Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Aktuelles

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 19.08.2011, 10:40
Benutzerbild von PasaZade
PasaZade PasaZade ist offline
Erfahrener Benutzer

Ausrufezeichen Somali açlığa teslim oldu!

Somali'de açlık yüzünden can kayıpları artıyor. En savunmasızlar yine çocuklar. Son üç ay içinde açlıktan ölen çocukların sayısı 29 bin. Hepsi beş yaşın altında. Ülkenin güneyindeki beş bölgede resmen açlık ilan edilmiş durumda. Gereken yardım ulaşmazsa 500 bin çocuk ölümle burun buruna olacak.

Birleşmiş Milletler'in tahminine göre 640 bin Somalili çocuk beslenemiyor.

Yeterli yardım ulaşmaması halinde hepsi ölümle burun buruna gelecek....
Alt 19.08.2011, 12:06
Yetismeister

Standard

-( Bu sene Filtreler Somaliye gitsin..
Alt 20.08.2011, 23:53
ZuebY

Standard

fitirlerini daha vermeyenler.. simdi online verebilirler..
https://secure.ihh.org.tr/
allah kabul etsin..
hayirli ramazanlar..
Alt 21.08.2011, 18:06
niksiznick

Standard Somali ikinci bir DENIZ FENERI'DIR

SAKIN YARDIM ELI UZATMAYIN. DUYGU SÖMÜRÜSÜ ILE AKP ve tayfasi mali götürmenin derdinde
Mazlumlara Deniz Feneri ne kadar yardim ettiyse Bosna'da magdur müslümanlar ne kadar yardim gördüyse Somali'li magdurlar da o kadar yardim görürler. Kul hakki gasp eden AKP ve tayfasini Allah'a havale ediyorum.
Bilal Erdogan'di galiba adi bu zat-i muhterremin. Babasi devletül reise Tayyib hazreleri. Bu zat-i muhterem askere gitmedi cürük raporu varmis. Ancak bu sahisin serveti 1 milyar dollara yakin tahmin ediliyormus.. Babasi devletül reisin varligi Isvicre'de 8 ayri hesapta 8 Milyar dollarmis.
Basbakanda olsa o bir devlet memurudur. Nasil oldurda bu serveti edinmis?
Kul hakki yiyenlerin hesabini HSYK yandas hakimleri degil HAKIMLER HAKIMI CENAB-I ALLAH CELLE CELLALÜHÜ SORSUN

Geändert von niksiznick (21.08.2011 um 18:14 Uhr).
Alt 21.08.2011, 20:14
Yetismeister

Standard

Yardim etmek icin sadece deniz feneri yokya bu dünya da!! "Sakin yardim eli uzatmayin" demek cok yalnis. Basbakana da "kendi ülkemizde o kadar fakir varken Somaliye neden yardim edelim" diyorlarmis. Bu cok egoistce bir yaklasim. Somalidekiler acliktan ölürken bos milliyetcilik yapan insanciklarin kendi ülkelerinde de kimseye yardim edeceklerini zannetmiyorum.
Alt 21.08.2011, 22:44
niksiznick

Standard

Zitat:
Zitat von Yetismeister Beitrag anzeigen
Yardim etmek icin sadece deniz feneri yokya bu dünya da!! "Sakin yardim eli uzatmayin" demek cok yalnis. Basbakana da "kendi ülkemizde o kadar fakir varken Somaliye neden yardim edelim" diyorlarmis. Bu cok egoistce bir yaklasim. Somalidekiler acliktan ölürken bos milliyetcilik yapan insanciklarin kendi ülkelerinde de kimseye yardim edeceklerini zannetmiyorum.
Bunun milliyetcilikle alakasi yok. Tayyip ve tayfasi milleti dolandirmanin pesinde. Bütün yardimlar onun ve yandaslarinin ceplerine inecek. Oraya giden yardim da deve de kulak olacak. Paranin bir kismi ile yardim bile alinsa. Alinan yardim yandas firmalardan alinacak. Tabi ki cok daha pahali fiyata. Ister yardim eden ister etmeyin. Zaten yardim magdurlara ulasmayacak! Bende söylemesi!
Alt 22.08.2011, 12:34
Benutzerbild von PasaZade
PasaZade PasaZade ist offline
Erfahrener Benutzer

Daumen runter

Zitat:
Zitat von niksiznick Beitrag anzeigen
Bunun milliyetcilikle alakasi yok. Tayyip ve tayfasi milleti dolandirmanin pesinde. Bütün yardimlar onun ve yandaslarinin ceplerine inecek. Oraya giden yardim da deve de kulak olacak. Paranin bir kismi ile yardim bile alinsa. Alinan yardim yandas firmalardan alinacak. Tabi ki cok daha pahali fiyata. Ister yardim eden ister etmeyin. Zaten yardim magdurlara ulasmayacak! Bende söylemesi!
Somalide cocuklar ölüyor!!! Sen burada zirliyorsun.
Alt 22.08.2011, 14:46
niksiznick

Standard

Zitat:
Zitat von PasaZade Beitrag anzeigen
Somalide cocuklar ölüyor!!! Sen burada zirliyorsun.
Asil zirvalayan sensin. Somali'de cocuklar ölüyormus. Ölen ölür kalan saglar bizimdir. Tasima suyla degirmenin ne kadar dönecegini saniyorsun bakalim. Hem Tayyip hazretlerinin yardim kuruluslarina para yollamis olursak ölmeyecekler mi saniyorsun. Bir sey degismeyecek cünkü yardimlar oraya gitmeyecek yandaslarin ceplerine inecek. Iste sana Deniz Feneri e.V. örnegi. Al sana Bosna-Hersek örnegi ordaki mazlum müslümanlar ac susuz ve silahsiz gözü dönmüs, Türklerden tarihi intikam almak isteyen Sirplara ve Hirvatlara karsi savasirken, o yardimlari toplayanlar keyf-i sefa sürdürüyorlardi. Bu tarihe böyle gecti.

Geändert von niksiznick (22.08.2011 um 15:21 Uhr).
Antwort