Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Gesellschaft & Soziales

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 13.08.2013, 14:18
Cakabeyy

Standard Birileri, Bütün Müslümanlari Huriler ve 4 evlilik pesinde saniyor

Buna Bediüzzaman Hazretleri, Fethullah Gülen Hocaefendi ve Hekimogu ismail ile cevap verecegim ki, yanlis bildiklerini ve insanlara yanlis seyler anlattiklarini bilsinler....

Bediüzzaman Said Nursi Hazretleri.;

Ben cemiyetin iman selâmeti yolunda âhiretimi de feda ettim. Gözümde ne Cennet sevdası ne Cehennem korkusu var. Cemiyetin yirmi beş milyon (Türkiye'nin o günkü nüfusu) Türk cemiyetinin imanı namına bir Said değil bin Said feda olsun. Kur'an'ımız yeryüzünde cemaatsiz kalırsa Cennet'i de istemem. Orası bana zindan olur. ...
Milletimin imanını selâmette görürsem Cehennem'in alevleri içinde yanmaya razıyım. Çünkü vücudum yanarken gönlüm gül gülistan olur."

Yukarıda görüldüğü gibi Bediüzzaman “Cennet sevdası ve cehennem korkusu ile hareket etmediğini” ifade etmektedir.

Zaten imanın kemal mertebesi Allah'a iman ve ibadet “cenneti kazanmak ve cehennemden sakınmak için olmadığı” bütün cumhur-u ulemanın ittifakı ile sabittir.

Allah'a iman ve itaat, Allah olduğu içindir. Yunus Emre “Cennet cennet dedikleri / Birkaç köşkle birkaç huri / İsteyene ver onları / Bana Seni gerek Seni” dizeleri bunu en güzel şekilde ifade etmektedir.

Bediüzzaman’ın iman hizmeti buna yöneliktir

Fethullah Gülen Hocaefendi;

"Milletinize ve insanlığa hizmet emek istiyorsanız ganimet gibi bir derdiniz olamaz! Hizmet ile çıkar bir arada olamaz! Yol yapma bize, rahat yürüme başkalarına; çalışma ve gayret bize, ganimet başkalarına.."

Hekimoglu ismail ;

İhlasın özü bir işi Allah rızası için yapmaktır. İnsanın duyguları çeşitli olduğu için beklentileri de çeşitlidir. Belki onlarca beklentisini bir kenara iterek yalnız ve yalnız Allah rızası için ibadet edecek.

Simdi buraya, o kisilerin ne yazacagini, ne yapmaya calisacaklarini da yazarim ama önemi yok, nasilsa bosa gidecek...
Antwort