Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Gesellschaft & Soziales

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 11.07.2014, 19:58
Benutzerbild von manbee
manbee manbee ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von Ask_Sehidi Beitrag anzeigen
Merak etme benim adim ne kadar Erdal ise onun da adi o kadar Damla'dir..
Senin yelkeninden yelini almak icin bunlari yazdim.. Anladin mi
terbiyesiz hem suclu hemde güclü olmaya calisan birisin.

bayanlarin isimlerini burada aciklayan seref mahrumu insanlari hic sevmiyorum.

CHPli oldugunu yine kanitladin.
Alt 11.07.2014, 20:02
Ask_Sehidi

Standard

Yapma ya, burda Aurum'un adini kac defa aciklayip durdun. Ona bakarsan terbiyesizlerin önde gideni sensin manbee.
CHP'li'den ziyade, ben sosyaldemokrat, aydin bir müslüman ve yurtsever bir Türküm. Nazim Hikmet'in de degimi ile. bir agac gibi dek ve hür ve bir orman gibi kardescesine ama senin bunlari algilayacak kapasten nerde?

Aurum'dan ve Rotzlöffel'den özür diledin mi?

Zitat:
Zitat von manbee Beitrag anzeigen
terbiyesiz hem suclu hemde güclü olmaya calisan birisin.

bayanlarin isimlerini burada aciklayan seref mahrumu insanlari hic sevmiyorum.

CHPli oldugunu yine kanitladin.

Geändert von Ask_Sehidi (11.07.2014 um 20:32 Uhr).
Alt 12.07.2014, 19:45
Benutzerbild von manbee
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Birisi degil adini söyle WPUMAC.. bana israrla bir kac defa geldi ve adim Damla senin adin ne dedi.. Yani bir kere de degil bir kac defa sormustu..
Bende icimden dedim adi Damla'ymis.. Yas 30'un üzerinde ve adi Damla olacak adi Dürdane degil, Kezban degil, Sakine degilde Damla olacak dedim icimden.. .. O sirada edip Akbayramin büyü de baban sana büyü de büyü sarkisini dinliyordum. Erdan Eren'nin hatirina, adim Erdal dedim
Anladin mi simdi ?

Zitat:
Yapma ya, burda Aurum'un adini kac defa aciklayip durdun. Ona bakarsan terbiyesizlerin önde gideni sensin manbee.
CHP'li'den ziyade, ben sosyaldemokrat, aydin bir müslüman ve yurtsever bir Türküm. Nazim Hikmet'in de degimi ile. bir agac gibi dek ve hür ve bir orman gibi kardescesine ama senin bunlari algilayacak kapasten nerde?

Aurum'dan ve Rotzlöffel'den özür diledin mi?
terbiyesiz herif,
chpli olmak senin gibi birseyse chpnin oy alamamasi cok normal.

acikca baska bayanlarin ismini burada aciklayip kendini kurtarmaya calisiyorsun.

erdal kivirmak icin her türlü serefsizlik mübah diyorsun. sokak kadinlarini bile gectin.
Alt 12.07.2014, 22:00
Ask_Sehidi

Standard

konuya geri dönelim

Edip Yüksel (T)(E) Musluk Nasıl Tamir Edilmez
Alt 13.07.2014, 12:52
Benutzerbild von manbee
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
konuya geri dönelim

mezhepcilik yapan sünnilere küfür eden bir cakma adamin pesinde kosman sasitmiyor beni.
Alt 13.07.2014, 18:01
Benutzerbild von manbee
Erfahrener Benutzer

Standard

israil saksakcisi edip yüksel, yasar nuri, fetullah gülen ve diger cakma hocalar bunlari görmüyor mu???

Alt 13.07.2014, 20:28
Ask_Sehidi

Standard

Beni cok güldürdün manbee Allah'ta seni güldürür ins Allah. Edip Yüksel dedigimiz kisi mezhpesizlerin en önde gideni. Alevilere gelince Alevilerin mezhepi yoktur yolu vardir..

Pir Sultan diye yedi büyük ozanlarindan birisi vardir. O'nun su sözünü dikkate al.

Ikilik perdesi yoktur özümde
Birliktir özümde özüm sözümde
Gece gündüz düstüm Hakk niyazina
Kafir oldu isem imana geldim...

Bu konulari da senin tartismayi seviyorum dogrusu ama birazdan kardesim gelecek ve bir arkadas daha gelecek ve mac seyretmeye gidecegiz..
Ama son sözüm. Arkadasi oldugum icin kivanc duydugum Edip Yüksel, zalimi asla alkislamaz zülme izin vermez.. Babasina bile rest ceken birisi o... Tam babacagim, olur babacigim, paralari sifirlarim babacigim diyerek "bilal'lasmaz.
Ölüme bir sevdali gibi sarilir ama bas egmez zülümün öünde..

Zitat:

mezhepcilik yapan sünnilere küfür eden bir cakma adamin pesinde kosman sasitmiyor beni.

Geändert von Ask_Sehidi (13.07.2014 um 20:35 Uhr).
Alt 13.07.2014, 20:46
Benutzerbild von manbee
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Beni cok güldürdün manbee Allah'ta seni güldürür ins Allah. Edip Yüksel dedigimiz kisi mezhpesizlerin en önde gideni. Alevilere gelince Alevilerin mezhepi yoktur yolu vardir..

Pir Sultan diye yedi büyük ozanlarindan birisi vardir. O'nun su sözünü dikkate al.

Ikilik perdesi yoktur özümde
Birliktir özümde özüm sözümde
Gece gündüz düstüm Hakk niyazina
Kafir oldu isem imana geldim...

Bu konulari da senin tartismayi seviyorum dogrusu ama birazdan kardesim gelecek ve bir arkadas daha gelecek ve mac seyretmeye gidecegiz..
Ama son sözüm. Arkadasi oldugum icin kivanc duydugum Edip Yüksel, zalimi asla alkislamaz zülme izin vermez.. Babasina bile rest ceken birisi o... Tam babacagim, olur babacigim, paralari sifirlarim babacigim diyerek "bilal'lasmaz.
Ölüme bir sevdali gibi sarilir ama bas egmez zülümün öünde..

sünnilere küfür ve hakaret eden adam niye senin bu kadar hosuna gidiyor?

edip yüksel sadece sünnilere küfür ediyor, bir kere alevilere küfür ettigini duymadim.
Alt 14.07.2014, 10:31
Ask_Sehidi

Standard

Bende Edip Yüksel'in Alevilere küfür ve hakaret ettigini duymadim. Ama Sünnilere de hakaret ve küfür ettigini de ne gördüm ne duydum.
Aleviler hakkinda o da yorum yapti ama diyanet Alevilerin teskilati degil örnegin. O kendisi sünni asilli oldugu icin ve o'nun tabiri ile "sünnilik dinin kafiriyim" dedigi icin en cok sünniligi elestiriyor. Insan karsisindakini kendisi gibi sanarmis. Senin onun hakkinda öyle düsünmen dogal yani. Ama o sadece bildigi konular ve thema hakkinda yorum yapiyor..

Zitat:
sünnilere küfür ve hakaret eden adam niye senin bu kadar hosuna gidiyor?

edip yüksel sadece sünnilere küfür ediyor, bir kere alevilere küfür ettigini duymadim.
Alt 14.07.2014, 11:45
Benutzerbild von manbee
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Bende Edip Yüksel'in Alevilere küfür ve hakaret ettigini duymadim. Ama Sünnilere de hakaret ve küfür ettigini de ne gördüm ne duydum.
Aleviler hakkinda o da yorum yapti ama diyanet Alevilerin teskilati degil örnegin. O kendisi sünni asilli oldugu icin ve o'nun tabiri ile "sünnilik dinin kafiriyim" dedigi icin en cok sünniligi elestiriyor. Insan karsisindakini kendisi gibi sanarmis. Senin onun hakkinda öyle düsünmen dogal yani. Ama o sadece bildigi konular ve thema hakkinda yorum yapiyor..
cahil erdal demekki hayrani oldugun cakma hocayi bile taniyamamissin.

bak baskalarin edip hakkinda yazdiklarini burada paylasayim.

Zitat:
istisnasız her tartışmada hakaret edip karşıdakini rencide eden, hastalıklı bir sosyal algı düzeyine sahip biri. running like zebras videolarından halis aydemir'le tartışmasına kadar kendisiyle aynı fikirde olmayan kişilerle doğru düzgün tartışma yürütmeyi becerememekte, daha kötüsü de bunu görememektedir. ortam ve şartları dikkate almadan herkese saydırmayı bir peygamber sünneti, bir dik duruş gibi algıladığından olsa gerek. kendi iddiasını savunacağı yerde insanlara hakaret etmeyi, itham etmeyi kendinde bir hak olarak görmektedir. çünkü kuran'da da böyle bir yaklaşım varmış. diyalogları misalen şöyle cereyan eder ve tıkanır:

- size katılmıyorum. şu şu nedenlerden dolayı 19 sistemi çok zayıf bir iddia olarak görünmektedir.
+ sen peygambere hakaret eden hadisleri baştacı etmişsin, beni mi sorguluyorsun?
Zitat:
islam dinine inanan insanlara ''takunyalı'' vb. diyen islama ve müslümana düşman insanlarla kürt faşistlerinin en sevdiği kişi.

bilindiği gibi islama göre kurandan kafanıza göre ayet silip ekleyemezsiniz ama bu büyük alimimiz kurandan iki ayeti silmiş nedeni de 19 mucizesine uymamasıymış.

ha bir de 90larda vahiy aldığını iddia ediyordu. bunu herhangi biri iddia etse neler derler bu adam iddia edince bir şey demeyip islam alimi diyorlar la bi gidin. şimdi de hocasının vahiy aldığını iddia ediyor. evet bu adam şu anda hocasının 90larda vahiy aldığını iddia ediyor. abd'den 28 şubat vb gibi kritik zamanlarda geldiğine göre vahyi kimlerden aldığı da açık.
Zitat:
kendisinin en önemli iddiası sözde 19 mucizesidir ve bütün eserleri bunun üzerinedir. 19 mucizesi üzerinden eleştirilmesi gayet doğaldır. kendisinin eleştirildiği noktalara cevap veremeyip neden bu noktalardan eleştiriyorsunuz yeaa leave edip alone diye ağlayan dangalak fanboyları vardır. ayrıca bir insana hakaret etmek, küfür etmek ifade özgürlüğü değildir. kendisi hz. muhammede hakaret etmenin de ifade özgürlüğü olduğunu söylemiş. bunu dediğini savunanlara şurdan özel mesaj yoluyla küfür etsek ortalığı ayağa kaldırırlar. inanmamak, inanmıyorum demek ayrıdır sövmek ayrıdır.
Zitat:
kendisine dair sevmediğim 2 şey o kolsuz atlet-tişörtleri ve homofobikliği.

abicim bak ne güzel diyorsun "karım yüzümü benden daha çok görüyor. onun yüzüm üzerindeki hakkı daha fazla". tamam aydınsın iyisin güzelsin ama senin koltuk altı kıllarını görmek zorunda değiliz edip. bilerek mi yapıyorsun bilmiyorum. sen seversin hep terse gitmeyi ama cidden iğrenç. gökkuşaklı kazağına hastayım bu arada onu da söyleyeyim.

öteki bug'u da homofobikliği.
Zitat:
amerika'nın böğrüne yaslanmış dinci. fethullah gülen'e sallıyor bol bol, mevlana'dan nefret ediyor. böyle değişik desen değil, zeki desen değil. bir şeyler biliyor gibi ama bildiklerini de yanlışlıkla öğrenmiş gibi. belki okumaktan devreleri yanmıştır bilemiyorum.
Zitat:
hayatimda duydugum en igrenc guluse sahip olan insan. sirf o berbat gulus yuzunden artik videolarini izlemiyorum. simdi abuk subuk bir aciklama yapacaktir yine "ne soyledigime degil, gulusume, kasima, gozume bakiyorlar" filan diye ama o ruh hastasi gulusu yuzunden ne soyledigi de anlasilmiyor.
bu tür sapik cakma hocalara kanmaz benim milletim.

biz nefret, hakaret ve küfür edenlere hayranlik duyamayiz.
Antwort