Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Gesellschaft & Soziales

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 12.05.2006, 19:30
unknown

Standard Antwort

Im Namen Allahs des Allerbarmers des Barmherzigen,

mein lieber freund, ich respektiere deine meinung, möchte dich jedoch auf folgende punkte aufmerksam machen:

du schreibst: "ich möchte ich hier gerne mal etwas zum islam und zu uns (die türken, die hier in deutschland leben) sagen."

hier beginnt schon dein erster kleiner denkfehler. du vermischst die kritik an den in deutschland lebenden Muslimen mit der "vermeintlichen" kritik an dem ISLAM als ganzes. das führt zu missverständnissen.

weiter schreibst du: "wir leben hier in deutschland. einem europäischen und christlichen land. und wir sind hier nur gäste. und als gast sollte man die gastfreundschaft nicht überstrapazieren. jeder soll für sich selbst in seinen eigenen 4 wänden glauben und praktizieren was er möchte. aber jetzt wurde bereits das kopftuch als gute geste von deutschland akzeptiert."

dieser punkt ist leider nicht tragbar. zum einen sind wir hier keine gäste mehr, vielmehr sind wir hier zu hause. die meisten von uns leben entweder schon 30 bis 40 jahre hier bzw. sind schon hier geboren und besitzen den deutschen pass.
wir sollten also nicht in einen minderwertigkeitskomplex verfallen und uns wir bürger 2.klasse fühlen!
die gute geste von der du sprichst ist ein grundrecht, kein "freundschaftsakt"!

Wotlaut-----&gt Artikel 4 [Glaubens-, Gewissens-, Religionsfreiheit]:
(1) Die Freiheit des Glaubens, des Gewissens und die Freiheit des religiösen und weltanschaulichen Bekenntnisses sind unverletzlich.
(2) Die ungestörte Religionsausübung wird gewährleistet.

du schreibst weiter: "was soll das? sind wir hier schon in saudi arabien oder im iran? wollt ihr mit alles gewalt aus deutschland einen gottesstaat machen?"

mit diesem satz erinnerts du mich an "süleyman demirel", der etwas ähnliches von sich gegeben hat. hast du in das herz der menschen geschaut und hast dich nach deren absichten vergewissert oder warum übst du falsche verdächtigung?!
jeder bürger dieses landes hat das recht, sich so anzuziehen, wie er es mag. genauso wie es falsch ist, jemnadem eine religiösität aufzuzwingen, ist es falsch, die auslebung der religion in einer bestimmten form zu diskreditieren!

du schreibst außerdem: "ich sage es nochmal wir sind hier nur gast und WIR müssen uns anpassen an die deutschen nicht umgekehrt. wer diesermeinung nicht ist kann doch in den iran gehen oder saudi arabien. niemand ist gezwungen hier zu leben."

nein! integration ist keine einbahnstraße! im übrigen heisst integration nicht assimilation und die loslösung von der religion!

im weiteren verlauf deines beitrages wiederholst du dich, so dass ich auf diese punkte nicht näher eingehen möchte...

ich hoffe, dass dich meine antwort ein stück weit zum nachdenken anregt!

vesselam
Alt 12.05.2006, 21:34
Benutzerbild von icebreaker65
icebreaker65 icebreaker65 ist offline
Neuer Benutzer

Standard o.T.

Sowas kann auch wieder nur von jemanden kommen, der sich eigentlich gar nicht mit seinem Glauben auseinandersetzt sondern einfach nur in diesen "hineingeboren" ist. Schade, drum. Ich denke man sollte sich wenn man sich als Moslem, Christ, Jude bezeichnet auch mit seinem Glauben auseinandersetzen und versuchen ihn zu verstehen und nicht einfach alles übernehmen ohne zu verstehen warum. Nur zur Information Meeresfrüchte sind sehr wohl helal

Der Islam hat ausdrücklich den Verzehr von Meerestieren und -früchten erlaubt:

(16:14) Und er ist es, der euch das Meer dienstbar gemacht hat, damit ihr frisches Fleisch daraus eßt.
(5:96) Erlaubt ist euch das Meerestier und seine Speise, als eine Versorgung für euch und für die Reisenden.

Desweiteren finde ich Deine Aussage "das Tier an sich ist schon grottenhäßlich" meinst Du so eine Aussage wurde Gott gefallen. Nur weil das Fleisch zum Verzehr verboten ist, wurde dieses Tier von Gott geschaffen.

Warum ich fragte warum genau kein Schweinefleisch? Weil es meiner Meinung nach einen Grund dafür geben muss, denn sonst hätte Gott ja den Verzehr nicht verboten. Liegt es daran weil Schweinfleisch verderblicher ist als anderes Fleisch. Weil Schweine Allesfresser sind und eben auch teilweise Aasfresser. Ich denke das war eine simple Frage von der ich mir erhofft hatte eine genaue Antwort zu bekommen und nur zur Information ich esse auch kein Schweinefleisch.
Alt 13.05.2006, 13:21
unknown

Standard dur dur dur...

yahu birsey sordun.. bende cok basit bir sekilde cevab verdim.. girdigim zahmete tesekkür etseydin bari.. ama canin sag olsun..
benim dini bilgimi yargilayacak kudretin yok senin, bu bir!

ikincisi senin hocanla benim hocam kanki degildiki aynisini ögretsinler..
benim beynim farkli calisir.. seninkisi farkli .. benim beynime bu yattiysa.. bu yatmistir demektir..

su agiza bakin ya.. biktim artik kendinizi peygamber zannetmenizden.. ögretecekseniz adam akilli ögretin.. karsinizdakini ezip gecip degil..!

ben domuz yemiyorum.. und fertig.. tiksiniyorum... allah yarattiysa her seye ay ne güzel diyemem.. tabikide mükkemmel bir varlik... ona lafim yok.. ne demek ben kendimi sizin gibi cok bilmis zannetmiyorum..! ama sonucta igrenc! yüksek müsadenle birak TIKSINEYIM!
Alt 13.05.2006, 14:02
unknown

Standard Damn, DK ...

...ist mir zuvorgekommen !!!

ZUSATZ fuer Lady: Bei dir geht TOTALSCHADEN, da hilft nur noch SCHROTTPLATZ !
Alt 13.05.2006, 16:13
runkli

Standard Am Montag Islamwoche an der Uni STGT

Vom 15.05.-19.05.06 findet wieder die Islamwoche an der Universität Stuttgart statt:

www.iwoche.de
Alt 13.05.2006, 17:33
Benutzerbild von asikbi
asikbi asikbi ist offline
Neuer Benutzer

Standard oooh mannnnnnn....

aLLah yardim etsin. .bayagi ilerlemis su sacmalik hastaligi. .!
Alt 13.05.2006, 18:52
2006sevdam

Standard ja bi düsünsene

das könnte jeder geschrieben haben, mesela bende simdi öyle bisey yazsam ve desem 150 kere gönderin diye, onudami yolluycan cidden...
Alt 13.05.2006, 20:00
Benutzerbild von kickboxer21
kickboxer21 kickboxer21 ist offline
Neuer Benutzer

Standard Misyonerlerin uydurduğu hurafeler

İnternette dolaşan asırlık bayat hurafe
Sual: İnternette dolaşan Ş.Ahmet Vasiyetnamesi nesin nesidir?
CEVAP
1950’de Şeyh Ahmet Vasiyetnamesi diye, İslam harfleri ile yazılı küçük bir risale okumuştum. Daha sonra bu risale kağıtlara basıldı. Şimdi internet çıkınca, misyonerler tarafından tekrar yayılmasına çalışıldığı görülüyor. Okuyucularımızın bu bayat hurafeye alet olmaması için tekrar yazmak zorunda kaldık. Zamanla bu yazı duruma göre değiştirilmiş. Eskiden bunu yazana Türbe bekçisi deniyordu. Daha sonra Harem anahtarının taşıyıcısı dendi. Şimdi ise, Türbe-i şerif hatibi deniyor. Bu adama rüyada denmiş ki:
(Kıyamet alametleri çıkıyor. Çok yakında 3 gece güneş tutulacak üç gün sonra batıdan doğacak, Kur’an insanların gözüne görülmeyecektir. Kim vasiyetnameyi işitip de yazmazsa bir yere göndermezse, yüzü kara ola. Vallahülazim bu vasiyetnamede yanlışım varsa, öbür dünyaya imansız gideyim.)

Bu, misyonerler tarafından dinimize hurafe sokmak için sinsice ve çok cahilce uydurulmuş bir hezeyan namedir. Maksatları, İslam’a hurafe sokmaya çalışmak, zihinleri bulandırmak, az da olsa, böyle basit yazılarla Müslümanları meşgul etmek, ciddi konulara eğilmeyi önlemektir. Eskiden (Yalan söylüyorsam kâfir olayım) denirken, şimdi Bu dünyadan imansız gideyim deniyor. Her iki sözü söyleyen Müslüman ise kâfir olur. Böyle yemin caiz değildir. Hadis-i şerifte, (Allah’tan başkası için yemin etmek şirktir) buyuruluyor.

Bu hurafe yazılalı birkaç asır olduğu halde, bu Ş. Ahmet denilen hayali şahıs ölmeyip hâlâ misyonerler eliyle mesaj gönderiyor. Eski baskılarında, (Haber aldım ki, bu vasiyetin yalan olduğunu söyleyen birinin aynı gün oğlu ölmüş, bir doktor da bu vasiyeti dağıtmadığı için çıldırıp arabası ile bir dereye yuvarlanmış) deniyor. Tehditler sayıldıktan sonra, bu işe alet olacaklara ödüller dağıtıyor. Eskisinde, Bu vasiyeti yayan bir tüccar 90 bin lira kazanmış diyordu. Şimdi, bu 90 bin lirayı az diye yüz bin rubleye çıkarmış. Yeni baskısında ise, para miktarı hiç yok. 3 gün sonra güneş batıdan doğacak diyor, asırlar geçtiği halde hâlâ güneş batıdan doğmadı. Kıyametin kopması ile ilgili, Yehovacılar gibi çok kimseler tarihler vermişse de, hepsi yalan çıkmıştır.

Dikkat edilecek noktalar:
Dinimizde dört delil vardır. Rüya senet değildir. Bu yazının hiç kıymeti yoktur. Sanki din kitapları noksanmış gibi, din kitapları yerine, bu uydurma yazı dağıtılıyor. En mühim nokta ise, bu yazı, dinde noksanlık olduğunu bildiriyor. Eğer bu vasiyette dine uygun şeyler varsa, bunun özelliği kalmaz. Eğer dinde olmayan şeyler konmuşsa, çok kötüdür. Dinin emirlerini yapmayan, yasaklarından kaçmayan kimse, bir yazıyı yaymakla nasıl ilahi rızaya kavuşabilir? Zaten hainlerin maksatları da budur. Müslümanları dini emirlerden koparıp hurafelerle avutmaktır.

13 rakamlı başka bir hurafe:
Bir de 13 rakamlı bir yazı dağıtılıyor. Bu da hurafedir. Hıristiyanlarca 13 rakamı uğursuzdur. Bu yazıda bakın kaç tane 13 var. Rüyamda Hz. Zeynebi gördüm diyen kızın yaşı 13, fakir 13 gün sonra zengin olmuş, yaşlı kimse 13 gün sonra hapse düşmüş, zengin 13 gün sonra servetini kaybetmiş, memur 13 gün sonra işinden olmuş. Bu yazıyı 13 sayfa yazıp, 13 kişiye gönderen, 13 gün sonra murada kavuşurmuş, yazmayana da 13 gün sonra bela gelirmiş. Rakamların toplamı 13 eden önemli olaylardan, Peygamber efendimizin 571"de doğduğu, İstanbul’un 1453"de alındığı hatırlanınca, fanatik hıristiyanların neden 13 sayısını uğursuz saydıkları anlaşılır. Bu işlere alet olup da misyonerlerin oyununa gelmemeli.

Dilek duası
Sual: Dilek duası denen bir mektup, 1984 yılında Amerika’da bulunmuş. Eline geçip 7 kişiye gönderen zengin olmuş. Göndermeyenin başına felaket gelmiş. Aslı var mı?
CEVAP
Bu da bir hıristiyan hurafesidir. Biz böyle yazıların hepsini imha ediyoruz.
Alt 13.05.2006, 20:06
Benutzerbild von kickboxer21
kickboxer21 kickboxer21 ist offline
Neuer Benutzer

Standard Hadis-i şerifleri inkâr etmek

Sual: Din kitaplarındaki uydurma hadislerin bir listesi çıkarılsa herkes bunları bilse daha iyi olmaz mı?
CEVAP
Abduhçular, selefiyeciler, rafiziler, 19’cular ve müslüman maskeli misyonerler hep senelerdir din kitaplarında uydurma hadis olduğunu, bunun için hadislerin tamamının şüpheli olacağını ve hadisleri temelli bırakmak gerektiğini söylüyorlar.

Uydurma bir söze hadis demek ne kadar yanlış ve tehlikeli ise, hadis kitaplarındaki veya İslam âlimlerinin kitaplarındaki hadis-i şerifleri de inkâr etmek o kadar yanlış ve tehlikelidir. Kıyamet alametlerini bildiren herbirisi bir mucize olan hadis-i şeriflerden üçü şöyledir:
(Hadisi bırak, Kur’ana bak diyerek beni yalanlayanlar çıkacak.) [Ebu Ya’la]
(Kur’andan başka delil kabul etmem diyenler çıkacak.) [Ebu Davud]
(Sonra gelenler, önceki âlimleri cahillikle suçlayacak.) [Asakir]

İhya’da ve hadis kitaplarında uydurma hadis var demek, o âlimleri cahillikle suçlamak olur.
Bid’at ehlini savunanlar, kendilerine göre uydurma sandığı hadisleri nakleden Ehl-i sünnet âlimlerine saldırıyorlar, bu âlimler, sahih hadisle uydurma sözü ayıramayacak kadar cahillerdi demek istiyorlar. Resulullahın vârislerine böyle saldırıyorlar. Acluni’yi, Ebu Gudde’yi, Iraki’yi senet kabul ediyorlar da, imam-ı Gazali hazretlerini senet kabul edemiyorlar.

İmam-ı Gazali hazretleri kendisinden birkaç asır önce yaşamış ravileri tanımıyorsa, ondan sonra gelenler o ravileri nasıl tanıyor? Hadisler yeni mi çıktı? Raviler yeni mi çıktı? Naklettiği hadislerin ravileri arasında yalancılar olduğunu bilemiyordu diyerek cahillikle suçluyorlar.

Yani hadis-i şerifte mucize olarak bildirildiği gibi, sonra gelenler önceki âlimleri suçluyorlar.

İctihad ictihadla nakzedilemediği gibi, hadis-i şerif de başka hadis-i şerif ile nakzedilemez. Çünkü Resulullah efendimiz, insanların durumuna göre farklı hadisler bildirmiştir. Mesela şu hadis-i şerifler sahihtir:
(Ateşte ısınmış bir şeyi yemek abdesti bozar.) [Müslim, Ebu Davud, İ.Mace, Tirmizi, Nesai]
(Deve eti yemek abdesti bozar.) [Müslim, Ebu Davud, Tirmizi, Nesai]
(Besmele çekmeyenin abdesti yoktur.) [Hakim]

Bunların aksi de bildirilmiştir. Mezhepler de farklıdır. Bu konu diğer maddelerde genişçe izah edilmiştir.
Tekrar edelim, bir muhaddis, bir hadise mevdu demekle o hadis mevdu [uydurma] olmaz. O hadisi başka âlimler, başka muhaddisler bildirmişse onlara göre sahih olur. Bu hadisleri bildiren âlimler için, cahil demek, Cehenneme gidecek demek kıyamet alametlerindendir.
Alt 16.05.2006, 01:25
Benutzerbild von xbaburx
xbaburx xbaburx ist offline
Neuer Benutzer

Standard çoooook aydınlandım vallaa...

gunduz vakti dısarı çıkamıyorum.yaydıgım ısık insanların saga sola kaçışmalarına neden oluyo..gözlerini açamadıkları için kaç kişi trafik kazasıda telef oldu.çok canlar gitti çook.keşke biraz daha az ısıtsaydın bizi..yazık oldu suleyman efendiye.
Antwort