Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Wissenschaften & Weltansichten

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 13.03.2004, 14:32
unknown

Standard hersey kolay bence...

anlatmasi veya yazmasi, karsimdaki aklinla düsünmesini rica ederim.
Bagimsizlik herkez icin gecerli ve her konuda.
Siz 1 ay isinize gitmeseniz ne olur ? hic kimseye önceden bir ifade vermeden.
Patronunuz evinize telefon acip ta neden veya nicin isinizin basina gelmedigini mi sorar,bence degil, cünkü "ZENGINLIK BAGIMSIZLIK TIR", evinize isinizden oldugunuzu belirtir.
"BAGIMSIZLIK YASAYAN CANLI ICIN EN ÖNEMLI OLMALI" hayat dostunuzu ne kadar severseniz sevin ona da bagimli olmayin dermisim - kendim düsünürsem evet Bagimliyim beyinsel ve bilgisel olarak hayat dostuma bagimliyim ;(
"Kann man liebe überhaupt verdienen? Antwort - ja Tag für Täglich weil es eine beweggrund ist,dass was wir tun und lassen für einander.
oder muss man einfach so verschenken? - ja mann mus auch wetergeben (verteilen) können nicht nur selber hören wollen.
ist es nicht wertvoll? - Bagimsizliktan baka wertvoll ne olabilir ?

saygilarimla
Alt 14.03.2004, 20:45
Benutzerbild von elaurens
elaurens elaurens ist offline
Neuer Benutzer

Standard .

!
Alt 15.03.2004, 09:33
unknown

Standard merhaba

evet, sana cogu konularda hak vermek gerek, cünkü dediklerin dogru, askin kutsalligini unuttu cogu insanlar, bugün biri yarin digerini gibi yasiyorlar, fakat bu bana göre dogru bir yol degil. ask dedigimiz sex gibi seylerle kiyaslanamaz, siir yazmak da aski yasamak degildir, ama bu dogru ki, ask her dilde ayni sekilde yasanir, bunun lüxle ve herhangi baka seylerle hic alakasi yok bence.
bu arada kafama tekrar bir soru isareti yerlesiyor, ask nedir ki? sanirim bu soruya her insan kendi bakis acisidan cevap verir. bunu her insan baska hisseder galiba!
Alt 15.03.2004, 09:52
unknown

Standard evet, sende haklisin,

fakat ben bu konuyu seninle daha fazla tartisirsam inan hasta olacam. tabii, bagimsizlik cok önemli, ama insan hic bir zaman 100% bagimsiz olamaz, yani düsünsene bu bizim kültürümüzle de cok ilgili bir durum, tabii, siz erkekler icin demesi kolay, ama kizlar ne yapsin? yani biz bagimliliga mahküm olan insanlariz. önce ailen, annen baban, sonrada esin cocuklarin,her zaman baskalarina ihtiyacimiz var.
eger issiz bir adada tak basina yasarsa insan iste o zaman kesinlikle bagimsizdir. ama bu ne kadar gercekci olabilir ki? hele hele sevgiliye bagimli olmak kendinden vazgecmektir, ama sen bunu anlayamazsin, eger seviorsan, en önemli olan seydir hayatta. objektiv olamazsin. bende bir zamanlar senin gibiydim, sevgilim icin deli gibiydim, hep gece gündüz icer gibiydim! ;-)
o yüzden ben aska inanmiyorum, güvenmiyorum, cogu insanlara inanmiyorum, ama genede mutluyum, yasiyorum ve saglikliyim.
ask hersey demek degildir, yani eskiden ask beni hayata baglayan duygudur derdim, so ein quatsch, hic alakasi yok!
sevgile kal görüsmek üzere

ilknur
Alt 15.03.2004, 09:54
unknown

Standard ask ile sex` i karistirmayalim lütfen! o

ohne Text
Alt 15.03.2004, 09:58
unknown

Standard natürlich

sollter dieser vogel uns nicht dankbar sein, weil wir ihn seiner freiheit berauben. das ist nicht richtig, denn sobald du die käfig tür offen vergisst, wird er weg fliegen, da denk er nicht daran, dass du ihn so gut behandelt hast. doch wir wollen mit gewalt alles festhalten, was uns lieb ist um uns daran zu erfreuen. doch wirkliche liebe existiert im herzen, in der seele.
Alt 15.03.2004, 11:30
unknown

Standard Tartismak degil ...

fikirlerini ortaya sürmek bende ona karsi kendi fikirlerimi söze getirmeye ugrasiyorum
Bak ben Hasta(grip) oldum - Virus ta insanlara bagimliymis bütün vücudumu etkizis hale getirdi;((

yazdiklarina saygi duyuyorum mantikli bir düsünce sahibindesin.

Simdi de Kitap Okumaya ayriliyorum

Saygilarimla
Alt 15.03.2004, 13:29
Benutzerbild von donvonramses
donvonramses donvonramses ist offline
Neuer Benutzer

Standard ne kadar asik varsa o kadar da ask

tarifi mi vardir aceba? biraz dogruluk payi vardir belki...en azinda su dogru;insanlarin karakter yapisi askin bicimini ve tarzini büyük oranda etkiliyor..yani kimi aski pozitiv ve,yaratici yasarken sagliksiz insanlar tam tersine yikici ve negativ yasayabiliyor..

netice olarak ask üzerine pauschal bir sey söyleyemem ama iki seyi söyleyebilirim.

1-iyi ve herkese tavsiye edilecek bir sey oldugu kesin .. ( ausgenommen sagliksiz, sado-mazo iliskiler)
2-ask konusulmaktan ziyade yasanmaya müsait ve yasaninca zevk veren bir durum..ask konusulmaz yasanir derler ya hani......
Alt 15.03.2004, 16:28
Benutzerbild von donvonramses
donvonramses donvonramses ist offline
Neuer Benutzer

Standard merhaba lala,

ich habe dich mit einem kurzen beitrag antwortet, der ungefähr so auussieht:

das,was ich über gramatikalische struktur der deutschen sprache gesagt habe und daraus schlussfolgerungen gezogen ( besonders über ungeeignetheit der deutsch auf andere bereichen (kolayci ask siirleri ve popmüzik)
war zugegebeneweise sehr subjektiv,und beruhen nur auf meine beobachtungen..eine sonstige behauptung wäre anmassend und könnte fatele ergebnissen zur folge haben..(en azindan saydigin sairlere ayip ederdik.

yani almancanin aski ve baska türlü duygulari ifade etmeye müsait olmadigini belirttigim seklinde anlasilmak istemem..bunu demek benim haddimi asardi zaten..ama ucuz ve basit laflara
pek uygun olmadigi bana pekala dogru geliyor..gerci bununda dille mi yoksa mäntalite ile mi yada ikisiyle mi ilgili oldugu ayri sorun
Alt 15.03.2004, 20:52
Benutzerbild von escape2
escape2 escape2 ist offline
Neuer Benutzer

Standard pech gehabt! zum glück?

statt sechs richtige hatte ich nur 5 im lotto!
wie sieht es jetzt aus? soll ich mich zurück drehen?

)
Antwort