Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Aktuelles

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 21.04.2017, 21:51
Benutzerbild von Lara__
Lara__ Lara__ ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von YigitAdam Beitrag anzeigen
Ben Müslüman bir Türküm.ülküm Islamdir yani seni beni alemleri yaratanin nizamindan baska nizam tanimam.Besyüztane basim olsa hicbiri sizin taptiklarinizin karsisina egilmez.Kaypaklik yapip kivirmana gerek yok...Kaypak kaya ne pohsa apoda pkk de aynidir..yani onbinlerce masum insanin kani ellerinize zihinlerinize bulasmis katillersiniz.velevki tetik cekmemis olun.acanki destekliyorsun ayni katilsin.burda humanistlik taslayarak insan olamazsin..hayvan bile olamazsiniz..Ancaka gercek bir pismanlik duyup kürt Türk halklarindan özür dilersaniz , o zaman kardesim bacim olabilirsin...

apo,fetö,tayip neyse Pkk da odur..Nokta

benim canimida daha fazla sIkma ,yazacaksan ahlakli bir sekilde yaz,yazamiyorsan defol.
Alt 21.04.2017, 21:52
___OZAN___

Standard Offf LARA

Zitat:
Zitat von Lara__ Beitrag anzeigen
Ne demek PKK terörist bir örgütü deyildir ??o zaman Erdoganda Diktatör deyil!!
HItlerden sonra kendi halkini bu kadar ezen,kullanan,eziyet eden terör örgütü PKK örgütüdür.
Kürtleri kin ve nefretle asiliyarak daglari cikmalarina cahil kalmalarina neden olan ksidir...simdi bütün dünya terör örgütü barzaniye savas ilan etse ondan yana mi olmaliyiz?onca masumun insanin kanina girmis,alcakca pusu kurmus,kendi halkinin cehaletinden fadyalanip yobazlasmasina neden olmus,bebek katili,aske rkatili...sen olayi teklestiroyrsun,bütün dünya kürtlere deyil Terör örgütüne karsiydi bunlarin arasinda türk ve yabanci teröristlerde vardi cogunluk kürtlerdi....PKK bir terör örgütüdür buda bir gercektir..savunulacak bir tarafi asla yoktur
Lara ulusların kendi kaderini tayin hakkı diye birşey var,bu hakkı elinden alınırsa bir ulus,doğal olarak hakkını arar.
Kaldı ki Kurtuluş savaşında ve akabinde,Hep kurulan cümle şudur görüşmlerde,bizler Türk ve Kürt uluslarını temsil ediyoruz...
Kürtlerin Kurtuluş savşı yıllarında nasıl ki ayrılma gibi bir fikirleri yoksa,gelinen aşamada da yok...
Kaldı ki sen realiteden uzaksın,bu açıdan bakınca doğruyu göremezsin.Kürt halkı son 30 yılda aydınlanma devrimi yaptı dersem yanılmamış olurum....
Savaş acıyı,zulmü,ölümü getirmekle beraber toplumlarıda geliştirir....
Pkk nın yaptığı en büyük yanlışlardan biri kitleye yönelik katliam eylemleridir,ki ben bu tür eylemleri terörist eylem olarak görmüşüm ve öyle yazmışımdır...
Bir halka veya bir ülkeye yönelik tüm saldırılarda,saldırandan yana olup,saldırılana karşı mı olmalaıyız.Yani Kobane de İŞiD ve destekçileri,İsrail,Amerika ve onun buradaki candarmalığını üstlenen Akp yi mi desteklemeliyiz.Düşünmesi bile kötü,dünyanın tüm pisliklerinin organize ettği savaşta(Ki kendilerine göre çıkar hesapları olan),pisliği yaratanları mı desteklemeliyiz,yoksa ona karşı olanları mı.
Türkiyede bir iç savaş var ve bu taa Özal zamanından beri bir şekilde bitirilmek,bir anlşmaya varılmak isteniyor,ama tam o yönlü Halk bilinçlendirilirken,Uluslar arası silah satıcıları bir şekilde ortalığı yeniden karıştırıyor.Bunu yaparken de önce millyetçi duygulara oynuyorlar.....
O kadar karmaşık bir konu ki bu,anlamak için ulusların kendi kaderini tayin etme hakkından,ulusların nasıl oluştuğuna kadar okuman,araştırman gerekir.Çok uzun bir konu,ve sadece bir iki kelimeyle anlatılabilecek bir konu da değil...
Alt 21.04.2017, 21:58
Benutzerbild von YigitAdam
YigitAdam YigitAdam ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

pislik sen daha düne kadar ozanin altina yatiyordun..ne oldu birden degistin..birbirine toz kondurmuyordunuz..Pkk fetoyu doguran senin tapanagin kemal oldugunu bilmiyorsan ögrenda öyle gel...
Zitat:
Zitat von Lara__ Beitrag anzeigen
apo,fetö,tayip neyse Pkk da odur..Nokta

benim canimida daha fazla sIkma ,yazacaksan ahlakli bir sekilde yaz,yazamiyorsan defol.
Alt 21.04.2017, 22:01
___OZAN___

Standard Yiğitkızıma;

Zitat:
Ben Müslüman bir Türküm.ülküm Islamdir yani seni beni alemleri yaratanin nizamindan baska nizam tanimam.Besyüztane basim olsa hicbiri sizin taptiklarinizin karsisina egilmez.Kaypaklik yapip kivirmana gerek yok...Kaypak kaya ne pohsa apoda pkk de aynidir..yani onbinlerce masum insanin kani ellerinize zihinlerinize bulasmis katillersiniz.velevki tetik cekmemis olun.acanki destekliyorsun ayni katilsin.burda humanistlik taslayarak insan olamazsin..hayvan bile olamazsiniz..Ancaka gercek bir pismanlik duyup kürt Türk halklarindan özür dilersaniz , o zaman kardesim bacim olabilirsin...
Bence senin dinin imanın tıpkı ağa babların ki gibi paradır.Bol keseden atmaya gerek yok,bir yüzüğüm var değip iktidara gelenlerin bin odalı sarylarda yaşadığını dünya alem biliyor.
Sözde bana türkçe absürt yapıyor,taşlama sanatına öykünüyor,içi boş bir iki rapça yazıdan başka bir halt bildiğin yok,yazdığın herşey bir yerlerden okuyup ezber paylaştığın şeyler.
Fikirlerinin ekletik olmasından belli...
Akp iktidara geldiğinden beri kaç kişi öldü biliyormusun?Bu katliamları yapanları biliyormusun?Bu katliam yapanları lojistik desteği kimin verdiğini biliyormusun?Akp arcılığıyla son 10 yılda tüm dünyada yaklaşık olarak 3 milyon insanın öldürüldüğünü biliyormusun? Hani bir söz varya,dinime küfreden müslüman olsa..
Anlamadığım şey 30 binden fazla insan öldü bu iç savaşta,neden 10 binlerce diyorsun,yavaş yavaş 10 bine çekip,kürtlere sahip çıkmayacaksın sanırım.....
Alt 21.04.2017, 22:06
Erfahrener Benutzer

Standard

kivir kaypakkaya kivir...Ben hicbir parti pirtinin ideolojinin hovardaligini yapmadim yapmamda...Hatalarini yüzlerine söylerim dogrularinida desteklerim..senin zerre vicdanin varsa sabahlara kadar uyutmamasi lazim seni...50 BIN TÜRK KÜRT HALKININ KANI BULASMIS EL VE ZIHNINIZE halen burda insanlik taslayabiliyorsan tüküreyim senin insanligina..defol karsimdan sarlatan ..Emperyalistlerin kiralik katilisiniz bunu dagdaki coban bile biliyorken halen kaypaklik yapmanin anlami yok

Zitat:
Zitat von ___OZAN___ Beitrag anzeigen
Bence senin dinin imanın tıpkı ağa babların ki gibi paradır.Bol keseden atmaya gerek yok,bir yüzüğüm var değip iktidara gelenlerin bin odalı sarylarda yaşadığını dünya alem biliyor.
Sözde bana türkçe absürt yapıyor,taşlama sanatına öykünüyor,içi boş bir iki rapça yazıdan başka bir halt bildiğin yok,yazdığın herşey bir yerlerden okuyup ezber paylaştığın şeyler.
Fikirlerinin ekletik olmasından belli...
Akp iktidara geldiğinden beri kaç kişi öldü biliyormusun?Bu katliamları yapanları biliyormusun?Bu katliam yapanları lojistik desteği kimin verdiğini biliyormusun?Akp arcılığıyla son 10 yılda tüm dünyada yaklaşık olarak 3 milyon insanın öldürüldüğünü biliyormusun? Hani bir söz varya,dinime küfreden müslüman olsa..
Anlamadığım şey 30 binden fazla insan öldü bu iç savaşta,neden 10 binlerce diyorsun,yavaş yavaş 10 bine çekip,kürtlere sahip çıkmayacaksın sanırım.....

Geändert von YigitAdam (21.04.2017 um 22:09 Uhr).
Alt 21.04.2017, 22:09
___OZAN___

Standard ....

Zitat:
pislik sen daha düne kadar ozanin altina yatiyordun..ne oldu birden degistin..birbirine toz kondurmuyordunuz..Pkk fetoyu doguran senin tapanagin kemal oldugunu bilmiyorsan ögrenda öyle gel...
Ben LARA ya yine toz kondurmam yiğitkızım.
Siyasi fikir ayrılıkların olması başka,bir insanın genel tavrı başkadır.Daha öncede yazdım şimdi de yazıyorum,Bütün yobazların toplamı Lara nın bir saç teli etmez.
Hem ne biçim insansınız siz ya,bir kadın size karşı yazınca,neden hakaret ediyor,onuruna saldırıyorsunuz?Sebep ne boynuzlandın mı yoksa?
Genelde noynuzlananlar bu tür hakaretleri eder....
Alt 21.04.2017, 22:13
Benutzerbild von Lara__
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Siyasi fikir ayrılıkların olması başka,bir insanın genel tavrı başkadır.Daha öncede yazdım şimdi de yazıyorum,Bütün yobazların toplamı Lara nın bir saç teli etmez.
Hem ne biçim insansınız siz ya,bir kadın size karşı yazınca,neden hakaret ediyor,onuruna saldırıyorsunuz?Sebep ne boynuzlandın mı yoksa?

t$k ederim Ozan,

Siyasi tercihimi ne olursa olsun ortak yönümüz Vatan TC olmali
Alt 21.04.2017, 22:17
Erfahrener Benutzer

Standard

Hernekadar vurussakta hakini yemem..Lara kendini savunabilecek gücte ve birikime sahip, neden ikide bir yalakalik edip durursunuz ona,,,senin gibi birkac adam gecinen soytaridaha var buralarda Laraya yalakalik etmekten bir hal oluyorsunuz...Ya nekadarda kaypakmissiniz ya omurgasizlik bu olsa gerek:-))

Zitat:
Alt 22.04.2017, 00:18
___OZAN___

Standard ...

Zitat:
Hernekadar vurussakta hakini yemem..Lara kendini savunabilecek gücte ve birikime sahip, neden ikide bir yalakalik edip durursunuz ona,,,senin gibi birkac adam gecinen soytaridaha var buralarda Laraya yalakalik etmekten bir hal oluyorsunuz...Ya nekadarda kaypakmissiniz ya omurgasizlik bu olsa gerek:-))
Sen ve hak,birbirne tezat şeyler.
Kaldıki ben Lara yı savunuyorsam bundan sana ne?
Hem Lara senin gibi bin yobaza taş çıkarır buna inan.O bir Amazon
Alt 22.04.2017, 19:41
Benutzerbild von Lara__
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Lara ulusların kendi kaderini tayin hakkı diye birşey var,bu hakkı elinden alınırsa bir ulus,doğal olarak hakkını arar.
Kaldı ki Kurtuluş savaşında ve akabinde,Hep kurulan cümle şudur görüşmlerde,bizler Türk ve Kürt uluslarını temsil ediyoruz...
Kürtlerin Kurtuluş savşı yıllarında nasıl ki ayrılma gibi bir fikirleri yoksa,gelinen aşamada da yok...
Kaldı ki sen realiteden uzaksın,bu açıdan bakınca doğruyu göremezsin.Kürt halkı son 30 yılda aydınlanma devrimi yaptı dersem yanılmamış olurum....
Savaş acıyı,zulmü,ölümü getirmekle beraber toplumlarıda geliştirir....
Pkk nın yaptığı en büyük yanlışlardan biri kitleye yönelik katliam eylemleridir,ki ben bu tür eylemleri terörist eylem olarak görmüşüm ve öyle yazmışımdır...
Bir halka veya bir ülkeye yönelik tüm saldırılarda,saldırandan yana olup,saldırılana karşı mı olmalaıyız.Yani Kobane de İŞiD ve destekçileri,İsrail,Amerika ve onun buradaki candarmalığını üstlenen Akp yi mi desteklemeliyiz.Düşünmesi bile kötü,dünyanın tüm pisliklerinin organize ettği savaşta(Ki kendilerine göre çıkar hesapları olan),pisliği yaratanları mı desteklemeliyiz,yoksa ona karşı olanları mı.
Türkiyede bir iç savaş var ve bu taa Özal zamanından beri bir şekilde bitirilmek,bir anlşmaya varılmak isteniyor,ama tam o yönlü Halk bilinçlendirilirken,Uluslar arası silah satıcıları bir şekilde ortalığı yeniden karıştırıyor.Bunu yaparken de önce millyetçi duygulara oynuyorlar.....
O kadar karmaşık bir konu ki bu,anlamak için ulusların kendi kaderini tayin etme hakkından,ulusların nasıl oluştuğuna kadar okuman,araştırman gerekir.Çok uzun bir konu,ve sadece bir iki kelimeyle anlatılabilecek bir konu da değil...

SEnin karmasik dedigin konuyu senden iyi arastirdim bilmedigim bir konu hakkinda yorum yapmam

Bir yalanı otuz be$ yıl aralıksız nasıl söylerler anlamiyorum, Allahım bu ne kafayı yemişlik bu ne cildirmislik ,önce kürt sorununu bülbüllestirdiniz,sonra siyasi cözümü bülbüllestirdiniz.
bu yalani ben sana archivden almis bilgilerle kanitlaya bilirim..ya sen?

hanki ulusun? kürtler daha önce basli basina bir Ulusdu kendilerine ait bir vatanlari vardida bizmi ellerinden aldik? Kürtce denilen dil Selcuklunun kullandigi dil degilmidir?Osmanli döneminde en cok itilip kakilan kücümsenen dil Türk dilidir.Kürt halki aydinlanmak istedi de bizmi kar$ilarina ciktik?Amerika ve Avrupayi arkasina almi$ terör örgütü Pkk toprak istiyor...

Toprak verilir mi kim vermiş tarihte benzeri olmuş mu böyle bir akıl almaz manyaklığı habire üstelik daha minnacık cocuklarin kanı ortadayken dillendirenler bu çıldırmış kafayı kimden aliyorlar,aptalligin deliliginde bir siniri var.sinsi tezgahlarla 30 yıl Türkiye halkının galeyana gelmesini ellerini ovuşturarak beklediler..etnik çatışmanın adına dahi özgürlük demokratik hak koydular. Otuz yıl aralıksız etnik, Kürt, mezhep, Ermeni diye diye bilinçle tasarlanmış yeni bir bilinçaltı’ çalışması yaptılar.Türkiye halkının Anadolu halkının direncini yıkmak için ellerinden geleni yaptilar.Sonunda tayip erdoganida kafaladilar,sabah aksam,siyasi cözüm,siyasi cözüm,Tvlerde gazetelerde??neydi o Oslo görüşmeleri Habur açılımları, Güneydoğu’da bin zorluklar içinde görevini yapanları dahi sırf masada PKK istiyor diye içeri attılar, şimdi ne diyor Tayyip Erdoğan, ne versek doymuyorlar diye kendi itiraf etti.

Kürt kadinlari terör örgütü Pkk nin pesinden daglara cikip ellerinde sillahla Türk askerine ates acmak yerine birlik olup haklarini savunsalardi.kücücük kizlarini,cocuk yasta oglan cocuklarini, terörist agalarinin gönüllerini yapsin diye daga göndermek yerine ,birlik olup cocuklarina sahip ciksalardi.kocasi öldü diye kaynina kuma verilen kürt karisi ,ben kaynimin altina yatmam diye alip silahi kafasina siksaydi.kuma üzere kuma gitmek yerine birlik olup haklarini aga beylerine karsi arasaydi onlara bas kaldirsalardi,13 yasinda bir kiz cocugu 40 yasinda 4 kadinla bir adamla evlendirilirmi? bu hanki dine,imana hanki inanca sigar söylermisin???
kizlarinizi,cocuklarinizi okutun diyen ögretmenlere silah ceken ,sonrada silahi 7 yasinda bir oglan cocugunun eline tutusduruveren hasta ,piskopat bir Ulus dan bahsediyorsun.YIllardir madur bunlar,İnsana kuvvet topluma dirlik verecek kardeşliği demokrasiyi güçlendirecek tek yazılarını görmedi.Ben KÜrtü seven koruyan savunan bir cok Türk taniyorum,ama TÜrkü seven TC seven bir tek KÜrt tanimiyorum...BUnlarmi madur ?ASIL madur TC ve Türk halki...Kürtler yillardir TC kanayan yarasi,cehalete taraf secmis Türkiye topraklarinda belese yasadilar...Kürtler hersey oldu türkiyede ,tc bunlara her firsati verdi Statesikleri bakarsan emekliye ayrilmis 10 kisinin 8 Kürt Doktoru,3 Kürt ögretmeni,6 Kürt Avukati,Cumhurbaskani oldular,basbakn oldular,bakan oldular...bunlara elini veririsin kolunu isterler...sen terör eylemine ugramis ulusu savunacagini,yillardir bunlara katlanmak zorunda kalan Türk halkina,Vatan sever kürtleri savun...Bunlarin savunucak yani kalmadi...bunlarin bus sekilde kendilerini yansitmalari hoslarina gidiyor.BU saldiriyi TC yapmadi onlara aksine kimse istemezsen sahip cikti.Ameikaya usaklik yapan Maho ogalari yapti,silahla,tüfekle,arkasindan giden kendileri...ATATürk ve Türk halkinin tek sucu bunlara sahip cikmak...

sanki 1 dünya savasindan sonra türkler varlik icinde yiyip iciyor,saraylarda yasiyor,kürtlere iskence ediyorlardi..

türkler hanki sartlarda almanyaya geldi,ve kolsuz bacaksiz ceplerine 50 Mark sIki$tirilarak nasil ülkelerine gönderildi haberin varmi senin???eziklikmi alsana eziklik,madurluk mu al sana madurluk,hitler yahudilerin kafalarini kaldirim taslarinda nasil parcaladi biliyormusun?ve benzer ne iskenceler yapti besikteki bebegine kadar....simdi sen burada neyi savunuyorsun ? terör örgütüne kul olamyi tercih etmis bir ulusumu.Sen asil o Ulusa madur kalmis Vatansever Türk halkini savun

Geändert von Lara__ (22.04.2017 um 19:46 Uhr).
Antwort