Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 26.03.2013, 17:40
Benutzerbild von Billy73
Billy73 Billy73 ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von the_last_time Beitrag anzeigen
Hayir kizmadim, be$er $a$ar diye bir atasözü var, ben Risal-i Nur'u okdum ve din bu mu deyip Allah muhafaza ateist olmaya karar vermistim. Sonra isti$are ettim ve Allah bana sayin Prof. Dr. Yasar Nuri Öztürk'ün bir eseriyle karsilastim ve dünya hayatimi ve ahirettimi kurtarmistim..

O eseri bu degil ama okumani tavsiye ederim

www.grupello.de/dateien/C062.pdf
yine yanilmayasin, dansözcilik bizim isimizdir
Alt 26.03.2013, 17:43
Benutzerbild von Herrlichkeit
Herrlichkeit Herrlichkeit ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Hayir kizmadim, be$er $a$ar diye bir atasözü var, ben Risal-i Nur'u okdum ve din bu mu deyip Allah muhafaza ateist olmaya karar vermistim. Sonra isti$are ettim ve Allah bana sayin Prof. Dr. Yasar Nuri Öztürk'ün bir eseriyle karsilastim ve dünya hayatimi ve ahirettimi kurtarmistim..

O eseri bu degil ama okumani tavsiye ederim

www.grupello.de/dateien/C062.pdf
dogru yalan söylesen belki inanan olacak.

seni inancsiz bir sapkin olarak biliyor eski arkadaslarin.
yusuf (lastoschun eski arkadaslarindan biri) bile bu lastosch "piiieeep piieeepp ......" diyor senin hakkinda.
ben lastosch ne kadar aptal olsada benim yanimda baskasinin hakkinda ve ailesine küfür edemezsin deyip adami susturdum.

senin dans ile günah cikarma inancina en yakin yasar nuriyi gördügünü bizden kacmadi lastosch.

hadi diyelimki sen yasar nurinin yolundan gidiyorsun. sana sormazlarmi yol arkadasini niye satiyorsun diye???

yasar nuri: "chpnin ici disi yalancilarla dolu."

tamam yasar nuriyi sattin.

CHPde yasar nuri hakkinda demedik laf birakmadi. buna nasil göz yumdun?

sizin her yönünüz celiskili. sende celiskilisin.

omurga sahibi olmayi ögren ve düsüncelerini sabitlestir. öyle oynak düsünceli olmakla bir yere varamazsin.
Alt 26.03.2013, 19:10
the_last_time

Standard

Zitat:
Zitat von Herrlichkeit Beitrag anzeigen
dogru yalan söylesen belki inanan olacak.

seni inancsiz bir sapkin olarak biliyor eski arkadaslarin.
yusuf (lastoschun eski arkadaslarindan biri) bile bu lastosch "piiieeep piieeepp ......" diyor senin hakkinda.
ben lastosch ne kadar aptal olsada benim yanimda baskasinin hakkinda ve ailesine küfür edemezsin deyip adami susturdum.

senin dans ile günah cikarma inancina en yakin yasar nuriyi gördügünü bizden kacmadi lastosch.

hadi diyelimki sen yasar nurinin yolundan gidiyorsun. sana sormazlarmi yol arkadasini niye satiyorsun diye???

yasar nuri: "chpnin ici disi yalancilarla dolu."

tamam yasar nuriyi sattin.

CHPde yasar nuri hakkinda demedik laf birakmadi. buna nasil göz yumdun?

sizin her yönünüz celiskili. sende celiskilisin.

omurga sahibi olmayi ögren ve düsüncelerini sabitlestir. öyle oynak düsünceli olmakla bir yere varamazsin.
Iste bir müslüman müsveddesinin yalanlari. Yusuf diye diye kendince bir Yusuf yaratti kafasinda, buna akil veren..

Ben iki tane Yusuf tanirimm. Birisi Cüneyt Arkin rol aldigi "Deli Yusuf" diger ise Delirormanli "Koca Yusuf" Koca Yusuf' ta bizim köydeki Irbähähm emmiye benzedigi icin ilgimi cekmisti.. Bir lakabi da "Cihani titreten Türk"'tür

Anlasilan bayagi yol kat etmissim, Mülltoni dolup tasiyor ve yalana dolana basvuruyorsa, tomates gibi kizariyorsa o zaman bu cöplügün bu barikatin ardi vatandir
Alt 26.03.2013, 19:23
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Iste bir müslüman müsveddesinin yalanlari. Yusuf diye diye kendince bir Yusuf yaratti kafasinda, buna akil veren..

Ben iki tane Yusuf tanirimm. Birisi Cüneyt Arkin rol aldigi "Deli Yusuf" diger ise Delirormanli "Koca Yusuf" Koca Yusuf' ta bizim köydeki Irbähähm emmiye benzedigi icin ilgimi cekmisti.. Bir lakabi da "Cihani titreten Türk"'tür

Anlasilan bayagi yol kat etmissim, Mülltoni dolup tasiyor ve yalana dolana basvuruyorsa, tomates gibi kizariyorsa o zaman bu cöplügün bu barikatin ardi vatandir
bende yusuf'un yalancisiyim.

bak yusuf bir türkisch kahve sahibi. ne kadar issiz gücsüz varsa onun mekaninda takiliyormus.

onun anlattigina göre sende orada takilan biriymissin. hatta yillarca yengenin yaninda kalmis tembellik etmissin. yengen senin hakkinda cok kötü düsünüyormus ve söylemedik laf birakmamis. yusuf'un hakaretlerine hic girmek istemem cünkü kendime yakistiramiyorum. oraya takilip lafta ne holdingler kurdugunu ama gercekte bir is sahibi bile olamadigini anlatti.
üniversite okuyamadi, meslek bile yapamadi tembelliginden dedi.
sonra yengen seni kovmus sende anne evine dönmek zorunda kalmissin.
almanya gibi bir ülkede birak üniversiteyi bir meslek bile yapamamak cok aci birsey.

yusuf'un lakabi vardir ona baltaci derler, belki simdi hatirlamis olacaksin.

bu adami dedigin gibi tanimiyorsan kusura bakma lastosch. özür diliyorum. biz özür dilemesinide biliriz.
ama dogruysa sen burada yine dansözlükle isin icinden cikmaya calisiyorsan sana diyecek sözüm yok.

ps. arkadaslar benim istihbaratim cok güclüdür, asilsiz olan hicbirsey söylemem ama nezaketen yine yumusak davraniyorum lastoscha.
Alt 26.03.2013, 19:49
Benutzerbild von Billy73
Billy73 Billy73 ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
bende yusuf'un yalancisiyim.

bak yusuf bir türkisch kahve sahibi. ne kadar issiz gücsüz varsa onun mekaninda takiliyormus.

onun anlattigina göre sende orada takilan biriymissin. hatta yillarca yengenin yaninda kalmis tembellik etmissin. yengen senin hakkinda cok kötü düsünüyormus ve söylemedik laf birakmamis. yusuf'un hakaretlerine hic girmek istemem cünkü kendime yakistiramiyorum. oraya takilip lafta ne holdingler kurdugunu ama gercekte bir is sahibi bile olamadigini anlatti.
üniversite okuyamadi, meslek bile yapamadi tembelliginden dedi.
sonra yengen seni kovmus sende anne evine dönmek zorunda kalmissin.
almanya gibi bir ülkede birak üniversiteyi bir meslek bile yapamamak cok aci birsey.

yusuf'un lakabi vardir ona baltaci derler, belki simdi hatirlamis olacaksin.

bu adami dedigin gibi tanimiyorsan kusura bakma lastosch. özür diliyorum. biz özür dilemesinide biliriz.
ama dogruysa sen burada yine dansözlükle isin icinden cikmaya calisiyorsan sana diyecek sözüm yok.

ps. arkadaslar benim istihbaratim cok güclüdür, asilsiz olan hicbirsey söylemem ama nezaketen yine yumusak davraniyorum lastoscha.
vay yahudi vay, mültonnede saklanip istihbarat yapiyorsun. onun icin threadler hep kokuyor demekki
Alt 26.03.2013, 20:01
the_last_time

Standard

@ erbärmliche Mülltoni

anlasilan zorla nikahinin altina aldigin teyzenin kizi, mahalle baskisi surasi, öldürülme korkusu burasi, herseyi göze almis ve sana hic bir sey vermiyor. Sende ondan kaynaklanan ezikliklerle birseyler basina vurmus ve böyle halusinasyonlar yasiyorsun... Cok yazik

Sana böyle takkiyeli yalanlis konusmayi Said-i Kürdü'nün Risali Nur'dan mi aldin? Mevlananin aksine oldugundan baska görün diyor ya.. Bak aldim deme yoksa bu zat-i muhterrrem öyle bir rahmet okurum ki, o da hirsindan rüyana gelip seni carpar
Alt 27.03.2013, 10:33
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
@ erbärmliche Mülltoni

anlasilan zorla nikahinin altina aldigin teyzenin kizi, mahalle baskisi surasi, öldürülme korkusu burasi, herseyi göze almis ve sana hic bir sey vermiyor. Sende ondan kaynaklanan ezikliklerle birseyler basina vurmus ve böyle halusinasyonlar yasiyorsun... Cok yazik

Sana böyle takkiyeli yalanlis konusmayi Said-i Kürdü'nün Risali Nur'dan mi aldin? Mevlananin aksine oldugundan baska görün diyor ya.. Bak aldim deme yoksa bu zat-i muhterrrem öyle bir rahmet okurum ki, o da hirsindan rüyana gelip seni carpar
lastosch niye iftiralara basvuruyorsun,
niye sinirleniyorsun?

bak lastosch her kürt senin düsündügün gibi teyzesinin kiziyla evlenmez. her kürtte aile ici evlilik yoktur.
mahalle baskisi ve öldürülme korkusu diyerek yine irk'i kötülemek amaciyla hareket ettigin cok net.

sana sordugum soru cok basitti, sen tanimiyorum dedin. bende yusuf'u cok iyi tarif ettigimi zannediyorum. hala yalan söylemeye devam edip tanimiyorum diyorsan özür diliyorum dedim.

ama omurgali olup yalan söyledim evet yusuf'u taniyorum dersen adam olmaya ilk adimini atmis olursun.

karar senin taniyormusun tanimiyormusun?

lütfen yine dansöz gibi kivirip konuyu baska yere cekme.
Alt 27.03.2013, 21:15
Cakabeyy

Standard

Zitat:
insallah okursun kardesim.

CHP İstanbul Milletvekili Faik Tunay'in dedigi gibi önyargili yaklasanlar hakkindaki kitaplari ve Risale-i Nur'u okumasini tavsiye etmeli.
Insallah..Bence Bediüzzaman kesinlikle yanlis anlasiliyor, öyle bir insan hayatta bu söylenen iddialari yapmaz..
Ismet inönü gibilere karsi mevkisi, makami, parasi , askerleri olmadan daha üstün, becerikli ve istedigini basaran, Risale-i Nurlari dagitan, yazacak talebeler yetistiren birisi oldugu icin iftira atiliyor sanirim...bir de Osmanli Ruhunu tasidigi hatta Osmanli hakkinda( neden cöktügü ve nasil tamir edilecegi hakkinda) ipuclari verdigi icin, iftira atiliyor...
Alt 27.03.2013, 21:23
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von Cakabeyy Beitrag anzeigen
Insallah..Bence Bediüzzaman kesinlikle yanlis anlasiliyor, öyle bir insan hayatta bu söylenen iddialari yapmaz..
Ismet inönü gibilere karsi mevkisi, makami, parasi , askerleri olmadan daha üstün, becerikli ve istedigini basaran, Risale-i Nurlari dagitan, yazacak talebeler yetistiren birisi oldugu icin iftira atiliyor sanirim...bir de Osmanli Ruhunu tasidigi hatta Osmanli hakkinda( neden cöktügü ve nasil tamir edilecegi hakkinda) ipuclari verdigi icin, iftira atiliyor...
aynen dedigin gibi arkadasim.

bak lastosch risali nur hakkinda iftira atti ama günlerdir benim soruma cevap veremiyor.

3 yildir ilk defa bir konuda galip gelme sansi yakaladi ama cevap veremiyor.

niye cevap veremiyor?
cünkü yalan söyledigini itiraf edemiyor. o omurga onda eksik.

erkek dedigin yalan söylediginde cikip özür dileyerek evet yalan söyledim diyebilmeli ama bunu yapabilmek icin önce erkeklik bulunmasi lazim.
Alt 27.03.2013, 21:46
Erfahrener Benutzer

Standard

yilandan korkmam, yalandan korkarim.

yusuf'u tanimiyorum diyen lastosch bu konuya niye omurgali yaklasip aciklik getirmiyorsun?

birak artik bu oyunlari.

yalanlari ne kadar sürdürürsen o kadar o batakliga saplanir birgün cikamaz kendin bile yalanlarina inanirsin.

bak benim elimde belgeler var tanidigina dair. ben sana sadece özür dilemen icin sans taniyorum.

fazla uzatma ve iftiralarindan ve yalanlarindan dönerek burada özür dile.

öyle kacmakla bu konudan siyrilamazsin.
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche