Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Aktuelles

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 09.05.2014, 12:36
Caka_Bey

Standard

Bence sorun; Ateistler kendini aciklamiyor, her ülkede varlar belki savaslarin cogunda parmaklari var ama gezindigi ülkeler dini ülkeler olarak gectigi icin isin icinden kolayca siyrilabiliyorlar...

yani böyle zekaya hayranlik duymak lazim...
Alt 09.05.2014, 13:20
Benutzerbild von __CENK__
__CENK__ __CENK__ ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard :))))

Zaten türkleri hep koyun gibi görenler,onlara o kadar cok kabullendirmiski bu durumu?
Her Türk bir koyun gibi,cobanlarin her istedigini yapar,o nerde istiyorsa orda otlanir,sonra kessin diye boynu nu uzatir.....
Bir aydin vardi,türklerin yüzde 90 i aptaldir diyordu,ben daha akilli olan bir türke raslamadim,Bence yüzde 95))
"Kabede mekke de degil ne ararsan kendinde ara"Bu sözde müslümanlara birsey anlatiyor mu bilmiyorum,ama görünen köy klavuz istemiyor onu biliyorum?
Fundamantalistler yapilan katliamlari kabul etmemek icin,zeytin yagi oldular))
Sanki tekbir getirerek,kelle kesenler,ataist?
Güldürmeyin arkadaslar ya,dinlerin sapiksal öge tasidigini kabul edin,gerci etmesenizde gercek bu!
Son söz günes balcikla sivanmaz!
Alt 09.05.2014, 15:46
Caka_Bey

Standard

Zitat:
Zitat von __CENK__ Beitrag anzeigen
Zaten türkleri hep koyun gibi görenler,onlara o kadar cok kabullendirmiski bu durumu?
Her Türk bir koyun gibi,cobanlarin her istedigini yapar,o nerde istiyorsa orda otlanir,sonra kessin diye boynu nu uzatir.....
Bir aydin vardi,türklerin yüzde 90 i aptaldir diyordu,ben daha akilli olan bir türke raslamadim,Bence yüzde 95))
"Kabede mekke de degil ne ararsan kendinde ara"Bu sözde müslümanlara birsey anlatiyor mu bilmiyorum,ama görünen köy klavuz istemiyor onu biliyorum?
Fundamantalistler yapilan katliamlari kabul etmemek icin,zeytin yagi oldular))
Sanki tekbir getirerek,kelle kesenler,ataist?
Güldürmeyin arkadaslar ya,dinlerin sapiksal öge tasidigini kabul edin,gerci etmesenizde gercek bu!
Son söz günes balcikla sivanmaz!
Cok seyi kabul ediyorum ama bunu Ateistler icin de gecerli degilmis gibi göstermeni kabul etmiyorum...

tekbir getirerek kelle kesenler milyonlarca insan da degil, bunu da düsünmen lazim...

Ne olursa olsun, sen kabullenmeyebilirsin lakin, bir cok Müslüman, Hristiyan ülkelerinde Din düsmanlari da var, hem de üst kademelerde...

burada nasil ki Müslüman, hristiyan, yahudi hatayi kendin de aramiyorsa, din düsmanlari da her sey bana serbest diye düsündügünde ayni hatayi yapmis oluyor...

Din düsmanlari kendilerini Dini ülkelerden dolayi baskida hissediyorsa, sürekli tehdit altindayiz diye düsünüyorsa o bence kendi problemleri....

sürekli olumsuz taraflari görüp kendimi savunmaliyim, onlari önce ben mahvetmeliyim diyenler hatayi kendinde arasinlar,

Elimden geldigince hic bir düsünceyi yasaklamak istemedim, kimseye kolay kolay oruc tutacak misin diye bile sormam....

Cok dindar oldugunu bildigim bir kisiye bile kolay kolay sen Namaz kiliyor musun, oruc tutuyor musun diye sormam...

benim isim sevdirmek, kolaylastirmak ve kendi isime bakmak..
Alt 09.05.2014, 15:49
Erfahrener Benutzer

Ateistlerin sirf Din inanci tasidigi icin insan öldürdügünü bir kere ispat etseler,hic gam yemiycem.....
Hiristiyanligin ortadoks kligi rus halkinin yegane mezhebidir a ahmaklar.....
Ateistler,kendi halinde ve hümanist yasarlar kanimca....
Aksi daha henüz kanitlanamadi.....
Daha önce yazdim yine yazim;dinler diyorum,bu hangi din olursa olsun ona diyorum...
Suan pratikte islam fanatiklerinin yaptigi katliamlari örnek veriyorum sadece......
Alt 09.05.2014, 16:06
Caka_Bey

Standard

Zitat:
Ateistlerin sirf Din inanci tasidigi icin insan öldürdügünü bir kere ispat etseler,hic gam yemiycem.....
Hiristiyanligin ortadoks kligi rus halkinin yegane mezhebidir a ahmaklar.....
Ateistler,kendi halinde ve hümanist yasarlar kanimca....
Aksi daha henüz kanitlanamadi.....
Daha önce yazdim yine yazim;dinler diyorum,bu hangi din olursa olsun ona diyorum...
Suan pratikte islam fanatiklerinin yaptigi katliamlari örnek veriyorum sadece......
Nereden biliyorsun ateistlerin kendi halinde ve hümanist yasadigini?

ben sana bir kelime hakaret etmedim, sen bana ahmak diyorsun, görüyoruz kim daha iyi Insan..

Sen Fanatik ateist olmussun, bence baskalari ile ugrasacagina kendinle ugrassan mesele cözülür...

Sana islam düsmani diyen yok zaten, bütün dinlere düsmansin anladik.
Alt 09.05.2014, 16:14
Erfahrener Benutzer

Standard :)))

Ahmak lik hakaret degil,durum belirlemedir,düsüncesizce laf söyleyen,haraket edene denir...Saf gibi birsey,tabi türkce olmadigi icin anlamadin normal.....
Yok ben bütün dinlere düsman degilim,hicbirini benimsemiyorum sadece,düsman olsam benim sizlerden bir farkim kalmaz....
Ben fikirlerimi hür savunan biriyim,zulm nerede kime yapilirsa ben oraliyim,zülm edene karsiyim...
Sen benim kadar irak savasini bagira bagira anlatmamissindir,ben bagira bagira 1 milyondan fazla insan öldügünü,100binden fazla cocugun kayboldugunu,9 yasina kadar tecavüz edilmemis bir kizin kalmadigin bagira bagira söyledim.....
Ben insan icin üzülürüm,sen ve senin gibiler din icin.....
Eger yazilarimda bireysel kiricilik varsa özür dilerim,ben genel olarak tartismalarda düsünceye yönelik söylerim,burasida sinirli,destan yazacak halimiz yok ya,kisa kisa ifade ediyoruz iste......
Alt 09.05.2014, 16:37
Caka_Bey

Standard

Zitat:
Ahmak lik hakaret degil,durum belirlemedir,düsüncesizce laf söyleyen,haraket edene denir...Saf gibi birsey,tabi türkce olmadigi icin anlamadin normal.....
Yok ben bütün dinlere düsman degilim,hicbirini benimsemiyorum sadece,düsman olsam benim sizlerden bir farkim kalmaz....
Ben fikirlerimi hür savunan biriyim,zulm nerede kime yapilirsa ben oraliyim,zülm edene karsiyim...
Sen benim kadar irak savasini bagira bagira anlatmamissindir,ben bagira bagira 1 milyondan fazla insan öldügünü,100binden fazla cocugun kayboldugunu,9 yasina kadar tecavüz edilmemis bir kizin kalmadigin bagira bagira söyledim.....
Ben insan icin üzülürüm,sen ve senin gibiler din icin.....
Eger yazilarimda bireysel kiricilik varsa özür dilerim,ben genel olarak tartismalarda düsünceye yönelik söylerim,burasida sinirli,destan yazacak halimiz yok ya,kisa kisa ifade ediyoruz iste......
Karsisindakini bilmeden, haklarinda sizden farkim kalmaz gibi sözler yazan kisilerden hoslanmam..
Hakkimda pozitif konussa da kabul etmem. beni tanimayip hakkimda iyi konusan dalkavuktur.

Yerinde olsam bu kadar acele kendimi iyi ilan etmeye calismaz, baskalarini taniyor gibi yapmazdim..

insanlar ne dedigine degil, ne yaptigina bakar...
Alt 09.05.2014, 16:52
Erfahrener Benutzer

Standard Ben `desinlerki `icin birsey yapmam

Insan oglu degisik bir yaratik tabi?
Iyi seyler,kisiye göre degisir,sana göre iyi olan bana göre kötü olabilir?
Ben genel yaziyorum yazilarimi,özel birine yazsam zaten direk isim koyuyorum oraya....
Bu konuyu geciyorum...
Ben hayatim boyunca hic bir gücün,hicbir kisinin sultasi ve gücü altina girmedim girmemde...Kimseyide himayem altina almadim ve almam,insan bana göre hürdür ve nasil yasamak isterse öyle yasar...Sadece kendisi belili bir kültürde yasiyor diye;baskasini zorlayarak oraya cekmeye calisanlara boyun egmem ve kimseninde boyun egmemesini önerir ve savunurum.....
Ayni seyler baskalari icinde gecerli,kimin ne yaptigini burda gercekten kac kisi bilirki?
Onun icin her yazilani üzerinize almayin,ben genelleme yapiyorum,bir ahmak kelimesi icin özel olarak yazdim o kadar.....
Alt 09.05.2014, 18:31
Erfahrener Benutzer

kendilerini anca böyle tatmin etsinler,Müslüman olmus bilmem nereli edebiyatinida cok duyduk....
Peki sirf avrupaya gelmek ugruna hiristiyan olanlardan haberiniz var mi?
Antalya fuhus merkezlerinden ögrenebilirsiniz.....
Alt 09.05.2014, 22:02
Erfahrener Benutzer

isvecin isi gücü yok müslüman olan adami konusacak?
Hem konussa ne olur ki,son 10 yilda 1 milyona yakin insan sirf cikarlari icin hiristiyan oldu........
Antwort