Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Gesellschaft & Soziales

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 26.09.2004, 12:47
eniskaya

Standard III. Din Şûrası izlenimler

Sevgili arkadaslar, Forumda bazi hayvani mahlukatlarla tasrtismalara son vererek, yine eski konumuza geri dönerek, sizlere bence hayti bir önemi olan III. Din Sûrasına davet edilen eski Diyanet isleri Baskani ve Türkiye Cumhuriyetinin en önde gelen Hocasi olan Süleyman Atesin izlenimlerini okumanizi tavsiye etmek istiyorum.
Laik bir yapiya ayni zamanda, devlet eliyle din yürütülen din teskilati, ona göre ve elbette bir coklarimizada göre, tüm Islam-Alemine model olabilecek nitelikte....

Sayfanin alt tarafinda tarihe basarak dünkü mekaleyide okumak mümkün, bugünkü daha önemlide olsa onun devamidir....

Bence bu ve bunun gibi Hocalar arttikca, hem dinimiz hem ruhumuz hemde itibarimiz her anlamda temizlenmis olur. Hurafet dininden uzaklasip Allahin Sevgi dolu Kurandaki dine dönersek, kurtulusumuz olur. Hurafet dini ise, sadece din yobazlarina mahsustur.... bizlere degil.

Selamlar
Enis

Link:

<a href="redirect.jsp?url=http://www.gazetevatan.com/cat/sates.asp?kid=29" target="_blank">http://www.gazetevatan.com/cat/sates.asp?kid=29</a>
Alt 26.09.2004, 18:40
Benutzerbild von 76er
76er 76er ist offline
Neuer Benutzer

Standard Demjenigen

der diese Thesen ernst nimmt wünsche ich einen qualvollen Tod Insallah
Alt 27.09.2004, 11:26
Benutzerbild von oezsu
oezsu oezsu ist offline
Neuer Benutzer

Standard FREIMAURER

Hat jemand etwas über Freimaurerei und seine Logen gehört? Danke im Voraus für Informationen!!!
Alt 27.09.2004, 13:44
Benutzerbild von dilayla52
dilayla52 dilayla52 ist offline
Neuer Benutzer

Standard freimaurer-illuminaten

ich kann nicht sagen, dass ich sehr viel darüber weiß, aber ein bisschen habe ich darüber recherchiert: ich wußte vor kurzem nicht, was diese sind, erst als ich den türk. begriff zu den freimaurern auch mitbekommen habe, wußte ich es einzuordnen. die freimaurer wurden (zwar nicht sicher) ca. im 14. Jh gegründet. eben von handwerkern. es gibt aufnamezeremonien und grade in denen man in der loge ist, wie z.b lehrling, geselle, meister...sie beherzigen die ideale der aufklärung und ihr ziel ist es die geistige vervollkommung zu erreichen. ihnen wird der wunsch nach der "weltherrschaft" nachgesagt und daher kommt auch der vergleich und/oder die verbindung mit den illuminaten, die definitiv nach der "weltherrschaft" aus sind...die freimaurer werden meistens als unterorganisation der illuminaten gezeigt..
hoffe das reicht für s erste (auch aufgrund ihrer symbole)...
für mehr info s würde ich dir suchmaschinen empfehlen, da es zu viele detailfragen gibt....
Alt 27.09.2004, 16:14
unknown

Standard Kürt Fasistler Soykirimlardan Sonra.

Simdide baskasinin mali üzerinde ev yapiyorlar Zaza halkini sömürdikleri kalmamis gibi simdide Arablari ve Türkmenlerin evlerini yakib yikiyorlar.

Bölgesel Kürt yönetiminin, bölgeye yerleşen Kürtlere bedava arsa, bin dolar ve 10 ton çimento dağıttığı bildiriliyor.

KERKÜK- Irak"ta Ocak ayında yapılması planlanan seçimler öncesinde, Kürtler, Kuzey Irak"taki Kürt yönetiminin teşvikiyle Kerkük ve çevresine yerleşiyor. Bölgesel Kürt yönetiminin, bölgeye yerleşen Kürtlere bedava arsa, bin dolar ve 10 ton çimento dağıttığı bildiriliyor. Kerkük ve çevresindeki nüfus dengesini değiştirmeye çalışan bölgesel Kürt yönetiminin teşvikiyle, binlerce Kürt, Kerkük ve çevresine yerleşti. Bahardan bu yana 100"den fazla Kürt köyünün yeniden inşa edildiği bildirildi. Bölgedeki Kürt yönetiminin, bölgeye yerleşen Kürtlere bedava arsa, bin dolar ve 10 ton çimento dağıttığı belirtiliyor. Süleymaniye"deki Kürt yetkililer, Kerkük ve çevresinde gelecek ay yapılacak nüfus sayımından önce mümkün olduğunca çok Kürtün geri dönmesini sağlamayı amaçladıklarını söylüyor. Kürtler bu sayede, Kerkük ve çevresindeki nüfus dengelerini değiştirip, Ocak ayında yapılması planlanan seçimlerde bölgedeki etkilerini artırmayı planlıyor. Yaklaşık 50 bin Arabın ise bölgeden ayrıldığı bildiriliyor.
Alt 27.09.2004, 16:30
unknown

Standard SOKAKTA BIR OGLAN GÖRDÜM

SOKAKTA BIR OGLAN GÖRDÜM

TAKILDI GÖZLERIM GÖZLERINE

A$IGIM SANDI BENI KENDINE

NE BILSIN....

BENZIYORDU GÖZLERI

SENIN GÖZLERINE
Alt 27.09.2004, 17:10
eniskaya

Standard YER YÜZÜNDE CEHALETTEN BASKA PIS

BIRSEY YOKTUR....... bunu buir kesz daha anladim....
Üstad Süleyman Ates Hocaya din cahili kalmis bir aarkadasimizin Mezheplere ve cünüplüge kafayi takarak, Hocamiza bir soru sormus, oda ounu hem uyarir hem azarlar hemde aciklar bir sekilde, Mezheplerin din olmadigini ve Atalarimizdan kalan Hurafetin artik modasi gectigini acikliyor....

Bence o kadar hayiti önem tasiyorki, sizlerle paylasmak istedim.

---------- Alinti-----------------
Bu çağda hâlâ nerelerde dolaşıyoruz?

Soru: Bir arkadaşım, "Cünüpken diş dolgusu yaptırırsan aldığın boy abdestin kabul olmaz. Ancak Hanbeli mezhebine göre alırsan o zaman kabul olur" dedi. Gençken bazen cünüp gezdiğim oldu ama diş dolgusu yaptırıp yaptırmadığımı hatırlamıyorum. Şu an inanılmaz bir sıkıntı yaşıyorum. Şimdi bir kez normal niyetlenerek bir kez de Hanbeli mezhebine göre boy abdestimi alıyorum. Şüphe içinde kalmak beni perişan ediyor. Ne yapmalıyım? (C. Ö.)

Cevap: Görüyor musunuz dinin ruhunu kavramamak, toplumu nasıl sıkıntılara sokuyor. Ne demişler, "Yarım hekim candan eder, yarım molla dinden eder" diye. O senin arkadaşın, dini daraltan, mezhepleştiren dar görüşlü bir kişi. Nedir Hanbeli mezhebi, Şafii mezhebi. Biz Allah"ın kulu, Peygamber"in ümmetiyiz. Kur"ân cünüpken yıkanıp temizlenmemizi emrediyor. Diş bir kemiktir. Bu kemik bazen çürür ve içi mikrop yuvası olur. Onu doldurmak, temizlemektir. Sadece dişi değil, bütün vücudu mikroplardan temizlemektir.

Diş dolgusu olanın boy abdesti kabul edilmezmiş. Kim söyledi bu saçma sözü? Kur"ân mı, hayır. Peygamberimiz mi? Hayır. Çünkü Peygamber zamanında böyle modern biçimde diş dolgusu yoktu. O halde sonradan yetme insanların spekülasyonları, akıl yürütmeleri kimseyi bağlamaz.

Gusül temizlenmektir
Böyle hurafe görüşlere saplanıp kalmayın. Dişi çürük olan doldursun. Sağlığını korusun. İnsan sağlığına aykırı düşünceler, din olamaz. Öyle mekik dokur gibi kâh Hanbeli, kâh Hanefi, kâh Şafii mezhebine niyet etmenin hiçbir anlamı yoktur. Hz. Peygamber İslâm"ı getirdiği zaman ne Hanefi, ne Şafii, ne Hanbeli, ne de herhangi bir mezhep vardı. Öyleyse ne diye Peygamber"den bir iki asır sonra çıkmış insanları peygamberleştiriyorsunuz? Niçin onların görüşlerine niyet edeceksiniz?

Peygamber"in getirdiği Kur"ân"a ve onun yaşam tarzı olan sünnetine uysanıza. Ne Kur"ân"da, ne de sağlam sünnette diş dolgusu gusül abdestine engel gösterilir. Gusül, temizlenmektir. Çürük diş mi temiz olur, yoksa dolgulu diş mi? Çürük diş mikrop yuvasıdır, elli kere yıkansa yine temizlenmez. Dolgu esnasında zaten dişin bütün kirleri, pislikleri, mikroplan temizlenir. Asıl temizlik odur.

Öyle ise dişi önce yıkayıp sonra doldurmak gerekir. Aksi halde insan cünüplükten çıkmaz gibi düşüncelerin gerçekle, Kur"ân diniyle bir ilgisi yoktur. Bizleri yaratan Allah, bize zararlı olacak emirler vermez. Bırakın o modası geçmiş düşünceleri. Ne yazık ki bu çağda hâlâ nerelerde dolaşıyoruz?

---------------- Alinti Ende --------

Link dazu:

<a href="redirect.jsp?url=http://www.gazetevatan.com/cat/sates.asp?kid=29" target="_blank">http://www.gazetevatan.com/cat/sates.asp?kid=29</a>
Alt 27.09.2004, 17:17
eniskaya

Standard Insanoglu insandir olamasa hic bir

pulu, essek gene essktir altindan olsa culu.....

O yüztden sen fazla kafana takma öyle seyleri.... istedikleri kadar Allahin azmani ve hayvani Kürtleri, yani Kirolari, Kerkük ve civarina toplasinlar.....
Eninde sonunda olacak bellidir ve Türkmen kardeslerimiz yasadiklari topraklarda yasamaya devam edecekler......

Bunu degistirmeye kalkani biz degistiririz...... bu kadar basittir..... iyi bilki Devlet politikamiz evrensel ve cok etkilidir.... gerektiginde müdahele edip, eski ortami yeniden düzenleriz..... bu bizim icin hem bir görev hemde antreman kaynagi olur.....

Öyle baskalarinin kicina siginarak asil ve adil olan Türk milletine zülmü bizler kabul edemeyiz demiyorum, etmeyiz....

Benim görüsüm eninde sonunda Iraka müdahele edecegimizi tahmin ediyorum...... ve belki bu sürec sayesinde; Irakta yeni bir Türk modeli Islam devleti kurulabilir.....

Bu sonuc hekes icin en hayirlisi olur....

Selamlar
Enis
Alt 27.09.2004, 17:28
unknown

Standard yangi yasar nuri

nin istegi dogrutusunda bir Islam devletimi hmmmmm

Türkiye Islam devleti mide Iraka Islam devleti kurdursun hmmmmm
Alt 27.09.2004, 17:30
unknown

Standard Süleyman Ates

Bu sahis Elazig li galiba bir yerde okumustum bence Cenabet gezilsin zaten TV lerde sokaklarda olan biten dakika dakika Zina sayilmiyormu.

Yani Süleyman hoca gerici deyilmi cimcekkk
Antwort