Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Gesellschaft & Soziales

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 29.07.2013, 10:43
Benutzerbild von benekalice
benekalice benekalice ist offline
Erfahrener Benutzer

Pfeil Müslümanların mutsuz olduğu ülkeler:

aşar Nuri Öztürk diyor ki;

"Müslümanların perişan olduğu ülkeler: Filistin, Afganistan, Libya, Irak, Yemen, Suriye.

Müslümanların mutsuz olduğu ülkeler: Cezayir, Mısır, Fas, Tunus, İran, Pakistan, Özbekistan, Türkistan, Türkmenistan, Azerbaycan, Lübnan, Suudi Arabistan.

Müslümanların mutlu olduğu ülkeler: Avustralya, Kanada, İngiltere, Fransa, İtalya, Almanya, İsviçre, Amerika, Norveç, Hollanda, Danimarka.

Yani Müslümanlar, Müslüman ülkelerin tümünde perişan veya mutsuz, Müslüman olmayan ülkelerin tümünde mutlu ve keyifli.

Türkiye, Müslüman dünyada bir istisna idi. Neden? Petrolü, parası olduğundan mı? Hayır! tam aksine, petrol ve para, o mutsuz Müslüman ülkelerin elinde. Türkiye, Atatürk ışığı ve Cumhuriyet devrimlerinin getirdiği aydınlık ve akılcılık sayesinde farklı idi. Batı bunu gördü ve Atatürk'e düşmanlığı din sanan alçak ve aptalları yanına alıp Cumhuriyet'in ve Atatürk devrimlerinin altını oyarak Türkiye'yi bir istisna olmaktan çıkardı. Şimdi Türkiye'yi de en azından 'mutsuz' ülkeler arasına koymamız gerekiyor. Böyle giderse bir süre sonra Türkiye 'perişan' ülkeler listesine girecektir."

Kaynak: Yaşar Nuri Öztürk, Din Maskeli Allah Düşmanlığı Şirk... s, 12-13, Yeni Boyut Yayınları, 2.Baskı, İst.2013.
Alt 29.07.2013, 13:47
Benutzerbild von TaylanSadi
TaylanSadi TaylanSadi ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Batıya ve Batı emperyalizmine veryansın eden Yaşar Nuri hoca;Müslümanların Batıda mutlu ve keyifli olduğunu nasıl söyleyebilir? bu,çelişki yada biraz Yaşar hoca zırvalamış yoksa onun adına senmi zırvaladın?
Alt 29.07.2013, 14:20
Benutzerbild von benekalice
benekalice benekalice ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard Baska Nick'le seref ve ciddilik kazanilmaz

Zulfikar ve cakabey olarak serefsizligini ortaya koyduktan sonra TaylanSadi olarak mi burada hokkabazlik yapmaya basladin?

Zitat:
Zitat von TaylanSadi Beitrag anzeigen
Batıya ve Batı emperyalizmine veryansın eden Yaşar Nuri hoca;Müslümanların Batıda mutlu ve keyifli olduğunu nasıl söyleyebilir? bu,çelişki yada biraz Yaşar hoca zırvalamış yoksa onun adına senmi zırvaladın?
Alt 29.07.2013, 17:21
the_last_time

Standard

Zitat:
Zitat von benekalice Beitrag anzeigen
aşar Nuri Öztürk diyor ki;

"Müslümanların perişan olduğu ülkeler: Filistin, Afganistan, Libya, Irak, Yemen, Suriye.

Müslümanların mutsuz olduğu ülkeler: Cezayir, Mısır, Fas, Tunus, İran, Pakistan, Özbekistan, Türkistan, Türkmenistan, Azerbaycan, Lübnan, Suudi Arabistan.

Müslümanların mutlu olduğu ülkeler: Avustralya, Kanada, İngiltere, Fransa, İtalya, Almanya, İsviçre, Amerika, Norveç, Hollanda, Danimarka.

Yani Müslümanlar, Müslüman ülkelerin tümünde perişan veya mutsuz, Müslüman olmayan ülkelerin tümünde mutlu ve keyifli.

Türkiye, Müslüman dünyada bir istisna idi. Neden? Petrolü, parası olduğundan mı? Hayır! tam aksine, petrol ve para, o mutsuz Müslüman ülkelerin elinde. Türkiye, Atatürk ışığı ve Cumhuriyet devrimlerinin getirdiği aydınlık ve akılcılık sayesinde farklı idi. Batı bunu gördü ve Atatürk'e düşmanlığı din sanan alçak ve aptalları yanına alıp Cumhuriyet'in ve Atatürk devrimlerinin altını oyarak Türkiye'yi bir istisna olmaktan çıkardı. Şimdi Türkiye'yi de en azından 'mutsuz' ülkeler arasına koymamız gerekiyor. Böyle giderse bir süre sonra Türkiye 'perişan' ülkeler listesine girecektir."

Kaynak: Yaşar Nuri Öztürk, Din Maskeli Allah Düşmanlığı Şirk... s, 12-13, Yeni Boyut Yayınları, 2.Baskı, İst.2013.

Malasef Yasar Nuri Öztürk isin özünü isabet etmis! Biz kendimizi Asya'da ama menfaatimizi Avrupada arayan zavalli insan yiginlari olmussuz..

Bati medeniyeti bu günlere öyle kendiliginden gelmedi. Onlar da bedel ödeyerek, calisarak, cirpinarak bu günlere geldiler. Bak göreceksin demedi deme, Cin'de bir balon gibi patlayip gidecek. Dubai'de Burj el Arab'in ve 7 Yildizli hotelin, o yeni yapilarin üzerine cöl kumu dökülüp kapanacaklar ama bati her daim ayakta duracak. Cünkü onlar degirmenini bilim ve ilim nehirinin yanibasina kurdular... Hz. Tayyip efendi, tasima suyla degirmen dönmez.. Satmakla da ancak hersey elden gider..
Alt 29.07.2013, 18:29
Erfahrener Benutzer

Standard

Ben ne Zülfikar`ım nede Cakabey,o yüzden "şerefsiz" kelimeni üzerime alınmadım,senin gibi zavallıları gördükce acıyorum
Alt 29.07.2013, 18:39
the_last_time

Standard

Zitat:
Ben ne Zülfikar`ım nede Cakabey,o yüzden "şerefsiz" kelimeni üzerime alınmadım,senin gibi zavallıları gördükce acıyorum
Almanya'da mutlu degilsen, o zaman daha niye ordasin? Iste celiski bu, zurnanin zirt ettigi delik burasi..

P.S. Benekalice Kusuruma bakma sen ona agzinin payini vermedin, bende kendimi geri tutamadim..
Alt 29.07.2013, 18:59
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von the_last_time Beitrag anzeigen
Almanya'da mutlu degilsen, o zaman daha niye ordasin? Iste celiski bu, zurnanin zirt ettigi delik burasi..

P.S. Benekalice Kusuruma bakma sen ona agzinin payini vermedin, bende kendimi geri tutamadim..
yukardaki yazıları okuyunca acıma hislerim bir kat daha arttı
eskilerin deyimi ile şöyle cevap vereyim "ZIRVA TEVİL GÖTÜRMEZ"
Alt 29.07.2013, 19:05
the_last_time

Standard

Zitat:
yukardaki yazıları okuyunca acıma hislerim bir kat daha arttı
eskilerin deyimi ile şöyle cevap vereyim "ZIRVA TEVİL GÖTÜRMEZ"
Evet zirva tevil götürmez, sorulan soruya cevap veremeyenlerin acizlikleri, eger karsindaki kisi de zerre kadar insanlik varsa, acima duygusuna sebep olur... Senin kimseye acima lüksün yok. Ben sana aciyorum ama bir yere kadar..

Sorumu tekrarliyorum, niye o zaman o begenmedigin Almanya'dasin madem Avrupa, Almanya vs. bu kadar kötü de.. % kac Türklerin orda yardim aldigini biliyormusun? Bilsen daha da fazla aglardin.. Su anda Islam dünyasinin icler acisi hali Yasar Nuri Öztürk'ün tarif ettigi gibi.. Eger biraz Türkiye Cumhuriyeti olarak onlardan iyiye dogru fark aldiysak o begenmedihiniz ATATÜRK sayesinde... Bak PKK sirf Ceylanpinar'in karsisina degil TÜRKIYEN'NIN ICINDE BILE BAYRAK ASIYOR... OSURUKTAN TAYYARE SELAM SÖYLE O YARE....

Hanefi Fikihi ise Afghanistan'da var, hemde o bicim... git oraya, orda yasa o zaman? Yüregin yemiyor degil mi?

Geändert von the_last_time (29.07.2013 um 23:35 Uhr).
Alt 30.07.2013, 04:01
Erfahrener Benutzer

Standard

Yazılarına bakınca ,senin Levanten mi Levantinermi isimli bir cahile benzediğini düşünüyorum,o cahilde tıpkı senin gibi zırvalıyordu
Almanyada yardım alanlar sana cevap versin o konuda ve yardım alanlara hakaret içeriyor yazıların,dikkat et sende yardım alanlardan olabilirsin bir gün.
Bu arada cümlelerin ilkokul çocuklarından beter, kendine Atatürkcüyüm demek sakın insanlar bir yerleriyle gülerler sana.
Alt 30.07.2013, 17:31
the_last_time

Standard

Zitat:
Yazılarına bakınca ,senin Levanten mi Levantinermi isimli bir cahile benzediğini düşünüyorum,o cahilde tıpkı senin gibi zırvalıyordu
Almanyada yardım alanlar sana cevap versin o konuda ve yardım alanlara hakaret içeriyor yazıların,dikkat et sende yardım alanlardan olabilirsin bir gün.
Bu arada cümlelerin ilkokul çocuklarından beter, kendine Atatürkcüyüm demek sakın insanlar bir yerleriyle gülerler sana.
Aha karsima bir "süper zeka tahsilli" daha cikti gene. Gördügüm kadariyla bu süper zeka tahsilli riskini "gavur Alman ellerinde" ariyor.. Almanya'da dogup büyümedigi kesin... Sonradan görme müslümandan dönme mi neydi? :-D Neydi süper zeka tahsilli TaylanSadi? Öyle bir seydi degil mi?

Cok basit bir soru sordum ona bile cevap veremiyor ve ikinci kanaldan polemik yapmaya calisoyor
Ben senin anladigin klassik sekilde bir Atatürkcü degilim. Ama onun en büyük hayranlarindan birisiyim. Son 100 yüzyilin en büyük dehasi..
Türklerin Almanya'daki halinini anlasilan bilmiyorsun gelip burda da iskembe-i kübra'dan atip tutuyorsun...

TaylanSadi, eger kendine güveniyorsan sorularima cevap...Senin 5. sinif kalitesi tahsilini ben cebimden bozuk para diye cikarir harcarim..

Burda kendilerini "tahsili ve akademik" ilan edenlerin akibetini de takip etmissindir herhalde?
Bir de sana tahsilli dedim diye arkan tavana cikmasin. Ben burda her zaman der_levantiner oldugumu söylüyorum ama daha yeni farketmissin, iste senin gibi birisinin tahsilli ancak bu kadar olur.. Eh normal bir akibet, aydinlanma bir ampülle ile olursa olacagi bu kadar olur, ama karanliklara aliskin birisine bu da büyük bir basari :-D

Haa Türkceme gelince Almanya'da 10 sene Türkce dil ve din dersi egitimi görmüs birisiyim, yani von der Sekundarstufe II'dan tut Abitur'ya kadar.. Anlayacagin Türkce de sana on basarim, Almanca'da da sana on bin basarim :-) Deutsch LK auf dem schwierigsten Gymnasium von NRW, sinifta tek Türk ben idim, simdi anliyorum niye

Geändert von the_last_time (30.07.2013 um 17:54 Uhr).
Antwort