Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Gesellschaft & Soziales

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 01.10.2006, 17:12
Benutzerbild von roman
roman roman ist offline
Neuer Benutzer

Standard Değişen hiç bir şey yok, ben seni aşk,

olsun hiç bir zaman sonuna kadar okumadım. Ama ilk iki parağrafın tüm konunun nereye doğru koşturduğu için yeterliydi.

O genişleme bölümlerinde olan uzun, uzun düzenli ama bir okadarda deli saçması olan yazılarının araya sokuşturulan yazılar olduğundan bahsetmekte Peren. Sanıyorum bunu sende o YOBAZ beynine rağmen anlayabildin ve kıkırdıyarak güldün Babur!

Bir sayfa öncesinde olan yazıda buna dahil(magnum ile olan tartışman birden felsefeye sıçraman, Hegeli modası geçmiş bulman vs) o felsefeye kaymalarda bir şeylerin araya sokuşturulması, Hegel boyunu aştığı için beceremedin.

Bir kaç sayfa öncesi İslamın farklı yorumları üzerine bıraktığım oldukça güzel bir düşünürün bir okadarda güzel olan yorumlarından, birden eski Yunan (antik) Tanrılarına sıçraman gibi. o gün hiç zamanım yoktu, (bizler nede olsa çalışan insanlarız, diplomalar peşinde koşacak zamanımızda yok.) sana sormadım anlat şu antik Yunan Tanrılarını ve onların felsefelerinide sayende Feyz kapalım diyemedim.

Ben senin ne çapının, nede bilginin, nede bir ölçün olmadığını sürekli buralarda yazdım. Eğer bu yazdıklarımı bir İslam Mümini olarak yazmış olsaydım emin ol seni hiç bir Allahın kulu burada ciddiye almazdı...

Sana sürekli başlıklar attım ben dürüst insanları severim diye, neden? çünkü seni hiç bir gün dürüst olarak ne hissettim, nede okudum.!!

Demek sen hem dil bilimcisi, hem Türk bilimcisi sayılırsın????? Daha önce sayılmıyordun, bilimciydin ama, birden sayılmaya başlıyıverdin!!!!!

Aşk olsun İlahi babur, Türkçe deyim ile ne mok olursan ol beni hiç ilgilendirmiyor. Ama, insanlara ithamlar etme...

Perene elbet güvenirim, dürüst bir insandır.

Ama, sen dininde, Tanrının da, inancında her şeyin ırzına geçen, kurnaz ve çıkarcı bir insansın.
Alt 01.10.2006, 17:24
Benutzerbild von peren
peren peren ist offline
Neuer Benutzer

Standard Köseye SIKISMAK bu olsa gerek

sana cok yakisti. Biz su anda Peygamberin uckurundan bahsetmiyoruz ama Allahin Kuran araciligi ile bütün! erkeklere! (sadece libidosu tavana vurmus peygamberine degil) gönderdigi ayetlerden bahsediyoruz. Anlamadinsa tekrar izah edeyim: Peyagamber üzerine degil Kuran ayetleri üzerine tartisiyoruz. Ve hatta bir adim daha ileri gidip Peygamberinizin Kuranin Allahdan oldugunu söylemesinin sadece bir yalan oldugundan bahsediyoruz.
Alt 01.10.2006, 18:04
Benutzerbild von roman
roman roman ist offline
Neuer Benutzer

Standard Öyle bir şeyi yapmaz bu şahıs Peren!

O hiç bir savaşa gitmez, yaşlıdır biraz, aklı sıra savaşa gidenlerden daha bilgilidir. Ama, Allah adına yapılan tüm savaşları destekler, o savaşa karşı çıkanları vatan haini ilan eder, o savaşa gitmeyenleri kafir ilan eder, o savaşın daha doğrusu tüm savaşların doğru olmadığını savunanları LİNÇ etmenin doğruluğunu savunur.

Bir insanda onur yoksa, cesarette yoktur. İntihar etmek tüm dinlerde yasak olsada büyük bir cesaret işidir. Baburda ne ONUR nede CESARET vardır.

Onur ve csareti olsa idi önce inandığı savaşlara yaşı ne bok olursa olsun kendisi giderdi, gencecik .ocukları göndermezdi, onun çağrısını bu sayfalarda yapmazdı. Her iki tarafında önce insan olduğunu düşünür tüm savaşlara karşı çıkardı...

Bu tür asalakların, bu tür kan emici SÜLÜKLERİN tüm yaşayabilme atmosferleri kan dökmeler, savaşlar, düşmanlıklar yaratma üzerine kurulmuştur. İnsanları insan gibi yaşatamayanlar ne yaparlar, kendilerinin daha rahat yaşayabilmesi için o insanları şöyle, yada böyle öldürerek, yada öldürmelerine, öldürülmelerine yardımcı olurlar...

Bunlar öylesine, yalancı ve sahtekardırlar ki, çıkarları için Tanrıyıda her kılığa sokarlar, yeri gelir cani yaparlar, yeri gelir Sadist, yeri gelir işkenceci, yeri gelir cellat yaparlar. İnsan sevgisinden, sevgili Tanrının salt sevgiden bahsettiğinden yazdığın an sana düşman olurlar. Sanki Tanrı(adı bile sevgili Tanrı diye başlar) kim ki sevgiden bahseder cehenneme gönderilir diye tüm kutsal kitaplarda beyan etmiştir...

Sevgiye düşman olan bir din olabilir mi???

Ama, bunlar, bu YOBAZLAR hem sevgili Tanrıya, hem onun yarattığı sevgili insanlara DÜŞMANDIRLAR...

Dünyamız bunlardan mutlaka kurtulacak...

Ne tuhaf insanlar bir kısmı TAŞ devrinde, bir kısmı ORTAÇAĞDA ve hiç bir utançda duymamaktalar bulundukları durumdan...
Alt 01.10.2006, 18:08
Benutzerbild von xbaburx
xbaburx xbaburx ist offline
Neuer Benutzer

Standard yokyaaa ciddi misin:d

anlayamamısım kusura bakma.yine yuz yıl oncesine kadar tum insanlık tarşhşnde her cografyada erkekler cok evli iken son yuzyılda uretim tuketim dengelemesi cercevesinde feminist hareketlerin yaygarasının cok duyulmaından dolayı tek eşlilik sanki gercekten dogruymus yada sanki uygulanabilirliği varmıs gibi yaygara koparıp duygu somurusu yapmak uzerinden kurana saldırıp allah ile dalga gecmege kalkısacagına soylediklerinle toplumsal ve bireysel erkesel ve kadınsal gercekliğin nasıl cereyan ettiği gercegini kabullen bence.kendi sizofren gercekliğini tum topluma uyguulama sadistiliğini haklı cıkarmay calısma.tek eşlilik neredeyse tum insanlık tarihinde katolik hristiyan anlayısında ortaya cıkmıs bir olgudur.ve buradan avrupa medeniyetinin donusum gecirmesiyle modern haytta medeni hukuka kazınmaya calısılmıstır.toplumsal bilinc altı zatne ancak bu kadar degisebilir.ve bu olay kapitalist uretim tuketim ilişkileri sarsılmasın diye dunyanın diger toplumlarına enjekte edilmiştir.sen kuranı sorgulayacagına tek eşliliği sorgula.bakalım hangisi daha absurt.farzımuhal 50 bin yıllık insanlık tarihinde erkekler cok kadınla evlenmiş de son yuzyılda ucbes tane feminist turedi diye cok evlilik kabul edilemez olmusmus.ve Allah da ekegin zevkine hitap için ayet indirmişmiş.tek evlilik yalnızca yasal duzenlemelerde varken ve toplumsal gercekligi hicbir zaman olmamısken.sennin soyledigin kuru gurultu olur.ayrıca muhammed mustafa sav in agzından tek soz yalan yanlıs laf duyan yoktur.sahabesinden de.bu bile yeter.sana col gibi gelen o gol diyorsa goldur.anlatabildim mi?
Alt 01.10.2006, 18:17
Benutzerbild von xbaburx
Neuer Benutzer

Standard valla bosna savasına gidecektim ama

yasım kucuk oldugu için izin vermemişlerdi..savasa gitmek dedin de kimseye savasa gidip gitmeme konusunda bir sey ispat etmek zorunda değilim.gitsem de haberiniz olmaz ben savasa gidiyorum diye de reklam yapmam.baska bir duygu somurusuyle baska yerlerden saldırıya gecip kafa kol cekmeye calısmak da bir sahtekarlıktır.yine en iyi yaptıgını yaptın kuru kufur ve adi kişisel saldırılar.bak ben de kişisel saldırı yapıyorum ama ben delil sunuyorum:dsenin yazın bastan sonra bilmedigin konularda iftira ve kufur.ve bu sahtekarlıktır.peren in kisini de zaten yukarda her sekilde acıkladım.savas guzeldir galvani.zalime haddini bildirir.senin gibi 80 oncesi bir yıgın insanın kanına girip alamanyalarda kopru altında korkak hayatı surmuom.sen ilkonce kendi kirini temizle sonra bana laf et.
Alt 01.10.2006, 18:36
Benutzerbild von xbaburx
Neuer Benutzer

Standard bak sen.iyiki peren in bilimsel gevisci

oldugunu ispat ettik.mahvolduk bittik.valla galvani ben yazı harmanlayıp ordan parca burdan cumle kapıp asırma makale yazamıyorum.istesem de yazamam mizacıma ters cenesi dusuk birisiyimyazdıklarım esnasında ordan oraya sıcaramam da verilen cevaplar da yada yazdıklarım içerisinde ben de olusan yeni cagrısımlardan kaçamamla alakalıdır.insanlar neden ahiretin gercekligini kabullenme guclugu yasıyor sorusunu sordugumda decartes in dusunuyorum o halde varım sozu sakladı beynimde.sence alakasız mı?acıkladım yazıda.buyur elestir.alaga luga edecegine.peren in asırma yaptıgını ispatlamama rgmen peren i savunuyorsun.benim asırma yaptıgımı kimse ispatlayamaz.cunku yapmadım.eger soylucek sozun varsa asırma yapmıs olsam da ben o soylenenleri kabul ediyorum demektir.o yuzden cevabın varsa cevap verirsin.ayak yapmaz kuru gurultu cıkarmazsın.bak magnuma.cevabını veriyor.sinirlenmişse de bunu da dile getiriyor.kufurse kufur diyor bazen.ama yazıya karsılık yazı yazıyorsa bunun da hakkını veriyor.sen napıyorsun.?kufur:d
Alt 01.10.2006, 20:33
Benutzerbild von xp0mpalanejatx
xp0mpalanejatx xp0mpalanejatx ist offline
Neuer Benutzer

Standard kurandaki en güzel ayet....

söyledir..
allah aklini kullanmiyanlarin üstüne pislik yagdirir...anlasilan arkadasim pislik denizinde yüzüyorsun...durumunu algilamak icin pislik hukukcularina sor derim..nasilsa sende akil yok varsada haberin yok ama...gevezelik müsriklik cok..
eminim sen gerdegede seyhülislami ve gerdek hukukcularini sokarsin..nasilsa oda senin isin degildir :!
Alt 01.10.2006, 20:36
Benutzerbild von xbaburx
Neuer Benutzer

Standard hahaha o.T.

ohne Text
Alt 02.10.2006, 00:04
Benutzerbild von roman
roman roman ist offline
Neuer Benutzer

Standard Kavat Deyyus!!!

Sen bu sayfalarda karşılaştığım hem en alçak bir kişiliksin, hem bir o kadar, hem de bir o kadarda iftiracı şerefsizsin???

Ben yaşamım boyunca daha bir tek tokat atmadım hiç bir insana.

Ne oldu deyyus sıkışınca 12 eylülcü mü oluverdin???

Hani sen generallere karşıydın???

Hani senin TC ile sorunların vardı???

Soytarı salak ben senin bu konular üzerine yazdığın tüm yazılarını ezbere bilirim. hiç biride yarım sayfayı bile aşmaz.

Ben hiç bir yerden kaçmadım, hiç bir ülke, hiç bir ideoloji için sertlik yanlısı olmadım...

Tüm şiddeti sürekli karşı çıktığımı burada en cahiller bile öğrendi...

Ülen doldurma turşuluk şahıs, Kurana inanıyorsan İFTİRANIN çok büyük bir günah olduğunu bilmiyon MU ????

Senin her tarafın Bosnaya, Fizana gitse senden ne bok olur soytarı şahıs...

Nah gidersin sen bir yere, senin kıçın sağlamdır, rahattır, oynatmazsın sen kıçını.

Ama, dünyanın tüm ödleklerinin yaptığı sürekli savaş çığırtkanlığı yaparsın...

Hiç bir zaman değerin olmadı senin benim onur dolu yaşamımda, bundan sonra salt bir insan olduğun için değer alabilirsin.

Başkada bir şey yok sende, ben şahsen senin yerinde olsam önce bir yüzüm kızarırdı, utanırdım, sıkılırdım hakkımda bu yazılanlardan dolayı...

İşte o utanabilecek yüzlerde halen insan olmanın bir şerefi bulunur, sende o bile kalmamış, Kavat deyus... Bir de ONUR dan bahseder.

Defol git başımdan...
Alt 02.10.2006, 00:24
Benutzerbild von roman
roman roman ist offline
Neuer Benutzer

Standard Sen bırak Pereni bir tarafada aşağıdaki,

Cümle ne anlama gelmekte bok herif???

(senin gibi 80 oncesi bir yıgın insanın kanına girip alamanyalarda kopru altında korkak hayatı surmuom.sen ilkonce kendi kirini temizle sonra bana laf et.)

İlk defa bu kadar bu sayfalarda sinirlenmekteyim.

Bir insan kötü olur, bir insan kötülük yapmak için her boku yer, ama bir insan bu kadar büyük BOK yemez.

Yaw bu tür insanlara ne yazılır yemin ederim ben bilmiyorum! Yaşamımda ilşk defa şahsıma bu kadar alçak ve şerefsizce bir yazı yazılmakta.

Bu sayfalarda yedi cettimize, atamıza, dinimize, imanımıza, insanlığımıza varlığımıza, çoluğumuza, çocuğumuza cinsel uzuvlarıyla küfürler edildi bu tür şerefsizler tarafından.

Ama, eli kanlı bir katil olduğum yazısını ilk defa okumaktayım.

Bir insan insan olmamak için bu kadar mücadele veriyorsa, insan olanlara da düşman olabiliyorsa, onları hem katil ilan eder, hem de bir fırasatını bulsa ya vurdurur, ya kafasını kestirtir.

İslam YOBAZI, toplum FAŞİSTİNİN örneğidir bu utanç verici canlı.

Lanet olsun bu tür insanların varlığına...
Antwort