Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Liebe, Flirt & Partnerschaft

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 30.05.2013, 08:03
Benutzerbild von aliusta
aliusta aliusta ist offline
Neuer Benutzer

Standard Bizim millete ne oluyor ?

bizim millete neler oluyor

Geändert von aliusta (30.05.2013 um 17:59 Uhr).
Alt 30.05.2013, 09:38
Benutzerbild von aliusta
Neuer Benutzer

Standard

aynen buraya üye oldugumuda bilmiyordum rasgele geldim birsesy okumak icin..
Alt 30.05.2013, 09:45
Benutzerbild von aliusta
Neuer Benutzer

Standard

deniz vay be nasil bildin cok zekisin
Alt 30.05.2013, 16:03
BosphorusTaurus

Standard

Hangi dunyada yasiyorsun bilmiyorum ama, yaptigin su genellemeler mide bulandirici cinsten. Oncelikle her ulkede iyi-kotu armutun yetistigini bilmek lazim. Icimizdeki kotulere odaklanarak Turklerin genel cercevesini cizmek yanlistir.

''niye medeni olamiyoruz'', kime gore neye gore medeniyetten bahsediyorsun? Medeniyet dedigin tek disi kalmis canavar demis, Mehmet Akif bundan yaklasik bir asir once. Cok klise soz olsa da cok dogru buluyorum. Medeniyetin babasi ulkelerin halini ve yapisini biliyoruz. Hepimiz tecrube edinmisizdir.

Soylediklerin kendi sahsi dusuncelerin olsa da bir milyon tane genelleme yapmissin. Benim de hic sevmedigim sey insanlardaki alcaklik psikolojisi ve eziklik. Insan ezik olmamali, kendini digerlerinden alcak gormemeli. Ataturk bile ''bir Turk dunyaya bedeldir'' deyip vatandaslarimizi bu eziklikten kurtarmaya adadi hayatini. Neden halen kendimizi basarisiz, gucsuz ve yetersiz goruyoruz?

Bahsettigin konu sadece Almanya'daki Turkler ise, sahsen Almanya'daki Turklerin yapisini seviyorum, bazi konularda eksiklikleri olsa da. Yani bulundugun toplumun (alman toplumunun) %80'i seni x seklinde dusunmesi, senin x seklinde oldugun anlamina gelmez. Entegrasyon ile asimilasyon karistirilmamalidir. Emin ol ki almanya'daki Turkler asimile olsaydi, benliklerinden vazgecselerdi, el ustunde tutulurlardi. Herkes digerlerini kendi gibi gormek ister. Bugun fransa'daki, amerika'daki Turkler dogru duzgun Turkce konusamiyorken, Turklugu sadece dansoz oynatmaktan ibaret gorme derecesine dusmuslerken, almanya'dakilerin dillerini koruyup benliklerini yasatmasi takdire sayandir.

Kisacasi.. once eziklik, alcaklik psikolojisi ve genellemelerden kurtulmak lazim.
Antwort