Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Gesellschaft & Soziales

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 24.11.2014, 10:42
Beyazguel60

Frage Başkalarının dedikleri sizin hayatınızda ne kadar önemli?

Başkalarının dedikleri sizin hayatınızda ne kadar önemli?

Çok hızlı yaşarsın yavaş git derler,Yavaş yaşarsın, ölü gibisin derler.Orta halli yaşarsın, monotonsun derler.Gülersin, ne gülüyor bu deli gibi derler.Ağlarsın bunalım derler.Susar dinlersin, dilini mi yuttun derler.Konuşursun, sus bir artık derler.Çalışırsın, amele derler.Yatarsın, beleşçi derler.

Derler,derler? İnsanı candan ederler, sonra anlarsınki gelmiyor artık geriye geçen günler.

...
Başkalarının dedikleri sizin hayatınızda ne kadar önemli ??? ...

Alt 24.11.2014, 18:48
feyzade

Standard

Zitat:
Zitat von Beyazguel60 Beitrag anzeigen
Başkalarının dedikleri sizin hayatınızda ne kadar önemli?

Çok hızlı yaşarsın yavaş git derler,Yavaş yaşarsın, ölü gibisin derler.Orta halli yaşarsın, monotonsun derler.Gülersin, ne gülüyor bu deli gibi derler.Ağlarsın bunalım derler.Susar dinlersin, dilini mi yuttun derler.Konuşursun, sus bir artık derler.Çalışırsın, amele derler.Yatarsın, beleşçi derler.

Derler,derler? İnsanı candan ederler, sonra anlarsınki gelmiyor artık geriye geçen günler.

...
Başkalarının dedikleri sizin hayatınızda ne kadar önemli ??? ...

Güzel bir soru sormussun.
Sayet ben sadece kendi adima konusabilirim, benim icin en basta o "baskasinin" kim oldugu elbette önemli.
"herhangi" biri ise, misalen dadaruhni v.s. o zaman hic bir önemi yok. Cünkü o zaten beni ne taniyor, ne benim kim oldugumu biliyor, nede neler ile mesgul oldugumu biliyor. fikrini söylese bile, dinlerim, ama deger vermem.

Karsimdaki insana bagli, misalen:
saygin biri ise, ve bana yardimda bulunmak istiyorsa, mesela bana fikir vererek, o zaman söylediklerini dinlerim, tartarim, ve uygulanacak kismini uygularim. o insanada minettar olurum.
ama zaten hanyayi konyayi bilmiyen biri ise, onu dinlemek ile bir zamanimi harcamam. keyfime göre, ya onu dinlerim, yada hic kulak bile asmam.

baskasinin benim hakkinda fikir üretmesi ile, bilhassa bu baskasi beni tanimiyorsa, hangi sartlar altinda neyi yaptigimi zaten bilmiyorsan, o kisi zaten belirliyemez.

herkesin lafina kulak asmayin. millet cani sıkıldıkca, bos tencere gibi sadece ses cikartiyor.

ama haklisin beyaz, yillar ve zaman cok hizli geciyor. bunu degerlendirmiyen insanlara yazik. aslinda, her saniyenin, her günün degerini bilmeli. dostlarla, sevdiklerinle gecirmeli. güzel sohbet edebilecegi insanlara ayirmali. bir ömür calismak ilede gecer, evde oturmak ile de gecer, malum cok hizli.

bu ömrü harcamak, imkanlari degerlendirmek, asil marifet.
dost ve düsmani ayird edebilmek, ve düsmanlara vakit harcamamak, asil marifet...
Alt 29.11.2014, 20:06
huhusanane

Ausrufezeichen

gKommt darauf an was gesagt wird, warum es gesagt wird und wer es sagt.
Antwort