Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Gesellschaft & Soziales

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 05.05.2004, 04:23
eniskaya

Standard cok cok dogru

Dinde - eniskaya (04/05/2004 - 2:14) yazimda bende hemen hemen ayni konuya deginmistim.

Dinimizin daha dogrusu Isik dini olam Islam dini Idioloji dini degildir, evrensel bir dindir.
Bütün dinleri vahyileri bünyesinde bulunduran Ilahi bir kanundur ve tüm icinde bulunanlar birebir hayatin bilimin inancin ta kendisidir.

Mezhepler birer Ideolojidir, o zamanda o kisinin kendi SAHSI görüsüdür.
Bazilari ciddi anlamda arastirmaci olup bazilaride tam Anlamiyla ISLAM DINI ALTINDA SALTANAT pesinde olan DIN YOBAZLARIDIR.

Aleviligi birakin Mezhep falan olmayi Allahin vahyettigi Islam diniyle uzaktan yakindan hic bir alaksi yoktur, bunu üstüne basarak söylüyorum.

Ben bunu bizzat Alman Televizyonunda yayinlanan genis bir belgeselde gördüm.
Almanlarin tabiri aynen söyleydi
"Bunlarin Samanizimden toplayip Hiristiyan dini uslüpuyla süslenmis bir merasimden baska bir sey degildir".

Islam ve bütün Ilahi-Dinlerin cercevesini Kuran veriyor, ve kesinkes bunlar bunun disina cikmislardir, hele hele yakindan uzaktan zerre kadar alakalari yoktur.

Kuran "Sefaat yalniz Allaha mahsus", derken yani Allahtan baska hic bir kimse , Peygamber bile dahil bizi kurtaramazken, Aleviler Ali"nin onlara Sefaat edecegini nasil söyleyebilirler.

Adlandiralim

ALEVILER MÜSLÜMAN, HIRISTIYAN, MUSEVI DEGILLERDIR ONLARIN KITAPLARI AYRI OLAN BASKA BIR DINE MENSUPLAR.

O yüzden bizler onlari inanan, ama baska apayri bir dine inanan kisiler olarak, Türk vatandasi olarak kabul ediyoruz.

VE GERCEK BUDUR
Alt 05.05.2004, 04:37
eniskaya

Standard aydilat o zaman

kizip cakmaman gerek.

Mezhep savasi diye bir sey yok, cükü otrada Mezhep diye hic bir sey yok.

Bazi arkadaslar ve ben bunu anlatmaya calisiyoruz.

Her sey acik ve net ortada.
Kuran degismediki....bazilari kendi sahsi Ideolojilerini anlatiyorlar, oda onlarin sorunu.
Istediklerine inanirlar, zaten Hidistanlilarda Ineklere tapiyorlar, kimsede bir sey demiyor.

Bizim kizdigimiz ve asla kabul edemeyecegimiz olay, bunlarin yaptiklarini Islam dini, yani Kuran kurana yamatmalari.

Cekinmeden görüslerini acikla.
Dogrulari söyleyene yeryüzünde hic bir güc bir sey yapamaz.

Eger yapilan seylerin söylenmemesini istiyorsak, o zaman yapmamamiz lagzim.
Zaten insan yaptigi sahtekarligin aciga cikmasini istemez.
Alt 05.05.2004, 13:02
Benutzerbild von ahmet57
ahmet57 ahmet57 ist offline
Neuer Benutzer

Standard Ok :)

Merhaba. Gecen gün biraz sinirli olmamin sebebi ve forumda okudugum bazi yazilarin sebebiyle haksiz yere bazi arkadaslari rahatsiz etmis oldugum icin özür diliyorum.

Haklisin yazilarinin tamamini okumamistim bazi arkadaslarin yazisini okudum ve cok sinirlendim. Af edersin, adam resmen bir tessetürle olan iliskisini anlatiyordu yazilarinda. Bundanda öyle zevk aliyordu. Kendiniside Aleviymis. Ismini vermek istemiyorum. Onunla konusmakta istemiyorum zaten. Son yazini tamamiyle okudum hakli oldugun cok yerler var. Bende Almanyada gecirdim okul yillarimi ve bazi kiz arkadaslarinda basörtüsünü cikardigini ve boyandigni duyduk. Bu cok aci bir gercektir.
Bunun sebebleri nelerdir diye soracak olursak ne ortaya cikiyor? Tabiiki baski degil.(Bu benim görüsüm). Bence ailelerin kizlarina
niye kapanmalarinin gerektigini ögretmeden kapanmalarini istemesinden dolalyi oluyor böyle olaylar. Bazi grubler seni ve senin gibi düsünenleri tensih ederim, sunlari söylüyorlar: "Aileler karari kizlarina birakmali." Bu neye benzer biliyormusun? Daha yeni ayaga kalkmis yani yürümeye baslamis bir bebegi ucurumun kenerina birakip düsermi düsmezmi diye izlemesine benzer.
Kabanmanin asil sebeblerini sanirim biliyorsunuz. Allah icin dersiniz dimi. Yanlis derim. Allaha tessetür takaninda takmayaninda
bir zarari veya faydasi yoktur. Bu korunma meselesidir. Neden korunma? Sadece baskalarinin bakislarindan korunma degil. Kendimizi icimizde
yanlis arzulari yönlendiren Nefsimizden korunmadir. Su düsünceyide yanlis buluyorum Islami yasamak isteyen tam yapsin yoksa
tam biraksin. Yani Namaz kilmayan birinin ya sen zaten namaz kilmiyorsun niye oruc tutuyorsun demek yanlistir. Bayagi uzun oldu galiba.
Alevilik icin ön yargili olmamaya calisiyorum ama bazi konulari anlamadigim icin böyle yapiyorum galiba. Alevi Meshepinden sayilanlar kendilerini Müslüman kesmine katiyorlar bildigim kadariyle.Siiligi anliyorum. Ama Aleviligi anlatacak varmi icinizden? Bu sorum samimidir.

Saygilar
Alt 05.05.2004, 15:31
unknown

Standard HIDIRELLEZ bayraminiz mübarek olsun !!

Simdi aramizda bir kac münafik kafiroglu kafir hidirellez bayramida nedir diyecktir bu cahillerle lütfen muhattab olmayin sayin alevi ve sünni kardeslerim..
yarin sabah main-rhein nehirlerinde sabah namazindan sonra hidirellez bayramini kutluyacagiz ayrica bu nehir kenarlarinda acilacak olan yeni ALEVI ve SÜNNI ermis evliya dede ZIYARETLERIMIZDE törenle acilacaktir..annelerinize babalarinizada bildiin artik ziyaretleri türbeleri dolasmak icin türkiyeye ucmak sart degil almanyadada ziyaaretlerimiz olucak..
lütfen yarin gelecekler
bir seccade
200 gram mevlüd sekeri
bir saz
bir tesbih yanlarinda getirsinler
sabah namazindan sonra tören basliyacaktir..
hü dost hü muhammed hü ali hü osman hü hidir
hüüüüüüüüüüüüüüüüüüüü
Alt 05.05.2004, 15:36
unknown

Standard ja beichte und weine mein sohn !!

seytana uymussun bir kere
agla...
abdest al tövbe et ben bir din adami olarak seni bu günahlardan kurtaracam
yaklas bana evladim korkma,...
In Nomine Dei Nostri Satanas Luziferi Excelsi
hüüüüüüüü tüh tüh tüh 3 günde birseyin kalmiyacak...
Alt 05.05.2004, 17:25
Benutzerbild von zicke
zicke zicke ist offline
Neuer Benutzer

Standard Bist du bescheuert oder was?

Neye inandiginizi kendinizde pek bilmiyorsunz ama neyse konu alevi konusu degil.

Was ist das denn für eine vor Dummheit protzende Aussage?!

OHA yani! Bi dinsiz demedigin kaldi!

Falls du das nächste mal deine so glorreichen Beiträge niederschreiben solltest - lüften - böyle beyninin tek bir hücresini calistirmadan yazma - lütfen dedim bak

Tamam cir cir ötüyorsun anladik ama... Yani ben bile bilgim olmadigi konuda susmayi tercih ederim *ein tip an dich*
Alt 05.05.2004, 17:27
Benutzerbild von zicke
zicke zicke ist offline
Neuer Benutzer

Standard Lass es doch einfach...

Solchen Unwissenden musst du nichts erklären auch wenn du es tust werden sie es nie verstehen!

Wäre ein Funken Intelligenz vorhanden würden sie all diesen Unsinn erst gar nicht äußern...
Alt 05.05.2004, 17:35
Benutzerbild von zicke
zicke zicke ist offline
Neuer Benutzer

Standard Schizo?! Heuchler? Verlogen? was jetzt?

ahlaksiz-dinsiz-imansiz-serefsiz-fesat-yalanci- ve ayirim yapan insanlardan nefret ederim...
Alt 05.05.2004, 19:39
Benutzerbild von ahmet57
ahmet57 ahmet57 ist offline
Neuer Benutzer

Standard o.T.

acayip espiricisin !
gülmenden catliyorum ...
Alt 05.05.2004, 20:20
unknown

Standard Sag ol..

Bunu bir özür olarak algilayip, kabul ediyorum izninle.

Madem Alviligin ne oldugunu ögrenmek istiyorsun, ozaman kanimca, sohbet edebilecegimiz bir ortam dogduguna inaniyorum...
Antwort