda... basit insanlarlada... sonucta hepsi hemen hemen ayni mesaji verdiler...
Yanlisda olsa arkadas biz yapacagiz, hem baska caremiz yok ve ayni zamanda suc bende degil gibisinden yola cikiyorlar... suc Hocalardaymis yaniiiiii

Kisacasi normal vatandas sorun üstlenmek istemez... DININIde o yüzden baskalarinin eline vermistir....

VEEEE ben sahsen onun DININDE güzellik hatta ruhunda fazla samimiyetlikte göremiyorum.....

Haaaa onlari o hale sokan saltanat pesinde kosanlari en agir dille elestiriyorum... ama degisim halktan baslamadimi, mutlak düzelim olmaz gerceklesmez... kisacasi DINLE normal vatanadas uyusturulmus
Alt 12.11.2006, 00:36
unknown

Standard sorularimi dilim döndügü kadar

sormak isterim.

1."Madem cenab-i hak benim ne yapacagimi biliyor, öyleyse benim kabahatim ne?"
2."Madem ben cenab - i hakkin bildigini yapiyorum, öyleyse ne kabahatim var?"

Hangisi kadere ve insan mantigina uygun sizce?
Alt 12.11.2006, 00:42
unknown

Standard sizin gibi salaklara da bir baska soru

Alaskanin maden ocaginda calisan bir isci islami nasil bilebilir? bu adam iman ve Islam konusunda nasil sorumlu tutulabilir?
Antwort