Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Gesellschaft & Soziales

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 17.01.2005, 12:47
eniskaya

Standard Kusura bakma ama sen bas örtüsü yerine

dinin Kuranin ruhu anlasaydin daha iyi olursu kanaatimce.....

Cogulari gibi sende camiide yatip kalkmayi basa bez baglamyi din zannedip Allah sana daha fazla mükafet verecegini bekliyorsun.....

Bu felaket bir hata....

IBADET AMAC DEGIL, IBADET ARAC....... neyin araci.... Allaha yaklasmanin ve tanimanin araci.....

Bas örtüsüne gelince...... o senin kisisel din algilayisin..... dinde esas Nur 31... örtünmektir....."örtülerinizi gögüs yirtmaclari üzerine vurun" ayni zamandada erkeler icinde gecerli.... yani sadece kadinlar icin degil.......

Örtünmek bir insanlik kanunudur.... sadece Müslüman veya diger dinler icin degil.....

Tüm semavi dinler icin gecerli olan bir kanundur........

Sen yeterki kendi sahsi din anlayisini DIN yapma... yani DIN budur deme..... bilki fetva HZ. Resüle aittir... onun ölümünden sonra insanlik sadece görüs bildirebilir... nicht mehr nicht weniger......

Selamlar
Enis
Alt 17.01.2005, 13:04
Benutzerbild von kerio
kerio kerio ist offline
Neuer Benutzer

Standard seriat sözlük anlami

www.tdk.gov.tr seriat kelimesi verildiginde söyle bir aciklama ortaya veriyor:
Kur"an"daki ayetlerden, Peygamberin sözlerinden çıkarılan, dinî temellere dayanan Müslümanlık kanunları, İslâm hukuku.

burada kanimca agirlik Islam hukuku"dur. laik degerler cart curtu bu sartlari yerine getirmesi sorunu teskil etmekte. islam bilginleri müslümanlarin kuracaklari devletin nasilligi sorusu cevaplanmis degil. ynö sistemin adami oldugu icin tabii ki böyle bir sistemi savunacaktir. ama samimi olmiyan bir insanin öneri ve tavsiyeleri ciddiye almak müslümanlar acisindan akil kari degildir.

diger sistem varyantlari müslümanlar icin nasildir ise yararmi yaramazmi bunlarin degerlendirmesi de yine birtakim sasmaz ölcü ve degerlere göre belirlenmesi gerekir.
Alt 17.01.2005, 17:52
Benutzerbild von aliconda
aliconda aliconda ist offline
Neuer Benutzer

Standard Kolay gelsin LOL o.T.

ohne Text
Alt 17.01.2005, 17:53
Benutzerbild von aliconda
aliconda aliconda ist offline
Neuer Benutzer

Standard Zirvalama rekorununmu pesindesin!??!?! o

ohne Text
Alt 17.01.2005, 18:15
unknown

Standard o.T.

kapandigini ve dinimizi güzel bi sekilde yasamak istedigini inan cok takdir ediyorum. benim basim bagli degil, bu bana ayit olan bi sey zaaten,kismet olur insallah, ama suna gelince: " basi acik YARIM dini kadin veya kizdan etmesinler" diyorsun. böyle bisey demege hakkin yok,allahtan baska hic kimse bunu diyemez. benim basim acik diye ben yarim dinlimiyim? tövbe... bende bes vakit namazimi kiliyorum ve giyinmem de gayet bi müslüman kiza yakisan bi sekilde,sirf basim acik,biraz da isimden dolayi da öyle. bende belki daha cok seyi ögrenmem gerekiyor ama gercekten ruhunu anlaman gerekiyor.basi kapali cok fazla kisi gördüm bunu anlamayan,allah onlara ve sana hepimize dogru yolu göstersin... aklinizi kullanin
Alt 17.01.2005, 18:37
eniskaya

Standard Genau das ist es

isin püf noktasi Kuranin ruhunu dinin ruhunu anlamaktir ess olan......

Bazilari bir seyi yaparken baska seyleri yikiyorlar ama haberdar bile degiller.....
Alt 17.01.2005, 23:16
eniskaya

Standard Gelibolu Belgeseli 18 Martta Kinoda

Üstadlarimizin devletimizi canlari pahasina koruyup Canakkalede verilen dünya standardi kahramanlik ayrtik Sinemalarda.....

Din ve aklin geregi yaptigimiz Cihad savasi Canakkale ile baslayip bir aralar maglubiyetlede sonuclansa, Kurtulus savasiyla son bulmustur.....

Yasayan Gazilerimizin ellerinde öpüp, Sehitlerimize Allahtan Rahmet diliyoruz.....

Iste Allahin mekanizmasi.... kesinlikle hakli olan kazanir ve Muzaffer olur......

Site Cihadin dört boyudundan birisi olan Devleti, mali, mülkü, cani ve Namisu koruma amacli savasin ta kendisi......

Yaklasik 6 devletten toplanan arsiclerle hazirlanan bu dünya gercegi Film, ayni zamandada Avuyturalya ve Yenizelandada yayina girecek......

Benim tavsiyem, buradaki bazi Atatürk ve silah arkadaslari düsmanlarina......

Siz bu Filmi mutlaka seyredin ve devletin serefin ve hasiyetin nasil kazanildigini ögrenin, TC ne gibi zorluklarla kurulup ne gibi sartlar altinda su anki halini almis.....

Birde hic Uni bitirmeden, hic bir egitim görmeden ve hicbir dünya ve kainat, yani din uzamnligi olamdan, kalkmis devleti teslim alma pesindesiniz....... olacak sey degil....

Simdi ecdadimiz can versin bir Deokratik dünya standardi bir devlet kursunlar, sizlerde gelin gidip Hiristiyan ve digerlerine taslim edesiniz.....

Sizin gibi düsünenler elinde su an diger Islam ülkeleri var......

Topunu bir araya getirsen bir adam etmez......

31 yüzyilin örnek ve model devleti olan Türkiye emin adimlarla ilerlemekte ve kendini artik her sahnede göstermekte.....

Ne mutlu Türküm diyene ve ben cok mutluyum... )

Selamlar, Sevgiler
Enis
Alt 17.01.2005, 23:28
Benutzerbild von oezsu
oezsu oezsu ist offline
Neuer Benutzer

Standard Seriat bi yönetim sistemi degildir..

...Seriat kanunu insan denen, aslinda "Halifeligi" üstlenmis insana gelmistir. Diger devleti kurumlar veya devlet sistemlerinin insana ölüm sonrasi yasamda ne faydasi ne de zarari vardir... Yikanmis beyinler gibi papaganlasmadan Öz´de birligi yakalamaktir asil marifet!

Osmanli devletinden bahsediyorsun neden o yönetimi örnek vermiyorsun diye... Peki Osmanli devletinin analarinin hangi kökenden geldigini biliyormusun????
Alt 17.01.2005, 23:36
Benutzerbild von oezsu
oezsu oezsu ist offline
Neuer Benutzer

Standard Kurban bayrami...

... yoktur. Hac Bayrami vardir. Yani Hac´i ziyaret edenleri karsilama bayrami. Tabikii Kurban farzdir, fakat Kurbani kurban etmeden önce, kendi nefsini kurban etmek en büyük marifettir...!
Alt 17.01.2005, 23:39
eniskaya

Standard Senin Seriat yorumuna katilmiyorum

nedenide su...

Was für den Propheten gut war kann für den Menschen nicht schlecht sein....... ama Seriati=Hukuk sitemi yada mekanizmasi cercevesinde....

Öncedende bahsettigim gibi.... en azindan insanligin, Ibrahimi dinler temelinde bulusmayi saglayan hukuk kanunlari... bunlarada mecaz anlamda Seriat deniliyor...

En azindan su anki Üstad müfessirler bu görüste......

Orijinal Seriat kanunlari elbette Kuranin kanunlaridir, yani Kurandaki dinin ön gördügü evrensel insanlik degerleri..... ve bu degerleri Hukuklastirmis devletler.... elbett herkes kendi yorumunu yaparak....

Bence Resülü kopyalamanin yerine asil Kurandaki ruhu anlamak gerekir... onu anlayinca gerisi cözülür gelir
Antwort