Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Aktuelles

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 20.07.2014, 19:48
Benutzerbild von benekalice
benekalice benekalice ist offline
Erfahrener Benutzer

Ausrufezeichen Seriat'in Kanun'larinin temeli hadislerde

Bu hadisle ilgili birsey söyleyebilen yok mu? Hani
kendini iyi müslüman diye tanitanlar ve Müslüman'ligin bir parcasi
seriat kanunlaridir deyip, bunun adina FORUM CIHAD 'ligi yapanlar?

Dinden cikmanin cezasi hangi Seriat ülkesinde varmis dedi bir kac gün önce ve
Cihad (din icin savas) diye birseyin olmadigini savunan user.

Seriat kanunlarinin dayandigi hadiselereden bir tanesi.

"Onların ellerini, ayaklarını kestirdi, gözlerini çıkarttı. Sonra onlar Harre mevkiine atıldılar. Onlar su istediler, fakat kendilerine su verilmedi. [1]"

"Bize Hammâd, Eyyûb'dan; o da Ebû Kılâbe'den; o da Enes ibn Mâlik(R)'ten şöyle tahdîs etti. Ukl veya Ureyne kabilelerin*den bir topluluk -râvî: Ben onun ancak Ukl'den dediğini biliyorum, demiştir- Medine'ye geldiler. Peygamber (S) onlar için sütlü develer emretti. Onlara sadaka develerinin bulundukları yere çıkmalarım, on*ların sidiklerinden ve sütlerinden içmelerini emretti. Onlar gidip o de*velerin sütlerinden ve sidiklerinden içtiler, nihayet hastalıklarından kurtulup iyileştikleri zaman çobanı öldürdüler de develeri sürüp gö*türdüler. Bu haber kuşluk vakti Peygamber'e ulaşınca, hemen arka*larından arayıcılar gönderdi. Gündüz yükselmeden yakalanıp getiril*diler. Peygamber onlarla ilgili emrini verdi. Onların ellerini, ayakla*rını kestirdi, gözlerini çıkarttı. Sonra onlar Harre mevkiine atıldılar. Onlar su istediler, fakat kendilerine su verilmedi.

Ebû Kılâbe: İşte bunlar hırsızlık yapmışlar, insan öldürmüşler, îmândan sonra Allah'ı inkâr etmişler, bu büyük cürümlerle beraber Allah'a ve Rasûlü'ne de muhârib olmuşlardır, demiştir . Sahih-i Buhari (savaş)"
Alt 21.07.2014, 09:46
Benutzerbild von 1978salih
1978salih 1978salih ist offline
Erfahrener Benutzer

Beitrag Zeka yoksullugunda TAVAN yapiyosun !

benekalice kadin !

1- Sana yüzlerce defa söyledim " Ben müslümanim ve Sadece Kurandan faydalanirim ve sana tavsiyem Lütfen Kuran i ac bir defa , bastan sona bir oku !

2- Hadislerden faydalanmak illaki önemlidir ! ama Kuran öncegelir !
( Allahin Kelami ile , insanlarin lafini veya yalanlarini bir tutmak , benim aklima yatmiyor )

3- Sana Allah yardimci olsun, islah etsin, gönlüne genislik versin, kalbindeki paslari atsin , insaallah rabbim sana , ilahi ask nedir bu dünyada hissettirir !

Her seyin en iyisini bilen rabbim, seni ilmiyle ve kudretiyle terbiye etsin !

Yahu Kadin Benekalice, neden bu isyanin be ?
Ne yapti sana Islam, inan ben Islamiyetin burda kurtaricisi veya kollayicisi degilim, RABBIM kuran da AYETINDE der ki " Dini ve Kitabi biz insanliga verdik, ve kuruyucusuda biziz "

Yani acikcasi insanlar, size benim ihtiyacim yok, din de benim kitapta , sadece siz insan gibi yasayip, benim size hediye ettigim akil ile , beni bilin, bulun ve bana sükr edin !

acikca her bir katliam i ISLAM veya Kuran a yikmak , ALLAH inkar etmek, onun olan DINI kötülemek karalamak, inanmasan bile , sana ne kötülügü oldu , diye sormak istiyorum.

yasamiyorsun , sevmiyorsun, inanmiyorsun !

iyi kimseyi tinlamiyordur inan senin hayatin !

ama küfr etmek dini kötülemek ile ne kazaniyorsun !

tekrar söylüyorum !!! kuran i okumadan bana garip garip islam ile bagdasmayan , örnekler verme !

ben bu gibi yalanlarla , iftiralarla ilgilenmiyorum, Rabbim kendi dinini ve kelamini yalanlayanlara illaki, bir gün gelir hesap sorar !

be sadece bir insanim , senin gibi ve sadece senin inanmadigin bir dine inaniyorum, seviyorum ama fani sevgisi benimkisi , SEVDIGIMLE YASAMIYORUM !

Inan kalbim agliyor , baris olmayan bir dünyada yasamaktan !

Selametle
Alt 21.07.2014, 10:47
Erfahrener Benutzer

Standard Bunalrin su yüzüne cikip, halkin ögrenmesini istemeyenler

@salih

Senin durumun vahim, cünki kendini dev aynasinda gören müftü, seyh falan saniyorsun?
Seriatcilara baya öZENMISSIN. Suudi Arabistan'daki seriat mahkemelerindeki müftüler gibi, kendin fetva bile vermeye calisiyorsun burada. SENIN NEYE INANDIGIN kimseyi ilgilendirmiyor. Daha anlayamamissin!!!!

Burada konu Müslüman ülkelerinde. LAIK'ligi lanetleyen Müslüman'larin, kurdugu SERIAT REJIMLERININ dayandigi Islam dininde yer alan hadisler!!

Sanki Müslüman'ligin gereklerini, müslümanlarin nasil inandigini sen belirliyorsmussun gibi, birde de TERBIYESIZLIK yapiyorsun.

Kimse sana insan gibi konusmasini ögretememis, kaldi ki Müslümanligi anlatacaksin.

Agzin pis sözlerle, iftiralarla dolu, kalkmissin benim burada bir hadisi paylastigim icin, küfür ettigimi IFTIRA atiyorsun!!!

Terbiyesiz sey!!!

Nerde küfür etmissim!, göster o yeri, eger adam gibi adam isen?

Tekrar benim sorum bu konuyu bilenlere:
Seriat Mahkemeleri hangi hadislere dayanarak karar veriyorlar, kimin recm edilecegini, boynu vurulacagini, eli, bacagi kesilecegini????

CIHAD icin hersey CAIZ Suudi Arabistan'daki köktendinci Müslümanlar icin:

http://www.milliyet.com.tr/bu-nasil-...10/default.htm

Pakistan'daki köktendinci Müslüman'lar icin:

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/6301184.asp

Zitat:
Zitat von 1978salih Beitrag anzeigen
benekalice kadin !

1- Sana yüzlerce defa söyledim " Ben müslümanim ve Sadece Kurandan faydalanirim ve sana tavsiyem Lütfen Kuran i ac bir defa , bastan sona bir oku !

( Allahin Kelami ile , insanlarin lafini veya yalanlarini bir tutmak , benim aklima yatmiyor )

3- Sana Allah yardimci olsun, islah etsin, gönlüne genislik versin, kalbindeki paslari atsin , insaallah rabbim sana , ilahi ask nedir bu dünyada hissettirir !

Ne yapti sana Islam, inan ben Islamiyetin burda kurtaricisi veya kollayicisi degilim, RABBIM kuran da AYETINDE der ki " Dini ve Kitabi biz insanliga verdik, ve kuruyucusuda biziz "

Yani acikcasi insanlar, size benim ihtiyacim yok, din de benim kitapta , sadece siz insan gibi yasayip, benim size hediye ettigim akil ile , beni bilin, bulun ve bana sükr edin !

acikca her bir katliam i ISLAM veya Kuran a yikmak , ALLAH inkar etmek, onun olan DINI kötülemek karalamak, inanmasan bile , sana ne kötülügü oldu , diye sormak istiyorum.

tekrar söylüyorum !!! kuran i okumadan bana garip garip islam ile bagdasmayan , örnekler verme !

ben bu gibi yalanlarla , iftiralarla ilgilenmiyorum, Rabbim kendi dinini ve kelamini yalanlayanlara illaki, bir gün gelir hesap sorar !

be sadece bir insanim , senin gibi ve sadece senin inanmadigin bir dine inaniyorum, seviyorum ama fani sevgisi benimkisi , SEVDIGIMLE YASAMIYORUM !

Selametle

Geändert von benekalice (21.07.2014 um 11:00 Uhr).
Alt 21.07.2014, 11:21
Erfahrener Benutzer

Standard

Bak kadin !

akli dengen gercekten bozuk !

Küfr ne demek onu bile bilmiyorsun !

küfr - Ayetlerin disinda yani ayetlere dayanmaksizin , ayet karsitligi yapmaya bir manada küfr denilir.

islam ülkeleri diyorsun, neden islam ülkeleri bukadar kötü yönetiliyor diye soruyorsun : Cevap = Ne yazikki islam ülkeleri diye , kendini disariya tanitan arap devletlerinin, dini meze yapip, senin gibi düsündügünü sanan , beyin yoksunlarina konusma ortami hazirliyorlar.

gercekten sana artik cevap vermek istemiyorum, betonlaasmis bir kafanin , iyilesecek yumsayak ve hatta dagilacak tek yeri var , ORASIDA = Mezar !!

senin sonunu neden kendime dert edineyim diyorum , seni ve halini ALLAHA havale ediyorum !

sen gercekten NAMERT ve KÜSTAH bir kadinsin !

sana Allah sahidim olsun ki ve burdaki insanlar sahittir ki ayirdigim hic bir saliseyi helal etmiyorum !

senin benim inancim hakkinda yaptigin her türlü karalamalari da , senin ic dünyan ile bir tutuyorum !

senin icin ne ise disinda bir !
bence dogru olan tek yanin bu !

tekrar dan.

NE müfti ne alim nede bir veliyim !

ben senden bile az bir bilgisi olan , sadece aklin yolunu birde yaradana güveni olan bir faniyim !

ne seninle derdim olabilir nede bir baska si ile !
benim derdim, kendini baskalari icin helak eden kalbim ile !

Eyvallah ve Insaallah
salih
Alt 21.07.2014, 11:36
Erfahrener Benutzer

Standard Ayrica kafayi siyirtmis olan sen Salih'sin, bir yazilarina bak

Ben buraya alintilar yapiyorum Hadis'lerden ve Kuran'dan.

Seriat ülkeleri bunlara dayaniyor, popoloundan uydurmuyorlar bu kanunlari.
Ve Atatürk'ün kurdugu LAIK'ligi lanetledikleri icin. AKEPE Tayyip'i de bu yolda ilerliyor.

Milleti hala uyutmaya calisiyorsunuz, Seriat ülkelerindeki yapilanin Islam dini ile alakasi olmadigini söyleyerek. Tüm cezalarin dayanagi Hadis'lerde ve Kuran'da var. Hepsini Allah yolunda yapiyorlar.

Senin bana haksizca ve gereksizce Allah yolunda küfür ve iftira attigin gibi.

Benim inandigim yüce güc, Seriat Kurallari'ni koymuyor.
Ve senin gibilerden insallah, insanligi, en basta cocuklari ve kadinlari, korur!

Zitat:
Bak kadin !

akli dengen gercekten bozuk !

Küfr ne demek onu bile bilmiyorsun !

küfr - Ayetlerin disinda yani ayetlere dayanmaksizin , ayet karsitligi yapmaya bir manada küfr denilir.

islam ülkeleri diyorsun, neden islam ülkeleri bukadar kötü yönetiliyor diye soruyorsun : Cevap = Ne yazikki islam ülkeleri diye , kendini disariya tanitan arap devletlerinin, dini meze yapip, senin gibi düsündügünü sanan , beyin yoksunlarina konusma ortami hazirliyorlar.

gercekten sana artik cevap vermek istemiyorum, betonlaasmis bir kafanin , iyilesecek yumsayak ve hatta dagilacak tek yeri var , ORASIDA = Mezar !!

senin sonunu neden kendime dert edineyim diyorum , seni ve halini ALLAHA havale ediyorum !

sen gercekten NAMERT ve KÜSTAH bir kadinsin !

sana Allah sahidim olsun ki ve burdaki insanlar sahittir ki ayirdigim hic bir saliseyi helal etmiyorum !

senin benim inancim hakkinda yaptigin her türlü karalamalari da , senin ic dünyan ile bir tutuyorum !

senin icin ne ise disinda bir !
bence dogru olan tek yanin bu !

tekrar dan.

NE müfti ne alim nede bir veliyim !

ben senden bile az bir bilgisi olan , sadece aklin yolunu birde yaradana güveni olan bir faniyim !

ne seninle derdim olabilir nede bir baska si ile !
benim derdim, kendini baskalari icin helak eden kalbim ile !

Eyvallah ve Insaallah
salih

Geändert von benekalice (21.07.2014 um 11:43 Uhr).
Alt 21.07.2014, 12:22
Erfahrener Benutzer

Standard

evet ne yazikki popolarindan uyduruyorlar, senin gibi yobazlarda bunlara inaniyor !

dini yorumlaman icin dini bilmen gerekir !

sende de bu bilgi ne yazikki sifir altinda, inan ilmin gerilemesine yol acan sebeplerin basinda sen yapida insanlar var.

senin bu durumda olmanin tek sebebi , bilimsel olarak sadece su sekilde aciklanabilir .ana rahminde , göbek bagindan kopuk bir sekilde, gelismeye calismis olmak !

gercekten seni anlayan bir insan göster, beyniyin var olduguna inanayim !

sende ki noksanlik , sana yapilan dualari bile algilamayacak kadar gelismis !

sen nekadar yirtinsanda , ELHAMDULILLAH MÜSLÜMANIM BEN !

inaniyorum ki bu kelam bile seni cildirtiyordur !
nedenini artik kendin biliyorsundur !

Ahmak seni !

Zitat:
Zitat von benekalice Beitrag anzeigen

Ve Atatürk'ün kurdugu LAIK'ligi lanetledikleri icin. AKEPE Tayyip'i de bu yolda ilerliyor.

Milleti hala uyutmaya calisiyorsunuz, Seriat ülkelerindeki yapilanin Islam dini ile alakasi olmadigini söyleyerek. Tüm cezalarin dayanagi Hadis'lerde ve Kuran'da var. Hepsini Allah yolunda yapiyorlar.

Ve senin gibilerden insallah, insanligi, en basta cocuklari ve kadinlari, korur!
Alt 21.07.2014, 12:27
Erfahrener Benutzer

Standard Islam'daki hadisleri ve Kuran'daki sure'leri paylasan karsi

kin kusan SALIH!!!

Bu hadislerin ve sure'lerin olmadigini söyleyemiyor ama sansi olmadigini bildigi icin küfür ve beddua ediyor, iftira atiyor.

Aferin SALIH, ben LAIK'likten yana cok Müslümanlar da gördüm, hic biri Allah'a sükür sana benzemiyor.

Etrafimda namazini da kilan, orucunu da tutan cok Müslüman var. Hepsi Seriat'i lanetliyor, ve birtek LAIK bir düzende huzur olacagini bilen Müslümanlar.

Zitat:
Zitat von benekalice Beitrag anzeigen

Geändert von benekalice (21.07.2014 um 12:31 Uhr).
Alt 21.07.2014, 13:14
Benutzerbild von uno
uno uno ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

mk, dünya tersine dönüyo...
lan ilk defa bi dincinin bi laige YOBAZ dedigini okuyorum.Bu kafamda "acaba,laikler gercekten de yobazlasiyor mu lan!?" sorusunu getirdi. ha gayret... fasistlesme ve yobazlasma konusunda önünüz acik. AKP'nin tayyibi,CHP'nin ekmelettini oldugu sürece hersey olagan mk!

Zitat:

evet ne yazikki popolarindan uyduruyorlar, senin gibi yobazlarda bunlara inaniyor !

dini yorumlaman icin dini bilmen gerekir !
Alt 22.07.2014, 09:11
Benutzerbild von Bosphorus_
Bosphorus_ Bosphorus_ ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von uno Beitrag anzeigen
mk, dünya tersine dönüyo...
lan ilk defa bi dincinin bi laige YOBAZ dedigini okuyorum.Bu kafamda "acaba,laikler gercekten de yobazlasiyor mu lan!?" sorusunu getirdi. ha gayret... fasistlesme ve yobazlasma konusunda önünüz acik. AKP'nin tayyibi,CHP'nin ekmelettini oldugu sürece hersey olagan mk!
Cok mu sasirdin? Sana da inanc dusmani yobaz kombo (komunist) deniliyor Tayyip'e, Ekmeleddin'e soz var terorist destekcisi Demirtas'a laf yok tabi, seni sempatizan
Alt 22.07.2014, 09:43
Benutzerbild von Bosphorus_
Bosphorus_ Bosphorus_ ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
benekalice kadin !

Selametle
Bunlar Kuran'i 1 kere bile okumamis, Islamofobik sitelerden cimbizla sectikleri ayetleri, butunlugu bozarak bize gostermeye calisan, Kuran'da da adlari gectigi gibi, kaybetmeye mahkum kisiler. Bunlarin kalpleri kin ve nefret ile muhurlu, sonsuza kadar da oyle kalacaklar. Bunlarda provokasyon, kin, nefret, sinsilik, fesat ve insanlar arasina fitne sokma, carpitma, ne ararsan var.

Kuran bunu 1400 yil oncesinden tahmin etmisti, oyle gelecegi goren bir din:

Saff Suresi 8. Ayet:
''Onlar ağızlarıyla Allah'ın nûrunu söndürmek istiyorlar. Halbuki kâfirler istemeseler de Allah nûrunu tamamlayacaktır.''
Antwort